КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 3 листопада 2021 р. № 1140 Київ |
Про внесення змін до Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов’язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки , знищення, здійснення витрат, пов’язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 листопада 2012 р. № 1104 "Про реалізацію окремих положень Кримінального процесуального кодексу України" (Офіційний вісник України, 2012 р., № 91, ст. 3697; 2020 р., № 2, ст. 57), зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України | Д.ШМИГАЛЬ |
Інд. 29 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 листопада 2021 р. № 1140
ЗМІНИ,
що вносяться до Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов’язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження
( Див. текст )
1. Доповнити Порядок пунктом 29-1 такого змісту:
"29-1. Речові докази у вигляді майна, яке не має ніякої цінності і не може бути використане, знищуються, а у разі потреби - передаються до криміналістичних колекцій експертних установ або заінтересованим особам на їх прохання.
Питання про долю таких речових доказів вирішується у порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України.
Знищення речових доказів у вигляді майна, яке не має ніякої цінності і не може бути використане, проводиться спеціальною комісією. В органах, у яких функціонують слідчі підрозділи/підрозділи дізнання, спеціальна комісія створюється у складі трьох осіб, у тому числі керівника слідчого підрозділу/підрозділу дізнання, слідчим/дізнавачем якого здійснювалося досудове розслідування у відповідному кримінальному провадженні, або визначеного ним слідчого/дізнавача, уповноваженого працівника, визначеного відповідальним за зберігання речових доказів, а також працівника фінансового підрозділу.
Після знищення речових доказів складається відповідний акт, який додається до матеріалів кримінального провадження.".
2. Пункт 30 після слова "відмітка" доповнити словами "із зазначенням інформації про суб’єкта, що постановив/ухвалив рішення, яким вирішено питання про долю речових доказів, дату та суть такого рішення".