• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до Порядку оцінки проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу

Міністерство розвитку громад та територій | Наказ від 15.04.2020 № 94
Реквізити
  • Видавник: Міністерство розвитку громад та територій
  • Тип: Наказ
  • Дата: 15.04.2020
  • Номер: 94
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство розвитку громад та територій
  • Тип: Наказ
  • Дата: 15.04.2020
  • Номер: 94
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ГРОМАД ТА ТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ
НАКАЗ
15.04.2020 № 94
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
04 червня 2020 р.
за № 493/34776
Про внесення змін до Порядку оцінки проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу
Відповідно до пункту 8 Порядку проведення конкурсного відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 року № 827 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 05 лютого 2020 року № 78), пункту 4 Положення про Міністерство розвитку громад та територій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року № 197 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 вересня 2019 року № 850),
НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни до Порядку оцінки проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 18 травня 2017 року № 121, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 13 червня 2017 року за № 729/30597 (в редакції наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 17 липня 2019 року № 165), виклавши його у новій редакції, що додається.
2. Директорату регіонального розвитку (Бойко О.) разом з Юридичним департаментом (Чепелюк О.) подати цей наказ в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Москаленко В.
МіністрО. Чернишов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
Міністерства регіонального
розвитку, будівництва
та житлово-комунального
господарства України
18 травня 2017 року № 121
(у редакції наказу
Міністерства розвитку
громад та територій України
від 15 квітня 2020 року № 94)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
04 червня 2020 р.
за № 493/34776
ПОРЯДОК
оцінки та відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру проведення оцінки та відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.
2. Оцінка проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу (далі - проекти), здійснюється експертами відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння та проектної угоди між Мінрегіоном та Управлінням Організації Об’єднаних Націй з обслуговування проектів в строк, який становить не більше двох місяців з початку оцінювання.
3. Відбір рекомендованих до фінансування проектів здійснює комісія, утворена Мінрегіоном, відповідно до пункту 9 Порядку проведення конкурсного відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 року № 827 (із змінами) (далі - Порядок проведення конкурсного відбору).
II. Оцінка проектів регіонального розвитку
1. Оцінка проекту здійснюється за бальною системою відповідно до загальних та спеціальних критеріїв оцінки проектів згідно з Формою оцінки проекту регіонального розвитку, який може реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу (додаток 1).
2. Загальні критерії (максимально - 70 балів) є базовими для оцінки всіх проектів, допущених до участі у конкурсному відборі.
3. Спеціальні критерії (максимально - 30 балів) визначаються з урахуванням очікуваних результатів та показників реалізації програм регіонального розвитку (додаток 2).
4. Оцінка проектів здійснюється експертами за шкалою від 0 (повна невідповідність) до 5 балів (повна відповідність).
5. Інформаційне та організаційне забезпечення роботи експертів здійснює Мінрегіон.
6. За результатами оцінки проектів формуються рейтингові списки проектів, які пройшли оцінювання.
III. Розгляд та відбір проектів
1. Відбір рекомендованих до фінансування проектів здійснює утворена Мінрегіоном комісія на основі сформованих за результатами оцінювання рейтингових списків проектів.
2. Мінрегіон не пізніше ніж за п’ять робочих днів до засідання комісії розсилає всім її членам рейтингові списки та копії проектів, які пройшли оцінювання.
3. Основними умовами відбору проектів комісією є:
1) найбільша кількість балів в рейтинговому списку проектів, які пройшли оцінювання та загальний обсяг фінансування яких з державного бюджету не перевищує запропонованого комісією граничного обсягу фінансування в межах кожної програми регіонального розвитку;
2) спроможність заявника проекту забезпечувати стійкий результат реалізації проекту, зокрема, шляхом подальшого фінансування заходів або утримання об’єктів за рахунок власних коштів.
4. За результатами засідання комісії складається протокол, у якому зазначається перелік проектів, рекомендованих до фінансування, із зазначенням оціночної вартості проекту, обсягу фінансування з державного бюджету та інших джерел, який підписується головуючим на засіданні та секретарем комісії.
На підставі рішення комісії Мінрегіон затверджує наказом перелік проектів для фінансування.
Генеральний директор
Директорату регіонального
розвитку


О. Бойко
Додаток 1
до Порядку оцінки та відбору
проектів регіонального розвитку,
які можуть реалізовуватися
за рахунок коштів державного
бюджету, отриманих
від Європейського Союзу
(пункт 1 розділу II)
ФОРМА
оцінки проекту регіонального розвитку, який може реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу
№ з/пКритерії оцінювання проектівПояснення до критеріїв Інтервал оцінкиБал, виставлений експертомКоментарі та обґрунтування оцінки
I. Загальні критерії оцінювання
1. Актуальність та доцільність проекту15
1.1Відповідність проекту (за його цілями та видами діяльності) очікуваним результатам відповідної програми регіонального розвитку, схваленої постановою Кабінету Міністрів України від 12 вересня 2018 року № 733
"Деякі питання реалізації у 2018-2020 роках Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року"
Джерело даних - пункти 3.1, 3.2 Опису проекту, логіко-структурна матриця проекту.
Оцінюється відповідність проекту очікуваним результатам та показникам реалізації програм регіонального розвитку (додаток 2 до Порядку оцінки та відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу).
0-5
1.2Соціально-економічний ефект від реалізації проектуДжерело даних - пункт 3.1 Опису проекту.
Оцінюється додаткова соціальна та економічна вигода від реалізації проекту, вплив проекту на галузевий розвиток, формування соціально-економічної самодостатності, зменшення витрат та збільшення ефективності використання ресурсів, впровадження інноваційних технологій, методик і практик, збереження або створення постійних робочих місць, зокрема у сферах з високою доданою вартістю та високою продуктивністю праці, покращення якості та доступності послуг, товарів чи робіт, наближення до міжнародних стандартів, підтримку вітчизняного виробника та збільшення експорту товарів та послуг. Додатково оцінюється наявність впливу проекту на вразливі групи населення, стан довкілля.
0-5
1.3Відповідність проекту потребам цільових групДжерело даних - пункт 3.1 Опису проекту.
Оцінюється якість аналізу потреб цільових груп проекту та відповідність запропонованого рішення цим потребам.
0-5
2. Якість підготовки проекту 25
2.1Доцільність та реалістичність заявлених цілей, результатів і запропонованої діяльностіДжерело даних - пункти 3.2-3.4 Опису проекту,
логіко-структурна матриця проекту.
Проект має бути ефективно та успішно втілений в умовах задекларованих часових, людських та інших ресурсів і відповідати заявленим цілям і результатам. Між цілями, результатами, діяльністю та календарним планом-графіком проекту має існувати логічний зв’язок
0-5
2.2Наявність показників цілей і результатів, визначеність процедур їх моніторингу та доступність джерел перевірки показниківДжерело даних - пункт 3.7 Опису проекту, логіко-структурна матриця проекту.
Зазначені показники досягнення цілей і результатів мають бути доречні та реалістичні, а зазначені джерела інформації для перевірки цих показників - доступними. Проект має містити опис процедури моніторингу
0-5
2.3Наявність вичерпного аналізу ризиків, пов’язаних із впровадженням проекту, та стратегії їх запобігання або зменшенняДжерело даних - пункт 3.5 Опису проекту, логіко-структурна матриця проекту.
Заявник реально оцінює свою спроможність та спроможності партнерів, правильно визначає потенційні ризики проекту та має конкретний план їх повного або часткового усунення в разі виникнення
0-5
2.4Чіткість і структурованість бюджету, його відповідність запланованій діяльностіДжерело даних - пункти 3.2-3.4, 3.7 Опису проекту, бюджет проекту, логіко-структурна матриця проекту.
Бюджет проекту має бути чіткий та достатньо деталізований для того, щоб можна було оцінити відповідність витрат запланованій діяльності. Заплановані типи та статті витрат мають бути достатніми для виконання проекту
0-5
2.5Обґрунтованість та доцільність витратДжерело даних - пункти 3.2-3.4, 3.7 Опису проекту, бюджет проекту, логіко-структурна матриця проекту.
Кожна витрата повинна мати пояснення з конкретними кількісними показниками та розрахунками, бути обґрунтована з точки зору зазначеної кількості та доцільності для виконання проекту. Заплановані витрати мають відповідати календарному плану-графіку проекту.
Бюджет проекту не може містити нелогічних та непослідовних витрат, які не відображені як необхідні витрати в календарному плані
0-5
3. Сталість результатів проекту30
3.1Наявність стратегії використання отриманих результатів проекту (започаткованої діяльності, створених об’єктів тощо) та джерел їх подальшого фінансуванняДжерело даних - пункт 3.6 Опису проекту.
Під стратегією використання отриманих результатів розуміється забезпечення доступу до напрацювань проекту, наявність бачення їх використання цільовими групами після закінчення проекту, додаткові ефекти переливу, мультиплікації та мережування, можливість передання інформації та досвіду іншим заінтересованим сторонам.
За умов подальшого фінансування проекту з джерел заявника мають бути наведені відповідні розрахунки.
За умов подальшого фінансування проекту з джерел заявника мають бути наведені відповідні розрахунки
0-5
3.2Наявність співфінансування проекту із інших джерел:Джерело даних - Бюджет проекту, логіко-структурна матриця проекту.
Для проекту рекомендовано мати декілька джерел фінансування. Оцінюється виконання одночасно двох умов: рівня співфінансування та кількості його джерел.
У гарантійному листі (додаток до проекту) заявник зазначає обсяг фінансування проекту з відповідного рівня для кожного року його реалізації.
Частка співфінансування вираховується як співвідношення загального обсягу фінансування з інших джерел до загальної вартості проекту.
15-30 %10
31-50 %, 2 джерела 15
більше 50 %, 3 і більше джерел 25
II. Спеціальні критерії оцінювання проекту за програмами
1. "Розвиток інноваційної економіки та інвестицій", 30 балів
1.1Вплив проекту на створення інструментів та механізмів підтримки підприємницької діяльностіЧи створює проект додаткові механізми та інструменти, які будуть задіяні в майбутньому та можуть бути використані під час здійснення заходів інших програм та проектів?0-5
1.2Вплив проекту на створення сприятливих умов та зниження бар’єрів для інвестуванняЧи створює проект умови для залучення приватних інвесторів на територію реалізації? Чи створює проект можливості для покращення взаємодії влади та інвесторів?0-5
1.3Вплив проекту на створення робочих місць, зростання середньої заробітної плати, позитивну динаміку трудової міграції Наскільки проект впливає на загальний рівень зайнятості та умови оплати праці в конкретній місцевості? Реалізація проекту створює нові робочі місця, обсяг яких є вагомим фактором для розвитку місцевої економіки та збільшення надходжень до місцевих бюджетів. Прогноз щодо кількості створених робочих місць має супроводжуватися відповідними розрахунками0-5
1.4Вплив проекту на створення інституційних умов для розвитку інноваційної інфраструктури регіонуЧи створює проект необхідні умови та можливості для розвитку виробничої інфраструктури, спрямованої на створення та удосконалення технологій, продуктів, послуг, бізнес-процесів?0-5
1.5Ступінь участі в проекті закладів вищої освіти, науково-дослідних установ, інших інституцій регіонального інноваційного розвиткуНаскільки проект залучає до роботи заклади вищої освіти та науково-дослідні установи?0-5
1.6Вплив проекту на сприяння економічній активності та створення нових можливостей для розвитку і самореалізації вразливих та дискримінованих груп населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни та учасників бойових дій тощоПроект створює додаткові можливості для зазначених груп шляхом отримання робочих місць, сприяння зайнятості та самозайнятості, надання пільгових умов кредитування тощо0-5
2. "Розвиток сільських територій", 30 балів
2.1Вплив проекту на диверсифікацію виробництва у сільській місцевостіПроект створює чи сприяє створенню нових видів економічної діяльності, сприяє відкриттю або розширенню нових ринків збуту, завантаженню виробничих потужностей, що призводить до зростання обсягів виробництва сільськогосподарської та промислової продукції в регіоні, збільшенню обсягів інвестицій у галузь, зростанню виробництва у суміжних галузях 0-5
2.2Вплив проекту на збільшення рівня зайнятості сільського населенняРеалізація проекту сприяє створенню нових робочих місць, обсяг яких є вагомим фактором для розвитку місцевої економіки та збільшення надходжень до місцевих бюджетів. Прогноз щодо кількості створених робочих місць має супроводжуватися відповідними розрахунками0-5
2.3Вплив проекту на сприяння економічній активності та створення нових можливостей для розвитку і самореалізації вразливих та дискримінованих груп населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни та учасників бойових дій тощоПроект створює додаткові можливості для зазначених груп шляхом отримання робочих місць, сприяння зайнятості та самозайнятості, надання пільгових умов кредитування тощо0-5
2.4Географія впливу проекту (одна громада, район, регіон / декілька регіонів)Джерело даних - Інформаційна картка проекту
декілька громад Реалізація проекту охоплює залучення виконавців проекту та вигодонабувачів від реалізації проекту в межах декількох територіальних громад5
регіонРеалізація проекту охоплює залучення виконавців проекту та вигодонабувачів від реалізації проекту в межах цілого регіону10
декілька регіонівРеалізація проекту охоплює залучення виконавців проекту та вигодонабувачів від реалізації проекту в межах декількох регіонів15
3. "Розвиток туризму", 30 балів
3.1Вплив проекту на підвищення туристичного потенціалу регіонуСтворення в результаті реалізації проекту нових туристичних об’єктів, що функціонуватимуть в майбутньому, або вплив на м’які навички персоналу в сфері туризму, що сприятиме підвищенню конкурентоспроможності регіону як туристичної дестинації0-5
3.2Вплив проекту на створення можливостей для подальшого залучення приватних інвесторів у туристичну галузьРеалізація проекту створює умови та сприяє подальшому залученню приватних інвесторів до розбудови туристичної індустрії у певній місцевості0-5
3.3Вплив проекту на збільшення частки зайнятих у туристичній індустрії у загальній чисельності зайнятих в економіці галузі (регіону), розширення зайнятості/дохідності у суміжних галузях економіки регіонуРеалізація проекту створює нові робочі місця, обсяг яких є вагомим фактором для розвитку місцевої економіки та збільшення надходжень до місцевих бюджетів. Прогноз щодо кількості створених робочих місць має супроводжуватися відповідними розрахунками0-5
3.4Ступінь унікальності проекту Створені в межах проекту продукти є унікальними для регіону чи країни в цілому? 0-5
3.5Вплив проекту на створення позитивного туристичного іміджу держави на міжнародному туристичному ринкуНаскільки проект сприяє промоції території, на якій реалізовується? Чи можуть результати проекту розглядатися як частина міжнародного туристичного іміджу країни?0-5
3.6Ступінь залучення до реалізації проекту вразливих та дискримінованих груп населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни та учасників бойових дій тощоПроект створює додаткові можливості для зазначених груп шляхом отримання робочих місць, сприяння зайнятості та самозайнятості, реалізації власних проектів тощо0-5
4. "Розвиток людського потенціалу", 30 балів
4.1Вплив проекту на стимулювання підвищення фахового рівня трудових ресурсів регіону Чи створює проект умови для додаткового навчання трудових ресурсів, набуття ними нових навичок?0-5
4.2Вплив проекту на працевлаштування випускників закладів освіти Чи створює проект умови для покращення рівня працевлаштування випускників (надає додаткову інформацію роботодавцям, створює нові пізнавальні програми, сприяє розвитку дуальної освіти тощо)?0-5
4.3Вплив проекту на рівень взаємодії влади, освіти з представниками бізнесу і роботодавцямиЧи створює проект нові інструменти взаємодії (платформи для комунікацій, опитування, розроблення спільних стратегічних документів тощо)?0-5
4.4Вплив проекту на збільшення рівня зайнятості та самозайнятості у нішевих сферах (започаткування нових видів економічної діяльності, виробництва видів продукції чи надання послуг у результаті проведених навчань тощо)Реалізація проекту створює нові робочі місця, обсяг яких є вагомим фактором для розвитку місцевої економіки та збільшення надходжень до місцевих бюджетів. Прогноз щодо кількості створених робочих місць має супроводжуватися відповідними розрахунками0-5
4.5Вплив проекту на сприяння економічній активності та створення нових можливостей для розвитку і самореалізації вразливих та дискримінованих груп населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб, ветеранів війни та учасників бойових дій тощоПроект створює додаткові можливості для зазначених груп шляхом отримання робочих місць, сприяння зайнятості та самозайнятості, реалізації власних проектів тощо0-5
4.6Можливість поширення заходів проекту для впровадження в інших регіонахНаскільки ідеї, запроваджені проектом, можуть бути впроваджені в інших регіонах/галузях?0-5
5. "Загальноукраїнська солідарность", 30 балів
5.1Вплив проекту на сприяння співробітництву регіонів у сферах освіти, культури, спорту, історичних та культурологічних досліджень Визначається впливом на актуалізацію співробітництва у визначених сферах між суб’єктами/інституціями, на які спрямовано проект0-5
5.2Географія проекту
декілька громадРеалізація проекту охоплює залучення виконавців проекту та вигодонабувачів від реалізації проекту в межах декількох територіальних громад5
регіонРеалізація проекту охоплює залучення виконавців проекту та вигодонабувачів від реалізації проекту в межах цілого регіону10
декілька регіонівРеалізація проекту охоплює залучення виконавців проекту та вигодонабувачів від реалізації проекту в межах декількох регіонів15
5.3Вплив проекту на сприяння співпраці організацій та підприємств регіонів Визначається впливом на актуалізацію співробітництва у визначених сферах між установами та організаціями, що функціонують у тих регіонах, на які спрямовано проект0-5
5.4Рівень сприяння інтеграції вимушених переселенців та захисту інтересів осіб, що вимушено опинились на тимчасово окупованих територіях, ветеранів війни та учасників бойових дій тощоПроект створює додаткові можливості для таких груп населення шляхом отримання робочих місць, сприяння зайнятості та самозайнятості, реалізації власних проектів тощо0-5
6. "Підтримка розвитку депресивних територій", 30 балів
6.1Вплив проекту на покращення економічних можливостей територій Визначається наявністю після реалізації проекту шляхів для досягнення зростання рівня зайнятості населення та збільшення обсягів виробництва продукції на місцевому рівні0-5
6.2Вплив проекту на розвиток інфраструктури територійВизначається наявністю після реалізації проекту побудованих чи оновлених об’єктів місцевої соціальної, інженерної, транспортної інфраструктури тощо0-5
6.3Вплив проекту на інтеграцію внутрішньо переміщених осіб та захист інтересів осіб, що вимушено опинились на тимчасово окупованих територіях, ветеранів війни та учасників бойових дій Проект створює додаткові можливості для таких груп населення шляхом отримання робочих місць, сприяння зайнятості та самозайнятості, реалізації власних проектів тощо0-5
6.4Географія впливу проекту
два і більше населених пункти Реалізація проекту охоплює залучення виконавців проекту та вигодонабувачів від реалізації проекту в межах декількох населених пунктів5
6.5Вплив проекту на покращення якості життя місцевого населення Визначається підвищенням рівня доступності та якості умов проживання і рівня надання послуг для мешканців населеного (населених) пункту (пунктів), в межах якого (яких) реалізується проект0-5
6.6Вплив проекту на створення можливостей для подальшого залучення приватних інвесторів для розвитку територіїРеалізація проекту створює умови та сприяє подальшому залученню приватних інвесторів до розбудови економічної спроможності території0-5
7. "Ефективне управління регіональним розвитком", 30 балів
7.1. Інформаційно-аналітичне та інституційне забезпечення регіонального розвитку
7.1.1Вплив проекту на рівень інформаційно-аналітичного та інституційного забезпечення у сфері регіонального розвиткуВизначається наявністю в результаті реалізації проекту розроблених інформаційних продуктів (брошур, інвестиційних паспортів, планів перспективного розвитку, аналітичних досліджень тощо), а також наявністю створених у результаті реалізації проекту інституцій (установ, організацій), робота яких спрямована на реалізацію регіональної політики, розроблення та реалізацію проектів регіонального розвитку0-5
7.1.2Можливість поширення заходів проекту для впровадження в інших регіонах, універсальність запропонованих проектом рішеньНаскільки ідеї, запроваджені проектом, можуть бути впроваджені в інших регіонах/галузях?0-5
7.1.3Вплив проекту на рівень економічного розвитку регіонуВизначається наявністю в результаті реалізації проекту нових шляхів та можливостей для досягнення зростання рівня зайнятості населення, збільшення обсягів виробництва продукції в регіоні (на місцевому рівні), 0-5
розвитку малого та середнього підприємництва, підвищення рівня якості надання послуг
7.1.4Географія проекту
декілька громадРеалізація проекту охоплює залучення виконавців проекту та вигодонабувачів від реалізації проекту в межах декількох територіальних громад5
регіонРеалізація проекту охоплює залучення виконавців проекту та вигодонабувачів від реалізації проекту в межах цілого регіону10
декілька регіонівРеалізація проекту охоплює залучення виконавців проекту та вигодонабувачів від реалізації проекту в межах декількох регіонів15
7.2. Співфінансування проектів регіонального розвитку, що супроводжуються агенціями регіонального розвитку, утвореними відповідно до Закону України "Про засади державної регіональної політики"
7.2.1Підтримка проекту регіонального розвитку, на який надається співфінансування з державного бюджету, Проект, який супроводжує агенція регіонального розвитку, повинен мати фінансову, організаційну та/або методологічну підтримку з боку місцевих органів влади0-5
з боку місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування відповідного регіонута органів місцевого самоврядування відповідного регіону, на який спрямовано реалізацію проекту
7.2.2Відповідність проекту регіонального розвитку, на який надається співфінансування з державного бюджету, цілям регіональної стратегії розвиткуПроект, який супроводжує агенція регіонального розвитку, має відповідати цілям регіональної стратегії розвитку та бути включений до Плану заходів з реалізації регіональної стратегії розвитку відповідного регіону0-5
7.2.3Залучення приватних партнерів до реалізації проекту регіонального розвитку, на який надається співфінансування з державного бюджетуВизначається наявністю приватних підприємств, установ та організацій, які з точки зору фінансової, методологічної, організаційної підтримки частково або повністю залучені до реалізації видів діяльності, що передбачені описом проекту0-5
7.2.4Вплив проекту на рівень економічного розвитку регіонуВизначається наявністю в результаті реалізації проекту нових шляхів та можливостей для досягнення зростання рівня зайнятості населення, збільшення обсягів виробництва продукції в регіоні (на місцевому рівні), розвитку малого та середнього підприємництва, підвищення рівня якості надання послуг0-5
7.2.5Географія проекту
регіонРеалізація проекту охоплює залучення виконавців проекту та вигодонабувачів від реалізації проекту в межах цілого регіону5
декілька регіонівРеалізація проекту охоплює залучення виконавців проекту та вигодонабувачів від реалізації проекту в межах декількох регіонів10
Експерт____________________
(підпис)
_______________________________
(ініціали, прізвище)
Додаток 2
до Порядку оцінки та відбору
проектів регіонального розвитку,
які можуть реалізовуватися
за рахунок коштів державного
бюджету, отриманих
від Європейського Союзу
(пункт 3 розділу II)
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ ТА ПОКАЗНИКИ
реалізації програм регіонального розвитку
1. "Інноваційна економіка та інвестиції"
Заходи Програми Очікувані результати та прогнозні індикатори реалізації проектів Орієнтовні сфери реалізації проектів
Мета програми - підвищення конкурентоспроможності регіонів шляхом розвитку регіональної й місцевої економіки на основі ефективного використання наявного потенціалу, існуючих конкурентних переваг, формування сприятливого інвестиційного середовища, модернізації реального сектору економіки, зростання експортного потенціалу, створення умов для активізації інноваційних процесів з урахуванням принципів смарт-спеціалізації.
Напрям 1.1.Формування сприятливого інвестиційного клімату, розвиток інвестиційного та експортного потенціалу
Обсяг фінансування проекту з державного бюджету - 3 600 000 грн - 6 000 000 грн
1.1.1 Інформаційна та організаційна підтримка інвесторівЗдійснено оцінку інвестиційного потенціалу регіонів та підготовлено план стратегічних інвестицій (кількість регіонів, в яких зроблено оцінку та підготовлено план залучення стратегічних інвестицій)Розроблення стратегічних документів для залучення інвесторів (інвестиційні паспорти, профілі, маркетингові плани, бренди територій, бази об’єктів/проектів тощо
Створено сприятливі умови та зниження бар’єрів для інвестування (кількість спрощених або скасованих регуляторних актів, дозвільно-реєстраційних процедур, адміністративних послуг на місцевому рівні; кількість створених робочих місць на 1 тис. населення; кількість інвесторів, які отримали підтримку місцевих інституцій та прийняли рішення про інвестування; темп зростання середньої заробітної плати в регіоні; рівень зареєстрованого безробіття в регіоні; динаміка трудової міграції)Створення/вдосконалення системи підтримки/ супроводу інвесторів на регіональному/місцевому рівні
1.1.2 Інституційна підтримка інвестиційної політики на регіональному рівні Удосконалено механізм взаємодії бізнесу та місцевих органів виконавчої влади та підвищено інституційну спроможність у сфері залучення інвестицій (кількість нових проектів державно (муніципально)-приватного партнерства, державних інвестиційних проектів, інших інвестиційних проектів, що підготовлено та розпочато; кількість підготовлених фахівців у сфері інвестиційної діяльності; кількість укладених договорів або домовленостей (контрактів, меморандумів, протоколів про наміри тощо) про інвестування, співробітництво, партнерство тощо))Навчання фахівців у сфері інвестування, створення навчальних програм для підготовки інвестиційних проектів та підвищення їх якості
1.1.3 Підтримка експортуРозвинуто експортний потенціал та інфраструктуру підтримки експорту в регіоні (кількість суб’єктів, які наростили обсяг збуту продукції;
кількість суб’єктів господарювання, що вийшли на ринок ЄС, інші нові ринки; кількість нових підприємств, які розпочали експортну діяльність; створення нових організаційно-правових, інституційних механізмів та інструментів підтримки експорту (страхування, гарантування, кредитування тощо), особливо для галузей та компаній з високою доданою вартістю (конкурентоспроможні на міжнародних ринках через технологічність, інноваційність, креативність)
Створення/вдосконалення системи підтримки/ супроводу експортерів в регіоні.
Навчання експортерів, формування та реалізація відповідних навчальних програм.
Надання фінансової/організаційної/маркетингової та іншої підтримки експортерам.
Створення інституцій підтримки експорту в регіоні
Організація заходів з промоції експортного потенціалу (торгівельні місії, виставкові заходи тощо)
Напрям 1.2.Підтримка підприємницької діяльностіго бюджету - 3 600 000 грн - 6 000 000 грн
1.2.1 Інституційна та фінансова підтримка підприємницької діяльності Розвинуто інструменти підтримки підприємництва та місцевого економічного розвитку (кількість створених інструментів та механізмів підтримки підприємницької діяльності; кількість суб’єктів підприємницької діяльності, що отримали доступ до фінансових ресурсів та розвинули свій бізнес, розмір отриманої фінансової підтримки; кількість проведених заходів (консультації, навчальні курси, бізнес-планування); кількість суб’єктів господарювання, які отримали консультативні послуги та розвили бізнес; кількість новостворених суб’єктів господарювання на 10 тис. населення)Створення/розвиток бізнес-інкубаторів, стартап-центрів, кластерів, центрів державно-приватного партнерства, проектних офісів, інших форм підтримки підприємництва.
Фінансова/організаційна/маркетингова/інша підтримка підприємництва
Напрям 1.3. Стимулювання розвитку інноваційної інфраструктури та підтримка інноваційної діяльності
Обсяг фінансування проекту з державного бюджету - 5 000 000 грн - 12 000 000 грн
1.3.1 Розвиток інноваційної інфраструктури Створено інституційні умови для розвитку інноваційної інфраструктури (кількість створених інституцій та суб’єктів, залучених до їх роботи)Розвиток інституцій для підтримки інновацій (технологічний парк, науковий парк, інноваційне містечко (технополіс), інноваційний кластер, креативний хаб тощо)
1.3.2 Розвиток інноваційної діяльності на засадах SMART-спеціалізаціїРозвинуто потенціал інноваційної діяльності, підвищено рівень науково-інноваційного співробітництва з реальним сектором регіональної економіки, підтримано ініціативи для розвитку галузей SMART-спеціалізації регіону (кількість підтриманих кластерних ініціатив на основі принципів розумної спеціалізації; кількість підтриманих суб’єктів господарювання, які впроваджують інновації у найбільш перспективні галузі регіональної економіки, ількість інноваційних проектів, спрямованих на розвиток регіональної та місцевої економіки; кількість підприємств, що здійснюють наукові та науково-технічні розробки, у співвідношенні до загальної кількості підприємств)Підтримка промислових підприємств/проектів, що здійснюють інноваційну діяльність.
Розвиток промислових кластерів, що впроваджують інноваційні технології.
Підтримка суб’єктів господарювання, що впроваджують інновації у галузях smart-спеціалізації регіону
Напрям 1.4.Стимулювання розвитку промислового інвестування
Обсяг фінансування проекту з державного бюджету - 12 000 000 грн - 48 000 000 грн
1.4.1 Розвиток індустріальних парків Покращено умови для промислового інвестування (площа індустріального парку, оснащена відповідною інфраструктурою (га); кількість учасників індустріального парку, що уклали та виконують договори з керуючою компанією про здійснення господарської діяльності у межах індустріального парку; кількість залучених підрядних організацій/постачальників (місцеві компанії, малий та середній бізнес); обсяг залучених інвестицій (публічних та з інших джерел) для облаштування індустріального парку)Розбудова інфраструктури індустріальних парків, включених до Реєстру індустріальних (промислових) парків.
Заходи з промоції новостворених та наявних індустріальних парків.
Розроблення концепцій індустріальних парків, аналітичні/маркетингові дослідження тощо
2. "Сільський розвиток"
Заходи Програми Очікувані результати та прогнозні індикатори реалізації проектівОрієнтовні сфери реалізації проектів
Мета програми - створення можливостей для сталого розвитку сільських територій, що сприяє зростанню, диверсифікації і підвищенню ефективності сільської економіки, зокрема, поза межами сільськогосподарського виробництва, стабілізації чисельності населення і збільшенню тривалості життя, повній і продуктивній зайнятості працездатного населення, підвищенню рівня і якості життя, раціональному використанню і відтворенню природно-ресурсного потенціалу сільських територій.
Напрям 2.1.Диверсифікація підприємницької діяльності у сільській місцевості
Обсяг фінансування проектів з державного бюджету - 12 000 000 грн - 48 000 000 грн
2.1.1 Диверсифікація сільськогосподарського виробництва Створені та впроваджені нові види економічної діяльності (кількість нових видів продукції, послуг; підвищення конкурентоспроможності підприємства; завантаження існуючих чи створення нових виробничих та сервісних потужностей; обсяги зростання доходів до місцевих бюджетів; кількість створених нових чи збереження існуючих робочих місць, площа земель, зайнятих під органічним виробництвом; зростання обсягів експортованої органічної продукції, кількість активних суб’єктів підприємницької діяльності)Створення нових видів продукції чи розширення існуючого асортименту продукції; освоєння нових ринків збуту продукції; покращення фінансового та економічного стану підприємства;
створення нових бізнесів;
розвиток альтернативних видів економічної діяльності (вирощування енергетичних культур, рекреаційна діяльність, агротуризм, ремесла, надання послуг, розвиток органічного сільськогосподарського виробництва, фестивалі, резиденції, постачання для креативних індустрій тощо)
2.1.2 Розвиток підприємств заготівлі, збуту, переробки сільськогосподарської продукції, постачання матеріально-технічних та інших ресурсів, насамперед, на засадах коопераціїСтворено та впроваджено модель замкнутого циклу вирощування, зберігання та переробки сільськогосподарського виробництва (створення нових видів послуг, продукції; обсяги та асортимент виробництва нових видів продукції, послуг; завантаження існуючих чи створення нових виробничих потужностей; кількість суб’єктів, залучених до проекту та яким надаються послуги; застосування кооперативних принципів при створенні та діяльності підприємств; зростання доходів до місцевих бюджетів; створення нових чи збереження існуючих робочих місць)Підтримка кооперативного руху в сільській місцевості, фермерських господарств, закупівля обладнання для комунальних підприємств
2.1.3 Створення умов для повернення молоді у сільську місцевістьСтворено та реалізовано заходи із повернення молоді у сільську місцевість (створення нових видів чи розширення існуючого асортименту послуг для молоді; кількість суб’єктів, залучених до проекту та яким надаються послуги; створення нових чи збереження існуючих робочих місць)Професійна орієнтація молоді; навчання молоді додатковим або новим навичкам; покращення доступності до мережі Інтернет тощо
Напрям 2.2 Планування сільського розвитку
Обсяг фінансування проектів з державного бюджету - 3 600 000 грн - 6 000 000 грн
2.2.1 Планування та активізація сільського розвиткуРозроблені планувальні документи та/або містобудівна документація (кількість територіальних громад та осіб, залучених до процесу планування сільського розвитку; кількість інформаційно-консультаційних заходів;
кількість підготовлених проектів планів (програм) розвитку;
кількість сільських територіальних громад, що мають схеми планування територій та іншу містобудівну документацію)
Розроблення стратегій розвитку громади, інших планувальних документів;
розроблення містобудівної документації
3. Розвиток туризму
Заходи Програми Очікувані результати та прогнозні індикатори реалізації проектівОрієнтовні сфери реалізації проектів
Мета програми - створення можливостей для розвитку конкурентоспроможного на внутрішньому та світовому ринках національного туристичного продукту, розширення внутрішнього та збільшення обсягів в’їзного туризму, забезпечення на цій основі комплексного розвитку курортних територій та туристичних центрів з урахуванням соціально-економічних інтересів населення, збереження та відновлення природних територій, ремонт і реставрація об’єктів культурної спадщини
Напрям 3.1 Туристична інфраструктура
Обсяг фінансування проектів з державного бюджету - 5 000 000 грн - 24 000 000 грн
3.1.1 Розвиток інфраструктури у сфері туризму і рекреації в УкраїніСтворено нові туристичні об’єкти (підвищення привабливості й збільшення кількості та протяжності туристичних маршрутів в Україні, в тому числі міжобласних; збільшення площі територій та об’єктів природно-заповідного фонду; кількість створених екологічних стежок, еколого-інформаційних центрів, музеїв, спеціально облаштованих місць для відпочинку на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду тощо)Розроблення нових туристичних маршрутів, запровадження нових об’єктів природно-заповідного фонду, фінансова та інша підтримка закладів туризму та рекреації ознакування об’єктів культурної спадщини;
облаштування об’єктів для проведення масових культурних заходів (фестивалі, облаштовані міські простори тощо) та потреб креативних індустрій загалом
3.1.2 Створення ексклюзивного туристичного продукту для розвитку туризму в УкраїніСтворено нові туристичні продукти (збільшення кількості сучасно облаштованих туристичних, екскурсійних об’єктів; відпочинкових територій, туристських притулків, у тому числі на засадах державно-приватного партнерства; кількість місць у засобах розміщення, в т. ч. у готелях, мотелях, туристичних базах, інших закладах розміщення туристів).Розроблення та маркетинг нових туристичних продуктів, інформаційно-комунікаційні кампанії для популяризації місць відпочинку
Напрям 3.2 Збереження об’єктів культурної спадщини
Обсяг фінансування проектів з державного бюджету - 5 000 000 грн - 16 000 000 грн
3.2.1 Збереження і відновлення історико-культурних цінностей та забезпечення доступності історико-культурних пам’яток в регіонахВідновлено/збережено об’єкти культурної спадщини, які можуть сприяти підвищенню туристичної привабливості територій (кількість відновлених об’єктів культурної спадщини, інтегрованих у сферу туризму; кількість відвідувачів, в тому числі іноземних, об’єктів культурної спадщини; збільшення кількості та інтегрованості туристичних маршрутів, побудованих навколо об’єктів культурної спадщини, в тому числі міжобласних)Реставрація об’єктів культурної спадщини, вдосконалення їх роботи як туристичних об’єктів;
підготовка документації для реставрації, безпосередня реставрація об’єктів культурної спадщини із врахуванням потреб туристів;
ознакування об’єктів культурної спадщини
3.2.2 Залучення інвестицій у розвиток супутньої інфраструктури та розширення переліку послуг для відвідувачів об’єктів культурної спадщиниРозвинуто інфраструктуру/розширено перелік послуг, що надаються відвідувачам об’єктів культурної спадщини (кількість інформаційних центрів, музеїв, спеціально облаштованих місць для надання супутніх послуг біля об’єктів культурної спадщини; збільшення інвестицій в збереження пам’яток історії, культури та архітектури)Надання нових послуг відвідувачам об’єктів культурної спадщини (електронні квитки, електронні гіди, розробка та брендування сувенірної продукції, навчання персоналу, модернізація інших супутніх послуг)
Напрям 3.3 Маркетинг туристичного потенціалу
Обсяг фінансування проектів з державного бюджету - 1 200 000 грн - 4 800 000 грн
3.3.1 Створення позитивного туристичного іміджу держави на міжнародному туристичному ринкуЗапроваджено заходи для покращення туристичного іміджу регіону/країни (підвищення рівня обізнаності українців про туристичні можливості регіонів України та збільшення кількості туристів; підвищення рівня обізнаності іноземців про туристичні можливості регіонів України та збільшення кількості туристів)Туристичні виставки, конференції, промотури, роад-шоу, інформаційно-комунікаційні кампанії для покращення туристичного іміджу регіону/країни;
розробка туристичних брендів територій та їх комплексне впровадження;
розробка рекомендацій щодо візуального стилю міських просторів (вивіски, міське ознакування, міська навігація тощо), їх промоція та просування для впровадження
3.3.2 Створення та впровадження туристично-інформаційної системиВпроваджено туристично-інформаційні продукти для покращення туристичної привабливості територій (обсяг відвідувань веб-ресурсів і відвідувачів інформаційно-туристичних центрів та туристично-інформаційних пунктів, підвищення місця регіону (держави) в національних та міжнародних туристичних рейтингах)Нові туристичні додатки, інтернет-сайти, бази даних, інформаційно-туристичні центри