МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.05.2020 № 149 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 липня 2020 р.
за № 604/34887
Про затвердження Порядку проведення у Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту переатестації військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу у військових званнях
( Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 379 від 12.10.2020 )( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 379 від 12.10.2020 )
Відповідно до Закону України від 17 жовтня 2019 року № 205-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання військового обов'язку та проходження військової служби" та з метою унормування питання проходження військової служби особами сержантського і старшинського складу, яким були присвоєні військові звання до набрання чинності зазначеним Законом,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення у Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту переатестації військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу у військових званнях, що додається.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 379 від 12.10.2020 )
2. Головнокомандувачу Збройних Сил України, начальнику Генерального штабу Збройних Сил України, командувачам видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, командувачам військ (сил), що не входять до складу видів Збройних Сил України, командувачам військ оперативних командувань Сухопутних військ Збройних Сил України, командувачам повітряних командувань Повітряних Сил Збройних Сил України, керівникам структурних підрозділів Міністерства оборони України і органів військового управління Збройних Сил України, Голові Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту, командирам з'єднань і військових частин, керівникам закладів та установ Збройних Сил України:
( Абзац перший пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 379 від 12.10.2020 )
у тримісячний строк після внесення змін до штатів забезпечити проведення переатестації у військових званнях військовослужбовців і резервістів, які мають військові звання "старшина", "прапорщик" ("мічман"), "старший прапорщик" ("старший мічман") (далі - особи, які підлягають переатестації), а військовослужбовців, які виконують завдання в районах ведення воєнних (бойових) дій, - у тримісячний строк після завершення виконання завдань за призначенням (за умови внесення змін до штатів);
після проведення переатестації у військових званнях видати накази по особовому складу щодо присвоєння особам, які підлягають переатестації, військових звань, визначених Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу".
3. Департаменту кадрової політики Міністерства оборони України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр оборони України | А. Таран |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
14 травня 2020 року № 149
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 липня 2020 р.
за № 604/34887
ПОРЯДОК
проведення у Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту переатестації військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу у військових званнях
( Заголовок Порядку в редакції Наказу Міністерства оборони № 379 від 12.10.2020 )
1. Цей Порядок визначає правила проведення у Збройних Силах України та Державній спеціальній службі транспорту переатестації військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу у військових званнях та унормування питання проходження військової служби особами, яким були присвоєні військові звання до набрання чинності Законом України від 17 жовтня 2019 року № 205-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання військового обов'язку та проходження військової служби".
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 379 від 12.10.2020 )
2. Перед проведенням переатестації безпосереднім командиром (начальником) з військовослужбовцями, які мають військові звання "старшина", "прапорщик" ("мічман"), "старший прапорщик" ("старший мічман") (далі - особи, які підлягають переатестації), проводяться індивідуальні бесіди, в ході яких з'ясовується їх бажання продовжувати військову службу на посадах осіб сержантського і старшинського складу та складаються Аркуші бесід за формою, визначеною додатком 12 до Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України , затвердженої наказом Міністерства оборони України від 10 квітня 2009 року № 170, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 19 травня 2009 року за № 438/16454 (зі змінами) та додатком 6 до Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Державній спеціальній службі транспорту , затвердженої наказом Міністерства оборони України від 21 травня 2019 року № 255, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02 серпня 2019 року за № 853/33824.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 379 від 12.10.2020 )
3. Переатестація осіб, які підлягають переатестації, здійснюється за місцем проходження військової служби або служби у військовому резерві зі складанням атестації на присвоєння військового звання за формою, що додається (далі - атестація).
Атестацію складає безпосередній командир (начальник) військовослужбовця. Висновок за атестацією здійснює прямий командир (начальник) військовослужбовця.
Атестація розглядається на засіданні атестаційної комісії, підзвітній посадовій особі, яка її затверджує. До участі в засіданні атестаційної комісії залучаються головні старшини органів військового управління, з'єднань, військових частин Збройних Сил України.
Затверджує атестацію та присвоює військове звання:
"головний сержант", "штаб-сержант" ("штаб-старшина"), "майстер-сержант" ("майстер-старшина") - командир бригади (полку, корабля 1 рангу) та посадові особи, які відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України прирівняні до них і вищі;
( Абзац п’ятий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 379 від 12.10.2020 )
"головний сержант", "штаб-сержант", "майстер-сержант", "старший майстер-сержант" - Голова Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту;
( Пункт 3 доповнено новим абзацом шостим згідно з Наказом Міністерства оборони № 379 від 12.10.2020 )
"старший майстер-сержант" ("старший майстер-старшина") - командувач окремого роду військ (сил) Збройних Сил України, командувач військ (сил), що не входять до складу видів Збройних Сил України, командувач військ оперативного командування Сухопутних військ Збройних Сил України, командувач повітряного командування Повітряних Сил Збройних Сил України, начальник Військової служби правопорядку у Збройних Силах України - начальник Головного управління Військової служби правопорядку Збройних Сил України та посадові особи, які відповідно до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України прирівняні до них і вищі;
"головний майстер-сержант" ("головний майстер-старшина") - Головнокомандувач Збройних Сил України, командувач виду Збройних Сил України.
4. Особам, які підлягають переатестації, посадовими особами, визначеними пунктом 3 цього Порядку, присвоюються відповідно такі військові звання:
які мають військові звання "старшина" - військове звання "головний сержант";
( Абзац другий пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 379 від 12.10.2020 )
які мають військові звання "прапорщик" ("мічман") - військові звання "штаб-сержант" ("штаб-старшина");
які мають військові звання "старший прапорщик" ("старший мічман") - військові звання "майстер-сержант" ("майстер-старшина").
Військовослужбовцям і резервістам, які займають посади, за якими штатами передбачено військові звання вищого сержантського і старшинського складу, військові звання присвоюються згідно зі штатно-посадовими категоріями цих посад.
5. Військовослужбовцям з військовими званнями "старшина", "прапорщик" ("мічман"), "старший прапорщик" ("старший мічман"), які займають посади осіб офіцерського складу, військові звання присвоюються згідно з пунктом 4 цього Порядку.
Чергові військові звання цим військовослужбовцям присвоюються у порядку, визначеному Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженим Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153 (далі - Положення про проходження військової служби у Збройних Силах України), та Положенням про проходження громадянами України військової служби у Державній спеціальній службі транспорту, затвердженим Указом Президента України від 03 лютого 2009 року № 60 (зі змінами) (далі - Положення про проходження громадянами України військової служби у Державній спеціальній службі транспорту).
( Абзац другий пункту 5 в редакції Наказу Міністерства оборони № 379 від 12.10.2020 )
6. Військовослужбовці сержантського і старшинського складу, які займають посади рядового складу, підлягають призначенню на посади сержантського і старшинського складу.
Військовослужбовцям з військовими званнями "старшина", "прапорщик" ("мічман"), "старший прапорщик" ("старший мічман"), які займають посади рядового складу, присвоюються у порядку переатестації військові звання, визначені пунктом 4 цього Порядку.
У разі потреби такі військовослужбовці направляються на багаторівневу підготовку в порядку, визначеному Інструкцією про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 10 квітня 2009 року № 170, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 19 травня 2009 року за № 438/16454 (зі змінами), та Інструкцією про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Державній спеціальній службі транспорту, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 21 травня 2019 року № 255, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 02 серпня 2019 року за № 853/33824.
( Абзац третій пункту 6 в редакції Наказу Міністерства оборони № 379 від 12.10.2020 )
У разі відсутності посад сержантського і старшинського складу, негативної атестації, відмови військовослужбовців від переміщення по службі на посади сержантського і старшинського складу або направлення на підготовку, такі військовослужбовці звільняються з військової служби у встановленому законодавством порядку без присвоєння нових військових звань.
7. Громадянам, які мають військові звання запасу або резерву "старшина", "прапорщик" ("мічман"), "старший прапорщик" ("старший мічман") та які приймаються на військову службу за контрактом або призиваються на військову службу під час мобілізації, на особливий період, одночасно з прийняттям або призовом на військову службу присвоюються військові звання, визначені пунктом 4 цього Порядку.
Після прибуття до місць проходження військової служби і призначення на посади військовослужбовцям присвоюються чергові військові звання у порядку, визначеному Положенням про проходження військової служби у Збройних Силах України та Положенням про проходження громадянами України військової служби у Державній спеціальній службі транспорту.
( Абзац другий пункту 7 в редакції Наказу Міністерства оборони № 379 від 12.10.2020 )
Директор Департаменту кадрової політики Міністерства оборони України | О. Яцино |
Додаток до
Порядку проведення у Збройних
Силах України переатестації
військовослужбовців рядового,
сержантського і старшинського
складу у військових званнях
(пункт 3 Порядку)
АТЕСТАЦІЯ
на присвоєння військового звання
( Див. текст )