КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 19 серпня 2020 р. № 734 Київ |
Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном і визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства
Відповідно до частини другої статті 5 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном і визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, що додаються.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 р. № 750 "Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном і визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством соціальної політики" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 87, ст. 2834);
пункт 36 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України , затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017 р. № 1103 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 17, ст. 573).
Прем'єр-міністр України | Д.ШМИГАЛЬ |
Інд. 73 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 серпня 2020 р. № 734
КРИТЕРІЇ,
за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном і визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства
1. Критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, є:
строк провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном;
фактична чисельність осіб, працевлаштованих за кордоном протягом останніх п’яти років, що передують плановому періоду;
наявність протягом року, що передує плановому періоду, обґрунтованих звернень фізичних осіб, фізичних осіб - підприємців, юридичних осіб про те, що внаслідок порушення ліцензіатом ліцензійних умов таким особам заподіяно матеріальної шкоди або порушено їх законні права чи інтереси, за результатами перевірки яких виявлено порушення ліцензійних умов;
кількість порушень ліцензійних умов, виявлених за результатами проведення заходів державного нагляду (контролю) протягом останніх п’яти років, що передують плановому періоду.
2. Ризики настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном визначено в додатку 1.
3. Перелік критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, їх показники та кількість балів за кожним показником визначено в додатку 2.
4. Віднесення суб’єкта господарювання до високого, середнього або незначного ступеня ризику здійснюється з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма критеріями, визначеними в додатку 2, за такою шкалою:
від 41 до 100 балів - до високого ступеня ризику;
від 21 до 40 балів - до середнього ступеня ризику;
від 0 до 20 балів - до незначного ступеня ризику.
5. Планові заходи державного нагляду (контролю) з посередництва у працевлаштуванні за кордоном здійснюються Мінекономіки щодо суб’єкта господарювання, якого віднесено до:
високого ступеня ризику, - не частіше ніж один раз на два роки;
середнього ступеня ризику, - не частіше ніж один раз на три роки;
незначного ступеня ризику, - не частіше ніж один раз на п’ять років.
6. У разі коли за результатами проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) протягом останніх шести років у суб’єктів господарювання, які віднесені до середнього ступеня ризику, та протягом останніх десяти років у суб’єктів господарювання, які віднесені до незначного ступеня ризику, не виявлено суттєвих порушень вимог законодавства з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, наступний плановий захід державного нагляду (контролю) щодо такого суб’єкта господарювання проводиться не раніше ніж через період часу, встановлений для відповідного ступеня ризику, збільшений у 1,5 раза.
Додаток 1
до критеріїв
РИЗИКИ
настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном
Додаток 2
до критеріїв
ПЕРЕЛІК
критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, їх показники та кількість балів за кожним показником
__________
Примітка. Якщо суб’єкт господарювання може бути одночасно віднесений до більше ніж одного показника, застосовується показник з найбільшою кількістю балів.