• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження критеріїв доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення приміщень, що надаються дільничним виборчим комісіям звичайних виборчих дільниць для організації їх роботи та проведення голосування

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Критерії від 09.10.2020 № 962
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Критерії
  • Дата: 09.10.2020
  • Номер: 962
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Критерії
  • Дата: 09.10.2020
  • Номер: 962
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 9 жовтня 2020 р. № 962
Київ
Про затвердження критеріїв доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення приміщень, що надаються дільничним виборчим комісіям звичайних виборчих дільниць для організації їх роботи та проведення голосування
Відповідно до абзацу шостого пункту 5 розділу XXXXII "Прикінцеві та перехідні положення" Виборчого кодексу України Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити критерії доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення приміщень, що надаються дільничним виборчим комісіям звичайних виборчих дільниць для організації їх роботи та проведення голосування, що додаються.
Прем'єр-міністр УкраїниД.ШМИГАЛЬ
Інд. 82
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 9 жовтня 2020 р. № 962
КРИТЕРІЇ
доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення приміщень, що надаються дільничним виборчим комісіям звичайних виборчих дільниць для організації їх роботи та проведення голосування
1. Місця для безоплатного паркування транспортних засобів, якими керують особи з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю, повинні бути розташовані на відстані не далі, ніж 50 метрів від входу до будівлі, в якій розташовані приміщення, що надаються дільничним виборчим комісіям звичайних виборчих дільниць для організації їх роботи та проведення голосування (далі - приміщення виборчих дільниць).
2. На відкритих індивідуальних автостоянках біля будівлі, в якій розташовані приміщення виборчих дільниць, повинно бути виділено не менш як 10 відсотків місць (але не менш як одне місце) для безоплатного паркування транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю, з позначенням таких місць відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою з піктограмами міжнародного символу доступності відповідно до Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 41, ст. 1852).
3. Шляхи руху до будівлі, в якій розташовані приміщення виборчих дільниць, та шляхи руху всередині будівлі до приміщень виборчих дільниць повинні відповідати вимогам державних стандартів та державних будівельних норм щодо доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, а також бути обладнані засобами орієнтування та інформаційної підтримки.
4. Шляхи руху до будівлі, в якій розташовані приміщення виборчих дільниць, вхідні вузли будівлі, шляхи руху до приміщень виборчих дільниць та приміщення виборчих дільниць повинні бути оснащені засобами орієнтування та інформування для осіб з порушеннями зору (зокрема, тактильні та візуальні елементи доступності, позначення кольором сходинок, порогів, елементів обладнання, прозорих елементів конструкцій, інших об’єктів) та для осіб з порушеннями слуху (зокрема, інформаційні термінали, екрани, табло з написами у вигляді рухомого рядка, пристрої для забезпечення текстового або відеозв’язку, перекладу жестовою мовою, оснащення спеціальними персональними приладами підсилення звуку), у тому числі з урахуванням положень ДСТУ-Н Б В.2.2-31:2011 "Настанова з облаштування будинків і споруд цивільного призначення елементами доступності для осіб з вадами зору та слуху" та ДСТУ Б ISO21542:2013 "Будинки і споруди. Доступність і зручність використання побудованого життєвого середовища".
5. Покриття пішохідних доріжок, тротуарів і пандусів повинно бути рівним, застосування насипних або крупноструктурних матеріалів, а також наявність перешкод у вигляді бордюрів (рівень яких не збігається з рівнем покриття), що перешкоджають пересуванню на кріслах колісних або з милицями, не допускається.
6. Ширина пішохідних доріжок із зустрічним рухом повинна бути не менш як 1,8 метра.
7. Ширина входу на прилеглу територію та ширина дверей, хвірток (у разі їх наявності) повинна бути не менш як 0,9 метра.
8. У разі наявності на шляху до будівлі та/або на вході в будівлю, в якій розташовані приміщення виборчих дільниць, та/або всередині на шляху до приміщень виборчих дільниць сходів вони повинні бути продубльовані пандусом та мати контрастне маркування ребра першої та останньої сходинок, що виконано смугою абразивного матеріалу яскравожовтого кольору (горизонтальна площина сходинки маркується смугою завширшки не менш як 0,1 метра, вертикальна площина сходинки (знизу) - смугою заввишки не менш як 0,05 метра).
9. Нахил пандусів повинен становити не більш як 8 відсотків (1:12), уздовж обох боків усіх сходів і пандусів необхідно встановлювати огорожу з поручнями, поручні пандусів необхідно розташовувати на висоті 0,7 і 0,9 метра, завершальні частини поручнів повинні бути продовжені по горизонталі на 0,3 метра (як вгорі, так і внизу).
10. У разі неможливості облаштування пандуса необхідно застосовувати розумне пристосування у вигляді піднімальних пристроїв згідно з вимогами ДСТУ EN 81-70:2019, ДСТУ ISO 9386-1:2005, ДСТУ ISO 9386-2:2005.
11. Приміщення виборчих дільниць повинні відповідати вимогам, встановленим Виборчим кодексом України, а також встановленим вимогам санітарних і технічних норм, державних будівельних норм, в тому числі щодо безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
У разі коли приміщення виборчих дільниць неможливо повністю пристосувати для потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, організовується безперешкодний доступ зазначених осіб до таких приміщень.
12. Приміщення виборчих дільниць повинні розташовуватися на першому поверсі будівель. У разі розташування приміщень виборчих дільниць вище першого поверху будівлі повинні бути обладнані ліфтом, ескалатором, підйомником тощо, доступними для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
13. Дверні отвори приміщень виборчих дільниць повинні бути без порогів і перепадів висоти підлоги, ширина дверних отворів і відкритих отворів у стіні, а також виходів з приміщень виборчих дільниць на сходову клітку повинна становити не менш як 0,9 метра.
14. У разі наявності турнікета його ширина у просвіті повинна становити не менш як 1 метр.
15. У приміщеннях виборчих дільниць не повинно бути предметівперепон (горизонтальні та такі, що виступають над поверхнею підлоги конструкції, бордюри, пороги, тощо) на шляхах руху виборців та членів комісії.
16. Санітарногігієнічні приміщення повинні бути розраховані на осіб з інвалідністю та інші маломобільні групи населення.
17. У туалетах загального користування (окремо для чоловіків і жінок) необхідно передбачити універсальну кабіну з можливістю заїзду до неї та переміщення в ній осіб у кріслах колісних.
18. У приміщеннях виборчих дільниць повинно бути штучне освітлення відповідно до санітарних норм, державних стандартів та державних будівельних норм.
19. За визначеної потреби на вході/виході до/з будівлі, у якій розташовані приміщення виборчих дільниць, повинен бути встановлений/розміщений план-схема (елементи навігації), що сприятиме самостійній навігації (орієнтуванню) на об’єкті. Відповідна схема повинна бути виконана в доступних форматах.
20. Для зручності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення міжнародним знаком доступності позначаються:
шляхи/напрямки, доступні і безпечні для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;
місце розташування пандуса (як при вході до будівлі, у якій розташовані приміщення виборчих дільниць, так і всередині);
місце розташування кабіни для таємного голосування, пристосованої для голосування осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;
місце розташування санітарно-гігієнічного приміщення, доступного для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;
напрямок руху до евакуаційних шляхів та виходів, доступних для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.