• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про оголошення комплексу памяток історії та культури м. Переяслава-Хмельницького Київської області державним історико-культурним заповідником

Центральний Комітет Компартії України, Рада Міністрів УРСР  | Постанова від 13.03.1979 № 123
Реквізити
  • Видавник: Центральний Комітет Компартії України, Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 13.03.1979
  • Номер: 123
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Центральний Комітет Компартії України, Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 13.03.1979
  • Номер: 123
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ КОМПАРТІЇ УКРАЇНИ
І РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 13 березня 1979 р. N 123
Київ
Про оголошення комплексу пам'яток історії та культури м. Переяслава-Хмельницького Київської області державним історико-культурним заповідником
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 376 від 15.03.99 )
( Переяслав-Хмельницький державний історико-культурний заповідник переіменовано в "Переяслав-Хмельницький державний історико-етнографічний заповідник" згідно з Постановою КМ N 376 від 15.03.99 )
Враховуючи особливу історичну, наукову та художню цінність комплексу пам'яток історії та культури міста Переяслава-Хмельницького Київської області, з метою забезпечення їх охорони і ефективного використання в комуністичному вихованні трудящих Центральний Комітет Компартії України і Рада Міністрів Української РСР п о с т а н о в л я ю т ь:
1. Прийняти пропозицію Київського облвиконкому, Міністерства культури УРСР, Держбуду УРСР про оголошення комплексу пам'яток історії та культури м. Переяслава-Хмельницького державним історико-етнографічним заповідником з підпорядкуванням його Київському облвиконкому.
Методичне керівництво справою охорони, реставрації і використання пам'яток історії та культури заповідника покласти на Міністерство культури УРСР і Держбуду УРСР.
Київському облвиконкому за погодженням з Міністерством культури УРСР і Держбудом УРСР у 3-місячний строк затвердити положення про заповідник та перелік об'єктів, що передаються на його баланс.
2. Витрати заповідника фінансуються за рахунок і в межах коштів, які передбачаються по бюджету області на утримання культурно-освітніх закладів, а також за рахунок спеціальних коштів заповідника.
Міністерству культури УРСР затвердити штат дирекції заповідника.
3. Київському облвиконкому і Держбуду УРСР:
забезпечити виготовлення до 1982 року проекту впорядкування заповідника з визначенням вартості і черговості робіт по консервації і реставрації пам'яток археології, історії, архітектури та мистецтва, а також витрат, зв'язаних з обслуговуванням туристів.
Держплану УРСР передбачати виділення лімітів на проведення проектно-розвідувальних робіт;
завершити до 1987 року всі роботи по консервації і реставрації пам'яток історії та культури, а також по благоустрою і впорядкуванню території заповідника;
щороку передбачати необхідні кошти на реставрацію історико-архітектурних пам'яток заповідника.
4. Українському спеціальному науково-реставраційному виробничому управлінню Держбуду УРСР щороку виконувати у необхідних обсягах роботи по консервації і реставрації пам'яток заповідника.
5. Державному комітету УРСР у справах видавництв, поліграфії і книжкової торгівлі на замовлення дирекції заповідника видати буклети, путівники по заповіднику та іншу довідкову літературу.
6. Міністерству місцевої промисловості УРСР забезпечити виготовлення сувенірних виробів за тематикою державного історико-культурного заповідника в м. Переяславі-Хмельницькому.
7. Київському облвиконкому за погодженням з Міністерством культури УРСР і Держбудом УРСР розробити і здійснити протягом 1980-1987 років заходи по встановленню в м. Переяславі-Хмельницькому пам'ятних знаків у місцях, пов'язаних з визначними історичними подіями.
Секретар Центрального Голова Ради Міністрів Комітету Компартії України Української РСР В.ЩЕРБИЦЬКИЙ О.ЛЯШКО
Інд. 28