МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
31.10.2019 № 1581 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 грудня 2019 р.
за № 1257/34228
Про внесення змін до наказу Міністерства соціальної політики України від 30 березня 2016 року № 313
Відповідно до підпункту 111 пункту 4 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року № 423 (зі змінами), пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 19 травня 1999 року № 859 "Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об’єднань державних підприємств" (зі змінами)
НАКАЗУЮ:
1. У заголовку та пункті 1 наказу Міністерства соціальної політики України від 30 березня 2016 року № 313 "Про затвердження Умов, критеріїв, диференційованих показників та розмірів посадових окладів керівників державних, у тому числі казенних, підприємств, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики України", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 квітня 2016 року за № 611/28741 (зі змінами), слова "показники та розміри" в усіх відмінках замінити словами "показники для визначення розмірів" у відповідних відмінках.
2. Внести зміни до Умов, критеріїв, диференційованих показників та розмірів посадових окладів керівників державних, у тому числі казенних, підприємств, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики України, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 30 березня 2016 року № 313, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 21 квітня 2016 року за № 611/28741 (зі змінами), виклавши їх у новій редакції, що додаються.
3. Відділу з питань діяльності підвідомчих підприємств, установ та організацій забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Міністр | Ю. Соколовська |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
соціальної політики України
30 березня 2016 року № 313
(у редакції наказу Міністерства
соціальної політики України
від 31 жовтня 2019 року № 1581)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 грудня 2019 р.
за № 1257/34228
УМОВИ, КРИТЕРІЇ, ДИФЕРЕНЦІЙОВАНІ ПОКАЗНИКИ
для визначення розмірів посадових окладів керівників державних, у тому числі казенних, підприємств, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики України
1. Розміри посадових окладів керівників державних, у тому числі казенних, підприємств, що належать до сфери управління Мінсоцполітики (далі - керівники підприємств), встановлюються Мінсоцполітики.
2. Розміри посадових окладів керівників підприємств переглядаються Мінсоцполітики у разі зміни розміру мінімального посадового окладу (ставки) працівника основної професії та/або зміни базових критеріїв визначення розміру посадового окладу керівника підприємства відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 травня 1999 року № 859 "Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об’єднань державних підприємств" та цих Умов.
3. Розмір посадового окладу керівника підприємства встановлюється залежно від середньооблікової чисельності працівників в еквіваленті повної зайнятості за рік, вартості активів підприємства, чистого доходу від реалізації товарів (робіт, послуг) за даними останньої річної фінансової звітності в кратності до мінімального посадового окладу (ставки) працівника основної професії з урахуванням коефіцієнтів кратності та складності, визначених у пунктах 4, 5 цих Умов.
4. Максимально допустимий розмір посадового окладу керівника підприємства не може перевищувати 10 мінімальних посадових окладів (ставок) працівника основної професії.
Коефіцієнт кратності для визначення розміру посадового окладу керівника підприємства відносно розміру мінімального посадового окладу (ставки) працівника основної професії становить:
3 - для підприємств, вартість активів яких становить менше як 1 млрд грн, або річний чистий дохід від реалізації товарів (робіт, послуг) становить менше як 200 млн грн, або середньооблікова чисельність працівників у еквіваленті повної зайнятості за рік становить до 50 осіб включно;
4 - для підприємств, вартість активів яких становить менше як 1 млрд грн, або річний чистий дохід від реалізації товарів (робіт, послуг) становить менше як 200 млн грн, або середньооблікова чисельність працівників у еквіваленті повної зайнятості за рік становить від 51 особи до 100 осіб включно;
5 - для підприємств, вартість активів яких становить менше як 1 млрд грн, або річний чистий дохід від реалізації товарів (робіт, послуг) становить менше як 200 млн грн, або середньооблікова чисельність працівників у еквіваленті повної зайнятості за рік становить від 101 особи до 200 осіб включно;
6 - для підприємств, вартість активів яких становить менше як 1 млрд грн, або річний чистий дохід від реалізації товарів (робіт, послуг) становить менше як 200 млн грн, або середньооблікова чисельність працівників у еквіваленті повної зайнятості за рік становить від 201 особи до 500 осіб.
5. Для обчислення розміру посадового окладу керівника підприємства застосовується також коефіцієнт складності виконуваних робіт:
1 - низька складність (послуги з обслуговування адміністративних приміщень);
1,25 - середня складність (видавничі та освітні послуги);
1,5 - підвищена складність (виробництво протезно-ортопедичної продукції; послуги з реабілітації осіб з інвалідністю; послуги з оздоровлення дітей);
2 - висока складність (послуги у сфері інформаційних технологій).
6. Розмір посадового окладу керівника підприємства обчислюється шляхом множення розміру мінімального посадового окладу (ставки) працівника основної професії на коефіцієнт кратності (відповідно до пункту 4 цих Умов) та на коефіцієнт складності виконуваних робіт (відповідно до пункту 5 цих Умов).
7. Якщо розмір посадового окладу керівника підприємства після перегляду згідно з пунктами 4, 5 цих Умов виявляється меншим, ніж установлений у контракті, укладеному з таким керівником, розмір його посадового окладу не змінюється.
8. Керівники підприємств у разі збільшення розміру мінімального посадового окладу (ставки) працівника основної професії та/або зміни базових критеріїв визначення розміру посадового окладу керівника підприємства надсилають Мінсоцполітики подання про встановлення (перегляд) розміру посадового окладу та пояснювальну записку з обґрунтуваннями всіх показників такого подання.
Мінсоцполітики протягом 30 календарних днів з дати надходження подання розглядає його та в разі погодження вносить до контрактів керівників підприємств відповідні зміни згідно з цими Умовами.
Заступник начальника Відділу з питань діяльності підвідомчих підприємств, установ та організацій | В. Заглянський |