• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Деякі питання діяльності Міністерства культури та інформаційної політики

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Положення від 16.10.2019 № 885
Редакції
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 16.10.2019
  • Номер: 885
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Положення
  • Дата: 16.10.2019
  • Номер: 885
  • Статус: Документ діє
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 16 жовтня 2019 р. № 885
Київ
Деякі питання діяльності Міністерства культури, молоді та спорту
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1185 від 24.12.2019 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Положення про Міністерство культури, молоді та спорту України, що додається.
2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.
3. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пунктів 1-3, підпункту 1, абзаців третього, четвертого підпункту 2, підпункту 3 пункту 4, підпункту 2 пункту 5, пунктів 6-8, підпункту 2 пункту 9, пунктів 11-13, підпункту 2 пункту 14 змін, затверджених цією постановою, абзацу третього пункту 1, абзаців п’ятого та сьомого підпункту 1, підпункту 3 пункту 3, підпунктів 6, 9, 36-51, 133-141, 161-179 пункту 4 Положення про Міністерство культури, молоді та спорту України, затвердженого цією постановою, які набирають чинності з 1 січня 2020 року.
Прем'єр-міністр УкраїниО.ГОНЧАРУК
Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 жовтня 2019 р. № 885
ПОЛОЖЕННЯ
про Міністерство культури, молоді та спорту України
1. Міністерство культури, молоді та спорту України (МКМС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.
МКМС є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах культури, державної мовної політики, фізичної культури і спорту, національно-патріотичного виховання, популяризації України у світі, державного іномовлення, інформаційного суверенітету України та інформаційної безпеки, у молодіжній сфері, а також забезпечує формування та реалізацію державної політики у сферах кінематографії, відновлення та збереження національної пам’яті, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин в Україні, мистецтв, охорони культурної спадщини, музейної справи, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей.
( Абзац другий пункту 1 в редакції Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
МКМС є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері туризму та курортів (крім здійснення державного нагляду (контролю) у сфері туризму та курортів), інформаційній та видавничій сфері, а також забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері телебачення і радіомовлення.
МКМС є суб’єктом протидії корупційним правопорушенням, що впливають на результати офіційних спортивних змагань.
2. МКМС у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.
3. Основними завданнями МКМС є:
1) забезпечення формування та реалізація:
державної політики у сферах культури та державної мовної політики;
( Абзац другий підпункту 1 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1185 від 24.12.2019 )
державної політики у сферах інформаційного суверенітету, інформаційної безпеки України;
державної політики у сфері державного іномовлення;
державної політики в інформаційній та видавничій сферах;
державної політики у сферах популяризації України в світі, стратегічних комунікацій, зокрема з питань поширення суспільно важливої інформації в Україні та за її межами;
державної політики у сфері туризму та курортів (крім здійснення державного нагляду (контролю) у сфері туризму та курортів);
державної політики у молодіжній сфері;
державної політики у сфері національно-патріотичного виховання;
державної політики у сфері фізичної культури і спорту;
2) забезпечення формування та реалізації державної політики у сферах кінематографії, відновлення та збереження національної пам’яті, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин, мистецтв, охорони культурної спадщини, музейної справи, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей;
( Підпункт 2 пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1185 від 24.12.2019 )
3) забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері телебачення і радіомовлення;
4) участь у формуванні та реалізації в межах повноважень, передбачених законом, державної політики у сфері волонтерської діяльності;
5) участь у формуванні та реалізації державної політики з питань тимчасово окупованих територій України у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі та населення, що на них проживає, з метою їх реінтеграції в єдиний культурний та інформаційний простір України.
4. МКМС відповідно до покладених на нього завдань:
1) узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, розробляє пропозиції щодо вдосконалення законодавчих актів, актів Президента України, Кабінету Міністрів України та в установленому порядку вносить їх на розгляд Кабінету Міністрів України;
2) розробляє проекти законів та інших нормативно-правових актів з питань, що належать до його компетенції;
3) погоджує проекти законів, інших актів законодавства, які надходять на погодження від інших міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, готує в межах повноважень, передбачених законом, висновки і пропозиції до проектів законів, інших актів законодавства, які подаються на розгляд Кабінету Міністрів України, та проектів законів, внесених на розгляд Верховної Ради України іншими суб’єктами права законодавчої ініціативи, нормативно-правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим;
4) готує в межах повноважень, передбачених законом, зауваження і пропозиції до прийнятих Верховною Радою України законів, що надійшли на підпис Президентові України;
5) здійснює нормативно-правове регулювання у сферах культури та мистецтв, інформаційного суверенітету, інформаційної безпеки України, державної мовної політики, охорони культурної спадщини, фізичної культури і спорту, національно-патріотичного виховання, популяризації України в світі, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин в Україні, державного іномовлення, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, музейної справи, кінематографії, відновлення та збереження національної пам’яті, у молодіжній сфері, а також бере участь у здійсненні нормативно-правового регулювання у сфері волонтерської діяльності;
6) здійснює нормативно-правове регулювання у сфері туризму та курортів (крім здійснення державного нагляду (контролю) у сфері туризму та курортів), інформаційній та видавничій сферах, у сфері телебачення і радіомовлення;
7) бере участь у здійсненні нормативно-правового регулювання з питань тимчасово окупованих територій України у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі та населення, що на них проживає, з метою їх реінтеграції в єдиний культурний та інформаційний простір України;
8) визначає перспективи та пріоритетні напрями розвитку у сферах культури та мистецтв, інформаційного суверенітету, інформаційної безпеки України, державної мовної політики, охорони культурної спадщини, фізичної культури і спорту, національно-патріотичного виховання, популяризації України в світі, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин в Україні, державного іномовлення, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, музейної справи, кінематографії, відновлення та збереження національної пам’яті, молодіжній сфері;
9) визначає перспективи та пріоритетні напрями розвитку у сфері туризму та курортів (крім здійснення державного нагляду (контролю) у сфері туризму та курортів), інформаційній та видавничій сферах, у сфері телебачення і радіомовлення;
10) визначає перспективи та пріоритетні напрями реінтеграції населення, що проживає на тимчасово окупованих територіях України у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, в єдиний культурний та інформаційний простір України, забезпечує їх реалізацію;
11) бере відповідно до законодавства участь у підготовці проектів міжнародних договорів України, готує пропозиції щодо укладення і денонсації таких договорів, укладає міжнародні договори, забезпечує виконання зобов’язань України за міжнародними договорами з питань, що належать до компетенції МКМС;
12) створює умови для відродження та розвитку культури української нації, всіх видів мистецтв, креативних індустрій;
( Підпункт 12 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 13 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 14 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
15) здійснює координацію діяльності Українського культурного фонду, організовує підготовку та проведення рейтингового інтернет-голосування з питань обрання до складу наглядової ради Українського культурного фонду представників закладів культури та громадських об’єднань;
16) затверджує порядок накладення штрафів за порушення вимог статей 3 і 3-1 Закону України "Про гастрольні заходи в Україні" ;
( Підпункт 16 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 17 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 18 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
19) сприяє провадженню виставкової діяльності, проведенню міжнародних, всеукраїнських, регіональних мистецьких фестивалів і конкурсів, культурно-мистецьких проектів, концертів, мистецьких аукціонів, виставок, виставок-продажів та інших заходів з питань, що належать до його компетенції;
( Підпункт 19 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1185 від 24.12.2019 )
20) здійснює інформаційне та організаційне забезпечення участі України у міжнародних книжкових виставках, ярмарках, форумах;
( Підпункт 21 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
22) вживає заходів для забезпечення захисту об’єктів права інтелектуальної власності, реалізації авторських і суміжних прав з питань, що належать до компетенції МКМС;
23) формує, встановлює та затверджує в установленому порядку за участю і погодженням з іншими сторонами соціального партнерства державні соціальні нормативи у сфері обслуговування закладами культури;
( Підпункт 23 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1185 від 24.12.2019 )
24) порушує в установленому порядку клопотання про надання закладам (установам) культури статусу національного, надає статус академічного професійним творчим колективам;
( Підпункт 25 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
26) вносить в установленому порядку пропозиції стосовно відзначення державними нагородами, присвоєння почесних звань, а також здійснює нагородження відомчими заохочувальними відзнаками;
27) вносить Кабінету Міністрів України пропозиції щодо:
( Абзац перший підпункту 27 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
надання грантів Президента України молодим діячам культури і мистецтв для створення і реалізації творчих проектів та ініціює заснування нових грантів для реалізації творчих проектів;
присудження премій та галузевих відзнак за видатні досягнення у галузі культури;
надання стипендій Президента України для молодих письменників і митців у сфері музичного, театрального, образотворчого, хореографічного, естрадно-циркового мистецтва та кіномистецтва;
( Підпункт 28 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
29) сприяє централізованому комплектуванню і використанню бібліотечних фондів, здійснює координацію робіт з об’єднання бібліотек в єдину бібліотечно-інформаційну систему;
30) сприяє відповідно до законодавства координації діяльності бібліотек;
( Підпункт 30 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 31 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
32) організовує в установленому порядку роботу з проведення атестації бібліотечних кадрів та визначає порядок її проведення;
( Підпункт 32 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
33) встановлює порядок та критерії формування переліку книжкових видань, передбачених до випуску за бюджетними програмами випуску книжкової продукції;
34) вживає разом з іншими органами державної влади заходів для:
( Абзац другий підпункту 34 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
створення умов для функціонування електронних бібліотек, зокрема аудіокниг, аудіодокументів у спеціальному цифровому форматі для сліпих, осіб з порушеннями зору та осіб з дислексією;
( Абзац четвертий підпункту 34 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Абзац п'ятий підпункту 34 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Абзац шостий підпункту 34 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 35 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
36) забезпечує в установленому порядку підготовку та подання пропозицій щодо призначення премій і стипендій в інформаційній та видавничій сфері;
37) здійснює організаційне забезпечення роботи Комітету із щорічної премії Президента України "Українська книжка року";
38) забезпечує державну стандартизацію у видавничій сфері, організовує та здійснює контроль за присвоєнням міжнародних стандартних номерів виданням, їх реєстрацією в національних і міжнародних бібліографічних базах даних;
39) веде реєстрацію (облік), наукову систематизацію, отримує обов’язкові примірники книжкових та періодичних друкованих видань, здійснює контроль за своєчасним надходженням обов’язкового примірника;
40) вживає разом з іншими органами державної влади заходів до обмеження доступу видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, згідно із законодавством;
41) видає (відмовляє у видачі, анулює) дозвіл на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України;
42) приймає на підставі звернень правоохоронних органів, юридичних та фізичних осіб рішення про накладення штрафу за розповсюдження на території України видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, без наявності відповідного дозволу;
43) вилучає з обігу видавничу продукцію, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України та розповсюджується на території України без відповідного дозволу;
44) розробляє та затверджує критерії оцінки видавничої продукції, яка дозволена до розповсюдження на території України;
45) веде реєстр видавничої продукції держави-агресора, дозволеної до ввезення та розповсюдження на території України, забезпечує його розміщення на своєму офіційному веб-сайті та єдиному державному веб-порталі відкритих даних;
46) забезпечує підвищення кваліфікації працівників видавничої сфери та поліграфії;
47) є замовником на випуск видавничої продукції (крім книжкової продукції), проведення наукових досліджень у сфері засобів масової інформації та інформаційно-бібліографічної діяльності;
48) веде Державний реєстр видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції;
49) видає видавництвам і підприємствам книгорозповсюдження довідку про випуск та/або розповсюдження не менш як 50 відсотків книжкової продукції державною мовою;
50) здійснює методологічне забезпечення та координує діяльність видавництв, поліграфічних підприємств і підприємств книгорозповсюдження;
51) вживає заходів до надання державної фінансової підтримки засобам масової інформації, творчим спілкам у сфері засобів масової інформації;
52) здійснює заходи державної підтримки виробників в окремих галузях діяльності у сфері культури та мистецтв у порядку, передбаченому законом та довгостроковими національно-культурними державними цільовими програмами;
53) забезпечує в межах повноважень, передбачених законом, виконання Українським інститутом книги функцій з реалізації програм підтримки книговидавничої справи;
54) затверджує порядок виконання бюджетної програми випуску книжкової продукції та критерії обрання книжкової продукції, що підтримується відповідно до зазначеної програми;
55) здійснює інформаційне та організаційне забезпечення участі України у міжнародних виставках, ярмарках, форумах тощо;
56) погоджує рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування стосовно реорганізації та ліквідації бібліотек, що перебувають у державній та комунальній власності;
57) встановлює порядок створення страхових копій документів та колекцій, що внесені та/або підлягають внесенню до Державного реєстру національного культурного надбання;
58) погоджує рішення органів виконавчої влади щодо передачі іншим бібліотекам документів, внесених до Державного реєстру національного культурного надбання, якщо бібліотека не забезпечує створення необхідних умов для їх зберігання та використання;
59) визначає порядок передачі маловживаних, але цінних у науковому та художньому сенсі документів у бібліотеки-депозитарії, порядок вилучення з бібліотечних фондів документів, у тому числі ветхих та тих, що втратили актуальність, наукову та виробничу цінність або мають дефект, дублетних;
60) затверджує правила обліку, зберігання і використання документів, що перебувають у бібліотечних фондах, а також типові правила користування бібліотекою;
61) формує вимоги до ведення державного статистичного обліку театрів стосовно їх діяльності;
( Підпункт 62 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 63 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 64 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
65) визначає порядок обліку театрів, створених у складі підприємств, установ, організацій, закладів спеціалізованої мистецької освіти;
( Підпункт 65 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1185 від 24.12.2019 )
66) вносить в установленому порядку Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо формування переліку професійних творчих працівників театрів і переліку посад (спеціальностей) працівників інших специфічних театральних професій;
( Підпункт 67 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
68) подає Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо затвердження переліку видів виробництв і груп виробів народних художніх промислів;
69) визначає порядок ведення обліку, зберігання і використання типових зразків виробів народних художніх промислів та унікальних виробів народних художніх промислів;
70) визначає за поданням місцевих органів виконавчої влади та за погодженням з Національною академією наук і відповідними творчими спілками осередки народних художніх промислів;
71) складає перелік об’єктів нематеріальної культурної спадщини;
( Підпункт 72 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
73) забезпечує здійснення контролю за станом ведення обліку, зберіганням, охороною, використанням та переміщенням музейних предметів Музейного фонду України, що зберігаються в музеях незалежно від форми власності, сприяє розвитку сучасної інфраструктури музейної справи та музейної мережі;
( Підпункт 73 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 74 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
75) встановлює критерії віднесення продукції до такої, що має порнографічний характер;
76) визначає разом з Мінфіном порядок встановлення оціночної та страхової вартості музейних предметів, музейних колекцій, музейних зібрань Музейного фонду України та предметів музейного значення, що підлягають внесенню до Музейного фонду України, які тимчасово вивозяться за межі України для експонування на виставках, реставрації або проведення наукової експертизи;
77) затверджує:
порядок віднесення музейних предметів Музейного фонду України до Державного реєстру національного культурного надбання та умови їх зберігання;
форми облікових документів на музейні предмети та предмети музейного значення;
положення про атестаційну комісію з питань проведення атестації реставраторів та її персональний склад;
78) визначає:
вимоги до умов зберігання та ведення обліку музейних предметів, музейних колекцій;
порядок консервації і реставрації музейних предметів Музейного фонду України;
порядок ведення обліку музеїв, створених у складі підприємств, установ, організацій, закладів освіти;
порядок проведення атестації працівників музеїв;
( Підпункт 79 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
80) приймає рішення щодо:
вилучення музейних предметів, що належать до державної частини Музейного фонду України, з фондово-облікової документації у разі їх втрати або руйнування;
( Абзац третій підпункту 80 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Абзац четвертий підпункту 80 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Абзац п'ятий підпункту 80 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
81) формує вимоги до ведення державного статистичного обліку музеїв, створених на території України;
82) здійснює координацію робіт із створення єдиної інформаційної системи музеїв;
( Підпункт 83 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 84 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 85 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
86) затверджує правила встановлення та утримання охоронних дощок, охоронних знаків, інших інформаційних написів, позначок на пам’ятках або в межах їх територій, затвердження зразків таких дощок, знаків, написів, позначок;
( Підпункт 87 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 88 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 89 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 90 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
91) подає Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо внесення об’єктів культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та змін до нього щодо пам’яток національного значення;
( Підпункт 91 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
92) подає Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо затвердження Списку історичних населених місць України та внесення до нього змін;
93) оголошує топографічно визначені території або водні об’єкти, в яких містяться об’єкти культурної спадщини або можлива їх наявність, охоронюваними археологічними територіями;
94) встановлює режим використання пам’яток національного значення, їх територій, зон охорони, охоронюваних археологічних територій, історичних ареалів населених місць;
( Підпункт 94 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 95 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
96) подає Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо переміщення (перенесення) пам’ятки національного значення;
( Підпункт 97 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
98) у межах повноважень, передбачених законом, погоджує:
( Абзац другий підпункту 98 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Абзац третій підпункту 98 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Абзац четвертий підпункту 98 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Абзац п'ятий підпункту 98 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Абзац шостий підпункту 98 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Абзац сьомий підпункту 98 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
порядок подальшого використання музейних зібрань у разі ліквідації музеїв, що засновані на державній або комунальній формі власності;
рішення про вилучення приміщення музею, що є пам’яткою культурної спадщини;
( Підпункт 99 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 100 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 101 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
102) розробляє разом з Українським національним комітетом Міжнародної ради з питань пам’яток та визначних місць (ІКОМОС) пропозиції щодо внесення пам’яток до Списку всесвітньої спадщини;
103) затверджує:
державні норми і правила з питань охорони культурної спадщини;
методики і правила дослідження об’єктів культурної спадщини;
порядок обліку об’єктів культурної спадщини;
( Абзац п'ятий підпункту 103 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Абзац шостий підпункту 103 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
типове положення про консультативні ради для погодженого вирішення питань щодо охорони культурної спадщини на територіях областей, мм. Києва та Севастополя, інших населених пунктів;
форми дозволів на проведення археологічних розвідок, розкопок, інших земляних робіт на території, на якій розташовані пам’ятки, та в зонах їх охорони, на охоронюваній археологічній території, в історичних ареалах населених місць, а також дослідження решток життєдіяльності людини, що містяться під земною поверхнею, під водою;
( Абзац дев'ятий підпункту 103 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Абзац десятий підпункту 103 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
зразок облікової картки та паспорта об’єкта культурної спадщини;
форму акта технічного стану пам’ятки;
форму звітності (адміністративні дані) про пам’ятки і об’єкти культурної спадщини та інструкцію про її заповнення;
порядок розроблення плану організації території історико-культурного заповідника та історико-культурної заповідної території;
порядок визначення та затвердження меж і режимів використання зон охорони пам’яток та внесення змін до них;
( Підпункт 104 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 105 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 106 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 107 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 108 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 109 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 110 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 111 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 112 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 113 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 114 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
115) затверджує:
зразки паспортів на смичкові музичні інструменти і смички та перелік державних установ, яким надається право проведення державної експертизи смичкових музичних інструментів і смичків;
порядок оформлення права на вивезення (тимчасове вивезення) культурних цінностей та здійснення контролю за їх переміщенням через державний кордон України;
перелік державних установ, закладів культури, інших організацій, яким надається право проведення державної експертизи культурних цінностей;
116) здійснює заходи, спрямовані на популяризацію культурних надбань Українського народу за межами України і світової культури в Україні (у тому числі проведення днів, тижнів, років культури);
117) вживає заходів до забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України;
118) забезпечує дотримання мовних прав українців;
119) здійснює заходи щодо реалізації положень Європейської хартії регіональних мов або мов меншин у сфері культурної діяльності;
120) здійснює заходи щодо заохочення міжкультурного діалогу, культурних обмінів для усвідомлення цінності культурного розмаїття, поваги до різних форм культурного самовираження;
121) створює спеціалізовані організаційні структури для науково-методичного та матеріально-технічного забезпечення театрів та музеїв;
122) визначає перспективи і напрями розвитку спеціалізованої мистецької освіти;
123) затверджує:
( Абзац другий підпункту 123 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
положення про атестацію педагогічних працівників закладів спеціалізованої мистецької освіти;
стандарти спеціалізованої мистецької освіти (крім стандартів вищої освіти);
( Абзац четвертий підпункту 123 пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 124 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 125 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )( Підпункт 126 пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 1185 від 24.12.2019 )
127) бере участь у формуванні державної інформаційної політики;
128) вживає заходів до захисту прав громадян на вільний збір, зберігання, використання і поширення інформації, зокрема на тимчасово окупованих територіях, відповідно до покладених на МКМС завдань;
129) вживає разом з іншими органами державної влади заходів до захисту неповнолітніх від негативного впливу інформаційної продукції, зокрема аудіо- і відеопродукції, яка становить загрозу суспільній моралі або може зашкодити фізичному, психічному чи моральному розвитку неповнолітніх;
130) здійснює в межах повноважень, передбачених законом, координацію діяльності органів виконавчої влади та взаємодію з органами місцевого самоврядування з питань, віднесених до компетенції МКМС;
131) надає методичну та практичну допомогу засобам масової інформації у сфері інформаційного суверенітету України та інформаційної безпеки;
132) надає методичну та практичну допомогу державним та комунальним засобам масової інформації в процесі їх реформування;
133) бере участь у формуванні єдиного інформаційного простору, сприянні розвитку інформаційного суспільства;
134) розробляє заходи щодо запобігання внутрішньому і зовнішньому інформаційному впливу, який загрожує інформаційній безпеці держави, суспільства, особи;
135) узагальнює інформацію органів виконавчої влади про інформування громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України;
136) готує пропозиції щодо вдосконалення системи державного управління в інформаційній та видавничій сфері, поліграфії;
137) спрямовує і надає методичну та практичну допомогу структурним підрозділам центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, на які покладається взаємодія із засобами масової інформації, сприяє їх професійній підготовці, перепідготовці та підвищенню кваліфікації;
138) визначає порядок функціонування веб-сайтів органів виконавчої влади та подає Кабінетові Міністрів України пропозиції щодо інформаційного наповнення Єдиного веб-порталу органів виконавчої влади;
139) проводить моніторинг інформаційного наповнення веб-сайтів органів виконавчої влади та подає пропозиції зазначеним органам;
140) аналізує та прогнозує розвиток ринку у сфері телебачення і радіомовлення, інформаційній та видавничій сфері, поліграфії;
141) розробляє та вносить на розгляд Кабінету Міністрів України проекти нормативно-правових документів щодо інформування громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України;
142) розробляє плани заходів щодо сприяння незалежності засобів масової інформації, захисту прав журналістів та споживачів інформаційної продукції;
143) організовує проведення досліджень впливу результатів діяльності засобів масової інформації на суспільну свідомість;
144) сприяє розбудові в Україні системи державних стратегічних комунікацій;
145) розробляє разом з МЗС плани заходів та програмні документи щодо позиціонування України в світі;
146) сприяє дотриманню в Україні свободи слова;
147) розробляє та вносить на розгляд Кабінету Міністрів України програмні документи у сфері захисту інформаційного простору України від зовнішнього інформаційного впливу;
148) вживає разом з іншими центральними органами виконавчої влади заходів до популяризації вітчизняної телепродукції за кордоном;
149) вносить на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо визначення механізму державної підтримки діяльності з виготовлення та популяризації вітчизняної аудіовізуальної продукції;
150) забезпечує моніторинг інформації у вітчизняних та іноземних засобах масової інформації;
151) утворює спеціалізовані експертні ради;
152) засновує телерадіоорганізації та бере участь в їх діяльності, організовує та забезпечує діяльність державних телерадіоорганізацій в частині закордонного мовлення з метою поширення інформації про Україну у світі;
153) сприяє інтеграції суб’єктів державного іномовлення України у світовий інформаційний простір та провадженню ними діяльності відповідно до міжнародних стандартів;
154) сприяє популяризації та формуванню позитивного іміджу України у світових інформаційних ресурсах та національних інформаційних ресурсах іноземних держав з метою захисту її політичних, економічних та соціально-культурних інтересів, зміцнення національної безпеки і відновлення територіальної цілісності України;
155) забезпечує інформаційну та культурну реінтеграцію тимчасово окупованих територій України у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, районів, прилеглих до цих територій, та населення, що на них проживає;
156) забезпечує організацію та проведення інформаційних, комунікаційних кампаній, публічних заходів з метою інформування населення про реформи, що проводяться Кабінетом Міністрів України та іншими державними органами, а також спрямованих на підтримку національно-патріотичного виховання, молоді, популяризацію здорового способу життя, фізичної культури і спорту, розвитку особистості, підвищення рівня правової культури населення, зміцнення національної єдності, консолідації українського суспільства та взаємодії з громадськістю тощо;
157) здійснює міжнародне співробітництво, забезпечує виконання зобов’язань, взятих за міжнародними договорами України, з питань державного іномовлення, інформаційної безпеки та стратегічних комунікацій;
158) забезпечує організацію та проведення мистецьких конкурсів з метою реалізації культурно-мистецьких проектів, спрямованих на здійснення заходів у сфері захисту національного інформаційного простору;
159) погоджує в’їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та виїзд з неї у разі необхідності провадження журналістської діяльності;
160) вносить подання щодо видачі посвідки на тимчасове проживання в Україні іноземцям та особам без громадянства, які прибули в Україну для роботи кореспондентом або представником іноземних засобів масової інформації;
161) здійснює інформаційне та організаційне забезпечення участі України у міжнародних телекомунікаційних виставках, ярмарках, форумах;
162) забезпечує розроблення та виконання програм розвитку туризму і курортів в Україні;
163) організовує облік туристичних ресурсів України, забезпечує їх раціональне використання та охорону;
164) визначає перелік посад фахівців туристичного супроводу та кваліфікаційні вимоги до них;
165) забезпечує створення та ведення Державного кадастру природних територій курортів;
166) встановлює порядок створення та ведення Державного кадастру природних територій курортів;
167) бере участь у створенні та веденні Державного кадастру природних лікувальних ресурсів;
168) затверджує порядок оформлення ваучера на надання туристичних послуг та його використання;
169) встановлює відповідні категорії об’єктам туристичної інфраструктури (готелям, іншим об’єктам, призначеним для надання послуг з розміщення, закладам харчування, курортним закладам тощо), видає свідоцтва про встановлення об’єктам туристичної інфраструктури відповідної категорії та веде реєстр свідоцтв про встановлення категорій об’єктам туристичної інфраструктури;
170) бере участь у розробленні програм облаштування транспортних магістралей об’єктами туристичної інфраструктури;
171) вживає заходів до підвищення конкурентоспроможності туристичного ринку, в тому числі заходів, пов’язаних з інтеграцією національного туристичного ринку в єдиний європейський туристичний простір;
172) проводить дослідження туристичного ринку, готує і поширює інформацію про Україну та її туристичні можливості на міжнародному туристичному ринку та всередині держави;
173) у межах повноважень, передбачених законом, розробляє, укладає і виконує міжнародні договори у сфері туристичної діяльності, представляє державу в міжнародних туристських організаціях і на міжнародних заходах з туризму;
174) вживає заходів до розширення міжнародного співробітництва, утвердження України на світовому туристичному ринку;
175) сприяє координації діяльності органів виконавчої влади, суб’єктів підприємницької діяльності, їх об’єднань, що провадять діяльність у сфері туризму;
176) надає суб’єктам туристичної діяльності методичну, консультаційну та іншу допомогу;
177) поширює соціальну рекламу у сфері туризму;
178) забезпечує реалізацію заходів щодо інформування громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України;
179) затверджує:
перелік книжкових видань, випуск яких здійснюється за програмою "Українська книга";
перелік книжкової продукції, що придбавається для поповнення бібліотечних фондів;
перелік фільмів патріотичного спрямування, для виробництва та розповсюдження яких надається державна фінансова підтримка;
180) координує програми, проекти та заходи, що здійснюються органами виконавчої влади з національно-патріотичного виховання;
181) здійснює міжнародне співробітництво у молодіжній сфері, сферах фізичної культури і спорту та національно-патріотичного виховання;
182) розробляє разом з іншими органами виконавчої влади і подає на затвердження Кабінету Міністрів України соціальні норми та нормативи щодо соціального становлення та розвитку молоді;
183) вживає заходів до популяризації та утвердження здорового способу життя, гуманістичних цінностей, національної свідомості та патріотичних почуттів молоді, організації її змістовного дозвілля, проводить інформаційно-просвітницьку роботу щодо протидії поширенню в молодіжному середовищі соціально небезпечних захворювань;
184) у межах компетенції сприяє проведенню заходів з формування в молоді культури планування сім’ї, підготовки молоді до сімейного життя, формування в суспільстві розуміння важливості ролі сім’ї для розвитку держави та забезпечення соціальної злагоди;
185) сприяє організації та проведенню інформаційних, комунікаційних кампаній, публічних заходів з метою інформування дітей та молоді щодо формування інформаційно-цифрової компетентності, зокрема безпечної поведінки в онлайн-просторі;
186) бере участь у проведенні інформаційних кампаній, проведенні просвітницької роботи в засобах масової інформації, спрямованої на формування в суспільстві відповідального ставлення до створення сім’ї та виховання дітей;
187) заохочує розвиток різних форм благодійної та спонсорської діяльності для всебічної підтримки та покращення становища молоді та молодих сімей;
188) розробляє та поширює онлайн-курси, програми для дітей, молоді, батьків, педагогів щодо формування безпечної поведінки в онлайн-просторі;
189) сприяє в установленому порядку розвитку молодіжних центрів в Україні, у тому числі здійснює управління державною установою "Всеукраїнський молодіжний центр";
190) сприяє в установленому порядку працевлаштуванню молоді, створенню умов для її інтелектуального самовдосконалення і творчого розвитку, формуванню гуманістичних цінностей та патріотичних почуттів у молодих громадян;
191) надає в установленому порядку державну підтримку молодіжним та дитячим громадським об’єднанням для виконання загальнодержавних програм і заходів стосовно дітей та молоді згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України;
192) сприяє розвитку волонтерської діяльності у сферах фізичної культури і спорту та національно-патріотичного виховання, у молодіжній сфері, проведенню заходів національного та міжнародного значення, пов’язаних з організацією масових спортивних заходів;
193) здійснює в установленому порядку підготовку пропозицій щодо призначення грантів Президента України для обдарованої молоді та присудження Премії Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України;
194) координує заходи з питань соціального становлення та розвитку молоді, а також розвитку дитячого та молодіжного руху, дитячо-юнацького спорту, резервного спорту, масового спорту, спорту вищих досягнень, спорту осіб з інвалідністю, спорту ветеранів;
195) вживає разом із заінтересованими органами виконавчої влади заходів для розвитку мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів олімпійської підготовки, закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання, здійснює організаційно-методичне забезпечення їх діяльності;
196) встановлює порядок надання дитячо-юнацьким спортивним школам вищої, першої, другої категорії;
197) засновує в установленому порядку державні центри олімпійської підготовки;
198) надає в установленому порядку дитячо-юнацьким спортивним школам вищу категорію, статус спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву, спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи для осіб з інвалідністю паралімпійського та дефлімпійського резерву, закладам освіти - статус закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання, закладам фізичної культури і спорту - статус центру олімпійської підготовки;
199) затверджує:
положення про школу вищої спортивної майстерності;
положення про центр фізичного здоров’я населення;
умови оплати праці працівників дитячо-юнацьких спортивних шкіл, заснованих органами державної влади та органами місцевого самоврядування;
правила спортивних змагань з видів спорту, визнаних в Україні;
положення (регламент) про проведення всеукраїнських спортивних змагань;
порядок складення календарних планів фізкультурно-оздоровчих і спортивних заходів, а також вимоги до змісту положення (регламенту) про офіційні фізкультурно-оздоровчі заходи або спортивні змагання;
Єдиний календарний план фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, контролює його виконання;
п’ятирічні зведені плани науково-дослідної роботи у сфері фізичної культури і спорту та проводить аналіз їх виконання;
положення про національні збірні команди з видів спорту, визнаних в Україні;
порядок присвоєння спортивними федераціями кваліфікаційних категорій спортивним суддям;
Положення про Єдину спортивну класифікацію України, порядок видачі посвідчення про присвоєння відповідного спортивного розряду, затверджує зразки нагрудних значків, що свідчать про рівень спортивної, суддівської кваліфікації, а також установлює перелік спортивних нагород для переможців і рекордсменів всеукраїнських спортивних змагань;
перелік показників стану розвитку фізичної культури і спорту;
200) забезпечує в установленому порядку діяльність спеціалізованого державного закладу - Українського центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю;