МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
15.03.2018 № 200 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
05 квітня 2018 р.
за № 405/31857
Про затвердження Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні військовослужбовцям Національної гвардії України та іншим особам
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (зі змінами) та з метою визначення порядку й умов виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Національної гвардії України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні військовослужбовцям Національної гвардії України та іншим особам, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства внутрішніх справ України від 04 липня 2014 року № 638 "Про затвердження Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні військовослужбовцям Національної гвардії України та іншим особам", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22 липня 2014 року за № 849/25626 (зі змінами).
3. Головному управлінню Національної гвардії України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на командувача Національної гвардії України.
Міністр | А.Б. Аваков |
ПОГОДЖЕНО: Міністр соціальної політики України | А. Рева |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх
справ України
15.03.2018 № 200
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
05 квітня 2018 р.
за № 405/31857
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні військовослужбовцям Національної гвардії України та іншим особам
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає порядок, умови та розміри виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Національної гвардії України (далі - військовослужбовці), які обіймають посади в Головному управлінні Національної гвардії України, територіальних управліннях, з'єднаннях, військових частинах (підрозділах), вищих військових навчальних закладах, навчальних військових частинах (центрах), базах, закладах охорони здоров'я та установах Національної гвардії України (далі - військові частини).
Цю Інструкцію розроблено відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" , постанов Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей", від 15 червня 1994 року № 414 "Про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці", від 15 вересня 1993 року № 728 "Про оплату праці та тривалість щорічної відпустки працівникам шифрувальних служб", від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
2. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
До складу грошового забезпечення входять:
посадовий оклад, оклад за військовим званням;
щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);
одноразові додаткові види грошового забезпечення.
3. Грошове забезпечення військовослужбовцям виплачується у військових частинах за місцем служби. Не за місцем служби грошове забезпечення виплачується військовослужбовцям:
1) тимчасово прикомандированим на тривалі строки до інших військових частин - у військових частинах за місцем прикомандирування, якщо прикомандирування дозволено командувачем Національної гвардії України;
2) зарахованим на фінансове забезпечення до інших військових частин, якщо таке зарахування дозволено командувачем Національної гвардії України.
4. За службу понад установлений службовий час, у дні відпочинку, святкові, вихідні та неробочі дні грошове забезпечення військовослужбовцям додатково не виплачується.
5. Розмір грошового забезпечення, що належить військовослужбовцю не за повний календарний місяць, визначається шляхом множення середньоденного розміру грошового забезпечення на кількість календарних днів, прослужених військовослужбовцем у цьому місяці. При цьому середньоденний розмір грошового забезпечення визначається шляхом ділення суми грошового забезпечення, належного військовослужбовцю за повний календарний місяць, на кількість календарних днів місяця, за який здійснюється виплата.
6. Грошове забезпечення, виплачене в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України, які діяли на момент виплати, поверненню не підлягає, якщо право на нього повністю або частково військовослужбовцем надалі втрачене, крім випадків, передбачених пунктом 3 розділу XXІ цієї Інструкції.
7. Грошове забезпечення, що належить військовослужбовцю і своєчасно не виплачене йому або виплачене в меншому, ніж належало, розмірі, виплачується за весь період, протягом якого військовослужбовець мав право на нього.
8. Військовослужбовцям, відрядженим до державних органів, установ, організацій (далі - державні органи) та прикомандированим до органів місцевого самоврядування із залишенням на військовій службі, військові частини виплачують належне грошове забезпечення до дня відрядження (прикомандирування) включно з урахуванням часу, необхідного для проїзду до нового місця служби.
Військовослужбовцям, які прибули з державних органів та зараховані в розпорядження відповідних командирів (начальників) військових частин, з дня зарахування в розпорядження, але не раніше дня, до якого вони отримали грошове забезпечення або заробітну плату за останнім місцем служби (роботи), і до призначення на посади, зарахування на навчання у військові навчальні заклади або звільнення з військової служби грошове забезпечення виплачується за останніми штатними посадами, які вони обіймали у військовій частині до дня відрядження.
9. Індексація грошового забезпечення військовослужбовцям здійснюється в порядку та розмірах, установлених чинним законодавством України.
10. За військовослужбовцями, зарахованими в розпорядження відповідних командирів (начальників) військових частин, за період перебування в розпорядженні зберігається право на отримання грошового забезпечення за останньою штатною посадою, яку вони обіймали, з урахуванням пункту 1 розділу XXV цієї Інструкції.
11. Роз'яснення підпорядкованим військовим частинам з питань грошового забезпечення військовослужбовців надаються фінансово-економічним управлінням Головного управління Національної гвардії України та іншими посадовими особами в межах їх компетенції відповідно до чинного законодавства України.
12. Грошове забезпечення виплачується в межах асигнувань, передбачених кошторисом військової частини на грошове забезпечення військовослужбовців.
Виплата грошового забезпечення військовослужбовцям за поточний місяць здійснюється щомісяця до 20 числа. У ці терміни проводяться виплати грошового забезпечення за перерахунками у зв'язку з присвоєнням (позбавленням) військового звання, призначенням на інші посади, змінами розмірів процентної надбавки за вислугу років тощо.
Військовослужбовцям, які вибувають у відрядження чи відпустку, якщо вони повертаються до місця служби пізніше строку виплати грошового забезпечення, дозволяється здійснювати виплату грошового забезпечення раніше встановленого терміну, у тому числі за наступні місяці.
13. Військовослужбовцям, які відповідно до чинного законодавства України мають право на відпустки із збереженням грошового забезпечення (щорічні основні відпустки, додаткові відпустки у зв'язку з навчанням, творчі відпустки, соціальні відпустки, відпустки у зв'язку з хворобою для лікування, відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин, що надаються в особливий період, інші додаткові відпустки, визначені чинним законодавством України), грошове забезпечення виплачується за весь період цих відпусток.
Військовослужбовцям, які вибули в додаткові відпустки без збереження грошового забезпечення (відпустка за сімейними обставинами, додаткова відпустка військовослужбовцям, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" , інші відпустки без збереження грошового забезпечення, що визначені чинним законодавством України), за час перебування в цих додаткових відпустках грошове забезпечення не виплачується.
Грошове забезпечення не виплачується військовослужбовцям за час перебування їх у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку або в передбачених законом випадках у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку.
14. Розмір посадових окладів військовослужбовців, які обіймають посади з подвійним або потрійним найменуванням (сумісні посади), визначається за найменуванням, що зазначене в штаті військової частини першим.
15. За військовослужбовцями з числа осіб, віднесених до першої або другої категорії, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - й осіб, віднесених до третьої категорії, призначених у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів на посади з меншими посадовими окладами, на новій посаді зберігаються протягом одного року посадові оклади за попередньою посадою відповідно до чинного законодавства України.
Про таке збереження зазначається в наказах відповідного командира (начальника) про призначення.
II. Оклади за військовими званнями
1. Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, виплачуються оклади за військовими званнями в розмірах, визначених у додатку 14 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (зі змінами) (далі - постанова № 704).
2. Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, оклади за військовими званнями виплачуються з дня підписання наказу про присвоєння звань.
3. Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, прийнятим на військову службу за контрактом, у тому числі із запасу (крім військовослужбовців строкової військової служби, які прийняті на військову службу за контрактом), оклади за військовими званнями виплачуються з дня зарахування до списків особового складу військової частини.
Особам офіцерського складу, призваним на військову службу за призовом із запасу, оклади за військовими званнями виплачуються з дня відправлення до військової частини з районного (міського) військового комісаріату.
4. Військовослужбовцям, які в період проходження строкової військової служби прийняті на посади рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, оклади за військовими званнями виплачуються з дня набрання чинності контрактом, але не раніше дня призначення на відповідні посади.
5. Військовозобов'язаним, які прийняті на військову службу як особи рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, оклади за військовими званнями виплачуються з дня зарахування до списків особового складу військової частини.
ІІІ. Посадові оклади осіб офіцерського складу
1. Посадові оклади особам офіцерського складу виплачуються залежно від обійманих ними посад і тарифних розрядів, передбачених штатом військової частини.
2. Особам офіцерського складу, прийнятим на військову службу за контрактом, з дня зарахування до списків особового складу військової частини та до дня вступу до виконання обов’язків за посадою, на яку вони призначені, виплачується посадовий оклад, передбачений за 12 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови № 704 (з урахуванням пункту 1 розділу XXV цієї Інструкції).
3. У разі призначення осіб офіцерського складу на посади посадові оклади за цими посадами виплачуються з того дня, з якого вони приступили до виконання обов'язків за посадою, але не раніше дня підписання наказу про призначення, з урахуванням пункту 6 розділу XXIII цієї Інструкції.
Призначення на посади осіб офіцерського складу здійснюється наказами по особовому складу, що видаються посадовими особами, яким надано право призначення військовослужбовців на посади. Дата, коли військовослужбовець став до виконання обов'язків за посадою, та розмір посадового окладу визначаються в наказі по стройовій частині.
ІV. Посадові оклади осіб рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом
1. Посадові оклади особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, виплачуються залежно від обійманих ними посад і тарифних розрядів, передбачених штатом військової частини.
При цьому в штаті тарифний розряд для осіб рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, позначається дробом у чисельнику.
2. Особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, до дня, з якого вони приступили до виконання обов'язків за посадами, виплачуються:
прийнятим з числа військовослужбовців строкової військової служби - посадовий оклад за 1 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови № 704 , з дня набрання чинності контрактом, але не раніше дня призначення на відповідні посади;
прийнятим на військову службу за контрактом - посадовий оклад за 1 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови № 704 , з дня зарахування до списків особового складу військової частини.
3. У разі призначення осіб рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, з одних посад на інші посадові оклади за новими посадами виплачуються з дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за цими посадами, але не раніше дня видання наказу про призначення.
4. Особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, призначеним на посади офіцерського складу, з того дня, з якого вони приступили до виконання обов'язків за посадою, але не раніше дня видання наказу про призначення, виплачуються посадові оклади за тарифними розрядами, передбаченими штатами за цими посадами.
Особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, призначеним на посади рядового, сержантського і старшинського складу, з того дня, з якого вони приступили до виконання обов'язків за посадою, але не раніше дня видання наказу про призначення, виплачуються посадові оклади, передбачені штатами за цими посадами.
V. Посадові оклади військовослужбовців строкової військової служби
1. Посадові оклади військовослужбовцям строкової військової служби виплачуються залежно від обійманих ними посад і тарифних розрядів, передбачених штатами військової частини, у розмірах, визначених у додатку 12 до постанови № 704 .
При цьому в штаті тарифний розряд для військовослужбовців строкової військової служби позначається дробом у знаменнику.
2. Особам, призваним на строкову військову службу, з дня відправлення до військової частини з районного (міського) військового комісаріату і до дня призначення на посади виплачуються посадові оклади за I тарифним розрядом, установленим у додатку 12 до постанови № 704 .
3. У разі призначення військовослужбовців строкової військової служби з одних посад на інші посадові оклади за новими посадами виплачуються з дня підписання наказу про призначення.
4. Особам рядового, сержантського та старшинського складу, направленим для проходження строкової військової служби у зв'язку з розірванням контракту, з дня розірвання контракту виплачуються посадові оклади військовослужбовців строкової військової служби за обійманими посадами та припиняється виплата грошового забезпечення, установленого для осіб рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом.
VI. Грошове забезпечення курсантів, слухачів, докторантів, ад'юнктів та вихованців військових оркестрів
1. Курсантам вищих військових закладів Національної гвардії України з числа осіб, які не перебували на військовій службі перед зарахуванням на навчання, посадові оклади виплачуються залежно від освітньо-кваліфікаційного рівня та курсу навчання в розмірах, визначених у додатку 13 до постанови № 704 .
2. Курсантам з числа осіб, які перед зарахуванням на навчання перебували на строковій службі, посадові оклади виплачуються за останніми штатними посадами, які вони обіймали у військових частинах до зарахування на навчання, але не нижче посадових окладів, передбачених для курсантів з числа осіб, які не перебували перед зарахуванням на навчання на військовій службі.
3. Курсантам, докторантам, ад'юнктам та слухачам, які перед зарахуванням на навчання проходили військову службу на посадах осіб офіцерського, рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, за час навчання у військових навчальних закладах грошове забезпечення виплачується в порядку, передбаченому для цих осіб, при цьому грошове забезпечення визначається з посадових окладів за останніми штатними посадами, які вони обіймали до зарахування на навчання, окладів за військовим званням, надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення.
4. Курсантам із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, посадові оклади встановлюються на підставі документів (копій документів), які підтверджують відсутність батьків або позбавлення їх батьківських прав.
5. Курсантам, які залишилися без батьків у період навчання у військовому навчальному закладі, посадові оклади встановлюються залежно від освітньо-кваліфікаційного рівня та курсу навчання після надходження (подання) до навчального закладу відповідних документів (копій документів) з 01 числа місяця, що настає за місяцем, у якому вони отримали статус дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування.
6. Вихованцям військових оркестрів посадові оклади виплачуються з дня зарахування до військової частини.
7. Вихованцям військових оркестрів посадові оклади виплачуються до дня виключення зі списків військової частини, а вихованцям, які зараховані після досягнення призовного віку на строкову військову службу, - до дня зарахування на строкову військову службу.
8. Посадові оклади, передбачені для курсантів з числа військовослужбовців строкової військової служби та осіб, які не перебували на військовій службі перед зарахуванням на навчання, підвищуються з початку нового навчального семестру:
особам, які мають за результатами чергової екзаменаційної сесії тільки відмінні оцінки, - на 50 %;
особам, які мають за результатами чергової екзаменаційної сесії тільки добрі та відмінні оцінки, - на 25 %.
Оцінки за диференційовані заліки, стажування (практики), курсові роботи (проекти, завдання) під час визначення права курсантів на підвищення посадових окладів на 50 або 25 % ураховуються нарівні з оцінками, отриманими на іспитах.
Курсантам, які через поважні причини повністю або частково не склали заліки та іспити, підвищені на 50 чи 25 % посадові оклади виплачуються до 01 числа місяця, що настає за місяцем, у якому їм установлено індивідуальні строки складання заліків та іспитів.
Курсантам, залишеним через поважні причини на повторне навчання на тому самому курсі, посадові оклади на повторному році навчання до результатів чергової іспитової сесії виплачуються з урахуванням оцінок останньої іспитової сесії, яку вони склали.
Підвищені згідно з цим підпунктом посадові оклади виплачуються на підставі наказів начальників навчальних закладів Національної гвардії України, що видаються за результатами чергової екзаменаційної сесії.
9. Особам офіцерського складу, які перебувають на курсах підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, за період навчання виплачуються посадові оклади за штатними посадами, які вони обіймають у військових частинах.
10. Особам офіцерського складу, прийнятим (призваним) на військову службу із запасу з одночасним направленням на навчання до військових навчальних закладів, виплачується посадовий оклад, передбачений за 12 тарифним розрядом, визначеним у додатку 1 до постанови № 704 .
Особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, прийнятим на військову службу із запасу з одночасним направленням на навчання до військових навчальних закладів або на курси підвищення кваліфікації, виплачуються посадові оклади за 1 тарифним розрядом, визначеним у додатку 1 до постанови № 704 .
11. Посадові оклади курсантам та слухачам виплачуються з початку навчального року.
За період з дня зарахування на навчання і до початку навчального року виплачуються:
1) курсантам з числа військовослужбовців строкової служби - посадові оклади за останніми штатними посадами, які вони обіймали у військових частинах;
2) курсантам, які не перебували на військовій службі перед зарахуванням на навчання, - посадові оклади за I тарифним розрядом, установленим у додатку 12 до постанови № 704 .
12. Військовослужбовцям, які навчаються в центрі підготовки та перепідготовки спеціалістів у навчальних закладах Національної гвардії України, за період навчання виплачуються посадові оклади за посадами, які вони обіймають у військових частинах.
13. Військовослужбовцям з дня закінчення військового навчального закладу до дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за посадою (пункт 3 розділу III цієї Інструкції), крім окладів за військовими званнями, виплачуються:
1) тим, які мали в період навчання офіцерське звання, - посадові оклади, які вони одержували на день закінчення військового навчального закладу;
2) тим, які не мали в період навчання офіцерських звань, - посадовий оклад, передбачений за 12 тарифним розрядом, визначеним у додатку 1 до постанови № 704 .
Слухачам, які в період навчання отримували стипендії, за період з дня, що настає за днем видання наказу про закінчення військового навчального закладу, і до дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за посадою, посадові оклади виплачуються за останніми штатними посадами, які вони обіймали у військових частинах до зарахування на навчання.
14. Особам офіцерського складу, зарахованим до докторантур і ад'юнктур військових навчальних закладів та науково-дослідних установ, виплачуються посадові оклади за останніми штатними посадами, які вони обіймали до зарахування на навчання.
15. Військовослужбовцям, відрахованим з військових навчальних закладів, докторантур чи ад'юнктур, з дня відрахування виплачуються:
1) військовослужбовцям, які перед зарахуванням до військових навчальних закладів обіймали посади у військових частинах (крім військовослужбовців строкової військової служби, відрахованих як таких, що не оволоділи програмою навчання через небажання навчатись або недисциплінованість), - посадові оклади за останніми штатними посадами, які вони обіймали у військових частинах до зарахування на навчання;
2) військовослужбовцям, які не мають офіцерських звань і не перебували перед зарахуванням до військового навчального закладу на військовій службі, а також військовослужбовцям строкової військової служби, відрахованим як таким, що не оволоділи програмою навчання через небажання навчатись або недисциплінованість, - посадові оклади за I тарифним розрядом, установленим у додатку 12 до постанови № 704 ;
3) особам офіцерського складу, відрахованим з докторантур чи ад'юнктур, - посадові оклади за останніми штатними посадами, які вони обіймали у військових частинах до зарахування на навчання, але не більше посадових окладів, які вони одержували в докторантурі чи ад'юнктурі.
VII. Надбавка за вислугу років
1. Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, за вислугу років на військовій службі виплачується надбавка за вислугу років у відсотках до посадового окладу за основною чи тимчасово обійманою посадою з урахуванням окладу за військовим званням у таких розмірах на місяць:
від 1 до 5 років - 25 %;
від 5 до 10 років - 30 %;
від 10 до 15 років - 35 %;
від 15 до 20 років - 40 %;
від 20 до 25 років - 45 %;
25 і більше років - 50 %.
2. До вислуги років військовослужбовців для виплати їм надбавки за вислугу років зараховуються в календарному обчисленні періоди служби визначені відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей".
3. День початку проходження військової служби для обчислення вислуги років для виплати військовослужбовцям надбавки за вислугу років визначається відповідно до статті 24 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" .
4. Днем закінчення проходження військової служби вважається день, з якого військовослужбовця виключено наказом командира військової частини зі списків особового складу.
5. Військовослужбовцям, призваним або прийнятим на військову службу із запасу, вислуга років обчислюється з урахуванням попередньої служби, обчисленої відповідно до пункту 2 цього розділу.
6. Вислуга років військовослужбовців для виплати надбавки за вислугу років визначається кадровим (стройовим) підрозділом та щороку станом на 01 січня оголошується наказом відповідного командира (начальника).
Про результати обрахування вислуги років військовослужбовців складається відповідний висновок у двох примірниках, який затверджується командиром військової частини. Перший примірник висновку передається до фінансового відділення (служби) військової частини, другий - підшивається до особової справи військовослужбовця. З висновком військовослужбовець має бути ознайомлений під підпис.
При переміщеннях військовослужбовців на нове місце служби за новим місцем служби провадиться перевірка вислуги років для виплати надбавки за вислугу років, про що складається висновок. Військовослужбовцям, які прибули до військової частини для проходження служби, а їх особові справи на день прибуття не надійшли до військової частини, виплата надбавки здійснюється на підставі інформації про вислугу років, зазначеної в грошовому атестаті або іншому документі. Після надходження до військової частини особової справи військовослужбовця вислуга років для виплати йому надбавки оголошується наказом командира військової частини.
7. Військовослужбовцям, яким у встановленому порядку зараховано до вислуги років раніше не враховані періоди військової служби (роботи), доплата надбавки за вислугу років здійснюється з дня надання військовослужбовцями документів, що підтверджують їх період служби.
Якщо надбавка за вислугу років виплачувалась військовослужбовцю в менших, ніж належало, розмірах з вини посадових осіб військової частини, здійснюється перерахунок надбавки за весь період, протягом якого військовослужбовець мав право на неї.
8. Військовослужбовцям, які відслужили встановлені для виплати надбавки за вислугу років строки, надбавка виплачується в усіх випадках, коли вони мають право на отримання посадового окладу та окладу за військовим званням (з урахуванням пункту 6 розділу XXVII цієї Інструкції). При цьому військовослужбовцям, які одержують тільки оклади за військовими званнями, відсоткова надбавка виплачується до цих окладів.
VIII. Надбавка за особливості проходження служби
1. Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірах до 50 % посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.
2. Військовослужбовцям, зазначеним у пункті 1 цього розділу, залежно від якості, складності, інтенсивності, обсягу, важливості та умов військової служби розмір надбавки за особливості проходження служби може збільшуватися до 100 % посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.
Перелік посад (підрозділів), за якими встановлюється і виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 100 % посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, установлюється наказом командувача Національної гвардії України.
3. Розмір надбавки за особливості проходження служби кожному військовослужбовцю встановлюється наказом командира військової частини, командирам військових частин - наказами вищих командирів (начальників).
ІХ. Доплати за науковий ступінь і вчене звання
1. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) виплачується доплата за науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук) або доктора наук з відповідної спеціальності у розмірах відповідно 5 і 10 % посадового окладу, при цьому виплата доплати проводиться, якщо діяльність за профілем відповідає науковому ступеню.
За наявності двох наукових ступенів доплата встановлюється за одним (вищим) науковим ступенем.
2. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які обіймають посади, пов’язані з педагогічною або науковою діяльністю, і мають вчене звання, виплачується доплата за вчене звання в таких розмірах на місяць:
доцента (старшого наукового співробітника) - 5 % посадового окладу;
професора - 10 % посадового окладу.
За наявності двох або більше вчених звань доплата встановлюється за одним (вищим) званням.
3. Доплата за науковий ступінь і вчене звання виплачується на підставі наказу командира військової частини. Підставами для видання наказу є засвідчені копії документів, що підтверджують присвоєння (наявність) наукового ступеня чи вченого звання, та рапорт військовослужбовця.
Х. Надбавка за спортивні звання
1. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які мають спортивні звання і їх діяльність за профілем відповідає спортивним званням, виплачується надбавка в таких розмірах на місяць:
за спортивні звання "Заслужений тренер", "Заслужений майстер спорту", "Майстер спорту міжнародного класу" - 10 % посадового окладу;
за спортивне звання "Майстер спорту" - 5 % посадового окладу.
За наявності двох або більше звань надбавка до посадового окладу виплачується за одним (вищим) званням.
2. Надбавка виплачується на підставі наказу командира військової частини про виплату цієї надбавки з того дня, з якого військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової військової служби) стали до виконання обов'язків за відповідними посадами, але не раніше дня видання наказу про призначення.
3. Підставами для видання наказу є:
засвідчена копія посвідчення про наявність спортивного звання;
рапорт військовослужбовця.
ХІ. Надбавка за почесні звання
1. Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які мають почесні звання України, СРСР, союзних республік СРСР, у разі якщо виконання ними службових обов'язків згідно з посадами збігається за профілем з почесним званням, виплачується надбавка за почесні звання:
за почесне звання "заслужений" - у розмірі 10 % посадового окладу;
за почесне звання "народний" - 15 % посадового окладу.
2. Надбавка за почесне звання виплачується військовослужбовцям на підставі наказу командира військової частини (командирам військових частин - наказу командира (начальника) вищого рівня) про її виплату. Підставами для видання наказу є засвідчені копії документів, що підтверджують присвоєння (наявність) почесного звання, та рапорт військовослужбовця.
ХІІ. Надбавка за кваліфікацію
1. Особам офіцерського складу (крім осіб офіцерського складу, які проходять службу на посадах льотного складу і виконують польоти в складі екіпажів повітряних суден у якості льотчиків і штурманів), особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та які мають клас, присвоєний у встановленому порядку, виплачується надбавка в таких розмірах:
2 клас - 3 % посадового окладу;
1 клас - 5 % посадового окладу;
клас майстра - 7 % посадового окладу.
2. Військовослужбовцям строкової військової служби, які мають:
2 клас - 5 % посадового окладу;
1 клас - 10 % посадового окладу.
3. Особам офіцерського складу, що проходять службу на посадах льотного складу і виконують польоти в складі екіпажів повітряних суден у якості льотчиків і штурманів та мають клас, присвоєний у встановленому порядку, виплачується надбавка за:
2 клас - 5 % посадового окладу;
1 клас - 7 % посадового окладу;
клас снайпера - 9 % посадового окладу.
Персональні списки льотного складу, який підтвердив кваліфікацію та має право на надбавку, після закінчення календарного року оголошуються наказом із зазначенням посади, військового звання, кваліфікації, дати її присвоєння та даних про виконання перевірок. Також у наказі оголошуються персональні списки льотного складу, який не підтвердив кваліфікації з незалежних від нього причин і має право на виплату надбавки до проведення наступних випробовувань.
4. Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, які мають відповідний клас кваліфікації та які призначені на вищі, рівнозначні або нижчі посади без зміни військово-облікової спеціальності, надбавка виплачується з дня видання наказу про призначення на ці посади. Військовослужбовцям, призначеним на посади за іншими військово-обліковими спеціальностями, надбавка виплачується з дня видання наказу про присвоєння кваліфікації за новими військово-обліковими спеціальностями.
Військовослужбовцям строкової військової служби, які мають відповідний клас, надбавка виплачується з дня видання наказу про призначення на посади.
5. Військовослужбовцям, які отримали клас кваліфікації в період виконання обов'язків за посадами, надбавка виплачується з дня видання наказу про присвоєння кваліфікації.
У разі підвищення або пониження класу кваліфікації надбавка в нових розмірах виплачується з дня видання наказу про присвоєння наступного класу або пониження в класі.
6. Виплата військовослужбовцям надбавки за кваліфікацію зберігається (за умови підтвердження чи підвищення в установленому порядку присвоєного їм класу кваліфікації) на періоди:
1) навчання в навчальних центрах на курсах підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації;
2) перенавчання військовослужбовців льотно-підйомного складу на нові для них типи літаків, вертольотів;
3) тимчасового вибуття військовослужбовців з військової частини зі збереженням посад за місцем служби в щорічні основні відпустки, щорічні додаткові відпустки та додаткові відпустки відповідно до Закону України "Про відпустки" із збереженням грошового забезпечення, на лікування (з урахуванням розділу ХХVІ цієї Інструкції), стажування, у відрядження та за період перебування в розпорядженні.
7. Виплата військовослужбовцям надбавки за кваліфікацію припиняється з дня, що настає за днем:
1) видання наказу про позбавлення класу кваліфікації чи пониження кваліфікації до 3 класу;
2) закінчення встановленого строку для підтвердження присвоєного класу з неповажних причин.
XIІІ. Надбавка за кваліфікаційну категорію військовослужбовцям медичного і фармацевтичного складу
1. Особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом та які мають кваліфікаційну категорію, присвоєну в установленому порядку, обіймають посади і працюють за спеціальністю, за якою може бути присвоєна кваліфікаційна категорія, виплачується надбавка в таких розмірах на місяць:
1) особам офіцерського складу, які обіймають посади хірургів, ортопедів-травматологів, урологів, нейрохірургів, акушерів-гінекологів, офтальмологів, оториноларингологів, стоматологів-хірургів, оперують хворих у військово-медичних закладах, підрозділах-стаціонарах і мають другу кваліфікаційну категорію, - 7 %, першу кваліфікаційну категорію - 9 %, вищу кваліфікаційну категорію - 11 % посадового окладу;
2) особам офіцерського складу, які обіймають посади лікарів (крім тих, які обіймають посади, передбачені в підпункті 1 цього пункту) і мають другу кваліфікаційну категорію, - 3 %, першу кваліфікаційну категорію - 5 %, вищу кваліфікаційну категорію - 7 % посадового окладу;
3) особам рядового, сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, обіймають посади середніх медичних спеціалістів і фармацевтів та мають другу кваліфікаційну категорію, - 3 %, першу кваліфікаційну категорію - 5 %, вищу кваліфікаційну категорію - 7 % посадового окладу.
2. Перелік посад і спеціальностей, за якими військовим лікарям, провізорам і військовослужбовцям середнього медичного складу встановлюється і виплачується надбавка, визначається наказом командувача Національної гвардії України.
3. Надбавка виплачується військовослужбовцям з того дня, з якого вони стали до виконання обов'язків за посадами, за якими передбачено встановлення надбавки, але не раніше дня видання наказу про призначення на ці посади.
Військовослужбовцям, які отримали кваліфікаційну категорію в період виконання обов'язків за посадами, за якими може бути присвоєна кваліфікаційна категорія, надбавка виплачується з дня видання наказу про присвоєння кваліфікаційної категорії.
У разі підвищення чи пониження кваліфікаційної категорії надбавка в нових розмірах виплачується з дня видання наказу про присвоєння (пониження) кваліфікаційної категорії.
4. Військовослужбовцям медичного і фармацевтичного складу, які одночасно мають право на отримання надбавки за кваліфікаційну категорію та надбавки за кваліфікацію, виплачується одна надбавка за їх вибором.
XІV. Курсантська посадова надбавка
1. Курсантам Національної гвардії України (крім осіб рядового, сержантського і старшинського складу, які одержують грошове забезпечення військовослужбовців, що проходять військову службу за контрактом) вищих військових навчальних закладів Національної гвардії України, призначеним за стройовим розподілом на посади чи допущеним до виконання обов'язків за вакантними посадами, з дня видання наказу про призначення (приступання до тимчасового виконання обов'язків за вакантними посадами) виплачується курсантська посадова надбавка в таких розмірах на місяць:
виконувачу обов'язків командира відділення - 10 % посадового окладу;
виконувачу обов'язків головного сержанта взводу (командира групи) - 15 % посадового окладу;
виконувачу обов'язків головного старшини (старшини) роти (батареї), курсу, командира взводу - 20 % посадового окладу.
2. Виплата цієї надбавки припиняється з дня видання наказу:
про звільнення курсантів від виконання обов'язків за посадами, зазначеними в пункті 1 цього розділу;
про присвоєння курсантам першого офіцерського звання.
XV. Винагорода за стрибки з парашутом
1. За здійснені військовослужбовцями стрибки з парашутом (десантування з технікою) з літаків і вертольотів, передбачені планом бойової підготовки, виплачується винагорода в розмірі 3 % посадового окладу за 13 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови № 704 .
2. За кожен ускладнений стрибок з парашутом, але не більше ніж за два фактори ускладнення, а випусковому, який зробив стрибок з парашутом, не більше ніж за три фактори ускладнення, розмір винагороди, обчислений у порядку, встановленому в пункті 1 цього розділу, збільшується на 2 % посадового окладу за 13 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови № 704 , за кожне ускладнення.
До ускладнених належать стрибки:
виконувача обов'язків випускового (під час здійснення стрибка);
із затримкою розкриття парашута не менше ніж на 20 секунд, у тому числі із стабілізацією падіння;
на обмежений майданчик;
у складних метеорологічних умовах (коли висота нижнього краю хмар нижча за задану висоту викиду);
коли швидкість вітру біля землі перевищує 5 м/с;
на майданчики приземлення (які перевищують рівень моря на 500 м);
уночі, з приземленням на воду (крім стрибків у водолазному спорядженні) або на ліс;
зі зброєю (крім пістолета), з радіостанцією;
з вантажним контейнером вагою більше ніж 4 кг, не враховуючи табельного спорядження;
з висоти менше 500 м і більше ніж 4000 м;
з літака (вертольота) зі швидкістю польоту понад 200 км/год.
3. Розміри винагороди, встановлені у пункті 1 цього розділу, збільшуються:
за стрибки з парашутом, здійснені способом катапультування, і стрибки на воду - на 3 % посадового окладу за 13 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови № 704 ;
за десантування всередині техніки або разом із нею - на 10 % посадового окладу за 13 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови № 704 .
У разі здійснення експериментальних стрибків додатково виплачується від 2 до 7 % посадового окладу за 13 тарифним розрядом, установленим у додатку 1 до постанови № 704 , залежно від складності стрибків.
Розмір додаткової винагороди за кожен експериментальний стрибок визначається командувачем Національної гвардії України під час затвердження ним звіту про здійснений стрибок.
4. Винагорода військовослужбовцям виплачується не більше ніж за 2 стрибки, а тим, хто має звання інструктора з парашутно-десантної підготовки, - не більше ніж за 3 стрибки, здійснені в один день.
На експериментальні стрибки це обмеження не поширюється.
Протягом календарного року винагорода виплачується за стрибки з парашутом, здійснені відповідно до плану бойової підготовки, але не більше ніж у межах річних норм стрибків, що підлягають оплаті, встановлених командувачем Національної гвардії України.
5. Винагорода за стрибки з парашутом виплачується військовослужбовцям за штатним місцем служби на підставі наказу командира військової частини із зазначенням у ньому дати здійснення кожного стрибка, факторів ускладнення.
Підставою для видання наказу про виплату винагороди за стрибки з парашутом є планова таблиця виконання стрибків (витяг з планової таблиці має бути завірений командиром військової частини чи керівником установи (організації), у якій виконувалися стрибки).
6. Винагорода не виплачується за стрибки з парашутом, здійснені:
не за планом бойової підготовки;
понад 2 або 3 рази на день (пункт 4 цього розділу);
під час проведення святкових заходів, понад установлену для цієї категорії військовослужбовців річну норму оплачуваних стрибків.
7. Військовозобов'язаним і резервістам, призваним за встановленим порядком на збори, які виконують у період цих зборів стрибки з парашутом (десантування з технікою), винагорода за стрибки з парашутом підлягає виплаті в розмірах і порядку, встановлених цим розділом.
XVI. Надбавка за безперервний стаж на шифрувальній роботі
1. Військовослужбовцям, безпосередньо зайнятим на шифрувальній роботі на штатних посадах спеціалістів спеціального зв'язку, згідно із затвердженим командувачем Національної гвардії України переліком за безперервний стаж на шифрувальній роботі виплачується щомісячна надбавка в таких розмірах:
від 1 до 3 років - 10 % посадового окладу;
від 3 до 5 років - 15 % посадового окладу;
понад 5 років - 20 % посадового окладу.
2. Персональні списки військовослужбовців, які безпосередньо зайняті на шифрувальній роботі в органах спеціального зв’язку і які мають право на одержання надбавки, затверджуються командиром військової частини.
3. До безпосередньо зайнятих шифрувальною роботою належать військовослужбовці, які за своїми функціональними обов'язками займаються розробленням, виготовленням, обліком, зберіганням, використанням, доставкою шифрів, прирівняних до них документів та засобів криптографічного захисту інформації, здійсненням контролю за забезпеченням безпеки шифрованого зв'язку, веденням діловодства і розмноженням документів з питань шифрувальної роботи.
4. Військовослужбовцям надбавка виплачується від окладів за основними посадами або такими, що виконуються тимчасово, за якими передбачена виплата надбавки.
Надбавка виплачується з дня видання наказу командира військової частини про її виплату, але не раніше дня, з якого військовослужбовці приступили до виконання обов'язків за посадою, пов'язаною з виконанням робіт згідно з пунктом 3 цього розділу, та надання цим військовослужбовцям доступу до шифрів.
5. Військовослужбовцям, які одержують надбавку, допущеним до тимчасового виконання обов'язків за посадами, за якими виплата цієї надбавки не встановлена, за період тимчасового виконання обов'язків за посадами надбавка не виплачується.
6. Надбавка виплачується у разі тимчасового вибуття військовослужбовців з військової частини зі збереженням посад за місцем служби в щорічні основні відпустки, щорічні додаткові відпустки та додаткові відпустки відповідно до Закону України "Про відпустки" із збереженням грошового забезпечення, на лікування (з урахуванням розділу ХХVІ цієї Інструкції), стажування, у відрядження.
7. Виплата надбавки військовослужбовцям зберігається за час перебування на навчанні у військових навчальних закладах і підрозділах спеціального зв'язку, зборах та курсах підготовки, перепідготовки, удосконалення й підвищення кваліфікації фахівців спеціального зв'язку із збереженням за ними штатних посад за місцем проходження військової служби.
8. У безперервний стаж на шифрувальній роботі для виплати надбавки зараховуються періоди:
безперервної шифрувальної роботи на штатних посадах, зазначених у пункті 1 цього розділу, враховуючи шифрувальну роботу в період проходження строкової військової служби, - з дня призначення на першу посаду, але не раніше дня надання допуску до шифрів;
безперервної шифрувальної роботи в державних органах, установах та організаціях військовослужбовців, які прийняті на військову службу за контрактом, а також військовослужбовців, переведених на роботу в органи спеціального зв'язку Національної гвардії України з інших центральних органів виконавчої влади за умови, що вони призначені на штатні посади в органи спеціального зв'язку і безпосередньо виконують шифрувальну роботу відповідно до пункту 1 цього розділу або направлені на навчання до військових навчальних закладів та підрозділів спеціального зв'язку;
навчання у вищих навчальних закладах та підрозділах спеціального зв'язку за спеціальністю фахівців спеціального зв'язку, якщо вони до дня зарахування на навчання обіймали відповідні штатні посади спеціалістів спеціального зв'язку, навчання на курсах і навчальних зборах підготовки, перепідготовки, удосконалення і підвищення кваліфікації фахівців спеціального зв'язку;