Документ підготовлено в системі iplex
Державна фіскальна служба України | Індивідуальна податкова консультація від 19.11.2018 № 4876/6/99-99-12-02-03-15/ІПК
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
19.11.2018 N 4876/6/99-99-12-02-03-15/ІПК
Про рентну плату за користування надрами
Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексуУкраїни (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство яке справляє Рентну плату, запитує про необхідність отримання від Державної служби геології та надр України довідки Форми N 3-гр для обґрунтування правомірності застосування передбаченого п. 252.22 ст. 252 Кодексу коригуючого коефіцієнта до ставок Рентної плати (далі - Коефіцієнт).
Передбаченою Кодексом умовою використання Коефіцієнта є умова видобування запасів корисних копалин, затверджених державною експертизою на підставі звітів з геологічного вивчення, яке виконане платником Рентної плати за рахунок власних коштів.
Обов'язковість державної реєстрації та обліку робіт і досліджень, пов'язаних з геологічним вивченням надр, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, встановлена ст. 39 Кодексу України про надра, відповідно до якої Міністерством екології та природних ресурсів затверджено Порядок державної реєстрації робіт і досліджень, пов'язаних із геологічним вивченням надр, додатком до якого є Форма N 3-гр.
Таким чином Форма N 3-гр документально підтверджує державну реєстрацію робіт з геологічного вивчення, яке виконане платником Рентної плати за рахунок власних коштів, за звітами про виконання яких державною експертизою затверджено запаси корисних копалин відповідної ділянки надр.
Водночас, умовою використання Коефіцієнта є витяг із протоколу Державної комісії України по запасах корисних копалин щодо захисту запасів корисних копалин ділянки надр за результатами виконання робіт з геологічного вивчення, який вказаний у відповідному спеціальному дозволі на користування надрами з метою видобування корисних копалин, а не протоколу про апробацію запасів за придбаною геологічною інформацією.