• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо внесення відомостей до Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок

Державна фіскальна служба України | Індивідуальна податкова консультація від 29.08.2018 № 3757/С/99-99-12-01-01-14/ІПК
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 29.08.2018
  • Номер: 3757/С/99-99-12-01-01-14/ІПК
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 29.08.2018
  • Номер: 3757/С/99-99-12-01-01-14/ІПК
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
29.08.2018 N 3757/С/99-99-12-01-01-14/ІПК
Щодо внесення відомостей до Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок
Державна фіскальна служба України відповідно до статті 52 Податкового кодексу України розглянула запит на отримання індивідуальної податкової консультації щодо необхідності внесення механічних ручних машинок для набивання тютюном сигаретної паперової трубки (гільзи) до Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок і в межах компетенції повідомляє наступне.
1. Чи потрібно включати відомості про механічні ручні машинки марки MAGNUS арт. 03-001, для набивання тютюном сигаретної паперової трубки (гільзи), які використовуються для ручного набивання пустих сигаретних трубок (гільз) тютюном в домашніх умовах до Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок?
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, дистилятом виноградним спиртовим, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначено Законом України від 19 грудня 1995 року N 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон N 481).
Відповідно до статті 2-1 Закону N 481 та Порядку формування та ведення Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 23.01.2015 р. N 10 (далі - Єдиний реєстр обладнання) внесенню до Єдиного реєстру обладнання підлягає обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, що відноситься до товарної підкатегорії 8478 10 00 00 згідно з УКТ ЗЕД (обладнання для підготовки або обробки тютюну), яке імпортується на митну територію України, зберігається та використовується на митній території України.
Відомості про обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок включаються до Єдиного реєстру обладнання на підставі відомостей, що надаються суб'єктами господарювання центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Разом з цим повідомляємо, що відповідно до ст. 2 Закону N 481 виробництво тютюнових виробів здійснюється суб'єктами господарювання незалежно від форм власності за умови одержання ліцензії, а ліцензії на виробництво тютюнових виробів видаються лише суб'єктам господарювання, які мають повний технологічний цикл виробництва тютюнових виробів, включаючи виготовлення тютюнової суміші, сигаретні цехи.
Статтею 15 Закону N 481 передбачено, що роздрібна торгівля тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
2. До якої товарної підкатегорії згідно з УТК ЗЕД відносяться механічні ручні машинки марки MAGNUS арт 03-001, для набивання тютюном сигаретної паперової трубки (гільзи), які використовуються для ручного набивання пустих сигаретних трубок (гільз) тютюном в домашніх умовах?
Для класифікації товарів в Україні використовується Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТ ЗЕД), що є товарною номенклатурою Митного тарифу України і встановлена Законом України від 19 вересня 2013 року N 584-VII "Про Митний тариф України". Міжнародною основою УКТ ЗЕД є Гармонізована система опису та кодування товарів Всесвітньої митної організації.
З метою забезпечення єдиного тлумачення і застосування УКТ ЗЕД в Україні запроваджено Пояснення до УКТ ЗЕД, побудовані на основі Пояснень до ГС версії 2012 року та Комбінованої номенклатури Європейського Союзу і затверджені наказом Державної фіскальної служби України від 09.06.2015 р. N 401.
Виходячи з інформації щодо опису та принципу роботи товару "механічна ручна машинка марки "MAGNUS", яка розміщена в мережі Інтернет, згаданий товар можливо класифікувати у межах товарної позиції 8479 УКТ ЗЕД.
В той же час повідомляємо, що класифікація товарів здійснюється відповідно до Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД з урахуванням характеристик товару, що є визначальними для їх класифікації згідно з УКТ ЗЕД, які прописані в достовірній техніко-технологічній документації.
Відповідно до пункту 12 статті 356 Митного кодексу України достовірною техніко-технологічною документацією вважаються офіційно видані книги, державні та галузеві стандарти, технічні умови, специфікації, каталоги, креслення і паспортні дані на виріб виробника.
Водночас інформуємо, що відповідно до статті 23 Митного кодексу України за письмовими зверненнями декларантів або уповноважених ними осіб органи доходів і зборів приймають попередні рішення щодо застосування окремих положень законодавства України з питань державної митної справи. Такі рішення виносяться до початку переміщення товарів через митний кордон України
Процедура прийняття попереднього рішення про класифікацію товару (далі - ПРК) згідно з УКТ ЗЕД визначена у Порядку роботи відділу митних платежів, підрозділу митного оформлення митного органу та митного поста при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 р. N 650.
Таким чином, для отримання ПРК декларант або уповноважена ним особа може звернутись до митниці ДФС за місцем акредитації або за місцем митного оформлення товару, відповідно до вимог зазначеного Порядку.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Податкового кодексу України індивідуальна податкова консультація має індивідуальних характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.