від 30.07.2018 р. N 3323/6/99-99-12-02-03-15/ІПК |
Документ підготовлено в системі iplex
Державна фіскальна служба України | Індивідуальна податкова консультація від 30.07.2018 № 3323/6/99-99-12-02-03-15/ІПК
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
Про отримання платником єдиного податку третьої групи довідки - підтвердження статусу податкового резидента
Державна фіскальна служба України на звернення Підприємства щодо надання індивідуальної податкової консультації стосовно отримання платником єдиного податку довідки - підтвердження статусу податкового резидента України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Підприємство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої трупи зі ставкою 5 відс., та запитує, чи має воно право у розумінні Конвенцій про уникнення подвійного оподаткування між Урядом України та Урядом Грузії, Урядом України та Урядом Республіки Білорусь отримати довідку - підтвердження статусу податкового резидента України.
Порядок надання та форма довідки, що підтверджує статус податкового резидента України, затверджені наказом Державної податкової адміністрації України від 12.04.2002 р. N 173.
Підпунктом 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 Кодексу визначено поняття "резиденти". Зокрема, резидентами є юридичні особи та їх відокремлені особи, які утворені та провадять свою діяльність відповідно до законодавства України з місцезнаходженням як на її території, так і за її межами.
Єдиний податок є місцевим податком (пп. 10.1.2 п. 10.1 ст. 10 Кодексу). Ставки єдиного податку для платників третьої групи встановлюються у відсотках до доходу (п. 293.1 ст. 293 Кодексу).
Для України є чинними Угода між Урядом України і Урядом Республіки Білорусь про уникнення подвійного оподаткування та запобігання ухиленню від сплати податків стосовно податків на доходи і майно від 24.12.1993 р. (далі - Угода) та Конвенція між Урядом України і Урядом Грузії про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доход і на майно від 14.02.1997 р. (далі - Конвенція).
Відповідно до пп. 1, 2 ст. 2 Угоди та Конвенції їх положення застосовуються до податків на доходи і на майно, що справляються від імені Договірної Держави або її політико-адміністративного підрозділу, або місцевої влади, незалежно від способу їх стягнення. Податками на доходи і на майно вважаються всі податки, що справляються із загальної суми доходу та вартості майна.
У п. 3 ст. 2 Угоди та Конвенції вказані податки, на які, зокрема, поширюється їх дія, а п. 4 ст. 2 Угоди та Конвенції встановлено, що Угода та Конвенція поширюються також на будь-які ідентичні або подібні по суті податки, які стягуються однією з Договірних Держав після дати підписання цієї Конвенції, в доповнення до або замість існуючих податків цієї Договірної Держави.
Отже, для цілей застосування угод про уникнення подвійного оподаткування Підприємство, яке є платником єдиного податку третьої групи і отримує доходи з джерел за межами України, може отримати довідку відповідно до наказу ДПА України від 12.04.2002 р. N 173 "Про підтвердження статусу податкового резидента України".