• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання податкової консультації

Державна фіскальна служба України | Індивідуальна податкова консультація від 19.12.2017 № 3042/6/99-99-14-05-01-15/ІПК
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 19.12.2017
  • Номер: 3042/6/99-99-14-05-01-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна фіскальна служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 19.12.2017
  • Номер: 3042/6/99-99-14-05-01-15/ІПК
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
19.12.2017 № 3042/6/99-99-14-05-01-15/ІПК
Державна фіскальна служба України розглянула лист ТОВ щодо надання податкової консультації та у порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Чи зобов’язані платниками єдиного податку третьої груп (фізичні особи - підприємці) здійснювати свою діяльність з застосуванням реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО)?
Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265), дія якого поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Встановлення норм щодо незастосування РРО в інших законах, крім Податкового кодексу України (далі - Кодекс), не допускається.
Пунктом 6 ст. 9 Закону N 265 визначено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які відносяться відповідно до Кодексу до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО.
Крім того, Законом України від 01 липня 2015 року N 569-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій" встановлено, що РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами - підприємцями) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. гривень. У разі перевищення у календарному році обсягу доходу понад 1 млн. грн. застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку (п. 296.10 ст. 296 Кодексу).
Фізичні особи - підприємці платники єдиного податку третьої групи мають право проводити розрахункові операції без застосування РРО і розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, до досягнення ними протягом календарного року обсягу доходу у розмірі 1 млн. гривень. У разі перевищення у календарному році обсягу доходу 1 млн. гривень застосування РРО є обов’язковим.
Щодо застосування штрафних (фінансових) санкцій передбачених п. 1 ст. 17 Закону N 265.
Зазначена норма Закону N 265 встановлює види порушень, які можуть повторюватись тривалий період у роботі суб’єкта господарювання, тобто можуть бути однотипними.
Оскільки тільки перевіркою суб’єкта господарювання встановлюється факт вчинення правопорушення, то у разі виявлення під час перевірки суб’єкта господарювання підтверджених належним чином фактів порушень вимог щодо застосування РРО, до суб’єкта господарювання застосовується фінансова санкція за порушення, встановлене вперше, - 1 гривня. За результатами наступних перевірок, проведених протягом календарного року, з встановленням повторних порушень, застосовуються фінансові санкції відповідно за кожне наступне вчинене порушення - 100 відс. вартості проданих з порушенням товарів (послуг).
Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.