Документ підготовлено в системі iplex
Державна фіскальна служба України | Індивідуальна податкова консультація від 20.10.2017 № 2311/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
20.10.2017 N 2311/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Про повернення товару
Державна фіскальна служба України розглянула лист про надання податкової консультації відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та повідомляє.
Запит платника податку стосується питання нарахування податку на додану вартість при погашенні іншим платником податку заборгованості перед платником податку.
Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Кодексу при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Згідно з пунктом 192.1 статті 192 Кодексу, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Враховуючи те, що товар повертається не платником податку - отримувачем товару, а його правонаступником, підстави для коригування податкових зобов’язань у постачальника відсутні.
При цьому операція з повернення товару (природного газу) правонаступником для цілей оподаткування ПДВ розглядається як операція з постачання товарів, яка відповідно до пункту 185.1 статті 185 Кодексу є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковується за ставкою 20 відсотків. За результатами здійснення такої операції особа, яка повертає товар (правонаступник) зобов’язана нарахувати податкові зобов’язання, скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН.
Разом з цим інформуємо, що питання визначення податкових зобов’язань з ПДВ при здійсненні операції з повернення коштів в рахунок оплати вартості раніше отриманого товару може бути розглянуто ДФС України за наявності відповідного судового рішення, яке набере законної сили, з урахуванням особливостей, викладених у такому судовому рішенні.