КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 7 червня 2017 р. № 396
Київ
Про порядок оптимізації діяльності слідчих ізоляторів, установ виконання покарань та підприємств установ виконання покарань
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1149 від 08.10.2022 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок оптимізації діяльності слідчих ізоляторів, установ виконання покарань та підприємств установ виконання покарань, що додається.
2. Внести до Положення про порядок консервації основних виробничих фондів підприємств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 1997 р. № 1183 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 44, с. 28; 1999 р., № 8, ст. 290; 2006 р., № 31, ст. 2233; 2011 р., № 84, ст. 3078; 2017 р., № 4, ст. 150), зміни, що додаються.
3. Міністерству юстиції забезпечити здійснення заходів щодо оптимізації діяльності слідчих ізоляторів, установ виконання покарань та підприємств установ виконання покарань відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою.
Прем'єр-міністр України | В.ГРОЙСМАН |
Інд. 29 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 червня 2017 р. № 396
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
ПОРЯДОК
оптимізації діяльності слідчих ізоляторів, установ виконання покарань та підприємств установ виконання покарань
Загальні питання
1. Цей Порядок визначає механізм оптимізації діяльності слідчих ізоляторів та установ виконання покарань (далі - установи), а також підприємств установ виконання покарань (далі - підприємства) з метою економії державних коштів, створення належних умов для утримання засуджених та осіб, взятих під варту, та зменшення частки амортизаційних відрахувань у собівартості продукції, що виробляється на підприємствах установ виконання покарань.
2. Оптимізація діяльності установ та підприємств здійснюється шляхом їх консервації (розконсервації), ліквідації, реконструкції, а також зміни виду установи виконання покарань.
Консервація установ та підприємств проводиться шляхом здійснення комплексу заходів, спрямованих на довгострокове зберігання основних фондів установ та основних виробничих фондів підприємств у разі тимчасового припинення діяльності з можливістю подальшого відновлення їх функціонування (розконсервації) або іншого використання в порядку, встановленому законодавством.
3. Діяльність установ та підприємств може бути оптимізовано за рішенням Мін’юсту на підставі протоколу засідання комісії з оптимізації слідчих ізоляторів, установ виконання покарань та підприємств установ виконання покарань (далі - комісія) та за результатами розгляду техніко-економічного обґрунтування необхідності оптимізації діяльності установ, підприємств.
4. Комісія утворюється за рішенням Мін’юсту для здійснення заходів щодо забезпечення оптимізації діяльності установ та підприємств у складі представників Мін’юсту, Департаменту з питань виконання кримінальних покарань та міжрегіональних управлінь з питань виконання кримінальних покарань Мін’юсту (далі - міжрегіональні територіальні органи).
На засіданнях комісії може бути присутнім представник структурного підрозділу Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, до повноважень якого належать питання забезпечення виконання Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини функцій національного превентивного механізму, якого не пізніше ніж за три дні до початку проведення засідання комісії інформують про дату його проведення.
Техніко-економічні обґрунтування необхідності оптимізації діяльності установ, підприємств готуються відповідними міжрегіональними територіальними органами із залученням посадових осіб установ за формами, наведеними у додатках 1-4.
5. Джерелами фінансування витрат на оптимізацію діяльності установ та підприємств можуть бути:
кошти, передбачені для зазначених цілей у державному бюджеті;
власні кошти підприємств.
6. Витрати на оптимізацію діяльності установ та підприємств фінансуються в межах бюджетних призначень, передбачених Мін’юсту у державному бюджеті на відповідні цілі.
7. Акт технічного стану основних фондів установи на момент їх консервації (розконсервації) або ліквідації складається за участю відповідальних виконавців окремих видів пов’язаних із створенням об’єктів архітектури робіт (послуг), які пройшли професійну атестацію та отримали кваліфікаційний сертифікат на право виконання робіт з обстеження у будівництві.
8. Результати проведення інвентаризації активів та зобов’язань установи відображаються у фінансовій звітності відповідно до Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 р. № 419 (Офіційний вісник України, 2000 р., № 9, ст. 344).
Оптимізація діяльності установ шляхом їх консервації (розконсервації) або ліквідації
9. У разі коли наповнення установи становить менш як 50 відсотків лімітного наповнення, Мін’юстом може бути прийнято рішення про її консервацію.
10. Приймання комісією робіт з консервації установи здійснюється за результатами вивчення відповідної документації та заслуховування звіту члена комісії, делегованого комісією для проведення безпосереднього огляду та оцінки повноти і якості виконаних робіт.
11. Після закінчення робіт з консервації установи комісією підписується акт приймання виконаних робіт з консервації, в якому зазначаються усі види виконаних робіт і відомості щодо оцінки їх якості і завершеності, який затверджується Мін’юстом.
12. Міжрегіональні територіальні органи проводять планові перевірки законсервованих установ не рідше ніж один раз на рік (під час проведення планової інвентаризації майна та активів) згідно із затвердженими планами. Під час планових перевірок проводиться оцінка технічного стану основних фондів законсервованих установ.
За результатами проведених перевірок основних фондів установ може бути прийнято рішення про проведення їх позапланового технічного обслуговування або ремонту.
Відомості про всі виконані роботи із зазначенням дати, часу вносяться до експлуатаційних документів основних фондів установ (паспортів, технологічних карток, журналів тощо).
13. Законсервовані установи можуть бути розконсервовані в разі наявності однієї з таких підстав:
якщо в межах адміністративно-територіальних одиниць, на які поширюються повноваження міжрегіонального територіального органу, відсутня установа, передбачена статтею 11 Кримінально-виконавчого кодексу України, з метою забезпечення виконання вимог статті 92 зазначеного Кодексу;
якщо фактичне наповнення установ, розташованих в межах адміністративно-територіальних одиниць, на які поширюються повноваження міжрегіонального територіального органу одного виду, становить більш як 80 відсотків їх лімітного наповнення.
14. Організація робіт з розконсервації установи здійснюється комісією та передбачає:
забезпечення виконання плану заходів з розконсервації;
здійснення контролю за виконанням робіт з розконсервації;
приймання робіт з розконсервації шляхом проведення безпосереднього огляду і оцінки повноти і якості виконаних робіт, а також вивчення відповідної документації;
складення і підписання акта приймання виконаних робіт з розконсервації із зазначенням усіх видів виконаних робіт і відомостей щодо оцінки їх якості і завершеності.
15. Датою розконсервації установи вважається дата затвердження Мін’юстом акта приймання виконаних робіт з розконсервації установи.
16. Рішення про ліквідацію установи приймається Мін’юстом у зв’язку з непридатністю для подальшого використання або за умови, що відновлення будівель та споруд установи є неможливим або економічно недоцільним.
Ліквідація установ здійснюється в установленому законодавством порядку.
17. У разі прийняття рішення про консервацію або ліквідацію установи виконання покарань здійснюються заходи щодо переведення засуджених відповідно до частини другої статті 93 Кримінально-виконавчого кодексу України.
18. У разі прийняття Мін’юстом рішення про консервацію або ліквідацію установи в установленому законодавством порядку припиняються трудові відносини з працівниками з додержанням їх прав та інтересів відповідно до законодавства.
Оптимізація діяльності установ та підприємств шляхом їх реконструкції
19. Реконструкції підлягають установи та підприємства.
Також установу виконання покарань може бути реконструйовано в установу виконання покарань іншого виду чи слідчий ізолятор, а слідчий ізолятор - в установу виконання покарань.
20. Реконструкція установ здійснюється незалежно від показників їх лімітного та фактичного наповнення.
21. У разі реконструкції установ засуджені та особи, взяті під варту, які тримаються в цих установах, переводяться до найближчих установ відповідно до законодавства.
22. Роботи з реконструкції установ та підприємств виконуються відповідно до вимог законодавства.
Оптимізація діяльності установ виконання покарань шляхом зміни їх виду
23. Установи виконання покарань (виправні центри, виправні колонії, спеціальні виховні установи) можуть бути оптимізовані шляхом зміни їх виду.
Зміна виду установи виконання покарань може здійснюватися також шляхом зміни рівня безпеки виправних колоній (мінімальний, середній і максимальний).
24. Зміна виду установи виконання покарань (відповідного рівня безпеки виправної колонії) здійснюється у разі, коли фактичне наповнення діючих установ виконання покарань (або відповідного рівня безпеки виправних колоній) становить більш як 80 відсотків їх лімітного наповнення.
Оптимізація діяльності підприємств шляхом їх консервації (розконсервації) або ліквідації
25. Приймання комісією робіт з консервації (розконсервації) підприємства (основних фондів) здійснюється за результатами вивчення відповідної документації та заслуховування звіту члена комісії, делегованого комісією для проведення безпосереднього огляду та оцінки повноти і якості виконаних робіт.
26. У підписаному комісією акті приймання виконаних робіт з консервації (розконсервації) підприємства (основних фондів) зазначаються усі види виконаних робіт і відомості щодо оцінки їх якості і завершеності.
27. Датою консервації (розконсервації) підприємства (основних фондів) вважається дата затвердження Мін’юстом акта приймання виконаних робіт з консервації (розконсервації) підприємства (основних фондів).
28. Міжрегіональні територіальні органи проводять планові перевірки законсервованих підприємств (основних фондів) не рідше ніж один раз на рік (під час проведення планової інвентаризації майна та активів).
Під час планових перевірок проводиться оцінка технічного стану законсервованих підприємств (основних фондів), фіксація змін їх технічного стану з моменту попереднього огляду, визначення потреби у ремонті та інших технічних заходах, фіксація результатів технічних оглядів в експлуатаційних документах основних фондів (паспортах, технологічних картках, журналах тощо).
29. Організація робіт з розконсервації підприємств (основних фондів) передбачає:
складення і затвердження комісією плану заходів щодо виконання робіт з введення в експлуатацію підприємства (основних фондів) на підставі пропозицій міжрегіональних територіальних органів;
виконання робіт з введення в експлуатацію підприємства (основних фондів) згідно із затвердженим планом заходів;
здійснення контролю за виконанням робіт з введення в експлуатацію підприємства (основних фондів);
приймання робіт з введення в експлуатацію підприємства (основних фондів);
складення і підписання комісією акта виконання робіт з введення в експлуатацію підприємства (основних фондів);
затвердження Мін’юстом акта виконання робіт з введення в експлуатацію підприємства (основних фондів).
30. Рішення про ліквідацію підприємства приймається Мін’юстом у зв’язку з його непридатністю для подальшого використання або за умови, що відновлення будівель, споруд та обладнання підприємства є неможливим або економічно недоцільним. Ліквідація підприємства здійснюється в установленому законодавством порядку.
( Порядок в редакції Постанови КМ № 1149 від 08.10.2022 )
Додаток 1
до Порядку
ФОРМА
техніко-економічного обґрунтування необхідності консервації (розконсервації) або ліквідації державної установи
( Див. текст )
( Додаток 1 в редакції Постанови КМ № 1149 від 08.10.2022 )
Додаток 2
до Порядку
ФОРМА
техніко-економічного обґрунтування необхідності реконструкції державної установи
( Див. текст )
( Додаток 2 в редакції Постанови КМ № 1149 від 08.10.2022 )
Додаток 3
до Порядку
ФОРМА
техніко-економічного обґрунтування зміни виду державної установи
( Див. текст )
( Додаток 3 в редакції Постанови КМ № 1149 від 08.10.2022 )
Додаток 4
до Порядку
ФОРМА
техніко-економічного обґрунтування необхідності консервації (розконсервації) або ліквідації державного підприємства
( Див. текст )
( Додаток 4 в редакції Постанови КМ № 1149 від 08.10.2022 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 червня 2017 р. № 396
ЗМІНИ,
що вносяться до Положення про порядок консервації основних виробничих фондів підприємств
( Див. текст )
1. Абзац перший пункту 1 після слів "засновані на державній власності" доповнити словами ", крім підприємств, установ Державної кримінально-виконавчої служби".
2. У пункті 7:
1) в абзаці другому слова ", крім підприємств, установ Державної кримінально-виконавчої служби" виключити;
2) абзац третій виключити.
3. У пункті 9:
1) в абзаці другому слова ", крім підприємств, установ Державної кримінально-виконавчої служби" виключити;
2) абзац третій виключити.