КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 5 квітня 2017 р. № 235 Київ |
Про затвердження Порядку вилучення з обігу видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України та розповсюджується на території України без відповідного дозволу
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 396 від 15.05.2019 № 885 від 16.10.2019 № 889 від 28.09.2020 )
Відповідно до частини двадцять третьої статті 28-1 Закону України "Про видавничу справу" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок вилучення з обігу видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України та розповсюджується на території України без відповідного дозволу, що додається.
2. Ця постанова набирає чинності через 30 днів з дня її опублікування.
Прем'єр-міністр України | В.ГРОЙСМАН |
Інд. 73 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 квітня 2017 р. № 235
ПОРЯДОК
вилучення з обігу видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України та розповсюджується на території України без відповідного дозволу
( У тексті Порядку слово "Держкомтелерадіо" замінено словом "МКМС" згідно з Постановою КМ № 885 від 16.10.2019 )( У тексті Порядку слово "МКМС" замінено словом "Держкомтелерадіо" згідно з Постановою КМ № 889 від 28.09.2020 )
1. Цей Порядок визначає процедуру вилучення з обігу видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України та розповсюджується на території України без відповідного дозволу (далі - видавнича продукція).
2. Дія цього Порядку поширюється на суб’єктів господарювання, які здійснюють ввезення та розповсюдження видавничої продукції (далі - суб’єкти господарювання), крім видавничої продукції, що ввозиться громадянами в ручній поклажі або супроводжуваному багажі загальною кількістю не більше ніж 10 примірників.
3. Видавнича продукція, що розповсюджується на території України без відповідного дозволу, підлягає обов’язковому вилученню з обігу з метою недопущення можливості її реалізації.
4. Вилучення видавничої продукції здійснюється Держкомтелерадіо.
5. Уповноважені посадові особи Держкомтелерадіо (далі - уповноважені особи), перелік яких визначається наказом Держкомтелерадіо, вилучають видавничу продукцію з обігу за місцем її фактичного виявлення.
( Пункт 5 в редакції Постанови КМ № 396 від 15.05.2019 )
6. Під час вилучення з обігу видавничої продукції складається відповідно до порядку, визначеного Держкомтелерадіо, протокол про накладення адміністративно-господарського штрафу, в якому міститься опис видавничої продукції, яка вилучається з обігу.
( Абзац перший пункту 6 в редакції Постанови КМ № 396 від 15.05.2019 )
Протокол про накладення адміністративно-господарського штрафу з описом видавничої продукції, яка вилучається з обігу, складається у двох примірниках. Перший примірник після підписання суб’єктом господарювання (його посадовою особою (представником) або особою, яка безпосередньо здійснює розповсюдження), що притягується до відповідальності згідно із законом, залишається в уповноваженої особи, яка його склала, а другий примірник вручається суб’єкту господарювання (його посадовій особі (представнику) або особі, яка безпосередньо здійснює розповсюдження), що притягується до відповідальності згідно із законом.
( Абзац другий пункту 6 в редакції Постанови КМ № 396 від 15.05.2019 )
У разі відмови суб’єкта господарювання (його посадової особи (представника) або особи, яка безпосередньо здійснює розповсюдження, надати видавничу продукцію для її вилучення уповноважені особи звертаються до правоохоронних органів.
( Абзац третій пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 396 від 15.05.2019 )
7. Вилучена з обігу видавнича продукція передається на зберігання до Держкомтелерадіо.
8. Рішення Держкомтелерадіо про накладення адміністративно-господарського штрафу та вилучення з обігу видавничої продукції може бути оскаржене в судовому порядку відповідно до законодавства.