КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 20 грудня 2017 р. № 1102 Київ |
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для функціонування Фонду енергоефективності
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 994 від 26.10.2020 № 124 від 16.02.2022 № 1184 від 18.10.2022 )
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для функціонування Фонду енергоефективності, що додається.
Прем'єр-міністр України | В.ГРОЙСМАН |
Інд. 67 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 20 грудня 2017 р. № 1102
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для функціонування Фонду енергоефективності
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Функціонування Фонду енергоефективності" (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінрегіон.
3. Бюджетні кошти спрямовуються на формування статутного капіталу державної установи "Фонд енергоефективності" (далі - Фонд).
4. Бюджетні кошти, отримані Фондом відповідно до пункту 3цього Порядку, використовуються виключно для забезпечення його статутної діяльності, а саме для:
1) підтримки ініціатив щодо енергоефективності, впровадження інструментів стимулювання і підтримки здійснення заходів з підвищення рівня енергоефективності будівель та енергозбереження, зокрема в житловому секторі, з урахуванням національного плану щодо енергоефективності, зменшення викидів двоокису вуглецю з метою виконання Паризької угоди, впровадження acquis communautaire ЄС та виконання Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, забезпечення дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері енергоефективності щодо:
здійснення термомодернізації;
впровадження ефективних систем моніторингу та управління;
встановлення високоефективних опалювальних і охолоджувальних систем та обладнання, а також заміни наявних систем та обладнання на більш ефективні;
здійснення інших заходів з метою забезпечення зменшення обсягу споживання енергетичних ресурсів за умови незмінності або поліпшення якості надання житлово-комунальних послуг у рентабельний спосіб, включаючи заходи щодо збільшення частки електроенергії, виробленої з відновлюваних джерел енергії;
1-1) прийняття рішення Кабінетом Міністрів України щодо провадження діяльності з реалізації інших програм у житловому секторі, у тому числі пов’язаних із відновленням будівель, зруйнованих та/або пошкоджених внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України;
( Пункт 4 доповнено підпунктом 1-1 згідно з Постановою КМ № 1184 від 18.10.2022 )
2) забезпечення функціонування Фонду, зокрема для оплати праці, відряджень та здійснення нарахувань на заробітну плату, сплати податків та інших обов’язкових платежів, придбання основних засобів, матеріальних та нематеріальних активів, предметів, матеріалів, робіт і послуг, утримання приміщень (включаючи оплату та/або відшкодування витрат на обслуговування та експлуатацію орендованих приміщень, оплату та/або відшкодування витрат на капітальний та поточний ремонт орендованих приміщень), розроблення маркетингових та комунікаційних кампаній, дослідження відповідних ринків, проведення комунікаційних заходів, пов’язаних з підвищенням рівня поінформованості населення у сфері енергозбереження та енергоефективності, забезпечення функціонування офіційного веб-сайта Фонду та здійснення інших витрат відповідно до Закону України "Про Фонд енергоефективності", Основних напрямів діяльності Фонду, схвалених Кабінетом Міністрів України, та видів діяльності, передбачених Статутом Фонду.
( Підпункт 2 пункту 4 в редакції Постанови КМ № 124 від 16.02.2022 )
5. Розподіл бюджетних коштів за напрямами на відповідний бюджетний період здійснюється за погодженням з Мінрегіоном відповідно до поданих Фондом обґрунтувань щодо потреби в коштах, детальних розрахунків витрат та затвердженого Наглядовою радою Фонду річного плану діяльності та кошторису витрат на утримання.
6. Статутний капітал Фонду формується частинами в межах обсягу відкритих асигнувань шляхом перерахування бюджетних коштів з реєстраційного рахунка Мінрегіону, відкритого у Казначействі, за платіжним дорученням на рахунок за субрахунком 3553 "Рахунки інших клієнтів Казначейства", відкритий на ім’я Фонду за його місцезнаходженням в органах Казначейства.
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 994 від 26.10.2020 )
7. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні та необоротні активи, а також відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
8. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
9. Фонд подає щомісяця до 20 числа Мінрегіону звіт про використання спрямованих на формування статутного капіталу бюджетних коштів із зазначенням кількісних, вартісних та результативних показників здійснення заходів.