• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Державної цільової програми відновлення та розбудови миру в східних регіонах України

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Заходи, Паспорт, Програма від 13.12.2017 № 1071
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 13 грудня 2017 р. № 1071
Київ
Про затвердження Державної цільової програми відновлення та розбудови миру в східних регіонах України
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Державну цільову програму відновлення та розбудови миру в східних регіонах України (далі - Програма), що додається.
2. Міністерствам, іншим центральним та місцевим органам виконавчої влади забезпечити виконання Програми в межах коштів, передбачених у державному та місцевих бюджетах на відповідний бюджетний період, а також за рахунок коштів інших джерел.
3. Міністерствам, іншим центральним та місцевим органам виконавчої влади подавати Міністерству з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб до 1 лютого та 15 серпня року, що настає за звітним періодом, інформацію про стан здійснення заходів Програми для її узагальнення і подання до 1 березня та 1 вересня Кабінетові Міністрів України та Міністерству економічного розвитку і торгівлі.
Прем'єр-міністр УкраїниВ.ГРОЙСМАН
Інд. 71
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 грудня 2017 р. № 1071
ДЕРЖАВНА ЦІЛЬОВА ПРОГРАМА
відновлення та розбудови миру в східних регіонах України
Мета Програми
Метою Програми є відновлення та розбудова миру в східних регіонах України, що передбачає стимулювання соціально-економічного розвитку територіальних громад для підвищення рівня життя населення та соціальної стійкості, стимулювання економічної активності.
Шляхи і способи розв’язання проблеми
Протягом 2014-2016 років Кабінетом Міністрів України здійснено ряд першочергових політичних, гуманітарних, соціально-економічних заходів щодо розв’язання проблем, пов’язаних із ситуацією на сході країни. Разом з тим безпрецедентні масштаби проблеми потребують комплексного підходу до її розв’язання, активізації та координації зусиль центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства, спрямованих на відновлення соціально-економічної інфраструктури східних регіонів України та розбудову миру шляхом забезпечення соціально-економічного розвитку територіальних громад, підвищення їх спроможності швидко реагувати на гострі кризові ситуації, визначати потреби і пріоритетні завдання, реалізовувати проекти та нівелювати можливі потенційні ризики.
Досягнення поставленої мети може бути забезпечено за допомогою кількох варіантів, що передбачають шляхи та способи розв’язання проблеми.
Перший варіант зумовлює необхідність продовження здійснення заходів відповідно до плану заходів з організації відновлення пошкоджених (зруйнованих) об’єктів соціальної і транспортної інфраструктури, житлового фонду та систем забезпечення життєдіяльності на території Донецької та Луганської областей, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 р. № 1002.
Недоліками зазначеного варіанта є те, що:
зазначеним планом заходів передбачено створення штабів з організації та відновлення об’єктів соціальної і транспортної інфраструктури, житлового фонду та систем забезпечення життєдіяльності населених пунктів, організовано роботу із складання переліку пошкоджених (зруйнованих) об’єктів соціальної і транспортної інфраструктури, житлового фонду та систем забезпечення життєдіяльності на відповідній території та проектно-кошторисної документації та отримання експертних висновків. На жаль, виконання поточних завдань і заходів мають більш фрагментарний характер, що не виключає ризиків дублювання заходів та знижує ефективність управлінських рішень;
відсутня координація дій, спрямованих на відновлення.
Другий варіант полягає у розв’язанні проблеми програмно-цільовим методом, тобто шляхом виконання Програми, що передбачає здійснення комплексних заходів з відновлення та розбудови миру в східних регіонах України, створення системи інтегрованого управління програмними заходами та моніторингу їх виконання, удосконалення правового, організаційного, оперативного, технічного забезпечення виконання Програми, вироблення механізму консолідації зусиль центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, територіальних громад, громадських об’єднань та міжнародних організацій, що надають міжнародну технічну допомогу для відновлення та розбудови миру в східних регіонах України.
Перевагами такого варіанта є:
дотримання всіма заінтересованими сторонами (державні органи, органи місцевого самоврядування, приватний сектор та громадянське суспільство) визначених Програмою пріоритетів під час планування відновлення та розбудови миру;
забезпечення комплексного підходу до розв’язання проблеми, здійснення ефективного управління та оперативного моніторингу процесів відновлення;
забезпечення координації дій всіх заінтересованих сторін та міжнародної спільноти для підвищення результативності процесів відновлення;
створення умов для соціально-економічного розвитку територіальних громад Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської та Харківської областей.
Другий варіант, що є оптимальним, передбачає модернізацію всіх аспектів життєдіяльності східних регіонів України на засадах сталого розвитку (за економічним, соціальним та екологічним вимірами).
Досягнення мети Програми забезпечуватиметься шляхом виконання програмних заходів за трьома стратегічними компонентами:
відновлення критичної інфраструктури та основних соціальних послуг у таких сферах, як освіта, охорона здоров’я, соціальний захист, об’єкти соціальної інфраструктури, енергетика, транспорт, водопостачання та водовідведення, екологія та охорона навколишнього природного середовища;
економічне відновлення через розвиток спроможностей у сфері місцевого економічного планування, здійснення структурних змін та надання підтримки мікро-, малому і середньому бізнесу, розширення доступу до фінансових послуг, зокрема у сфері кредитування та мікрокредитування; забезпечення розвитку промисловості, будівництва, сільського господарства та інших сфер економічної діяльності на засадах інноваційного розвитку та переведення їх на сучасні технологічні платформи; створення нових насамперед високотехнологічних робочих місць та підвищення рівня зайнятості населення, зростання доходів та забезпечення розширеного відтворення людського потенціалу;
підвищення соціальної стійкості, розбудова миру та громадської безпеки шляхом досягнення соціальної єдності та повернення довіри, сприяння культурному діалогу та вихованню толерантності із залученням всіх верств населення, сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства та різних форм самоорганізованої діяльності громадян, спрямованої на розв’язання проблем, розвитку місцевого самоврядування в контексті децентралізації з метою створення самодостатніх територіальних громад, здатних до саморозвитку, проведення моніторингу ситуації в територіальних громадах щодо вразливості, ризиків та соціальних зв’язків, забезпечення психологічної та соціальної підтримки населення, яке постраждало від збройного конфлікту.
Завдання і заходи
Прогнозні обсяги та джерела фінансування завдань і заходів Програми наведені у додатку 1.
Перелік завдань і заходів з виконання Програми наведено у додатку 2.
Визначення конкретних завдань і заходів здійснювалося з урахуванням їх взаємозв’язаності, повноти та всебічності, логічності викладу, відсутності суперечностей і повторів, узгодженості з іншими програмами.
Процес реалізації Програми передбачає здійснення комплексу заходів із застосуванням підходу, що базується на правах людини, у тому числі з урахуванням гендерних аспектів. Забезпечення економічного зростання передбачено шляхом використання інноваційних механізмів підтримки малого та середнього підприємництва. Визначені ООН принципи розбудови миру є основою для виконання відповідних завдань Програми. Також під час реалізації Програми братимуться до уваги положення Національної доповіді "Цілі сталого розвитку: Україна".
Програма спрямована на розвиток Донецької та Луганської областей, крім населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, а також Дніпропетровської, Запорізької, Харківської області, тобто на територію регіонів, розвиток яких зазнав негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході країни.
Виконання Програми передбачається здійснювати протягом 2017-2020 років.
Очікувані результати виконання Програми, ефективність Програми
Результатом виконання Програми стане зростання темпів соціально-економічного розвитку територіальних громад східних регіонів України, а також підвищення рівня життя населення та соціальної стійкості, стимулювання економічної активності, зокрема промисловості та інших сфер економічної діяльності, за економічними, соціальними показниками.
Виконання програмних завдань здійснюватиметься на основі прийняття рішень з урахуванням оцінки ступеня досягнення встановлених програмних цілей та запланованої ефективності витрат коштів. Дотримання у своїй роботі принципу прозорості та підзвітності є життєво необхідними для реалізації процесу відновлення і розбудови миру в східних регіонах України та для здійснення ефективного управління і координації процесу моніторингу результатів виконання Програми.
Відновлення та розбудова миру в східних регіонах України здійснюватиметься за трьома стратегічними напрямами, зокрема:
відновлення критичної інфраструктури та соціальних послуг в основних сферах;
економічне відновлення;
підвищення соціальної стійкості, розбудова миру та громадської безпеки, що сприятиме розв’язанню проблем шляхом виконання програмних завдань.
Очікуваними результатами виконання Програми є (показники соціально-економічного стану східних регіонів України наведені у відсотках до попереднього року):
індекс валового внутрішнього регіонального продукту - 103,5;
експорт товарів і послуг - 110,9;
імпорт товарів і послуг - 111,5;
продуктивність праці - 102,7;
рівень безробіття населення (за методологією Міжнародної організації праці) - 8,35.
В результаті здійснення заходів Програми передбачається досягнення до 2020 року основних цільових індикаторів та показників, які відіграють важливу роль у відстеженні процесу відновлення та розвитку регіонів, на які спрямована дія Програми:
протяжність відремонтованих автомобільних доріг - 232,195 кілометра;
протяжність збудованої залізничної гілки - 65 кілометрів;
кількість відремонтованих/реконструйованих об’єктів водопостачання та водовідведення - 41 одиниця;
протяжність реконструйованих та відремонтованих мереж водопостачання та водовідведення - 329,4 кілометра;
кількість проведених навчальних, просвітницьких та інформаційних заходів для підтримки малого та середнього підприємництва - 189 заходів;
кількість освітніх закладів з покращеними умовами перебування дітей та педагогів - 62 одиниці;
кількість оновлених об’єктів та закладів у сфері охорони здоров’я - 26 одиниць;
кількість відновлених багатоквартирних будинків та реконструйованих під житло об’єктів - 201 одиниця;
придбання пасажирського рухомого складу (автобусів, тролейбусів) - 160 одиниць;
кількість збудованих/модернізованих об’єктів спортивної інфраструктури - 23 одиниці;
кількість осіб, які пройдуть профорієнтацію та професійне навчання, - 3000 осіб;
кількість підготовлених спеціалістів із врегулювання конфліктів - 620 осіб;
кількість психологів, які пройдуть навчання для роботи з різними групами населення, - 150 осіб;
кількість отримувачів послуг центрів підтримки сім’ї в м. Маріуполі - 24 000 осіб;
кількість придбаних автомобілів з протимінної діяльності - 50 одиниць;
кількість інформаційних заходів з протимінної діяльності - 200 одиниць.
Показники очікуваних результатів виконання Програми визначені у додатку 3.
Оцінка ефективності Програми здійснюватиметься на підставі проведеного аналізу стану досягнення очікуваних результатів та виконання заходів Програми відповідно до Методики оцінки ефективності її виконання, яка затверджується МТОТ.
Обсяги та джерела фінансування
Орієнтовний обсяг фінансування Програми становить 4762,322 млн. гривень, у тому числі 2223,553 млн. гривень - за рахунок коштів державного бюджету, 1224,969 млн. гривень - місцевих бюджетів, 1313,8 млн. гривень - за рахунок інших джерел.
Фінансове забезпечення Програми здійснюється за рахунок коштів, що передбачаються у державному бюджеті на відповідний рік, коштів місцевих бюджетів, а також за рахунок міжнародної фінансової і технічної допомоги та інших джерел, не заборонених законодавством.
Додатковим джерелом фінансування завдань та заходів Програми стануть цільові фонди багатьох партнерів, утворені відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння щодо співпраці між Кабінетом Міністрів України, Організацією Об’єднаних Націй та Світовим Банком, підписаного 28 жовтня 2016 року. Фінансування заходів з відновлення за рахунок коштів цільових фондів багатьох партнерів здійснюватиметься на принципах прозорості, відкритості, адресності, узгодженості та спрямованості на питання єдності, стабільності та примирення.
Обсяг видатків на виконання Програми визначається щороку під час складання проектів державного та місцевих бюджетів на відповідний рік з урахуванням їх реальних можливостей.
Додаток 1
до Програми
ПАСПОРТ
Державної цільової програми відновлення та розбудови миру в східних регіонах України
1. Концепція Програми схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31 серпня 2016 р. № 892.
2. Програма затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2017 р. № 1071.
3. Державний замовник - МТОТ.
4. Керівник Програми - Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.
5. Виконавці заходів Програми - МТОТ, Мінагрополітики, Мінприроди, Мінекономрозвитку, Мінінфраструктури, Мінкультури, МОН, МОЗ, Мінрегіон, Мінсоцполітики, МІП, МВС, ДСНС, Національна поліція, НАДС, Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Запорізька, Харківська облдержадміністрації, органи місцевого самоврядування у зазначених областях, Національна академія аграрних наук, ПАТ "Українська залізниця", ТОВ "Луганське енергетичне об’єднання".
6. Строк виконання Програми - 2017-2020 роки.
7. Прогнозні обсяги та джерела фінансування
Джерела фінансуванняОбсяг фінансування, млн. гривеньУ тому числі за роками
2017201820192020
Державний бюджет2223,553 1388,383456,89378,28
Місцеві бюджети1224,969200,534555,615330,587138,233
Інші джерела1313,854,506636,445429,011193,838
__________
Усього
4762,322255,042580,4431216,488710,351
Додаток 2
до Програми
ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ
з виконання Державної цільової програми відновлення та розбудови миру в східних регіонах України
Додаток 3
до Програми
ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ
виконання Державної цільової програми відновлення та розбудови миру в східних регіонах України
Найменування завданняНайменування показника виконання завданняОдиниця виміруЗначення показника
усього2017201820192020
Пріоритетний напрям I. Відновлення критичної інфраструктури та соціальних послуг в основних сферах
Освіта
1. Капітальний ремонт освітніх закладів, зокрема відбудова з покращенням в регіонах, що постраждали від збройного конфліктусоціальний: кількість освітніх закладів з покращеними умовами перебування дітей та педагогіводиниць62 5372
Охорона здоров’я
2. Капітальний ремонт закладів охорони здоров’я, зокрема відбудова з покращенням в регіонах, що постраждали від збройного конфлікту соціальний: кількість медичних закладів з покращеними умовамиодиниць15 15
3. Відновлення ушкодженої інфраструктури охорони здоров’я в регіонах, що постраждали від збройного конфліктусоціальний: кількість відновлених об’єктів охорони здоров’яодиниць11 11
4. Укомплектування обладнанням лабораторних центрівсоціальний: кількість лабораторій доукомплектованих обладнаннямодиниць4 3 1
Соціальний захист
5. Реконструкція та ремонт об’єктів соціального захисту для надання та розподілу соціальної допомоги та пільгсоціальний: кількість реконструйованих, відремонтованих та створенних об’єктів соціального захистуодиниць6 51
Об’єкти соціальної інфраструктури
6. Відновлення житлового фонду комунальної власності, зокрема для проживання внутрішньо переміщених осібсоціальний: кількість відновлених багатоквартирних будинків та реконструйованих під житло об’єктіводиниць201 1353432
Енергетика, тепло- та газопостачання
7. Відновлення критичної енергетичної інфраструктурисоціальний: кількість населених пунктів з відновленими мережами вуличного освітленняодиниць5 3 2
соціальний: кількість реконструйованих котелень для підвищення якості надання послуг одиниць5 5
економічний: протяжність збудованої електролініїкілометрів1010
Транспорт
8. Капітальний ремонт автомобільних доріг місцевого значення економічний: протяжність відремонтованих автомобільних дорігкілометрів29,1 1118,1
9. Поточний, середній ремонт автомобільних доріг місцевого значення економічний: протяжність відремонтованих автомобільних дорігкілометрів72,7 4024,58,2
10. Відновлення та реконструкція критичної транспортної інфраструктури комунальної власностіекономічний: покращення транспортної доступності населених пунктівкількість населених пунків38 1325
економічний: протяжність відремонтованих автомобільних дорігкілометрів130,395 1,295116,512,6
11. Відновлення інфраструктури залізничного транспортуекономічний: протяжність збудованої залізничної гілкикілометрів65 2045
економічний: кількість реконструйованих розподільчих пристроїводиниць4 22
12. Удосконалення системи пасажироперевезень у населених пунктахсоціальний: кількість відновлених контактних мереж електротранспорту, трамвайних колійкілометрів80,4483,352,049,77115,337
соціальний: кількість передбаченого пасажирського рухомого складу (автобуси, тролейбуси)одиниць160 1022929
Водопостачання та водовідведення
13. Відновлення критичної інфраструктури систем водопостачання та водовідведенняекономічний: кількість відремонтованих/реконструйованих об’єктів водопостачання та водовідведення одиниць41 3074
економічний: протяжність реконструйованих та відремонтованих мереж водопостачання та водовідведення кілометрів329,4 125,4102102
екологічний: кількість відремонтованих свердловинодиниць5 212
Екологія та охорона навколишнього природного середовища
14. Підвищення національної спроможності щодо захисту навколишнього природного середовищаекологічний: кількість збудованих та реконструйованих полігонів твердих побутових відходіводиниць4 4
екологічний: будівництво сміттєпереробного заводуодиниць1 1
екологічний: протяжність очищених берегів р. Айдаркілометрів0,5 0,250,25
Фізична культура та спорт
15. Створення доступної спортивної інфраструктурисоціальний: кількість збудованих/модернізованих об’єктів спортивної інфраструктуриодиниць2321551
Пріоритетний напрям II. Економічне відновлення
Розвиток спроможності у сфері місцевого економічного планування
1. Оцінка конкурентоспроможності постраждалих регіонів економічний: кількість підготовлених звітів з оцінки економічного потенціалу та перспективних напрямів розвитку бізнесуодиниць4 22
2. Відновлення інфраструктури зрошувальних систем Донецької та Луганської областейекологічний: площа обстеження стану інфраструктури зрошувальних меліоративних системтис. гектарів60 182418
3. Прискорення економічного зростання шляхом посилення потенціалу територіальних громадекономічний: кількість розроблених генеральних планів, планів зонування території міст Луганської областіодиниць1 1
економічний: забезпечення функціонування геопорталу економічного та соціального відновлення Донбасуодиниць11
економічний: кількість проведення навчальних та просвітницьких заходів, зокрема з надання методичної допомогиодиниць25 997
4. Забезпечення належного рівня біологічної безпеки шляхом створення державних лабораторій з визначення показників безпечності та окремих показників якості на об’єктах санітарних заходів, а також підвищення спроможності державних спеціалізованих підприємств з видалення, знищення або утилізації відходів тваринного походження під час вирощування тварин, забою та переробки продукції тваринництваекономічний: кількість створених сучасних державних акредитованих лабораторій та Держпродспоживслужбиодиниць2 2
економічний: модернізація мережі державних лабораторій Держпродспоживслужбиодиниць1 1
економічний: модернізація філії державного підприємства "Укрветсанзавод"одиниць1 1
Подолання інформаційних бар’єрів для підтримки малого та середнього підприємництва
5. Підвищення рівня поінформованості населення, зокрема внутрішньо переміщених осіб, про програми/проекти, спрямовані на розвиток малого та середнього підприємництва економічний: кількість проведених навчальних, просвітницьких та інформаційних заходіводиниць21 777
6. Стимулювання відновлення та розвитку приватного сектору в регіонах, що постраждали внаслідок збройного конфліктуекономічний: кількість проведених тренінгів з метою підвищення рівня фінансової грамотності серед малого та середнього підприємництваодиниць60 202020
7. Створення умов для залучення сільського населення до підприємницької діяльності та надання послуг у сільській місцевостіекономічний: кількість проведених інформаційно-консультативних та навчальних заходів одиниць108 363636
Створення умов для підвищення рівня зайнятості населення
8. Посилення людського потенціалу східних регіонів з метою підвищення рівня зайнятостісоціальний: кількість осіб, які пройшли профорієнтацію та професійне навчанняосіб3000 100010001000
соціальний: розроблення та запровадження програм підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації відповідно до потреб регіонального та місцевого ринку праціодиниць3 111
соціальний: збільшення кількості осіб, забезпечених роботою за сприяння державної служби зайнятостітис. осіб40 20155
9. Створення нових робочих місць та підвищення рівня зайнятості населення, насамперед найбільш вразливих групсоціальний: кількість жінок, які розпочали власну справуосіб200100100
соціальний: кількість осіб, які підвищили свої навичкиосіб910910
економічний: кількість бенефіціарів (отримувачів грантів)осіб702702
Надання підтримки мікро-, малому і середньому бізнесу та розширення доступу до фінансових послуг
10. Сприяння розвитку сучасної інфраструктури для надання якісних послуг бізнесу та населенню економічний: кількість заходів, спрямованих на підтримку малого та середнього підприємництва аграрного сектору східних областей Україниодиниць3 111
економічний: забезпечення функціонування центру розвитку бізнесу у м. Маріуполіодиниць1 1
11. Розвиток сільськогосподарської обслуговуючої коопераціїекономічний: створення та відновлення діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативіводиниць25 7810
12. Фінансова підтримка малого і середнього бізнесу у Донецькій та Луганській областях, зокрема заснованого внутрішньо переміщеними особамиекономічний: кількість документів (нормативно-правових актів) щодо запровадження механізмів фінансування малого та середнього підприємництваодиниць2 11
економічний: кількість запроваджених механізмів щодо фінансування малого та середнього підприємництваодиниць2 11
економічний: кількість документів (нормативно-правових актів), розроблених рекомендацій щодо механізмів фінансування малого та середнього підприємництваодиниць1 1
економічний: кількість документів (звітів) з проведення дослідження світової практики роботи фондів підтримки малого та середнього підприємництва для окремих категорій населенняодиниць1 1
13. Здійснення структурних змін та надання підтримки мікро-, малому і середньому бізнесуекономічний: створення центру надання комплексу послуг населеннюодиниць1 1
Розвиток промисловості, будівництва, сільського господарства та інших сфер економічної діяльності на засадах інноваційного розвитку та переведення їх на сучасні технологічні платформи
14. Стимулювання експортної діяльності підприємств Донецької та Луганської областейекономічний: кількість заходів щодо залучення підприємств Донецької та Луганської областей до участі у виставках, конференціях, бізнес-місіяходиниць6 222
Пріоритетний напрям III. Соціальна стійкість, розбудова миру
Вироблення механізму досягнення соціальної єдності та відбудови довіри
1. Сприяння розбудові довіри в територіальних громадах, що безпосередньо постраждали від збройного конфліктусоціальний: кількість звітів щодо моніторингової оцінки з розбудови мируодиниць3 111
соціальний: кількість проведених загальнонаціональних медійних комунікаційних кампанійодиниць6 222
соціальний: кількість проведених просвітницьких заходіводиниць3 111
2. Підвищення рівня ефективності діалогів з питань примирення в територіальних громадах соціальний: кількість заходів із залучення організацій громадянського суспільства у структурований суспільний діалог з питань примиренняодиниць205555
соціальний: кількість проведених тренінгів з метою створення груп посередників, що надають допомогу у вирішення конфлікту (медіаторів), та осіб, що надають успішну групову комунікацію (фасилітаторів)одиниць5 32
соціальний: кількість навчених спеціалістів з попередження та врегулювання конфліктівосіб500 300200
3. Підвищення спроможності територіальних громад з питань управління процесами попередження та врегулювання конфліктівсоціальний: розроблення циклу тренінгів "Розбудова миру, попередження та врегулювання конфліктів"одиниць1 1
соціальний: кількість навчених спеціалістів з попередження та врегулювання конфліктів за програмою "Розбудова миру, попередження та врегулювання конфліктів"осіб120 205050
соціальний: кількість заходів з підвищення спроможності представників органів місцевого самоврядування та установ, що надають соціальні послуги з питань врегулювання збройного конфліктуодиниць82222
Сприяння культурному діалогу та вихованню толерантності
4. Підвищення ефективності діалогу з питань культури та толерантності соціальний: кількість проведених культурних заходів, діалогів та обговореньодиниць18 666
5. Збереження та розвиток історико-культурної та духовної спадщинисоціальний: утворення центрів культури, дозвілля та розвитку творчої діяльності територіальних громадодиниць5 23
Посилення ролі інститутів громадянського суспільства в регіонах, постраждали від збройного конфлікту
6. Залучення громадських організацій до процесів відновлення та розбудови мирусоціальний: кількість проведених конференцій з розбудови мережі організацій з питань відновлення та розбудови мируодиниць3 111
соціальний: кількість проведених круглих столів з розбудови мережі організацій з питань відновлення та розбудови мируодиниць30 101010
соціальний: кількість проведених круглих столів з метою врегулювання конфліктів для громадських організаційодиниць5 5
7. Розвиток потенціалу системи надання соціально-психологічних послугсоціальний: кількість проведених тренінгів з метою підвищення спроможності місцевих установ щодо чутливості до конфлікту в регіонаходиниць5 5
Забезпечення психологічної та соціальної підтримки населення, яке постраждало від збройного конфлікту
8. Створення сучасної системи психологічної та соціальної підтримки населення, яке постраждало від збройного конфліктусоціальний: кількість психологів, які пройшли навчання для роботи з різними групами населенняосіб150 10050
соціальний: кількість проведених тренінгів для розбудови шкільних служб порозумінняодиниць25520
соціальний: створення та забезпечення функціонування центру соціально-психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та членів їх сімей у м. Маріуполіодиниць11
соціальний: кількість отримувачів послуг центрів підтримки сім’ї в
м. Маріуполі
осіб240006000600060006000
соціальний: створення та забезпечення функціонування центрів соціально-психологічної підтримки населення, яке постраждало від збройного конфліктуодиниць5 23
соціальний: кількість осіб, які отримують послуги Центру надання допомоги жінкам, які постраждали від насильстваосіб1200 400400400
Розвиток місцевого самоврядування в контексті децентралізації, створення самодостатніх територіальних громад, здатних до саморозвитку
9. Підвищення спроможності органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади соціальний: кількість осіб, що пройшли навчання з питань публічного управління, проектного менеджменту та планування розвитку територіальних громадосіб450 150150150
соціальний: кількість проведених тренінгів з підвищення спроможності місцевих органів влади до здійснення гендерно чутливого планування та бюджетуванняодиниць10 55
10. Розширення можливостей для залучення внутрішньо переміщених осіб та інших осіб, постраждалих від збройного конфлікту, зокрема жінок, до участі у процесах прийняття рішеньсоціальний: кількість проведених тренінгів з метою залучення громадськості до процесу формування та прийняття управлінських рішеньодиниць10 55
Захист населення, що постраждало від збройного конфлікту. Громадська безпека. Доступ до правосуддя
11. Забезпечення моніторингу безпеки в територіальних громадах, які перебувають в безпосередній близькості до лінії зіткненнясоціальний: розроблення та запровадження системи раннього попередження конфліктів в територіальних громадаходиниць1 1
12. Сприяння розбудові довіри між громадянами та представниками органів безпеки (поліції, військових, служб охорони безпеки)соціальний: кількість заходів, спрямованих на розвиток спроможності правоохоронних органів у сфері забезпечення дотримання міжнародного гуманітарного права і забовязань у галузі прав людиниодиниць5 5
соціальний: кількість заходів, спрямованих на запровадження системи соціального партнерства між поліцією, населенням та органами місцевого самоврядуванняодиниць6 6
13. Впровадження комплексу заходів щодо протимінної діяльності на територіях Донецької та Луганської областейсоціальний: кількість розроблених нормативно-правових актів та/або стандартів, що сприяють захисту прав осіб, постраждалих від мін та вибухонебезпечних предметів, що залишилися після проведення антитерористичної операціїодиниць1 1
безпека: кількість придбаних спеціальних вантажних автомобілів легкого та важкого типу для перевезення вибухових матеріалів та вибухонебезпечних предметіводиниць25 10105
безпека: кількість оперативно-піротехнічних автомобілів підвищеної прохідності для перевезення персоналу піротехнічного розрахунку та оснащенняодиниць25 10105
соціальний: кількість навчених тренерівосіб50 3020
соціальний: кількість інформаційних заходіводиниць200 1007030
соціальний: кількість інформаційних матеріалівтис. одиниць168 826521
соціальний: впровадження системи управління інформацією у сфері протимінної діяльності (IMCMA) для інформаційного забезпечення проведення операцій з гуманітарного розмінуванняодиниць1 1
безпека: площа обстеження територій та акваторій Донецької та Луганської областей з метою забезпечення проведення гуманітарного розмінуваннятис. гектерів700 233233234
14. Захист населення від впливу можливого хімічного забрудненнябезпека: кількість придбаних протигазів та фільтрувальних коробок з метою забезпечення населення засобами індивідуального захисту органів диханняодиниць377908 377908
15. Посилення безпеки в територіальних громадах та здійснення заходів щодо запобігання гендерно обумовленому насильствубезпека: кількість підготовлених тренерів з питань безпеки в територіальних громадах, а також запобігання та реагування на гендерно обумовлене насильствоосіб20 20
соціальний: кількість місцевих представників правоохоронних органів, які пройшли навчання з питань гендерно обумовленого насильстваосіб300 300
соціальний: кількість навчальних тренінгів для представників місцевих засобів масової інформації та громадських організацій, які опікуються внутрішньо переміщеними особами та питаннями протидії гендерно обумовленому насильству, проведених в Донецькій та Луганській областяходиниць8 8
соціальний: кількість проведених круглих столів для посилення безпеки в територіальних громадах та запобігання гендерно обумовленому насильствуодиниць2 2