• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Правила схвалення організацій з підготовки до технічного обслуговування авіаційної техніки державної авіації (Частина-147В)

Міністерство оборони України  | Наказ, Форма типового документа, Сертифікат, Правила від 23.12.2016 № 714
Реквізити
  • Видавник: Міністерство оборони України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Сертифікат, Правила
  • Дата: 23.12.2016
  • Номер: 714
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство оборони України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Сертифікат, Правила
  • Дата: 23.12.2016
  • Номер: 714
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ
Міністерства оборони України
23.12.2016 № 714
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
06 лютого 2017 р.
за № 163/30031
ПРАВИЛА
схвалення організацій з підготовки до технічного обслуговування авіаційної техніки державної авіації (Частина-147В)
І. Вступна частина
1. Ці Правила встановлюють технічні вимоги та процедури для компетентного органу щодо схвалення організацій з підготовки авіаційного персоналу до технічного обслуговування авіаційної техніки державної авіації (далі - організація).
2. Ці Правила застосовуються до організацій, що здійснюють спеціальну фахову підготовку, перепідготовку авіаційного персоналу державної авіації до технічного обслуговування державних повітряних суден (далі - ДПС), їх компонентів та обладнання (далі - підготовка).
3. У цих Правилах терміни вживаються в значеннях, наведених у Повітряному кодексі України та інших нормативно-правових актах України, що регламентують діяльність державної авіації.
4. Компетентний орган відповідає за:
загальну організацію процесу схвалення організацій;
впровадження процедури схвалення організацій;
прийняття рішень стосовно видачі, анулювання, призупинення, продовження дії та розширення чи обмеження сертифікатів схвалення організацій;
ведення реєстру виданих сертифікатів.
ІІ. Технічні вимоги для організацій з підготовки до технічного обслуговування авіаційної техніки державної авіації та процедури для компетентного органу
147.1. Загальні положення
У цих Правилах використані принципи EASA (European Aviation Safety Agency (EASA) - Європейське авіаційне Агентство з безпеки польотів) Part-147 - Додатка ІV (Part-147) до Регламенту Комісії (Commission Regulation (EU)) Європейського Союзу (the European Union) від 26 листопада 2014 року № 1321/2014 та Європейських військових вимог з льотної придатності (European Military Airworthiness Requirements) EMAR 147, схвалених Форумом військових органів з льотної придатності (Military Airworthiness Authorities Forum (MAWA Forum)) під егідою Європейського оборонного агентства (European Defence Agency (EDA)).
Розділ А. Технічні вимоги
Глава А. Загальні положення
147.A.05. Сфера застосування
Цей розділ встановлює технічні вимоги до організацій, які мають намір отримати схвалення на проведення підготовки авіаційного персоналу до технічного обслуговування державних повітряних суден, їх компонентів, обладнання та екзаменів згідно з Частиною-66В (далі - схвалення).
147.A.10. Загальні положення
Організація повинна бути зареєстрованою в установленому законодавством порядку юридичною особою або підрозділом юридичної особи.
Організація розробляє відповідний документ організації з підготовки до технічного обслуговування та екзаменування - керівництво організації з підготовки до технічного обслуговування (далі - Керівництво організації з ПТО). Цей документ містить відомості про сферу діяльності, яка планується для схвалення, перелік видів діяльності (послуг), які становитимуть предмет схвалення, за обсягом, що наведений у заявці на видання або внесення змін до схвалення.
147.A.15. Заявка
(a) Заявка на видання або внесення змін до схвалення подається компетентному органу за формою та у спосіб, визначені цим органом.
(b) Заявка на видання або внесення змін до схвалення містить такі відомості:
1) повне найменування та місцезнаходження заявника;
2) місцезнаходження організації, за якими необхідне видання або внесення змін до схвалення;
3) запланований обсяг схвалення або зміна до обсягу схвалення;
4) прізвище, ім’я, по батькові (повністю) та підпис відповідального керівника організації;
5) дата складення заявки.
Ця заявка на видання або внесення змін до схвалення подається разом з інформацією про керівний склад, Керівництвом організації з ПТО, завіреними в установленому порядку копіями установчих документів (статуту, положення, рішення про створення навчального закладу, довідки про реєстрацію, установчого договору) та копіями ліцензії для провадження діяльності з надання освітніх послуг і сертифікатів про акредитацію окремих напрямів підготовки (спеціальностей) (свідоцтва про атестацію навчального закладу).
Глава В. Вимоги до організації
147.A.100. Вимоги до приміщень (об’єктів)
(a) Розміри та конструкція приміщень повинні забезпечувати захист від несприятливих погодних умов та належне виконання всіх запланованих навчальних та екзаменаційних заходів.
(b) Приміщення (об’єкти), які призначені для проведення теоретичного навчання та екзаменів з перевірки знань, їх обладнання, повинні відповідати вимогам діючих нормативно-правових актів України.
1. Максимальна кількість слухачів (студентів, курсантів) (далі - слухачів), що одночасно проходять теоретичну підготовку, повинна бути такою, щоб не заважати ефективному сприйняттю навчальної інформації.
2. Розміри приміщення для проведення екзаменів мають бути такими, щоб під час екзамену жоден із слухачів не міг читати текст, написаний на папері або набраний на екрані комп’ютера іншим курсантом.
(c) У приміщеннях, зазначених у пункті (b) цього параграфа, підтримуються такі умови, щоб слухачі мали можливість належним чином зосередитись на заняттях або екзаменах, не відчуваючи дискомфорту та не відволікаючись.
(d) Практичні заняття слухачів під час їх базової підготовки проводяться у відокремлених від навчальних класів майстернях та/або на об’єктах для технічного обслуговування. У разі неспроможності організації виділити такі об’єкти укладається письмова угода з іншою організацією щодо забезпечення майстернями та/або об’єктами для технічного обслуговування. У цій угоді зазначаються умови допуску та використання згаданих майстерень і об’єктів. Представникам компетентного органу надається доступ до зазначеної договірної організації, процедура забезпечення такого доступу відображається у письмовій угоді.
(e) У разі проведення підготовки на тип ДПС забезпечується доступ до відповідних об’єктів, де розміщуються зразки повітряних суден зазначеного типу, як передбачено у пункті 147.A.115(d) цих Правил.
(f) Максимальна кількість слухачів, що одночасно проходять практичні заняття, не повинна перевищувати 15 осіб на одного викладача або експерта з оцінювання практичних навичок.
(g) Викладачі, екзаменатори та експерти з оцінювання практичних навичок забезпечуються стандартними офісними приміщеннями з метою їх підготовки до виконання своїх обов’язків без зайвого відволікання чи дискомфорту.
(h) Для зберігання екзаменаційної документації та навчальних записів виділяються безпечні приміщення. Умови їх зберігання забезпечують утримання документів у належному стані протягом періоду зберігання, зазначеного у параграфі 147.A.125 цих Правил. Приміщення для зберігання документів та офісні приміщення можуть бути об’єднані за умови дотримання відповідних заходів безпеки. Вимоги цього пункту застосовуються до всіх носіїв інформації.
(i) Створюється бібліотека з необхідними технічними матеріалами відповідно до обсягу та рівня підготовки, яка проводиться.
147.A.105. Вимоги до персоналу
(a) Організація призначає відповідального керівника. На відповідального керівника організації покладаються повноваження в частині виконання зобов’язань з підготовки відповідно до вимог цих Правил.
Відповідальний керівник зобов’язаний:
1) забезпечити наявність необхідних ресурсів для виконання підготовки відповідно до пункту 147.A.130(a) цих Правил;
2) розробити та впровадити систему якості підготовки відповідно до пункту 147.A.130(b) цих Правил;
3) знати основні положення цих Правил.
(b) Призначається особа (група осіб), відповідальна за забезпечення відповідності організації вимогам цих Правил. Ця особа (група осіб) підпорядковується відповідальному керівнику організації. Така особа (старша особа з групи осіб) може також бути відповідальним керівником, якщо це не суперечить вимогам до відповідального керівника, визначеним у пункті (a) цього параграфа.
(c) Розрахунок потрібної кількості персоналу для планування/ здійснення теоретичної та практичної підготовки слухачів, проведення теоретичних екзаменів і оцінювання практичних навичок здійснюється відповідно до чинних нормативних документів з урахуванням фактичних норм навчального завантаження персоналу та кількості слухачів.
(d) У випадку залучення до проведення практичної підготовки та оцінювання практичних навичок іншої організації персонал цієї організації також може залучатися до проведення цих заходів.
(e) Будь-яка особа може виконувати функції викладацького персоналу у будь-яких поєднаннях за умови дотримання вимог пункту (f) цього параграфа.
(f) Досвід роботи та кваліфікація викладачів, екзаменаторів та експертів з оцінювання практичних навичок встановлюються за офіційно визначеними критеріями або згідно з процедурою і стандартом, погодженими компетентним органом.
(g) Викладачі, екзаменатори та експерти з оцінювання практичних навичок зазначаються у Керівництві організації з ПТО для прийняття такого персоналу.
(h) Викладачі та екзаменатори повинні не рідше ніж кожні 24 місяці підвищувати свою кваліфікацію з питань, які ними викладаються або оцінюються.
147.A.110. Облік викладачів, екзаменаторів та експертів
(a) Організація повинна вести облік своїх викладачів, екзаменаторів та експертів з оцінювання практичних навичок протягом не менше 5 років після їх звільнення з посади. Такі облікові записи мають утримуватися в актуальному стані та відображати досвід і кваліфікацію, рівень підготовки та напрямки подальшого підвищення кваліфікації зазначених осіб.
(b) На всіх викладачів, екзаменаторів та експертів з оцінювання практичних навичок за їх згодою складаються відповідні довідкові файли.
(с) Організація зобов’язана належно зберігати та захищати персональні дані викладачів, екзаменаторів та експертів з оцінювання практичних навичок згідно з чинним законодавством.
147.A.115. Обладнання для проведення підготовки
(a) У кожній навчальній аудиторії залежно від призначення встановлюється відповідне презентаційне обладнання, розміщуються ілюстративні матеріали (стенди, схеми, креслення), макети, зразки авіаційної техніки тощо, що дозволяє слухачам якісно та швидко засвоювати навчальний матеріал. Додатково в навчальних аудиторіях можуть встановлюватися тренажери та тренажні пристрої для відпрацювання первинних практичних навичок у роботі на авіаційній техніці.
Майстерні для базової підготовки та/або об’єкти з технічного обслуговування, зазначені у пункті 147.A.100(d) цих Правил, забезпечуються:
1) інструментом та обладнанням для проведення схваленого обсягу підготовки;
2) зразками повітряних суден, двигунів, їх компонентів і бортового обладнання.
(b) Організація, що проводить підготовку на тип ДПС, як визначено у пункті 147.A.100(e) цих Правил, повинна мати доступ до ДПС відповідного типу. Дозволяється використовувати тренажерні пристрої за умови дотримання відповідних стандартів підготовки.
147.A.120. Навчальні матеріали з підготовки до технічного обслуговування
(a) Кожний слухач забезпечується навчальними матеріалами з підготовки, які у разі потреби охоплюють:
1) навчальний план базової підготовки, передбачений Частиною-66В для відповідної категорії або підкатегорії свідоцтва персоналу з технічного обслуговування ДПС;
2) зміст курсу підготовки на тип ДПС, передбачений Частиною-66В для відповідного типу ДПС та категорії або підкатегорії свідоцтва персоналу з технічного обслуговування ДПС.
(b) Слухачі повинні мати доступ до зразків документації з технічного обслуговування та технічної інформації, що зберігаються в бібліотеці, зазначеній у пункті 147.A.100(i) цих Правил.
147.A.125. Документація про слухачів
Організація зберігає документацію з підготовки, екзаменування та оцінювання практичних навичок усіх слухачів протягом не менше двадцяти років після закінчення курсів підготовки цими слухачами.
147.A.130. Процедури проведення підготовки та система якості
(a) Організація встановлює процедури, які є прийнятними для компетентного органу, з метою забезпечення відповідних стандартів підготовки та відповідності зазначеної організації вимогам цих Правил.
(b) Організація повинна створити систему якості, яка включає:
1) функцію незалежної внутрішньої перевірки з метою моніторингу дотримання стандартів підготовки, достовірності екзаменів з теоретичних знань і оцінювання практичних навичок, достатності процедур та їх дотримання;
2) систему зворотного зв’язку для доведення інформації про результати перевірки уповноваженій особі (особам) та відповідальному керівнику, як визначено в пункті 147.A.105(a) цих Правил, для вжиття у разі потреби запобіжних або коригувальних заходів.
147.A.135. Екзамени
(a) Екзаменаційний персонал відповідає за збереження в таємниці екзаменаційних питань.
(b) Слухач, який під час екзаменування використовував матеріали, що стосуються предмета екзамену, крім екзаменаційних паперів та відповідних дозволених документів, відсторонюється від складання екзамену і допускається до повторного складання екзамену не раніше ніж через 12 місяців з дати цього інциденту. Компетентний орган докладно інформується про кожний такий інцидент упродовж одного календарного місяця.
(c) Екзаменатор, який допомагає відповідати на питання будь-кому зі слухачів, відсторонюється від виконання своїх обов’язків, а результати екзамену вважаються недійсними. Компетентний орган інформується про такий випадок протягом одного календарного місяця.
147.A.140. Керівництво організації з ПТО
(a) Керівництво організації з ПТО затверджується керівником організації та виконується організацією.
Зазначене Керівництво містить такі основні відомості про організацію:
1) підпис відповідального керівника організації про відповідність (гарантування відповідності) навчальної діяльності організації цим Правилам і зобов’язання щодо їх дотримання. Якщо відповідальний керівник не є головним керівником організації, це підтвердження (гарантування) відповідності також має підписати й головний керівник;
2) посада (посади), прізвище (прізвища), ім’я (імена) та по батькові (повністю) особи (осіб), призначеної (призначених) відповідно до пункту 147.A.105(b) цих Правил;
3) обов’язки особи (осіб), вказаної (вказаних) у підпункті 2 цього пункту, та перелік питань, з яких вони можуть від імені організації звертатися безпосередньо до компетентного органу;
4) структура організації із зазначенням підпорядкованості особи (осіб) згідно з підпунктом 2 цього пункту;
5) список викладачів, екзаменаторів та експертів з оцінювання практичних навичок;
6) загальний опис навчальних та екзаменаційних об’єктів (приміщень), місцезнаходження яких вказані в сертифікаті схвалення організації з підготовки до технічного обслуговування та екзаменування, а також в інших місцезнаходженнях організації відповідно до вимог пункту 147.A.145(b) цих Правил;
7) перелік курсів підготовки, що становлять базу для отримання схвалення;
8) процедури внесення змін до Керівництва організації з ПТО;
9) процедури організації відповідно до вимог пункту 147.A.130(a) цих Правил;
10) процедури контролю за організацією відповідно до вимог пункту 147.A.145(c) цих Правил, у разі коли організація отримала повноваження на проведення підготовки, екзаменування та оцінювання практичних навичок у інших місцезнаходженнях організації, які не вказані у пункті 147.A.145(b) цих Правил;
11) перелік місцезнаходжень організації відповідно до пункту 147.A.145(b) цих Правил;
12) перелік організацій, вказаних у пункті 147.A.145(d) цих Правил.
(b) Керівництво організації з ПТО та усі подальші зміни до нього схвалюються компетентним органом.
(c) Незначні зміни до Керівництва організації з ПТО можуть бути схвалені в порядку, передбаченому в Керівництві організації з ПТО (непряме схвалення).
147.A.145. Права організації з підготовки до технічного обслуговування
(a) Організація здійснює такі види діяльності, на які вона має схвалення, та відповідно до Керівництва організації з ПТО:
1) викладає базові курси підготовки відповідно до Частини-66В;
2) викладає курси підготовки на тип ДПС відповідно до Частини-66В;
3) проводить екзамени за дорученням компетентного органу, включаючи екзамени для слухачів, які не проходили базові курси підготовки або курси підготовки на тип ДПС у цій організації (процедуру екзаменування викладено у параграфі 66.B.200 Частини-66В);
4) видає сертифікат про підготовку згідно з вимогами додатка 3 до цих Правил за результатами успішного закінчення схвалених курсів підготовки та складання екзаменів, зазначених у підпунктах 1-3 цього пункту.
(b) Підготовку, екзаменування та оцінювання практичних навичок дозволяється проводити тільки в місцезнаходженнях організації, вказаних у сертифікаті схвалення організації з підготовки до технічного обслуговування та екзаменування, та/або в місцезнаходженнях організації, вказаних у Керівництві організації з ПТО.
(c) Організація може проводити підготовку, екзаменування та оцінювання практичних навичок в інших місцезнаходженнях організації, які не зазначені у пункті (b) цього параграфа, згідно з процедурою контролю, наведеною у Керівництві організації з ПТО. Такі місцезнаходження організації не відображаються у Керівництві організації з ПТО.
(d) 1. Організація має право укладати договори підряду на проведення базової теоретичної підготовки, підготовки на тип ДПС та відповідного екзаменування з іншою організацією, яка не є організацією з підготовки до технічного обслуговування, тільки під контролем системи якості організації.
2. Проведення базової теоретичної підготовки та екзаменування за договорами підряду обмежуються модулями 1-6, 8-10 додатка 1 до Частини-66В.
3. Проведення підготовки на тип ДПС та екзаменування за договорами підряду обмежуються силовою установкою та системами авіаційного і радіоелектронного обладнання, крім комплексів та систем військового і спеціального призначення.
(e) Організація не може бути схвалена для проведення екзаменування, якщо вона не схвалена для проведення відповідної підготовки.
147.A.150. Зміни в організації з підготовки до технічного обслуговування
(a) Організація повідомляє компетентний орган про заплановані зміни, які впливають на схвалення, до введення таких змін у дію, щоб дати змогу компетентному органу визначити безперервність відповідності організації вимогам цих Правил та у разі необхідності внести відповідні зміни до сертифіката схвалення організації з підготовки до технічного обслуговування та екзаменування.
(b) Компетентний орган може визначити умови, за яких можливе продовження діяльності організації у разі введення таких змін, або зробити висновок щодо призупинення дії сертифіката схвалення організації з підготовки до технічного обслуговування та екзаменування.
(c) Неповідомлення компетентного органу про такі зміни може призвести до призупинення дії або анулювання сертифіката схвалення організації з підготовки до технічного обслуговування та екзаменування з моменту фактичного впровадження таких змін.
147.A.155. Строк дії схвалення
(a) Сертифікат схвалення надається на необмежений строк і залишається чинним за умови, що:
1) організація і надалі відповідає вимогам цих Правил;
2) представникам компетентного органу надано доступ до організації з метою перевірки відповідності вимогам цих Правил;
3) сертифікат схвалення не було здано або анульовано.
(b) У разі здавання або анулювання сертифіката схвалення організації він підлягає поверненню до компетентного органу.
147.A.160. Недоліки
(a) Недоліком рівня 1 є такі невідповідності:
1) будь-яка істотна невідповідність процесу екзаменування вимогам цих Правил, внаслідок чого екзаменування може бути визнане недійсним;
2) відмова надати представникам компетентного органу доступ до об’єктів (приміщень) організації в робочий час після двох письмових запитів;
3) відсутність відповідального керівника організації;
4) істотна невідповідність процесу підготовки вимогам цих Правил.
(b) Недоліком рівня 2 є інша невідповідність процесу підготовки вимогам цих Правил, крім недоліків рівня 1.
(c) Після отримання повідомлення про невідповідність відповідно до параграфа 147.B.130 цих Правил утримувач сертифіката схвалення організації з підготовки до технічного обслуговування та екзаменування розробляє план дій із коригування і вживає коригувальних заходів, які задовольнять компетентний орган, протягом періоду, погодженого із цим органом.
Глава С. Схвалений базовий курс підготовки
147.A.200. Схвалений базовий курс підготовки
(a) Схвалений базовий курс підготовки складається з теоретичної підготовки, екзаменування, практичної підготовки та практичного оцінювання.
(b) Теоретична підготовка охоплює предмети підготовки, передбачені для отримання свідоцтва персоналу з технічного обслуговування авіаційної техніки державної авіації відповідної категорії згідно з Частиною-66В.
(c) Екзаменування охоплює вибірку типових предметних питань з навчального матеріалу, зазначеного у пункті (b) цього параграфа.
(d) Практична підготовка охоплює практичне користування звичайними інструментами/обладнанням та контрольно-перевірочною апаратурою, виконання монтажно-демонтажних та регулювальних робіт на системах та елементах повітряних суден, практичне виконання під наглядом викладача/ інструктора практичного навчання типових робіт з технічного обслуговування та ремонту, що виконуються відповідно до окремого закінченого модуля Частини-66В.
(e) Практичне оцінювання охоплює практичну підготовку і визначає спроможність слухача кваліфіковано використовувати інструменти, обладнання та виконувати роботи згідно з керівництвами/інструкціями з технічного обслуговування/експлуатації, єдиних регламентів з технічного обслуговування за типами повітряних суден.
(f) Тривалість базового курсу підготовки та мінімальна кількість годин практичної підготовки наведені у додатку 1 до цих Правил.
(g) Тривалість курсів перепідготовки між категоріями (підкатегоріями) свідоцтва персоналу з технічного обслуговування повітряних суден, виданого відповідно до Частини-66В, визначається шляхом аналізу базової підготовки і відповідних потреб у теоретичній та/або практичній підготовці.
147.A.205. Екзамени з перевірки базових знань
Екзамени з перевірки базових знань мають:
(a) відповідати вимогам Частини-66В;
(b) проводитися без використання навчальних конспектів;
(c) охоплювати типові предмети з відповідного модуля підготовки, який викладався відповідно до Частини-66В.
147.A.210. Оцінювання базових практичних навичок
(a) Оцінювання базових практичних навичок проводиться протягом базового курсу підготовки призначеними експертами з оцінювання практичних навичок після кожного етапу роботи в/на практичних майстернях/об’єктах з виконання технічного обслуговування.
(b) Курсант повинен досягти прохідного рівня практичних навичок відповідно до пункту 147.A.200(e) цих Правил.
Глава D. Підготовка на тип державного повітряного судна
147.A.300. Підготовка на тип державного повітряного судна
Організація отримує схвалення для проведення підготовки на тип ДПС за умови відповідності вимогам параграфа 66.A.45 Частини-66В.
147.A.305. Екзамени з типу державного повітряного судна
Організація, яка схвалена відповідно до параграфа 147.A.300 цих Правил для проведення підготовки на тип ДПС, проводить екзаменування з типу ДПС, які визначені у Частині-66В, за умови відповідності вимогам стандарту для типу ДПС, визначеного у параграфі 66.A.45 Частини-66В.
Розділ В. Процедури для компетентного органу
Глава А. Загальні положення
147.B.05. Сфера застосування
Цей розділ встановлює адміністративні процедури, яких має дотримуватися компетентний орган, виконуючи свої завдання та функції стосовно видачі, продовження, зміни, призупинення дії та анулювання сертифікатів схвалень організацій відповідно до цих Правил.
147.B.10. Компетентний орган
(a) Загальні вимоги
На компетентний орган покладаються функції щодо видачі, продовження, зміни, призупинення дії та анулювання сертифікатів схвалень організацій. На компетентний орган покладається розробка порядку процедури та організаційної структури.
(b) Ресурси
Кількість персоналу має відповідати обсягу робіт, передбачених вимогами цього розділу.
(c) Кваліфікація і підготовка
Весь персонал, залучений до схвалень, передбачених цими Правилами, повинен:
1) мати відповідну кваліфікацію і всі необхідні знання, досвід та підготовку для виконання покладених на нього завдань;
2) пройти підготовку/поточну підготовку з вивчення вимог цих Правил та Правил видачі свідоцтв персоналу з технічного обслуговування авіаційної техніки державної авіації (Частина-66В), у тому числі ознайомитися з поняттями та стандартами, що використовуються в їхній роботі.
(d) Процедури
Компетентний орган встановлює процедури, що детально визначають виконання вимог цього розділу.
Процедури слід періодично переглядати та вносити до них необхідні зміни з метою забезпечення сталої відповідності.
Для встановлення відповідності організацій вимогам цих Правил компетентний орган розробляє прийнятні методи встановлення відповідності. Під час розробки прийнятних методів встановлення відповідності компетентний орган має використовувати методи, зазначені у схвалених MAWA Forum під егідою EDA документах до EMAR 66, а саме: European military airworthiness Requirement. EMAR 147. AMC & GM (acceptable means of compliance (AMC) and (&) guidance material (GM) - прийнятні методи встановлення відповідності та керівний матеріал).
У разі використання прийнятних методів встановлення відповідності вважається, що відповідні вимоги цих Правил виконані.
147.B.20. Документування
(a) Компетентний орган організовує створення системи документування, яка надає можливість належним чином простежити процес видачі, продовження, внесення змін, призупинення дії або анулювання кожного сертифіката схвалення, наданого організації.
(b) Записи повинні містити:
1) заявку на видання або внесення змін до схвалення від організації;
2) документацію з постійного нагляду, який здійснює компетентний орган, включаючи всі записи перевірок;
3) копію сертифіката схвалення організації з підготовки до технічного обслуговування та екзаменування, включаючи усі зміни до нього;
4) копію плану перевірок із зазначенням дат запланованих і проведених перевірок;
5) копії усієї відповідної офіційної кореспонденції;
6) деталі усіх винятків та санкцій;
7) усі інші форми звітів про проведення перевірок компетентним органом;
8) Керівництво організації з ПТО, включаючи усі зміни до нього.
(c) Термін зберігання записів, що вказані у пункті (b) цього параграфа, становить не менше чотирьох років.
(d) Компетентний орган обирає систему паперового або електронного документування або будь-яку комбінацію обох цих систем за умови наявності відповідних засобів контролю.
147.B.25. Винятки
(a) Компетентний орган може звільнити державний навчальний заклад від виконання функції незалежної внутрішньої перевірки в системі якості за умови, що орган виконавчої влади з інспектування навчальних закладів проводить інспектування організації з періодичністю, встановленою цими Правилами.
(b) Усі винятки повинні бути задокументовані та мають зберігатися в компетентному органі.
Глава В. Видання схвалення
Ця глава встановлює вимоги щодо видання або внесення змін до схвалення організації.
147.B.110. Процедура видання та внесення змін до схвалення
(a) У випадку отримання заявки на видання або внесення змін до схвалення компетентний орган повинен:
1) перевірити відповідність процедур, зазначених у Керівництві організації з ПТО, вимогам цих Правил і наявність підпису відповідального керівника підтвердженням про зобов’язання;
2) організувати перевірку відповідності організації вимогам цих Правил.
(b) Усі невідповідності, що виявлені під час перевірки організації, мають бути підтверджені в письмовій формі та надані організації.
(c) Усі невідповідності повинні бути усунуті до моменту видачі сертифіката схвалення організації з підготовки до технічного обслуговування та екзаменування відповідно до параграфа 147.B.130 цих Правил.
(d) Номер схвалення вказується у сертифікаті схвалення організації з підготовки до технічного обслуговування та екзаменування.
147.B.120. Процедура безперервної дії
(a) Кожна організація повністю перевіряється на відповідність вимогам цих Правил за період, що не перевищує два роки. Перевіркою здійснюється моніторинг проведення не менше одного курсу підготовки та одного екзамену в цій організації.
(b) Невідповідності мають опрацьовуватися відповідно до параграфа 147.B.130 цих Правил.
147.B.125. Сертифікат схвалення організації з підготовки до технічного обслуговування та екзаменування
Компетентний орган схвалює Керівництво організації з ПТО і видає заявникові сертифікат схвалення за формою, наведеною у додатку 2 до цих Правил.
Компетентний орган видає такий сертифікат лише за умови відповідності організації вимогам цих Правил.
147.B.130. Недоліки
Якщо шляхом перевірок або за допомогою інших засобів буде виявлено невідповідність вимогам цих Правил, компетентний орган має вжити таких заходів:
(a) у разі недоліків рівня 1 - анулювати, обмежити або призупинити дію сертифіката схвалення організації в цілому або частково залежно від серйозності недоліків рівня 1, якщо організацією не вжито ефективних коригувальних заходів у триденний термін після отримання відповідного письмового повідомлення;
(b) у разі недоліків рівня 2 - визначити період здійснення коригувальних заходів залежно від характеру невідповідності.
У разі неспроможності організації забезпечити відповідність вимогам протягом визначеного компетентним органом періоду останній вживає заходів із часткового або повного призупинення дії наданого цій організації схвалення.
Глава С. Анулювання, призупинення дії та обмеження сертифіката схвалення організації з підготовки до технічного обслуговування
147.B.200. Анулювання, призупинення дії та обмеження сертифіката схвалення
Компетентний орган повинен:
(a) призупинити дію сертифіката схвалення у разі наявності достатніх підстав вважати реальною потенційну загрозу безпеці польотів державної авіації;
(b) призупинити дію, анулювати або обмежити сертифікат схвалення відповідно до вимог параграфа 147.B.130 цих Правил.
Начальник
Управління регулювання
діяльності державної авіації
України



М.Б. Кушнірук
Додаток 1
до Правил схвалення організацій
з підготовки до технічного
обслуговування авіаційної техніки
державної авіації (Частина-147В)
(пункт 147.A.200(f))
ТРИВАЛІСТЬ
базового курсу підготовки та мінімальна кількість годин практичної підготовки
Базовий курсТривалість (теорія)Тривалість (практика)Мінімальна кількість годин практичної частини*
А1280520520
А2230420420
А3280520520
А4280520520
В1.11440960960
В1.21200800800
В1.31440960960
В1.41440960960
В21440960960
А (Розширені
модулі 50-55)
80160160
В1 (Розширені
модулі 50-55)
120240240
В2 (Розширені
модулі 50-55)
220380380
__________
* Вказана мінімальна необхідна кількість годин практичної підготовки для зниження вимог до практичного досвіду авіаційного персоналу відповідно до пункту 66.A.30(а) Частини-66В.
Додаток 2
до Правил схвалення організацій
з підготовки до технічного
обслуговування авіаційної техніки
державної авіації (Частина-147В)
(параграф 147.B.125)
СЕРТИФІКАТ СХВАЛЕННЯ
Додаток 3
до Правил схвалення організацій
з підготовки до технічного
обслуговування авіаційної техніки
державної авіації (Частина-147В)
(пункт 147.A.145(а))
СЕРТИФІКАТ ПРО ПІДГОТОВКУ