МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
02.12.2015 № 460 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 грудня 2015 р.
за № 1615/28060
Про затвердження Порядку розподілу розрахункового обсягу споживання озоноруйнівних речовин
На виконання вимог Поправок до Монреальського протоколу про речовини, що руйнують озоновий шар, ратифікованих Законом України від 18 жовтня 2006 року № 255-V, відповідно до пункту 4 Положення про Міністерство екології та природних ресурсів України , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 січня 2015 року № 32,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок розподілу розрахункового обсягу споживання озоноруйнівних речовин, який додається.
2. Управлінню екологічного моніторингу, аудиту та атмосферного повітря (Салата С.М.) подати в установленому порядку цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
В.о. Міністра | С.І. Курикін |
ПОГОДЖЕНО: Голова Державної регуляторної служби України | К. Ляпіна |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства екології
та природних ресурсів України
02.12.2015 № 460
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 грудня 2015 р.
за № 1615/28060
ПОРЯДОК
розподілу розрахункового обсягу споживання озоноруйнівних речовин
1. Цей Порядок визначає процедуру розподілу розрахункового обсягу споживання озоноруйнівних речовин для ввезення або вивезення озоноруйнівних речовин та товарів, що їх містять.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
озоноруйнівна речовина – будь-яка речовина, що зазначена в додатках A, B, С, Е до Монреальського протоколу про речовини, що руйнують озоновий шар (далі – Монреальський протокол), яка існує самостійно або в суміші та має озоноруйнівну здатність більше ніж 0;
озоноруйнівний потенціал – показник, визначений для кожної озоноруйнівної речовини, який визначає потенційний руйнівний вплив такої речовини на озоновий шар;
розрахунковий обсяг озоноруйнівних речовин – кількість озоноруйнівних речовин, встановлена шляхом множення кількості кожної озоноруйнівної речовини на її озоноруйнівний потенціал і сумування отриманих показників, яка визначається в тоннах озоноруйнівного потенціалу;
споживання – загальна кількість вироблених в Україні та імпортованих з інших держав озоноруйнівних речовин, за винятком озоноруйнівних речовин, експортованих в інші держави;
товари, що містять озоноруйнівні речовини, – групи виробів та обладнання, що містять озоноруйнівні речовини або які функціонують із застосуванням озоноруйнівних речовин, зазначених у додатку D до Монреальського протоколу;
звітний період – календарний рік, по закінченні якого суб'єкт господарювання подає звіт про поводження з озоноруйнівними речовинами або товарами, що їх містять.
3. Загальна кількість озоноруйнівних речовин, частки якої розподіляються між суб'єктами господарювання, не може перевищувати розрахункового обсягу озоноруйнівних речовин, встановленого для України відповідно до вимог Монреальського протоколу та рішень Наради Сторін Монреальського протоколу на відповідний період та визначеного виду їх споживання.
4. Міністерство екології та природних ресурсів України на початку звітного періоду розподіляє частки розрахункового обсягу споживання озоноруйнівних речовин між суб'єктами господарювання, які мають намір ввозити озоноруйнівні речовини або товари, що їх містять, на відповідний календарний рік.
Рішення щодо розподілу часток розрахункового обсягу споживання озоноруйнівних речовин між суб'єктами господарювання приймається комісією, склад якої затверджується Міністерством екології та природних ресурсів України.
Рішення комісії оформлюється протоколом за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку, та реалізується шляхом видання відповідного наказу Міністерства екології та природних ресурсів України.
5. Для встановлення частки розрахункового обсягу споживання озоноруйнівних речовин на відповідний календарний рік суб'єкт господарювання повідомляє Міністерство екології та природних ресурсів України про намір ввозити озоноруйнівні речовини або товари, що їх містять, та надає:
відомості щодо хімічного складу озоноруйнівних речовин, речовин, що містяться у товарах, які плануються до ввезення, обґрунтування їх кількості на підставі розрахунків відповідно до технологічного або виробничого процесів та зазначення цільового призначення використання;
копії ліцензій на експорт або імпорт озоноруйнівних речовин, товарів, що їх містять, виданих Міністерством економічного розвитку і торгівлі України за минулий період (за наявності), звіт про поводження з озоноруйнівними речовинами для суб'єктів господарювання, що ввозили озоноруйнівні речовини або товари, що їх містять, за попередній звітний період за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку.
6. Документи для встановлення частки розрахункового обсягу споживання озоноруйнівних речовин суб'єктами господарювання подаються протягом 15 днів з дня набрання чинності цим Порядком, а з 2016 року – до 30 березня.
7. Частина розрахункового обсягу озоноруйнівних речовин для суб'єктів господарювання, які у попередніх звітних періодах ввозили озоноруйнівні речовини або товари, що їх містять, не повинна перевищувати 80 відсотків розрахункового обсягу їх споживання, встановленого для України на відповідний календарний рік.
8. Частина розрахункового обсягу озоноруйнівних речовин між суб'єктами господарювання, які не ввозили озоноруйнівні речовини або товари, що їх містять, розподіляється в межах 20 відсотків розрахункового обсягу їх споживання, встановленого для України на відповідний календарний рік.
9. Розподіл часток розрахункового обсягу озоноруйнівних речовин між суб'єктами господарювання здійснюється щороку до 30 квітня комісією Міністерства екології та природних ресурсів України в межах розрахункового обсягу, встановленого для України згідно з Монреальським протоколом та рішеннями Наради Сторін Монреальського протоколу на відповідний рік.
10. Розподіл часток розрахункового обсягу озоноруйнівних речовин для суб'єктів господарювання, зазначених у пункті 7 цього Порядку, здійснюється пропорційно розрахунковому обсягу фактично ввезених такими суб'єктами господарювання у попередньому звітному періоді озоноруйнівних речовин з урахуванням таких речовин у товарах, що містять озоноруйнівні речовини, за формулою
Vрос =Vзвітxkф, (1)
де
Vрос – частка розрахункового обсягу озоноруйнівних речовин для конкретного суб'єкта господарювання;
Vзвіт – вказаний суб'єктами господарювання у повідомленні про наміри ввозити озоноруйнівні речовини або товари, що їх містять, та підтверджений документами, передбаченими пунктом 5 цього Порядку, розрахунковий обсяг ввезених суб'єктами господарювання озоноруйнівних речовин з урахуванням таких речовин у товарах, що містять озоноруйнівні речовини, за попередній звітний період;
kф – коефіцієнт, що визначається співвідношенням частини розрахункового обсягу озоноруйнівних речовин, встановленої для суб'єктів господарювання у пункті 7 цього Порядку, з урахуванням положень абзацу шостого пункту 11 цього Порядку, до суми фактично ввезених обсягів озоноруйнівних речовин та товарів, що їх містять, для всіх суб'єктів господарювання, вказаних у пункті 7 цього Порядку, які подали повідомлення про намір ввозити озоноруйнівні речовини або товари, що їх містять.
11. Розрахунок часток озоноруйнівних речовин для категорії суб'єктів господарювання, зазначених у пункті 8 цього Порядку, здійснюється пропорційно запланованим такими суб'єктами обсягам ввезення озоноруйнівних речовин з урахуванням таких речовин у товарах, що містять озоноруйнівні речовини, за формулою
Vрон =Vпланx kп, (2)
де
Vрон – встановлена частка розрахункового обсягу озоноруйнівних речовин для конкретного суб'єкта господарювання;
Vплан – вказаний суб'єктами господарювання у повідомленні про наміри ввозити озоноруйнівні речовини або товари, що їх містять, запланований розрахунковий обсяг ввезення озоноруйнівних речовин з урахуванням таких речовин у товарах, що містять озоноруйнівні речовини;
kп – коефіцієнт, що визначається співвідношенням частини розрахункового обсягу озоноруйнівних речовин, встановленої для суб'єктів господарювання у пункті 8 цього Порядку, до сукупного запланованого розрахункового обсягу ввезення озоноруйнівних речовин, що визначається як сума запланованих розрахункових обсягів ввезення таких речовин всіх суб'єктів господарювання, вказаних у пункті 8 цього Порядку.
У разі якщо коефіцієнт kп для категорії суб'єктів господарювання, зазначених у пункті 8 цього Порядку, більше одиниці, такий розрахунковий обсяг озоноруйнівних речовин враховується при розподілі для категорії суб'єктів господарювання, зазначених у пункті 7 цього Порядку.
12. У разі недотримання суб'єктом господарювання вимог, встановлених у пунктах 5 та 6 цього Порядку, частка розрахункового обсягу споживання озоноруйнівних речовин на відповідний календарний рік такому суб'єкту господарювання не надається.
Начальник Управління екологічного моніторингу, аудиту та атмосферного повітря | С.М. Салата |
Додаток 1
до Порядку розподілу
розрахункового обсягу споживання
озоноруйнівних речовин
(пункт 4)
ПРОТОКОЛ
засідання Комісії з розподілення часток розрахункового обсягу озоноруйнівних речовин між суб'єктами господарювання
( Див. текст )
Додаток 2
до Порядку розподілу
розрахункового обсягу споживання
озоноруйнівних речовин
(пункт 5)
ЗВІТ
про поводження з озоноруйнівними речовинами та товарами, що їх містять
Керівник імпортера (експортера) _____________________________________
(посада, прізвище, ім'я, по батькові)
_______________________________ _____________________________________
(дата) (підпис)
М.П. (за наявності)