КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 8 липня 1999 р. N 1207 Київ |
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 244 від 05.043.2017 )
Про Положення про Німецько-Український фонд
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1412 від 11.09.2000 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Схвалити зміни до Положення про Німецько-Український фонд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1999 року N 628 "Про Німецько-Український фонд", виклавши його у редакції, що додається.
Доручити Міністерству фінансів підписати від імені Кабінету Міністрів України зазначене Положення, дозволивши йому вносити у разі потреби зміни і доповнення до нього.
( Пункт 1 в редакції Постанови КМ N 1412 від11.09.2000 )( Пункт 2 скасовано на підставі Постанови КМ N 1412 від 11.09.2000 )
Прем'єр-міністр України | В.ПУСТОВОЙТЕНКО |
Інд. 25 |
СХВАЛЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 липня 1999 р. N 1207
ПОЛОЖЕННЯ
про Німецько-Український фонд
1. Загальні положення
1.1. Німецько-Український фонд (далі - НУФ) є фінансовою установою особливого виду, створеною на виконання Указу Президента України від 1 червня 1998 р. N 574 "Про Німецько-Український фонд" для підтримки малого та середнього підприємництва в Україні.
1.2. Офіційна назва фонду:
українською мовою - "Німецько-Український фонд";
німецькою мовою - "Deutsch-Ukrainischer Fonds".
1.3. Згідно із законодавством України НУФ є юридичною особою з дати затвердження цього Положення, має самостійний баланс, рахунки в Національному банку України, свою печатку.
1.4. НУФ може від свого імені укладати договори, нести зобов'язання, виступати позивачем і відповідачем у судах загальної юрисдикції та арбітражних судах. НУФ несе відповідальність за своїми зобов'язаннями належним йому майном, на яке можна звернути стягнення згідно із законодавством України.
1.5. НУФ у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства та цим Положенням.
1.6. Юридична адреса НУФ:
252008, Київ-8, вул. Інститутська, 9
2. Засновники та учасники
2.1. Засновниками НУФ є Кредитна Установа для Відбудови за дорученням Федеративної Республіки Німеччина, Кабінет Міністрів України в особі Мінфіну та Національний банк України.
2.2. Юридичні адреси засновників:
Кредитна Установа для Відбудови:
Пальменгартенштрассе, 5-9,
Д-60325 Франкфурт - на - Майні
Мінфін:
252008, Київ-8, вул. Грушевського, 12/2
Національний банк України:
252008, Київ-8, вул. Інститутська, 9
2.3. Учасниками НУФ можуть стати установи, підприємства, організації будь-якої форми власності, як українські, так й іноземні. Вступний внесок для учасників не може бути меншим 2 500 000 німецьких марок.
3. Основні напрями діяльності
3.1. Основними напрямами діяльності НУФ є посилення конкурентоспроможності приватних малих і середніх підприємств шляхом їх фінансування через надання визначеними українськими комерційними банками кредитів за рахунок коштів НУФ.
3.2. НУФ не має на меті одержання прибутку і не розподіляє між своїми засновниками (учасниками) можливий прибуток.
3.3. Для досягнення своїх цілей НУФ:
визначає кваліфіковані українські комерційні банки виключно за технічними і фінансовими критеріями;
розміщує кошти у визначених банках відповідно до укладених з ними договорів, за якими банки визначають кінцевих позичальників та несуть ризик за видані кредити.
3.4. НУФ може залучати кошти українських, іноземних та міжнародних кредиторів, для провадження своєї основної діяльності відповідно до цього розділу Положення.
4. Позичальники та відсоткові ставки
4.1. Комерційні банки за рахунок коштів НУФ надають кредити таким позичальникам:
а) фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності, що не є юридичними особами та підприємствам з кількістю зайнятих не більш як 20 працівників і приватною часткою у статутному капіталі понад 50 відсотків. При цьому може фінансуватися лише діяльність у сфері виробництва, послуг та торгівлі за умови, що максимальна сума кредиту не перевищує 15 000 німецьких марок;
б) фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності, що не є юридичними особами та підприємствам з кількістю зайнятих не більш як 250 працівників, у яких приватна частка в статутному капіталі перевищує 50 відсотків. При цьому може фінансуватися лише діяльність у сфері виробництва і послуг за умови, що максимальна сума кредиту не перевищує 50 000 німецьких марок;
в) німецько-українським підприємствам, у яких приватна частка в статутному капіталі перевищує 50 відсотків, а німецький і український партнер тримають відповідно від 30 до 70 відсотків статутного капіталу підприємства. Кількість зайнятих на цих підприємствах не повинна перевищувати 500 працівників. При цьому може фінансуватися лише діяльність виробничої сфери за умови, що максимальна сума кредиту не перевищує 500 000 німецьких марок.
4.2. Валюта, в якій комерційні банки видають кредити позичальникам, визначається наглядовою радою НУФ окремо за кожною програмою.
4.3. Відсоткова ставка, яку мають сплачувати комерційні банки на адресу НУФ, визначається у відповідному договорі та розраховується на базі ставки пропозиції на лондонському міжбанківському ринку за депозитом (LIBOR) з урахуванням маржі НУФ, що включає плату за управління коштами НУФ.
4.4. Максимальний розмір процентної ставки за кредитами, що надаються банками позичальникам, установлюється у відповідному договорі між банком та НУФ.
5. Майно
5.1. У власності НУФ може перебувати рухоме і нерухоме майно та кошти.
5.2. Кошти та майно НУФ утворюються за рахунок:
внесків засновників та учасників;
коштів від одержаних відсотків на авуари на рахунках НУФ в Національному банку України;
коштів від одержаних відсотків, що сплачуються банками за наданими кредитами;
інших джерел, не заборонених законодавством України.
5.3. НУФ може використовувати свої кошти тільки для фінансування позичальників, зазначених в пункті 4 цього Положення, крім плати, передбаченої пунктом 7.2.3, та відсотків, що підлягають сплаті кредиторам за залученими НУФ кредитами.
5.4. Майно, кошти та прибуток НУФ звільняються від оподаткування на підставі відповідного Закону України.
6. Статутний фонд
6.1. Статутний фонд НУФ становить 32 000 000 німецьких марок і має такі складові:
12 000 000 німецьких марок, наданих Кредитною Установою для Відбудови за дорученням Федеративної Республіки Німеччина;
10 000 000 німецьких марок, наданих Кабінетом Міністрів України, в особі Мінфіну;
10 000 000 німецьких марок, наданих Національним банком України.
6.2. Валютою статутного фонду НУФ є німецька марка, а після запровадження євро як національної валюти Федеративної Республіки Німеччина - євро згідно з обмінним курсом, установленим законом Федеративної Республіки Німеччина.
7. Управління фондом та контроль за його діяльністю
7.1. Наглядова рада.
7.1.1. Колегіальним органом управління НУФ є наглядова рада.
7.1.2. До складу наглядової ради входять по одному представнику засновників. Для кожного члена наглядової ради призначається заступник, який може брати участь у засіданнях.
7.1.3. Члени наглядової ради призначаються відповідним засновником строком на два роки. У разі передчасної ротації представників засновників останній призначає нового представника.
7.1.4. Головою наглядової ради є Голова Національного банку України.
7.1.5. Наглядова рада засідає щонайменше двічі на рік. Про її засідання виконавчий директор повідомляє письмово її членів, щонайменше як за 14 днів наперед. Засідання наглядової ради може відбутися і без дотримання цієї процедури, якщо в засіданні беруть участь усі члени наглядової ради.
7.1.6. Для обговорення балансу НУФ у I кварталі кожного фінансового року проводиться засідання наглядової ради.
7.1.7. Наглядова рада правомочна приймати рішення, якщо на засіданні представлені щонайменше як дві третини засновників, які мають не менше двох третин голосів. Кожний засновник має право голосу в обсязі, що відповідає його частці у капіталі, внесеному до статутного фонду. За внесену суму в розмірі 1 000 000 німецьких марок засновник одержує один голос.
7.1.8. Рішення наглядової ради приймаються двома третинами голосів, за винятком рішень про збільшення або зменшення статутного фонду та визначення організації, яка провадить поточну діяльність з управління коштами НУФ, що приймаються одностайно.
7.1.9. На кожному засіданні наглядової ради ведеться протокол, який підписується всіма присутніми членами наглядової ради.
7.1.10. До виняткової компетенції наглядової ради належить:
прийняття нових програм підтримки приватних малих і середніх підприємств;
затвердження річних звітів НУФ та заслуховування звітів про аудиторські перевірки;
прийняття рішень про прийом чи виключення засновників і учасників НУФ;
призначення виконавчого директора НУФ;
збільшення та зменшення статутного фонду;
вибір організації, що має провадити поточну діяльність з питань управління коштами НУФ і встановлення умов для залучення такої організації;
установлення розмірів адміністративної маржі;
залучення коштів від українських, іноземних та міжнародних кредиторів.
7.1.11. До компетенції наглядової ради також належить:
прийняття рішення про вибір комерційних банків, через які НУФ провадить свою діяльність;
визначення розмірів відсоткової ставки, яку мають сплачувати комерційні банки на користь НУФ;
визначення максимальних розмірів маржі для комерційних банків;
визначення основних умов передачі коштів комерційним банкам для надання кредитів позичальникам;
визначення складу консультаційної ради;
вибір аудитора.
7.2. Поточне управління НУФ.
7.2.1. Вищою посадовою особою НУФ є виконавчий директор НУФ, який забезпечує вирішення всіх питань поточної діяльності НУФ, представляє НУФ у взаємовідносинах з вітчизняними та іноземними державними і недержавними установами та організаціями з питань організації виконання конкретних програм і проектів, щорічно звітує перед наглядовою радою, підписує угоду з організацією, що має провадити поточну діяльність з питань управління коштами НУФ, виконує інші повноваження, делеговані йому наглядовою радою. Виконавчий директор виконує свої функції на безоплатній основі.
7.2.2. Поточне управління діяльністю НУФ до моменту передачі цих функцій іншій установі здійснюється групою управління проектом Національного банку України.
7.2.3. За управління коштами НУФ та для покриття у зв'язку з цим поточних витрат вноситься відповідна плата за управління у розмірі та у межах, що визначаються наглядовою радою НУФ.
8. Консультаційна рада
8.1. Наглядова рада щороку визначає склад консультаційної ради з числа представників організацій, безпосередньо пов'язаних з виконанням завдань та функцій НУФ.
8.2. Основним завданням консультаційної ради є надання НУФ відповідних пропозицій щодо шляхів і методів його діяльності.
8.3. Консультаційна рада складається з 12 членів:
а) трьох представників українських комерційних банків;
б) трьох представників українських спілок підприємців (за поданням Національного банку України);
в) трьох представників українських державних або громадських органів та установ (за поданням Мінфіну);
г) трьох представників українських, іноземних або міжнародних організацій (за поданням Кредитної Установи для Відбудови).
8.4. Консультаційна рада має право делегувати на засідання наглядової ради НУФ своїх представників з правом дорадчого голосу з питань прийняття програм підтримки приватних малих і середніх підприємств.
9. Початок діяльності НУФ
НУФ розпочинає свою діяльність після схвалення цього Положення постановою Кабінету Міністрів України і після набрання чинності прийнятим Верховною Радою України Законом України про звільнення Фонду від сплати податків.
10. Припинення діяльності НУФ
10.1. Діяльність НУФ може бути припинено шляхом його реорганізації або ліквідації в установленому законодавством України порядку.
10.2. Ліквідацію НУФ здійснює ліквідаційна комісія, призначена його засновниками. Кожний із засновників делегує до складу ліквідаційної комісії двох представників. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження з управління майном та коштами НУФ.
10.3. У разі ліквідації НУФ його майно розподіляється між засновниками таким чином:
прибуток і кошти, що знаходяться на рахунках НУФ, а також кредити, які не були повернуті комерційними банками після розрахування з кредиторами, розподіляються між засновниками пропорційно до їх частки у статутному фонді;
кошти Німецької Сторони, одержані після ліквідації НУФ, використовуються згідно з вказівками Кредитної Установи для Відбудови.
11. Інші положення
Це Положення розроблено і підписано засновниками НУФ у шести примірниках (три українською і три німецькою мовою). Всі тексти є автентичними.
12. Підписи засновників
Кредитна Установа для Відбудови (KfW)
-------------------- ----------------------
Прізвище (підпис)
Посада
Національний банк України (НБУ)
--------------------- ----------------------
Прізвище (підпис)
Посада
Міністерство фінансів України (МФ)
--------------------- -----------------------
Прізвище (підпис)
Посада