• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку внесення коштів на спеціальний рахунок у разі застосування застави як запобіжного заходу

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 11.01.2012 № 15
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 11 січня 2012 р. № 15
Київ
Про затвердження Порядку внесення коштів на спеціальний рахунок у разі застосування застави як запобіжного заходу
Відповідно до статті 154-1 Кримінально-процесуального кодексу України Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок внесення коштів на спеціальний рахунок у разі застосування застави як запобіжного заходу, що додається.
2. Міністерству фінансів привести у місячний строк власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.
Прем'єр-міністр УкраїниМ.АЗАРОВ
Інд. 70
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 11 січня 2012 р. № 15
ПОРЯДОК
внесення коштів на спеціальний рахунок у разі застосування застави як запобіжного заходу
1. Цей Порядок визначає механізм внесення коштів у національній грошовій одиниці на спеціальний рахунок органу, в провадженні якого перебуває кримінальна справа, відкритий в органі Казначейства (далі - депозитний рахунок органу), в разі застосування застави як запобіжного заходу з метою забезпечення належної поведінки особи, щодо якої застосовано такий захід.
2. Застава може бути внесена:
підозрюваним, обвинуваченим, підсудним;
іншою фізичною чи юридичною особою.
Забороняється внесення застави юридичними особами державної або комунальної власності або такими, що фінансуються з місцевого, державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим, або у статутному капіталі яких є частка державної, комунальної власності або яка належить державному, комунальному суб’єкту господарювання.
3. Розмір застави визначається у постанові судді (ухвалі суду) про обрання стосовно підозрюваного, обвинуваченого, підсудного запобіжного заходу у вигляді застави, яка є єдиною підставою для зарахування коштів на депозитний рахунок органу.
4. Внесення коштів на депозитний рахунок органу здійснюється на підставі платіжного доручення, оформленого підозрюваним, обвинуваченим, підсудним, іншою фізичною чи юридичною особою, у п’ятиденний строк з дня обрання стосовно особи запобіжного заходу у вигляді застави.
5. Підтвердженням внесення коштів на депозитний рахунок органу є платіжний документ з відміткою банку про виконання, копія якого надається підозрюваним, обвинуваченим, підсудним, іншою фізичною чи юридичною особою посадовій особі або органу, в провадженні яких перебуває кримінальна справа.
6. Застава повертається підозрюваному, обвинуваченому, підсудному, іншій фізичній чи юридичній особі на підставі вироку суду, крім випадків звернення такої застави на виконання вироку суду в частині майнових стягнень, чи постанови судді (ухвали суду) про закриття справи, у п’ятиденний строк з дня набрання вироком суду законної сили або з дня закінчення строку оскарження постанови судді (ухвали суду).
У разі відмови фізичної чи юридичної особи, яка є заставодавцем, від узятих на себе зобов’язань до виникнення підстав для звернення застави в дохід держави застава повертається відповідно до постанови судді (ухвали суду) в п’ятиденний строк з дня обрання стосовно особи нового запобіжного заходу.
Повернення застави здійснюється за заявою підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, іншої фізичної чи юридичної особи на зазначений у ній рахунок, відкритий в банку. Повернення застави підозрюваному, обвинуваченому, підсудному, іншій фізичній особі, що не має рахунків у банку, здійснюється у готівковій формі через банки або підприємства поштового зв’язку, зазначені у заяві такої особи.
7. Звернення застави в дохід держави у випадках, передбачених законом, здійснюється у п’ятиденний строк після набрання законної сили постановою судді (ухвалою суду) або обвинувальним вироком.