• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції про порядок надання інформації в Міністерстві інфраструктури при виникненні надзвичайних ситуацій у сфері транспорту, дорожнього господарства, туризму та інфраструктури

Міністерство інфраструктури України | Наказ, Інструкція від 26.03.2012 № 186
Реквізити
  • Видавник: Міністерство інфраструктури України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 26.03.2012
  • Номер: 186
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство інфраструктури України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 26.03.2012
  • Номер: 186
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
26.03.2012 № 186
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
11 квітня 2012 р. за № 541/20854
Про затвердження Інструкції про порядок надання інформації в Міністерстві інфраструктури при виникненні надзвичайних ситуацій у сфері транспорту, дорожнього господарства, туризму та інфраструктури
На виконання вимог Закону України "Про транспорт" та Положення про Міністерство інфраструктури України , затвердженого Указом Президента України від 12 травня 2011 року № 581, а також з метою підвищення ефективності та оперативності інформаційного забезпечення Міністерства інфраструктури та Кабінету Міністрів України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок надання інформації в Міністерстві інфраструктури при виникненні надзвичайних ситуацій у сфері транспорту, дорожнього господарства, туризму та інфраструктури (далі - Інструкція), що додається.
2. Керівникам центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через віце-прем’єр-міністра України - Міністра інфраструктури України, Укрзалізниці, Держспецтрансслужби, УДППЗ "Укрпошта", ПрАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ", підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінінфраструктури України:
2.1. Забезпечити неухильне виконання Інструкції.
2.2. В двотижневий термін привести, а при необхідності розробити власні організаційно-розпорядчі акти про порядок надання інформації про надзвичайні ситуації та взаємодію з іншими центральними органами виконавчої влади відповідно до Інструкції.
3. Департаменту безпеки забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра інфраструктури України - керівника апарату Корнієнка В.В.
Віце-прем’єр-міністр України -
Міністр інфраструктури України
Б.В. Колесніков
ПОГОДЖЕНО:
Голова правління ПрАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ"
В.І. Панкратов
Голова Адміністрації
Державної спеціальної служби транспорту
генерал-лейтенант
М. Мальков
В.о. генерального директора "УДППЗ "Укрпошта"Є.І. Заяць
Голова Державного агентства України
з туризму та курортів
О.О. Шаповалова
Голова Державного агентства
автомобільних доріг України
В.Ф. Демішкан
Голова Державної інспекції України
з безпеки на наземному транспорті
Є.А. Пронченко
В.о. Голови Державної інспекції України
з безпеки на морському та річковому транспорті
Б. Нікіфоров
Голова Державної авіаційної служби УкраїниА.А. Колісник
Генеральний директор Державної адміністрації
залізничного транспорту України
В.В. Козак
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
інфраструктури України
26.03.2012 № 186
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
11 квітня 2012 р.
за № 541/20854
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок надання інформації в Міністерстві інфраструктури при виникненні надзвичайних ситуацій у сфері транспорту, дорожнього господарства, туризму та інфраструктури
1. Ця Інструкція визначає порядок отримання від центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через віце-прем’єр-міністра України - Міністра інфраструктури України, Укрзалізниці, Держспецтрансслужби, УДППЗ "Укрпошта", ПрАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ", підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінінфраструктури України, оперативної і узагальненої інформації про катастрофи, аварії, аварійні та дорожньо-транспортні пригоди, нещасні випадки, пожежі, екологічні лиха, гідрометеорологічні явища, терористичні акти, акти незаконного втручання, випадки інфекційного зараження або підозри на них, інші надзвичайні ситуації (далі - НС) на виробничих та на невиробничих об'єктах транспортної інфраструктури.
2. Керівники центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через віце-прем’єр-міністра України - Міністра інфраструктури України, Укрзалізниці, Держспецтрансслужби, УДППЗ "Укрпошта", ПрАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ", підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінінфраструктури України, власними організаційно-розпорядчими актами встановлюють чіткий порядок отримання інформації про НС від структурних підрозділів, підприємств, установ та організацій, а також процедуру надання інформації про НС до Мінінфраструктури України.
3. Оперативна інформація про НС направляється письмово та через засоби телефонного, факсимільного і електронного зв’язку:
3.1. Цілодобово у робочі, вихідні та святкові дні оперативному черговому Мінінфраструктури України повідомлення на телефон-факс та електронну адресу, які визначаються Міністерством інфраструктури за підписом чергового.
3.2. Протягом доби з моменту виникнення НС у робочі дні та у перший за вихідними (святковими) робочий день повідомлення за підписом керівників центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через віце-прем’єр-міністра України - Міністра інфраструктури України, Держспецтрансслужби, Укрзалізниці, УДППЗ "Укрпошта", ПрАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ", підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Мінінфраструктури України, їх заступників або керівників структурних підрозділів відповідно до покладених обов’язків надається до Департаменту безпеки Мінінфраструктури України.
3.3. Інформація надається за формами, установленими відповідно до:
наказу Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації від 25 листопада 2005 року № 895 "Про затвердження Положення про систему управління безпекою польотів на авіаційному транспорті" , зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2005 року за № 1503/11783;
наказу Міністерства транспорту України від 20 листопада 2003 року № 904 "Про затвердження Положення про систему управління безпекою судноплавства на морському і річковому транспорті" , зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 грудня 2003 року за № 1193/8514;
наказу Міністерства інфраструктури України від 01 квітня 2011 року № 27 "Про затвердження Положення про систему управління безпекою руху поїздів у Державній адміністрації залізничного транспорту України" , зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 червня 2011 року за № 729/19467.
3.4. Оперативний черговий Мінінфраструктури України забезпечує надання отриманої інформації про НС керівництву Міністерства відповідно до інструкції оперативного чергового Міністерства інфраструктури.
4. Строки надання інформації про НС техногенного характеру:
4.1. Про дорожньо-транспортні події (далі - ДТП) з відомчим автомобільним транспортом, а також з ліцензованим автомобільним транспортом загального користування:
4.1.1. Негайно після отримання інформації про подію, але не пізніше 3-х годин з моменту випадку ДТП, якщо в ДТП хоча б одна особа загинула або дві і більше осіб травмовано;
4.1.2. Не пізніше 6 годин після події - про всі інші ДТП.
4.2. На морському і річковому транспорті:
4.2.1. Про дуже серйозні аварії (катастрофи), серйозні аварії, серйозні інциденти з морськими, річковими і маломірними суднами - негайно після отримання інформації про подію, але не пізніше 3-х годин з моменту її виникнення;.
4.2.2. Про гідродинамічні аварії, прориви гребель (дамб, шлюзів та інших гідротехнічних споруд) з утворенням хвиль прориву, проривної повені та катастрофічних затоплень - негайно після отримання інформації про подію, але не пізніше 3-х годин з моменту її виникнення.
4.2.3. Про інциденти (експлуатаційні ушкодження) на морському і річковому транспорті - не пізніше 6 годин після виникнення інциденту.
4.3. На авіаційному транспорті:
4.3.1. Про авіаційні події - негайно після отримання інформації про подію, але не пізніше 3-х годин з моменту отримання повідомлення;
4.3.2. Про інциденти, надзвичайні події та пошкодження повітряних суден на землі - не пізніше 6 годин після отримання повідомлення.
4.4. На залізничному транспорті:
4.4.1. Про катастрофи, аварії та серйозні інциденти - негайно після отримання інформації про подію, але не пізніше 3-х годин з моменту виникнення НС;
4.4.2. Про випадки ДТП на залізничних переїздах, якщо в ДТП хоча б одна особа загинула або дві і більше осіб травмовано - негайно після отримання інформації про подію, але не пізніше 3-х годин після випадку ДТП;
4.4.3. Про всі інші випадки ДТП на залізничних переїздах - не пізніше 6 годин після випадку ДТП;
4.4.4. Про інциденти - не пізніше 6 годин після виникнення інциденту;
4.4.5. Про інші події щоденно станом на 07.00 за попередню добу.
4.5. В дорожньому господарстві:
4.5.1. Про випадки ДТП на автомобільних дорогах загального користування, якщо в ДТП загинуло три особи, або травмовано п’ять і більше осіб - негайно після отримання інформації, але не пізніше 3-х годин після випадку ДТП;
4.5.2. Про всі інші випадки ДТП через недоліки в експлуатаційному утриманні автомобільних доріг загального користування, крім тих, які сталися внаслідок стихійного лиха, - не пізніше 6 годин після випадку ДТП.
4.6. Про випадки, що спричинили (або можуть спричинити) припинення руху автомобільного або залізничного транспорту, польотів, судноплавства на термін більше 3-х годин, - негайно після отримання інформації про випадок, але не пізніше 3-х годин після випадку.
4.7. Про аварії та події з небезпечними вантажами - негайно після отримання інформації про подію, але не пізніше 3-х годин після події.
4.8. Про пожежі на транспортних засобах та об'єктах інфраструктури транспортно-дорожнього комплексу, сфери поштового зв'язку - негайно після отримання інформації про подію, але не пізніше 3-х годин після її виникнення.
5. Строки надання інформації про НС природного характеру:
5.1. Про геологічні, метеорологічні, гідрологічні морські та прісноводні НС - негайно після отримання інформації про подію.
5.2. Про розливи нафти або нафтопродуктів об'ємом більше 1 м-3 та про інші екологічні лиха - негайно після отримання інформації про подію.
6. Строки надання інформації про НС соціального характеру:
6.1. Про терористичні акти - негайно після отримання інформації, але не пізніше 3-х годин після виявлення актів.
6.2. Про акти незаконного втручання - негайно після отримання інформації, але не пізніше 6 годин після виявлення таких актів.
6.3. Про нещасний випадок із смертельним наслідком, груповий нещасний випадок, випадок смерті працівника на підприємстві - негайно після отримання інформації, але не пізніше 3-х годин після виявлення випадку.
6.4. Про НС з вищими посадовими особами держави, народними депутатами, керівниками центральних органів виконавчої влади, які сталися внаслідок транспортних подій, - негайно після отримання інформації про випадок, але не пізніше 3-х годин після випадку.
6.5. Про НС з іноземними транспортними засобами, які здійснюють комерційні перевезення на території України, - негайно після отримання цієї інформації, але не пізніше 3-х годин після події.
6.6. Про обставини, що можуть загрожувати життю, здоров'ю та безпеці туристів, та інциденти з туристами, в яких є постраждалі, - негайно після отримання інформації.
7. Центральні органи виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через віце-прем’єр-міністра України - Міністра інфраструктури України, Держспецтрансслужба, Укрзалізниця, УДППЗ "Укрпошта", ПрАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ", підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління Мінінфраструктури України, подають Департаменту безпеки Міністерства інфраструктури таку узагальнену інформацію:
7.1. Щомісячно до 10 числа місяця, наступного за звітним, - оперативну (узагальнену) інформацію про стан аварійності разом з інформацією про вжиті заходи щодо запобіганню їй.
7.2. Щомісячно до 5 числа місяця, наступного за звітним, - звіти про акти незаконного втручання в діяльність транспорту, дорожнього господарства та поштового зв'язку.
7.3. Щомісячно до 10 числа місяця, наступного за звітним, - довідки про нещасні випадки із смертельним наслідком, групові нещасні випадки, випадки смерті працівника на підприємстві, випадки гострого професійного захворювання чи отруєння разом з копіями наказів про вжиті заходи та притягнення до відповідальності осіб, причетних до настання нещасних випадків.
7.4. Щомісячно до 5 числа місяця, наступного за звітним, - місячну звітність про пожежі та їх наслідки за формою, затвердженою наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 15 березня 2004 року № 119 , зареєстрованим в Мін’юсті України 30 березня 2004 року за № 392/8991.
7.5. Протягом червня - листопада до 10 числа місяця, наступного за звітним, оперативну довідку про хід підготовки підприємств транспортно-дорожнього комплексу та інфраструктури до сталої роботи в осінньо-зимовий період.
7.6. Щорічно в період з 15 грудня до 25 лютого щоденно до 7 години ранку оперативну інформацію про забезпечення безпеки руху та функціонування об’єктів транспортно-дорожнього комплексу та інфраструктури у зимовий період.
8. Департамент безпеки Мінінфраструктури України негайно готує інформацію про катастрофи на транспорті, ДТП на відомчому або ліцензованому транспорті, в яких загинуло більш 10 осіб або травмовано більше 25 осіб, а також про аварійні події, в яких перебували або потерпіли вищі посадові особи держави, народні депутати України, керівники центральних органів виконавчої влади, для подання Кабінету Міністрів України.
Директор Департаменту безпеки Ю.В. Гержод