• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції про взаємодію правоохоронних органів у сфері боротьби з організованою злочинністю

Міністерство внутрішніх справ України , Служба безпеки України  | Наказ, Інструкція від 10.06.2011 № 317/235
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України , Служба безпеки України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 10.06.2011
  • Номер: 317/235
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України , Служба безпеки України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 10.06.2011
  • Номер: 317/235
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
ЦЕНТРАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
10.06.2011 N 317/235
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 липня 2011 р.
за N 822/19560
Про затвердження Інструкції про взаємодію правоохоронних органів у сфері боротьби з організованою злочинністю
Відповідно до статті 16 Закону України "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю", пункту 34 Національного плану з виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, затвердженого Указом Президента України від 22 квітня 2011 року N 494, та з метою забезпечення ефективної взаємодії правоохоронних органів у протидії організованій злочинності
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Інструкцію про взаємодію правоохоронних органів у сфері боротьби з організованою злочинністю, що додається.
2. Головному управлінню по боротьбі з організованою злочинністю (Федосов Е.В.) МВС України забезпечити подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра внутрішніх справ України генерал-лейтенанта міліції Черних С.П. та першого заступника Голови Служби безпеки України - начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю генерал-лейтенанта Рокитського В.Г.
4. Цей наказ надіслати за належністю.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр внутрішніх справ України
генерал-лейтенант міліції
Голова Служби безпеки України
ПОГОДЖЕНО:
Генеральний прокурор України
державний радник юстиції

А.В.Могильов
В.І.Хорошковський


В.П.Пшонка
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
та Центрального управління
Служби безпеки України
10.06.2011 N 317/235
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
7 липня 2011 р.
за N 822/19560
ІНСТРУКЦІЯ
про взаємодію правоохоронних органів у сфері боротьби з організованою злочинністю
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція визначає порядок взаємодії спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України (далі - спеціальні підрозділи) під час виконання покладених на них законодавством завдань у сфері боротьби з організованою злочинністю.
II. Мета взаємодії
2.1. Посилення протидії організованим злочинним угрупуванням, у тому числі міжрегіонального та транснаціонального характеру, створеним на етнічній основі, які мають корумповані зв'язки.
2.2. Попередження, розкриття й розслідування злочинів, учинених організованими злочинними групами і злочинними організаціями.
III. Основні принципи та рівні взаємодії
3.1. Основними принципами взаємодії в боротьбі з організованою злочинністю є законність, системність, плановість, розподіл компетенції.
3.2. Взаємодія здійснюється:
на центральному рівні - між Головним управлінням по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України та Головним управлінням по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України;
на регіональному рівні - між управліннями по боротьбі з організованою злочинністю головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі й головними відділами (відділами) по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю органів Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
IV. Напрями взаємодії
4.1. Стратегічний - організація реалізації державної політики у сфері боротьби з організованою злочинністю, усунення причин і умов її існування, удосконалення правової бази боротьби з організованою злочинністю.
4.2. Тактичний - виявлення, документування й припинення діяльності організованих злочинних груп, злочинних організацій, попередження, розкриття й розслідування вчинених ними злочинів, розшук, затримання учасників організованих злочинних формувань, відшкодування збитків державі, фізичним та юридичним особам.
V. Форми взаємодії
5.1. Проведення спільного аналізу стану, структури організованої злочинності, причин і умов, що сприяють діяльності організованих груп, прогнозування тенденцій поширення організованої злочинності.
5.2. Обмін оперативною інформацією, що становить інтерес для боротьби з організованою злочинністю.
5.3. Розроблення й реалізація спільних програм, планів у сфері боротьби з організованою злочинністю.
5.4. Створення робочих груп для підготовки законопроектів, пропозицій про зміни й доповнення до законодавства.
5.5. Проведення узгоджених оперативно-розшукових, профілактичних та інших заходів.
5.6. Підготовка й проведення спільних колегій, нарад, семінарів з питань вдосконалення взаємодії.
5.7. Розроблення навчальних програм та проведення занять у системі професійної підготовки.
5.8. Удосконалення міжнародного співробітництва у сфері боротьби з організованою злочинністю.
5.9. Інформування громадськості про результати діяльності у сфері боротьби з організованою злочинністю.
VI. Підготовка та проведення спільних заходів
6.1. Рішення про проведення спільних заходів приймається керівниками зацікавлених підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю та корупцією після аналізу криміногенної обстановки, наявних сил та засобів.
6.2. Підготовка спільних заходів передбачає:
здійснення оперативно-розшукових та інших заходів, спрямованих на перевірку наявної інформації стосовно організованих злочинних груп та злочинних організацій, документування їх протиправної діяльності, відпрацювання економічного підґрунтя та зв'язків;
створення спільних оперативних груп для здійснення необхідних оперативно-розшукових заходів;
вивчення можливої тактики дій учасників злочинних угруповань та розроблення відповідних заходів протидії, зокрема організації безпеки особового складу, задіяного для участі у проведенні спеціальних операцій;
проведення спільних нарад, розроблення й уточнення планів спеціальних операцій;
проведення спільних рекогносцировок місцевості і об'єктів у районах ймовірних дій, розстановка особового складу та забезпечення функціонування органів управління.
За потреби з метою планування й координації дій задіяних сил та засобів у районах проведення спільних заходів створюються спільні оперативні штаби.
6.3. Оперативно-розшукова діяльність, застосування вогнепальної зброї, спеціальних засобів фізичного впливу під час виконання спільних завдань здійснюються відповідно до законів України.
VII. Порядок обміну інформацією між спеціальними підрозділами
7.1. З метою вдосконалення механізму взаємодії створюється централізований банк даних для збирання, накопичення, оброблення та подальшого використання інформації про прояви організованої злочинності.
7.2. Обмін оперативною інформацією між спеціальними підрозділами по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ і Служби безпеки України під час проведення спільних заходів здійснюється за наявності оперативно-розшукової або кримінальної справи та за письмовим розпорядженням керівників відповідних спеціальних підрозділів.
7.3. Обмін оперативною інформацією, яка міститься в Головному управлінні по боротьбі з організованою злочинністю МВС України та Головному управлінні по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України, здійснюється за згодою уповноважених керівників цих управлінь.
7.4. Систематичному обміну підлягає узагальнена аналітична інформація щодо протиправної діяльності організованих груп, їх впливу на соціальні, економічні і політичні процеси в державі.
7.5. Для забезпечення належного обміну інформацією у спеціальних підрозділах МВС України та Служби безпеки України визначаються відповідальні особи.
Начальник Головного управління
по боротьбі з організованою
злочинністю Міністерства
внутрішніх справ України
генерал-майор міліції
Перший заступник
Голови Служби безпеки України -
начальник Головного управління
по боротьбі з корупцією
та організованою злочинністю
генерал-лейтенант




Е.В.Федосов





В.Г.Рокитський