• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Положення про групу оперативного реагування на несприятливі події після імунізації при застосуванні вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного у разі госпіталізації або летального випадку

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Положення від 16.09.2011 № 595 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 16.09.2011
  • Номер: 595
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 16.09.2011
  • Номер: 595
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
16.09.2011 N 595
( z1159-11 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 жовтня 2011 р.
за N 1164/19902
ПОЛОЖЕННЯ
про групу оперативного реагування на несприятливі події після імунізації при застосуванні вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного у разі госпіталізації або летального випадку
1. Це Положення визначає порядок створення, склад, завдання груп оперативного реагування на несприятливі події після імунізації при застосуванні вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного (далі - група оперативного реагування) у разі госпіталізації або летального випадку.
2. Склад центральної групи оперативного реагування затверджується наказом МОЗ України. Склад регіональних груп оперативного реагування затверджується наказами Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
3. Група оперативного реагування залучається до дій Управлінням громадського здоров'я та санітарно-епідемічного благополуччя населення МОЗ України із залученням Департаменту імунобіологічних препаратів та імунопрофілактики державного підприємства "Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України". Під час виконання завдань за призначенням у регіоні, де було зареєстровано виникнення випадку несприятливої події після імунізації, у разі госпіталізації або летального випадку група оперативного реагування підпорядковується безпосередньо керівнику лікувально-профілактичного закладу, де зафіксовано несприятливу подію після імунізації.
4. Група оперативного реагування у своїй діяльності керується цим Положенням та іншими чинними нормативно-правовими актами у сфері охорони здоров'я.
5. Склад групи формується залежно від клінічних проявів на несприятливі події після імунізації та складності випадку після застосування вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного.
6. Склад групи оперативного реагування може бути змінений головою групи залежно від несприятливої події після імунізації та обставин, які склалися у разі госпіталізації або летального випадку після застосування вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного.
7. Групу оперативного реагування очолює голова, який має спеціальність лікар-педіатр або лікар-терапевт.
8. Збір, аналіз, узагальнення та оцінка первинної інформації про випадок госпіталізації або летальний випадок після застосування вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного.
9. Надання консультативної допомоги у разі порушення стану здоров'я особи в післявакцинальному періоді.
10. Проведення експертної оцінки первинної медичної документації випадку, яка передбачає:
оцінку якості надання медичної допомоги відповідно до вимог клінічних протоколів та стандартів надання медичної допомоги;
встановлення причинно-наслідкового зв'язку клінічних проявів несприятливих подій після імунізації із застосуванням вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного;
виявлення можливих недоліків на всіх етапах надання медичної допомоги;
рекомендації щодо прийняття відповідних організаційних рішень з метою попередження подібних випадків у майбутньому.
11. Постійне інформування Управління громадського здоров'я та санітарно-епідемічного благополуччя населення МОЗ України і Департаменту імунобіологічних препаратів та імунопрофілактики державного підприємства "Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України" про хід розслідування з місця виникнення випадку несприятливої події після імунізації після застосування вакцин, анатоксинів та алергену туберкульозного.
12. Підготовка заключного висновку щодо розслідування несприятливої події після імунізації.
13. Інформація про розслідування випадку несприятливої події після імунізації подається в заключному висновку.
14. Висновок підписують члени групи оперативного реагування (центральної або регіональної) у трьох примірниках. Один примірник надається керівнику управління охорони здоров'я відповідної території; другий - Управлінню громадського здоров'я та санітарно-епідемічного благополуччя населення МОЗ України; третій - Департаменту імунобіологічних препаратів та імунопрофілактики державного підприємства "Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України" (на паперових та електронних носіях).
Директор Департаменту
охорони материнства,
дитинства та санаторного
забезпечення
Начальник Управління
громадського здоров'я
та санітарно-епідемічного
благополуччя населення



С.І.Осташко



А.А.Григоренко