КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 17 березня 2011 р. N 266 Київ |
Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення громадськими організаціями заходів щодо соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1260 від 30.11.2011 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення громадськими організаціями заходів щодо соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що додається.
Прем'єр-міністр України | М.АЗАРОВ |
Інд. 70 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 березня 2011 р. N 266
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення громадськими організаціями заходів щодо соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених Міністерству надзвичайних ситуацій у державному бюджеті за програмою "Здійснення заходів громадськими організаціями по соціальному захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів є Міністерство надзвичайних ситуацій.
Відповідальним виконавцем бюджетної програми є Державне агентство з управління зоною відчуження (далі - Агентство), одержувачами бюджетних коштів - громадські організації, які мають статус всеукраїнських (далі - громадські організації).
3. Відповідальний виконавець здійснює розподіл бюджетних коштів у межах бюджетних призначень між громадськими організаціями з урахуванням кількості членів таких організацій та звернень до них щодо необхідності відшкодування витрат, пов'язаних з лікуванням громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у закладах охорони здоров'я на території України, придбанням ліків, що відсутні в таких закладах виробів медичного призначення, протезів, крім зубного протезування дорогоцінними металами та металокерамікою, на підставі укладених громадськими організаціями із закладами охорони здоров'я на території України договорів, до яких додаються розрахунки та обґрунтування.
( Абзац перший пункту 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1260 від 30.11.2011 )
Асигнування за розподілом відкритих асигнувань головного розпорядника спрямовуються громадським організаціям згідно з планами використання бюджетних коштів, які затверджені одержувачами бюджетних коштів за погодженням Міністерства надзвичайних ситуацій, на рахунки, відкриті в органах Державної казначейської служби.
4. Бюджетні кошти спрямовуються громадськими організаціями на відшкодування витрат, пов'язаних з лікуванням громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у закладах охорони здоров'я на території України, придбанням ліків, що відсутні в таких закладах виробів медичного призначення, протезів, крім зубного протезування дорогоцінними металами та металокерамікою.
( Абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 1260 від 30.11.2011 )
Громадянин, який постраждав, або батьки дитини, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи, подають громадській організації заяву, до якої додаються:
копія посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи;
висновок медичного закладу про необхідність надання медичної допомоги та її обсяг;
фінансові документи (кошториси, рахунки-фактури, що підтверджують оплату медичної послуги).
Відшкодування витрат за рахунок бюджетних коштів громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (батькам дитини, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи), у разі самостійного лікування (протезування, забезпечення ліками) не провадиться.
5. Для одержання бюджетних коштів громадська організація подає Агентству заяву за затвердженою ним формою.
До заяви додаються копії таких документів:
статуту (положення) та свідоцтва про легалізацію громадської організації, що засвідчені нотаріально;
довідки про реєстрацію громадської організації в органах державної статистики, що засвідчена підписом керівника, скріпленим печаткою;
довідки про взяття громадської організації на облік в органах державної податкової служби, що засвідчена підписом керівника, скріпленим печаткою;
протоколу засідання вищого органу громадської організації про обрання посадових осіб, що засвідчений в установленому порядку;
звіту про діяльність громадської організації за формою державної статистичної звітності N 1-громадська організація "Звіт про діяльність громадської організації", що засвідчена підписом керівника, скріпленим печаткою.
6. Розгляд поданих громадською організацією документів, зазначених у пунктах 4 і 5 цього Порядку, здійснюється Агентством протягом 10 днів з моменту їх надходження.
7. Відповідальний виконавець бюджетної програми, громадські організації відображають у первинному та бухгалтерському обліку отримані (створені) оборотні та необоротні активи у порядку, встановленому Державною казначейською службою.
8. Відкриття рахунків, реєстрація, облік зобов'язань в органах Державної казначейської служби та проведення операцій, пов'язаних з використанням бюджетних коштів здійснюються у порядку, встановленому Державною казначейською службою.
9. Складення та подання звітів про виконання паспортів бюджетних програм та фінансової і бюджетної звітності здійснюється в установленому законодавством порядку.
10. Одержувач бюджетних коштів подає щокварталу не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним періодом, головному розпоряднику бюджетних коштів звіт про виконання заходів та досягнуті результати за встановленою Міністерством надзвичайних ситуацій формою.
11. Контроль за цільовим і ефективним витрачанням бюджетних коштів здійснюється в установленому законодавством порядку.