• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання обладнання, модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Умови, Порядок від 16.02.2022 № 120
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Умови, Порядок
  • Дата: 16.02.2022
  • Номер: 120
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Умови, Порядок
  • Дата: 16.02.2022
  • Номер: 120
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 16 лютого 2022 р. № 120
Київ
Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання обладнання, модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти
Відповідно до частини другої статті 97 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання обладнання, модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти, що додаються.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 лютого 2022 р. № 120
ПОРЯДОК ТА УМОВИ
надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання обладнання, модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти
1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання обладнання, модернізацію (проведення реконструкції та капітального ремонту) їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти (далі - субвенція).
2. Головним розпорядником субвенції є Мінрегіон. Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішеннями про такі бюджети відповідно до законодавства.
3. Субвенція між областями та м. Києвом розподіляється пропорційно до площі регіону та кількості учнів у закладах загальної середньої освіти з рівною вагою обох цих факторів.
4. Субвенція спрямовується на реалізацію проектів із реконструкції та капітального ремонту приміщень їдалень (харчоблоків) комунальних закладів загальної середньої освіти (зокрема виготовлення або коригування проектної документації) із придбанням обладнання.
5. Умовами надання субвенції є:
1) реалізація проектів у закладах загальної середньої освіти з кількістю учнів:
не менше 400 осіб - для закладів загальної середньої освіти, розташованих у м. Києві, містах - обласних центрах;
не менше 200 осіб (без урахування учнів у філіях) - для закладів загальної середньої освіти, розташованих у територіальних громадах (крім закладів загальної середньої освіти, розташованих у сільських (селищних) територіальних громадах, що мають статус гірських населених пунктів, та населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення), а також для закладів загальної середньої освіти спільної власності територіальних громад, що перебувають в управлінні обласних рад;
не менше 100 осіб - для закладів загальної середньої освіти, розташованих у сільських (селищних) територіальних громадах, що мають статус гірських населених пунктів, та населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення;
2) визначення строку реалізації проектів не більше одного року;
3) розроблення проектів із реконструкції та капітального ремонту приміщень їдалень (харчоблоків) комунальних закладів загальної середньої освіти відповідно до державних будівельних норм та стандартів, зокрема в частині врахування потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення під час розроблення проектної документації та реалізації проектів;
4) співфінансування з місцевих бюджетів на рівні:
не менше ніж 30 відсотків вартості проектів - для проектів закладів загальної середньої освіти, розташованих у м. Києві та міських територіальних громадах з адміністративними центрами в містах - обласних центрах, а також для закладів загальної середньої освіти спільної власності територіальних громад, що перебувають в управлінні обласних рад;
не менше ніж 20 відсотків вартості проектів - для проектів закладів загальної середньої освіти, розташованих у міських територіальних громадах (крім закладів загальної середньої освіти, розташованих у міських територіальних громадах з адміністративними центрами в містах - обласних центрах, міських територіальних громадах, що мають статус гірських населених пунктів, а також міських територіальних громадах, розташованих на лінії зіткнення);
не менше ніж 10 відсотків вартості проектів - для проектів закладів загальної середньої освіти, розташованих у сільських (селищних) територіальних громадах (крім закладів загальної середньої освіти, розташованих у сільських (селищних) територіальних громадах, що мають статус гірських населених пунктів, та сільських (селищних) територіальних громадах, розташованих на лінії зіткнення);
не менше ніж 5 відсотків вартості проектів - для проектів закладів загальної середньої освіти, розташованих у територіальних громадах, що мають статус гірських населених пунктів, та населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення.
Для обов’язкового співфінансування з місцевих бюджетів в обсягах, визначених абзацами другим - п’ятим підпункту 4 пункту 5 цих Порядку та умов, не можуть бути залучені міжбюджетні трансферти із державного бюджету місцевим бюджетам, включаючи залишки субвенцій із державного бюджету місцевим бюджетам за попередні бюджетні роки.
6. Обласні та Київська міська держадміністрації за пропозиціями органів місцевого самоврядування у місячний строк після набрання чинності цими Порядком та умовами подають Мінрегіону пропозиції з відповідними обґрунтуваннями щодо проектів, які фінансуватимуться за рахунок субвенції, за формою, визначеною Мінрегіоном.
Під час формування пропозицій обласними та Київською міською держадміністраціями перевага має надаватися проектам опорних закладів освіти та проектам із реконструкції та капітального ремонту приміщень їдалень (харчоблоків) із придбанням обладнання, комунальних закладів загальної середньої освіти, які зможуть забезпечувати доставку харчування (готових страв) до інших закладів загальної середньої освіти.
7. Для розподілу субвенції за проектами (об’єктами) Мінрегіон утворює комісію, до складу якої включаються представники Мінрегіону та члени Комітету Верховної Ради України з питань бюджету (не менше 50 відсотків складу комісії). Комісія розглядає пропозиції до проектів, поданих обласними та Київською міською держадміністраціями, щодо їх відповідності положенням цих Порядку та умов.
Формою роботи комісії є засідання. Засідання комісії є правоможним, якщо в його роботі бере участь більш як половина членів комісії. Засідання комісії можуть проводитися дистанційно з використанням можливостей інформаційно-комунікаційних та цифрових технологій, зокрема відеоконференцзв’язку.
Рішення комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх на засіданні членів комісії. Рішення комісії оформляється протоколом.
За результатами розгляду пропозицій, поданих обласними та Київською міською держадміністраціями, Мінрегіон з урахуванням рекомендацій комісії подає в установленому порядку Кабінетові Міністрів України для затвердження пропозиції щодо розподілу субвенції між місцевими бюджетами.
Переліки проектів, які фінансуються за рахунок субвенції, формуються та затверджуються головним розпорядником субвенції в межах розподілу субвенції між місцевими бюджетами.
8. Затвердження проектів будівництва, фінансування яких передбачається за рахунок субвенції, і проведення їх експертизи здійснюється відповідно до вимог Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1674).
9. Видатки, пов’язані з фінансуванням за рахунок субвенції об’єктів капітального будівництва, здійснюються відповідно до Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1764 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 52, ст. 2374).
Попередня оплата товарів, робіт і послуг, що закуповуються за рахунок субвенції, здійснюється в порядку, передбаченому законодавством.
10. У разі коли під час реалізації проекту виникає потреба у закупівлі товарів, робіт і послуг, які відносяться до поточних видатків, бюджетні кошти, визначені як видатки розвитку, можуть спрямовуватися на видатки споживання в установленому законодавством порядку.
11. Закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється в установленому законом порядку.
12. Відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних із використанням субвенції, а також відображення в первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи здійснюється в установленому законодавством порядку.
13. Казначейство:
перераховує субвенцію відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 р. № 1132 (Офіційний вісник України, 2010 р., № 96, ст. 3399), і Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого Мінфіном;
інформує щомісяця до 15 числа наступного періоду Мінрегіон, Мінфін і МОН про касові видатки, здійснені за рахунок субвенції, а також місцевих бюджетів на умовах співфінансування в розрізі адміністративно-територіальних одиниць, об’єктів і заходів.
14. Складення і подання фінансової та бюджетної звітності про використання субвенції, а також контроль за її цільовим та ефективним витрачанням здійснюється в установленому законодавством порядку.