• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 8-нк (річна) "Звіт про діяльність музею"

Державний комітет статистики України  | Наказ, Інструкція від 27.09.2010 № 402 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 27.09.2010
  • Номер: 402
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 27.09.2010
  • Номер: 402
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
27.09.2010 N 402
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 жовтня 2010 р.
за N 940/18235
Про затвердження Інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 8-нк (річна) "Звіт про діяльність музею"
Відповідно до статей 4, 14, 18 Закону України "Про державну статистику", з метою вдосконалення державних статистичних спостережень у сфері діяльності музеїв та отримання повної, всебічної й об'єктивної статистичної інформації
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 8-нк (річна) "Звіт про діяльність музею", що додається.
2. Респондентам при заповненні форми державного статистичного спостереження N 8-нк (річна) "Звіт про діяльність музею" використовувати Інструкцію, затверджену цим наказом.
3. Департаменту статистики послуг (Калачова І.В.) подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Держкомстату від 29.11.2002 N 420 "Про затвердження форми державного статистичного спостереження з питань діяльності музеїв та Інструкції щодо її заповнення", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 13.12.2002 за N 969/7257(зі змінами).
5. Цей наказ набирає чинності з 1 січня 2011 року.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Власенко Н.С.
Голова
ПОГОДЖЕНО:
Перший заступник Міністра
культури і туризму України
О.Г.Осауленко


В.М.Андріанов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
27.09.2010 N 402
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 жовтня 2010 р.
за N 940/18235
ІНСТРУКЦІЯ
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження N 8-нк (річна) "Звіт про діяльність музею"
I. Загальні положення
1.1. Ця Інструкція призначена для використання музеями, розташованими на території України, які мають статус юридичної особи, при заповненні форми державного статистичного спостереження N 8-нк (річна) "Звіт про діяльність музею" (далі - форма N 8-нк).
1.2. Не складають звіти за формою N 8-нк:
філії та відділи музеїв, що не є юридичними особами. Показники їхньої діяльності враховуються у звітах юридичних осіб, до складу яких вони входять;
музеї, що створені і діють у складі підприємств, установ, організацій та навчальних закладів, що не є юридичними особами. Інформацію про кількість таких музеїв та основні показники їхньої діяльності відображають обласні історичні та краєзнавчі музеї у розділі IX форми N 8-нк.
1.3. Музеї, які на дату складання звіту були тимчасово закриті для відвідування з різних причин (ремонт, зміна експозиції тощо), заповнюють відповідні показники за період своєї діяльності або на дату закриття музею.
1.4. Музеї, які були закриті для відвідування протягом усього звітного року з будь-яких причин, наводять у звіті інформацію про музейні фонди, музейну територію, науково-дослідну й експозиційну роботу (якщо проводилась) та працівників музею.
II. Заповнення розділу А "Загальна інформація"
2.1. Підставою для складання звіту є свідоцтво про державну реєстрацію музею.
2.2. При заповненні розділу А "Загальна інформація" та показників звіту використовуються такі документи:
рішення засновника (засновників) про створення музею;
статут (положення) музею;
фондово-облікова документація;
нормативно-правові акти, що регулюють діяльність у галузі музейної справи.
2.3. У графі "Профіль музею" зазначається вид музею відповідно до чинного законодавства.
За своїм профілем музеї поділяються на:
природничі (антропологічні, біологічні, ботанічні, геологічні, зоологічні, мінералогічні, палеонтологічні);
історичні (загальноісторичні, військово-історичні, історії релігії, історико-побутові, археологічні, етнографічні);
літературні;
художні (образотворчого, декоративно-прикладного, народного, сучасного мистецтва);
мистецькі (театральні, музичні, музеї кіно);
науково-технічні;
комплексні (краєзнавчі, екомузеї);
галузеві;
інші.
2.4. У графі "Статус музею" зазначається статус музею згідно з установчими документами. При цьому "національний" указують лише ті музеї, яким цей статус надано указом Президента України.
III. Заповнення розділу I "Фонди музею"
3.1. Розділ I містить відомості про музейні предмети зберігання і музейні колекції основного та науково-допоміжного фондів, які включені до Музейного фонду України. Розділ заповнюється на підставі фондово-облікової документації.
3.2. У графі 1 наводяться дані про музейні предмети основного фонду, які належать до державної або недержавної частин Музейного фонду України.
3.3. У графі 2 із графи 1 вказуються дані про частину основного фонду, яка є державною власністю і входить до складу державної частини Музейного фонду України.
3.4. Графа 3 містить дані про ті музейні предмети основного фонду (із графи 2), які є унікальними пам'ятками Музейного фонду, мають виняткове художнє, історичне, етнографічне і наукове значення і занесені до Державного реєстру національного культурного надбання.
3.5. У графі 4 наводяться дані про зареєстровану в книзі обліку допоміжних матеріалів частину музейного зібрання, що складається з різноманітних матеріалів, а також пов'язаних з ними бібліотечних фондів, архівів, каталогів та наукової документації музею, які не мають властивостей музейних предметів, але допомагають їх вивченню й експонуванню.
IV. Заповнення розділу II "Класифікація музейних предметів основного фонду музею"
У цьому розділі музейні предмети основного фонду музею, дані про які наведено у графі 1 розділу I, розподіляються за типами відповідно до фондово-облікової документації музею певного профілю.
V. Заповнення розділу III "Рух основного фонду музею"
5.1. У цьому розділі на підставі фондово-облікової документації наводиться інформація про рух основного фонду музею протягом звітного року.
5.2. У графі 1 наводиться кількість музейних предметів основного фонду, що були зареєстровані музеєм протягом року як такі, що надійшли, незалежно від шляхів їх одержання (придбання).
5.3. У графі 2 на підставі даних уніфікованих паспортів наводиться інформація про кількість музейних предметів основного фонду, які пройшли інвентаризацію протягом звітного року, незалежно від того, лишилися зазначені музейні предмети у фондах музею на кінець року чи ні.
5.4. У графі 3 наводяться дані про кількість музейних предметів основного фонду, які були вилучені з фондово-облікової документації протягом звітного року (втрата або руйнування) або передані іншому музею тощо.
5.5. У графі 4 на підставі документації (протоколів, актів, фотографій) про стан музейних предметів, проведених реставраційних оглядів (робіт) або уніфікованих паспортів зберігання наводиться інформація про кількість музейних предметів основного фонду, що потребують реставрації на кінець звітного року.
5.6. У графі 5 на підставі актів повернення музейних предметів у фонди зберігання наводяться дані про кількість музейних предметів основного фонду, які були повернені після реставрації протягом звітного року.
VI. Заповнення розділу IV "Площа та технічний стан музею"
6.1. У графі 1 зазначається загальна площа території, відведеної для музею, включаючи площу території, яку займають його будівлі.
6.2. У графах 2 - 6 з вищезгаданої площі згідно із статутом музею виділяються окремі зони:
заповідна (для зберігання й охорони найбільш цінних історико-культурних, меморіальних комплексів і окремих об'єктів);
експозиційна (для стаціонарного демонстрування великогабаритних музейних предметів і використання в культурно-пізнавальних цілях);
наукова (для проведення науково-дослідної роботи);
рекреаційна (для відпочинку й обслуговування відвідувачів музею);
господарська (для розміщення допоміжних господарських об'єктів).
6.3. У графі 7 наводиться загальна кількість будівель музею: відведених під експозицію й зберігання фондів, допоміжних і службових, а також будівель, що є об'єктами експозиційного показу, включаючи об'єкти музеїв просто неба.
6.4. У графі 8 наводиться загальна площа будівель музею, включаючи основні та допоміжні приміщення.
6.5. У графі 9 з графи 8 виділяється площа, відведена для основної експозиції. Площа експозиції за межами будівель, включаючи укриття під навісом, у графу 9 не включається.
6.6. У графі 10 з графи 8 вказується площа приміщень, відведених під фондосховище, включаючи приміщення для спеціального зберігання музейних фондів, для тимчасового зберігання нових матеріалів, для змішаного зберігання різних видів матеріалів, для відкритого зберігання фондів, а також службових приміщень для працівників на території фондосховища.
VII. Заповнення розділу V "Науково-дослідна й експозиційна робота"
7.1. У графі 1 наводиться кількість виданих протягом року наукових видань і публікацій:
наукових і науково-популярних статей, опублікованих музейними працівниками у різноманітних тематичних збірниках наукових праць і щорічниках, а також засобах масової інформації;
монографій;
матеріалів і тез наукових конференцій;
путівників, краєзнавчих нарисів;
каталогів і оглядів музейних цінностей;
публікацій документів із фондових зібрань тощо.
7.2. У графі 2 наводяться дані про кількість розроблених протягом року тематико-експозиційних планів.
7.3. У графах 3-5 наводиться інформація про кількість музейних предметів основного фонду, що експонувались протягом року. Показники заповнюються на підставі фондово-облікової документації, зокрема актів передачі експонатів основного фонду для експонування в музеї (експозиції або виставці) або поза музеєм.
7.4. У графі 6 вказується кількість найменувань виставок, відкритих музеєм у звітному році, включаючи стаціонарні або пересувні виставки, підготовлені разом з іншими установами із використанням музейних фондів цих установ, а також інших музеїв.
7.5. Кількість найменувань виставок, які експонувались у звітному році, але були створені в минулих роках, у графи 6-8 не включається.
7.6. У графі 7 показується кількість місць експонування виставок, організованих музеєм протягом звітного року. Якщо виставка експонувалась у двох різних місцях одного населеного пункту, враховується одне місце експонування.
7.7. У графі 8 виділяється кількість місць експонування виставок за межами України.
VIII. Заповнення розділу VI "Культурно-освітня робота музею"
8.1. У графі 1 наводиться кількість днів у звітному році, в які музей приймав відвідувачів. Якщо приміщення музею було зачинене для відвідувачів з будь-якої причини (ремонт, зміна експозиції тощо), але музей обслуговував відвідувачів у приміщеннях інших закладів (не музеїв) через виставки, експозиції, то кількість днів такої роботи також ураховується у графі 1.
8.2. У графі 2 наводяться дані про загальну кількість відвідувачів музею протягом року, незалежно від того, сплачували вони повну вартість вхідного квитка, чи користувались пільгами при оплаті, чи відвідували музей безкоштовно. Кількість відвідувачів виставок, проведених поза музеєм, у графу 2 включається.
8.3. У графі 3 із загальної кількості відвідувачів виділяється інформація про відвідування музею учнями загальноосвітніх, професійно-технічних закладів, студентами вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації. При заповненні показника використовується інформація про реалізацію пільгових вхідних квитків та інша облікова документація.
8.4. Графа 4 заповнюється на підставі обліку квитків на екскурсійне обслуговування (для груп, сформованих із поодиноких відвідувачів) та екскурсійних путівок, оформлених в установленому порядку. Дані згаданої графи повинні збігатися з відповідними даними бухгалтерської звітності.
8.5. У графі 5 із графи 4 виділяються дані про кількість учнів та студентів, для яких проведені екскурсії.
8.6. У графі 6 із графи 4 виділяються дані про кількість відвідувачів, для яких проведені екскурсії згідно з договорами між музеєм та підприємствами й організаціями.
8.7. У графі 7 враховується кількість екскурсій, проведених протягом року. Дані про екскурсії, проведені музеєм на безоплатній основі, наводяться на підставі договорів (підтверджень) організацій, для яких проведені екскурсії.
IX. Заповнення розділу VII "Працівники музею"
9.1. У графі 1 наводиться облікова кількість штатних працівників на 1 січня наступного за звітним року, включаючи наукових працівників, екскурсоводів, хранителів та працівників адміністративно-управлінського, технічного та обслуговуючого складу. Не враховуються у цій графі позаштатні працівники, працівники, які працюють за договорами, а також тимчасово працюючі в музеї фахівці, залучені на громадських засадах.
9.2. У графі 2 враховуються екскурсоводи та наукові працівники включаючи методистів, завідувачів наукових секторів і відділів, учених секретарів, заступників директорів з наукової роботи.
9.3. У графі 3 із графи 2 виділяються фахівці, які мають повну вищу освіту (закінчили вищі навчальні заклади III - IV рівнів акредитації).
9.4. У графі 4 виділяють кількість співробітників, які мають вищу освіту за спеціальністю "музейна справа і охорона пам'яток історії та культури", а також за спеціальностями, що відповідають профілю музею.
9.5. У графі 5 враховуються фахівці, залучені музеєм для роботи на громадських засадах.
X. Заповнення розділу VIII "Довідкова інформація"
Інформацію про кількість філій наводять у відповідному рядку музеї, які мають на своєму балансі філії або відділи.
XI. Заповнення розділу IX "Робота музеїв, створених у складі підприємств, установ, організацій та навчальних закладів"
Цей розділ заповнюють тільки обласні краєзнавчі або історичні музеї, які ведуть облік музеїв, створених у складі підприємств, установ, організацій та навчальних закладів, що не є юридичними особами. Показники заповнюються на підставі відповідних уніфікованих паспортів, які передбачені для згаданих музеїв. Методика заповнення показників аналогічна до методики заповнення відповідних показників попередніх розділів.
XII. Загальні вимоги до заповнення форми N 8-нк
12.1. Звіт складається відповідно до цієї Інструкції та подається Головним управлінням статистики в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Управлінню статистики у м. Севастополі за місцезнаходженням музею в установлений строк.
12.2. Форма N 8-нк заповнюється чітко та розбірливо й підписується керівником (власником) та/або особою, відповідальною за достовірність наданої інформації, із зазначенням номера телефону виконавця, факсу, адреси електронної пошти юридичної особи. Виправлення помилок підтверджується підписом особи, яка її заповнила, із зазначенням дати внесення змін.
Директор департаменту
статистики послуг

І.В.Калачова