• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 29.06.1999 № 1170 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 29.06.1999
  • Номер: 1170
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 29.06.1999
  • Номер: 1170
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 29 червня 1999 р. N 1170
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 587 від 15.07.2005 )
Про затвердження Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 2152 від 25.11.99 )
Відповідно до Закону України "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, що додається.
2. Ця постанова набирає чинності з 1 липня 1999 року.
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО
Інд. 22
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 29 червня 1999 р. N 1170
ПОРЯДОК
справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства
1. Цей Порядок визначає механізм справляння збору, передбаченого Законом України "Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства", централізації та використання коштів, одержаних від 1-відсоткового збору у разі реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі алкогольних напоїв та пива, включаючи імпортовані (далі - алкогольні напої та пиво), суб'єктами підприємницької діяльності усіх форм власності та підпорядкування.
2. Об'єктом обкладення збором є виручка, одержана на кожному етапі реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та у мережі громадського харчування алкогольних напоїв та пива, що включається в суму торговельного обороту (далі - виручка).
( Абзац перший пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 2152 від 25.11.99 )( Абзац другий пункту 2 виключено на підставі Постанови КМ N 2152 від 25.11.99 )
У разі надходження алкогольної продукції та пива від товаровиробника безпосередньо у роздрібну торгівлю, платником збору є суб'єкти роздрібної торгівлі незалежно від форм власності та підпорядкування.
( Абзац третій пункту 2 виключено на підставі Постанови КМ N 2152 від 25.11.99 )
У разі надходження алкогольної продукції та пива з оптової торговельної мережі до роздрібної торговельної мережі, платниками збору є суб'єкти оптової торгівлі незалежно від форм власності та підпорядкування.
3.
( Абзац перший пункту 3 виключено на підставі Постанови КМ N 2152 від 25.11.99 )
Суб'єкти підприємницької діяльності, які реалізують алкогольні напої та пиво, у товаротранспортних, платіжних та касових документах окремим рядком "На розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства" зазначають суму 1-відсоткового збору з виручки, одержаної від реалізації такої продукції.
Сума відрахувань від виручки в обсяг реалізації не включається, торговельна надбавка з цієї суми не обчислюється.
4. Платники збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства (далі - збір) незалежно від свого фінансового становища:
перераховують кошти на спеціальний рахунок Державного казначейства;
включають нараховану суму у валові витрати в декларації про одержаний прибуток і щомісяця подають до податкової служби за своїм місцем знаходження звіт про суму нарахованого збору.
5. Контроль за справлянням збору покладається на органи Державного казначейства, а за повнотою його нарахування - на органи державної податкової служби.
6. У разі несвоєчасного перерахування суми збору на визначений згідно з пунктом 4 цього Порядку рахунок сплачується штраф у розмірі 0,5 відсотка за кожний день прострочення платежу. Суми штрафних санкцій зараховуються до державного бюджету на той рахунок, на який зараховуються суми збору, з подальшим розмежуванням коштів між відповідними бюджетами для їх цільового використання.
7. Кошти збору, що надійшли на спеціальний рахунок Державного казначейства, розподіляються таким чином:
30 відсотків нарахованих сум збору залишається на спеціальних рахунках управлінь Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях та м. Севастополі. У м. Києві кошти збору перераховуються на спеціальний рахунок Державного казначейства;
70 відсотків нарахованих сум збору перераховується на спеціальний рахунок Державного казначейства. Кошти, що акумулюються на цьому рахунку, розподіляються таким чином: на розвиток виноградарства - 70 відсотків, на розвиток садівництва - 20 відсотків, на розвиток хмелярства - 10 відсотків.
8. Розпорядниками коштів, перерахованих на спеціальний рахунок Державного казначейства, є:
у галузі виноградарства і садівництва - Укрсадвинпром;
у галузі хмелярства - Мінагропром.
Коштами, що залишаються на спеціальних рахунках управлінь Державного казначейства Автономної Республіки Крим, областей та м. Севастополя, розпоряджаються органи виконавчої влади за погодженням з відповідними формуваннями Укрсадвинпрому та Асоціації хмелярів України.
9. Оплата витрат на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за рахунок коштів збору здійснюється через органи Державного казначейства.
Розпорядники коштів провадять розрахунок цих витрат на підставі попередніх заявок, проектно-кошторисної документації і відомостей про видатки, що підтверджуються актом про фактичний обсяг виконаних робіт, у межах нормативів, затверджених кошторисами Укрсадвинпрому та Асоціації хмелярів України, що погоджені з Мінфіном.
9-1. Для зарахування коштів від збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства Головне управління Державного казначейства відкриває спеціальні реєстраційні рахунки позабюджетних коштів розпорядників:
- у галузі виноградарства і садівництва - Укрсадвинпрому;
- у галузі хмелярства - Мінагропрому.
Кошти від збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, що надійшли та будуть надходити до кінця поточного року на рахунки N 2512 і 3512, відкриті для управлінь Державного казначейства, перераховуються цими управліннями на спеціальні реєстраційні рахунки позабюджетних коштів розпорядників, відкриті відповідно до абзацу другого пункту 9-1 цього Порядку у відсотках, установлених згідно з пунктом 7 цього Порядку.
Головне управління Державного казначейства кошти від збору, що зараховані до державного бюджету на рахунки N 2510 і 3510 в поточному році, повертає на зазначені спеціальні реєстраційні рахунки позабюджетних коштів розпорядників.
Механізм зарахування коштів від збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, передбачений цим пунктом, діє до 1 січня 2000 року.
( Порядок доповнено пунктом 9-1 згідно з Постановою КМ N 2152 від 25.11.99 )
10. До витрат на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, які підлягають фінансуванню, відносяться витрати на:
виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення проектно-вишукувальних робіт;
придбання для власних потреб посадкового матеріалу (саджанці плодові, виноградні та ягідні, саджанці хмелю, підщепний та прищепний матеріал), насіння плодових культур, засобів захисту рослин, добрив, компонентів для вирощування саджанців;
підготовку грунту, зрошення, закладення, ремонт і догляд за молодими виноградниками, садами, ягідниками, хмільниками до вступу їх у плодоношення, розсадниками та маточними насадженнями (згідно з технологічними картами);
встановлення шпалери на виноградниках, у садах і хмільниках;
придбання кілків, залізобетонних стовпчиків, дроту та підв'язувального матеріалу;
розкорчування насаджень та рекультивацію земель (за умови використання їх для закладення багаторічних насаджень);
захист багаторічних насаджень від стихійно-руйнівних процесів;
створення технологічної інфраструктури - розроблення, виготовлення і придбання спеціалізованої техніки, обладнання та інструменту, будівництво і реконструкція холодильників, сушарок, пунктів товарної обробки та переробки продукції, пунктів приготування розчинів отрутохімікатів, майстерень щеплення плодових культур і винограду тощо;
здійснення заходів з поліпшення умов, безпеки та гігієни праці, виробничого середовища (розроблення галузевих нормативних документів, придбання спецодягу та засобів індивідуального захисту, впровадження передового досвіду, досягнень науково-технічного прогресу тощо);
придбання на умовах лізингу спеціальної техніки та інших матеріальних ресурсів;
науково-технічне забезпечення розвитку галузей виноградарства, садівництва і хмелярства, пропаганду і впровадження в практику передових технологій виробництва нових видів продукції;
удосконалення системи управління розвитком галузей виноградарства, садівництва і хмелярства в процесі їх реформування і становлення в умовах ринкових відносин.
11. Виноградарські, садівницькі, розсадницькі та хмелярські підприємства незалежно від форми власності можуть авансуватися у I кварталі в розмірі до 50 відсотків річної вартості витрат. Остаточні розрахунки провадяться після закінчення робіт, пов'язаних із закладенням і доглядом за насадженнями, але не пізніше 30 грудня кожного звітного року.
12. Центральні органи виконавчої влади, які реалізують державну політику щодо розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства, та підприємства, установи і організації, що належать до сфери їх управління, ведуть бухгалтерський облік, складають і подають в установленому порядку періодичні та річні бухгалтерські звіти про використання коштів, одержаних від сплати 1-відсоткового збору.
У звітах обов'язково відображаються результати усіх операцій з використанням цих коштів та відповідність даних бухгалтерських звітів і балансів синтетичного і аналітичного обліку.
13. З урахуванням сезонного характеру робіт кошти з окремого рахунка Державного казначейства, не використані на кінець року, не підлягають вилученню.
Відповідальність за цільове використання коштів несуть згідно із законодавством розпорядники коштів та керівники зазначених у пункті 12 цього Порядку підприємств, установ і організацій, що одержали ці кошти.
Контроль за цільовим використанням цих коштів здійснюється уповноваженими на це органами відповідно до законодавства.