КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 27 липня 1998 р. N 1161 Київ |
Про механізм забезпечення агропромислового виробництва пально-мастильними матеріалами на 1999 рік
З метою створення належних умов для виробництва у 1999 році сільськогосподарської продукції, поліпшення забезпечення сировиною підприємств харчової та переробної промисловості Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Установити, що забезпечення агропромислового виробництва пально-мастильними матеріалами на 1999 рік проводиться відповідно до механізму, визначеного в додатку.
2. Державному комітетові нафтової, газової та нафтопереробної промисловості разом з акціонерним товариством "Укрнафта" передбачити на 1999 рік першочергове виділення ресурсів нафти власного виробництва для задоволення потреб агропромислового комплексу.
Вважати за необхідне використовувати зерно, яке відпускається в установленому порядку з державного резерву та державних ресурсів, для забезпечення закупівлі і поставки нафтопродуктів підприємствам агропромислового комплексу.
3. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним державним адміністраціям вживати необхідних заходів для проведення розрахунків сільськогосподарськими товаровиробниками за поставлені їм пально-мастильні матеріали.
4. Міністерству фінансів, Державній податковій адміністрації, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним державним адміністраціям у разі потреби надавати в 1999 році постачальникам пально-мастильних матеріалів і сільськогосподарським товаровиробникам відстрочку у внесенні відповідних платежів до державного та місцевих бюджетів згідно із законодавством.
5. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Першого віце-прем'єр-міністра України Голубченка А.К.
Прем'єр-міністр України | В.ПУСТОВОЙТЕНКО |
Інд.22 |
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 27 липня 1998 р. N 1161
МЕХАНІЗМ
забезпечення агропромислового виробництва пально-мастильними матеріалами на 1999 рік
1. Цей механізм розроблено на виконання Указу Президента України від 29 квітня 1998 р. "Про основні напрями розвитку агропромислового комплексу України" з метою сприяння стабілізації ринку нафтопродуктів, постачанню підприємствам агропромислового комплексу пально-мастильних матеріалів, нарощуванню обсягів виробництва сільськогосподарської продукції, забезпеченню сировиною вітчизняних підприємств харчової та переробної промисловості, поліпшенню фінансового становища в агропромисловому комплексі.
Реалізація цього механізму передбачає узгодження інтересів сільськогосподарських товаровиробників, заготівельних та переробних підприємств, інтеграцію їх потенційних можливостей у виробництві товарної харчової продукції, яка може бути конкурентоспроможною як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку.
2. Визначається така схема забезпечення пально-мастильними матеріалами:
а) агенти з організації забезпечення підприємств агропромислового комплексу пально-мастильними матеріалами (далі - агенти) визначаються на конкурсних засадах за поданими конкурсній комісії з питань визначення оптових постачальників світлих нафтопродуктів, склад якої затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 червня 1998 р. N 451, проектами закупівлі і поставки нафти та нафтопродуктів сільськогосподарським товаровиробникам.
Конкурсна комісія розглядає проекти постійно. Перевага надається проектам забезпечення поставки оптових партій нафтопродуктів (насамперед сирої нафти) на пільгових умовах кредитування та за цінами, найбільш прийнятними для споживачів.
Агенти проводять роботу, спрямовану на залучення вітчизняних та іноземних інвестицій і захист державних інтересів при забезпеченні поставки нафтопродуктів на внутрішній ринок;
б) постачальниками пально-мастильних матеріалів для агропромислового комплексу можуть бути державні та комерційні організації незалежно від форми власності.
Агенти разом з постачальниками працюють на зовнішньому та внутрішньому ринку нафтопродуктів, налагоджують довготермінові економічні зв'язки з нафтодобувними підприємствами і нафтопереробними заводами України, Російської Федерації, країн Західної Європи, Середнього Сходу та інших регіонів;
в) забезпечення сільськогосподарських товаровиробників нафтопродуктами, а заготівельних та переробних підприємств сировиною разом з агентами організують галузеві асоціації, корпорації, компанії ДАК "Хліб України", національні асоціації "Укрм'ясо", "Уркмолпром" і "Укрцукор", ВАТ "Укроліяжирпром" та інші (далі - переробники).
Переробники разом з підвідомчими регіональними структурами до початку 1999 року складають баланс виробництва і реалізації харчової продукції виходячи з умов використання ринкових можливостей (насамперед експортного потенціалу) та баланс використання пально-мастильних матеріалів виходячи з реальних можливостей проведення відповідних розрахунків.
Баланси виробництва і реалізації харчової продукції та використання пально-мастильних матеріалів передаються Мінагропрому, який після проведення аналізу формує галузеві обсяги нафтопродуктів, призначає переробників і повідомляє про це агентів, які разом з переробниками організують на договірних умовах реалізацію пально-мастильних матеріалів сільськогосподарським товаровиробникам;
г) агенти укладають договори з переробниками на купівлю-продаж пально-мастильних матеріалів на умовах товарного кредиту.
Переробники за укладеними договорами отримують від агентів пально-мастильні матеріали, провадять їх реалізацію сільськогосподарським товаровиробникам на умовах товарного кредиту, приймають від них сільськогосподарську продукцію, здійснюють її переробку та реалізацію харчової продукції чи сировини на внутрішньому ринку (на аграрних біржах), поставку на експорт і розраховуються з агентами за отримані пально-мастильні матеріали;
д) Мінагропром здійснює контроль за поставками агентами пально-мастильних матеріалів, реалізацією їх сільськогосподарським товаровиробникам та проведенням відповідних розрахунків.
3. У процесі реалізації цього механізму передбачається використання гарантій, у тому числі забезпечених заставою зерна, відпущеного в установленому порядку з державного резерву та державних ресурсів.