• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про хід виконання планів і соціалістичних зобовязань по виробництву і продажу державі продуктів тваринництва господарствами Київської області

Рада Міністрів УРСР  | Постанова від 02.04.1986 № 116
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 02.04.1986
  • Номер: 116
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада Міністрів УРСР
  • Тип: Постанова
  • Дата: 02.04.1986
  • Номер: 116
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
РАДА МІНІСТРІВ УКРАЇНСЬКОЇ РСР
П О С Т А Н О В А
від 2 квітня 1986 р. N 116
Київ
Про хід виконання планів і соціалістичних зобов'язань по виробництву і продажу державі продуктів тваринництва господарствами Київської області
Рада Міністрів Української РСР відзначає, що в Київській області проводиться організаторська робота по мобілізації зусиль трудових колективів колгоспів і радгоспів на виконання рішень XXVII з'їзду КПРС і XXVII з'їзду Компартії України, по участі у Всесоюзному соціалістичному змаганні за успішне проведення зимівлі худоби, збільшення виробництва і продажу державі продуктів тваринництва у зимовий період 1985/86 року. Підвищились продуктивність корів, прирости свиней на відгодівлі, дещо зросли виробництво і продаж державі молока і яєць.
Разом з тим можливості по збільшенню виробництва тваринницької продукції в області використовуються ще не повністю. Внаслідок недостатньої вимогливості з боку облвиконкому до радянських і господарських органів, керівників і спеціалістів господарств у роботі по організованому проведенню зимівлі худоби, виконанню планів і соціалістичних зобов'язань допускаються серйозні недоліки.
За час зимівлі зменшилося виробництво м'яса, у 9 районах - молока, в 11 - яєць, у 39 проц. господарств знизились надої молока від корови. В Іванківському районі від корови надоєно лише по 641 кілограму молока - на 11 кілограмів менше, ніж у минулу зимівлю, Макарівському - відповідно 811 і 10 кілограмів.
Повільне зростання продуктивності худоби, виробництва м'яса і молока є наслідком серйозного відставання кормовиробництва. Низькою залишається якість кормів, проте забезпеченість у сховищах для зберігання силосу і сінажу становить 79 проц., сіна - 11 і коренеплодів - лише 3 проценти. Повільно впроваджується оплата праці працівників кормовиробництва залежно від кількості та якості кормів.
Не встановлено дієвого контролю за використанням і підготовкою кормів. У ряді господарств завдання по виготовленню кормосумішей і збагаченню кормів не виконуються. Допускаються перевитрати кормів понад встановлені графіки.
Структура виробництва тваринницької продукції в господарствах області ще не повною мірою забезпечує потреби населення міста Києва у продуктах харчування, особливо у молоці та молочних продуктах.
В області сконцентровано великий науковий потенціал, проте науково-дослідні установи не подають необхідної допомоги у впровадженні в сільськогосподарське виробництво досягнень науково-технічного прогресу.
Істотні недоліки є в організації селекційно-племінної роботи, більшість племінних господарств працює неефективно, завезена по імпорту племінна худоба використовується незадовільно. Не виконуються заходи по оздоровленню ферм від туберкульозу, кількість неблагополучних господарств збільшується. Повільно розвивається вивіз худоби і молока транспортом заготівельних організацій.
Послаблено роботу по закріпленню керівних кадрів господарств, У ряді районів, особливо в Тетіївському і Поліському, допускається велика плинність спеціалістів. Багато ферм недоукомплектовані операторами, доярками та іншими працівниками, не створено належних побутових умов для працівників ферм. Підсумки соціалістичного змагання підбиваються нерегулярно, без належної гласності.
Недостатня увага приділяється розвитку особистих підсобних господарств населення.
Ефективність виробництва продуктів тваринництва в області низька. У колгоспах виробництво їх в цілому залишається збитковим. Незадовільно організовано контроль за виконанням постанов Уряду і власних рішень з питань розвитку тваринництва і кормовиробництва.
Рада Міністрів Української РСР
постановляє:
1. Київському облвиконкому і обласному агропромисловому комітету, керуючись рішеннями XXVII з'їзду КПРС, а також рішеннями XXVII з'їзду Компартії України, вжити заходів до прискорення розвитку і вдосконалення структури виробництва продуктів тваринництва, звернувши першочергову увагу на інтенсифікацію молочного скотарства. Докорінно поліпшити використання наявного наукового потенціалу, забезпечити широке впровадження досягнень науково-технічного прогресу та інтенсивних технологій виробництва.
Взяти до відома заяву голови Київського облвиконкому т. Плюща про те, що плани і соціалістичні зобов'язання на 1986 рік по виробництву і продажу державі продуктів тваринництва областю будуть виконані.
2. Київському облвиконкому і райвиконкомам:
здійснити невідкладні заходи по усуненню недоліків у розвитку тваринництва, поліпшенню селекційно-племінної справи, зокрема вирощування ремонтного молодняка, використання власної та імпортної племінної худоби, роботи племінних господарств і ферм. Активізувати боротьбу по ліквідації захворювання худоби на туберкульоз;
добитися випереджаючого розвитку кормовиробництва, більш ефективного використання меліорованих земель, одержання проектної врожайності кормових культур, повністю забезпечити тваринництво високоякісними кормами. Виробити в 1986 році у розрахунку на умовну голову не менше 38 центнерів кормових одиниць. Посилити контроль за збереженням якості кормів у періоди виробництва, заготівель, зберігання й використання. Довести заготівлі кормів першого класу до 70 процентів від загальної кількості;
підвищити відповідальність керівників господарств і будівельних організацій за безумовне виконання планів будівництва сховищ для кормів. Побудувати в 1986 році сховища для сіна на 143 тис. тонн, силосу і сінажу - 180 тис. тонн, до кінця п'ятирічки повністю забезпечити потреби господарств у капітальних сховищах для грубих, соковитих та інших кормів;
організовано завершити зимівлю худоби, довести в 1986 році надій молока від корови до 2800 кілограмів, підвищити проти минулого року прирости худоби на відгодівлі на 20-25 процентів, забезпечити безумовне виконання кожним господарством річних планів і соціалістичних зобов'язань по виробництву і продажу державі проектів тваринництва, створити необхідні умови для ритмічної роботи галузі в наступних роках п'ятирічки;
вжити заходів до повного укомплектування ферм кадрами масових професій, створення їм умов для високопродуктивної, творчої праці.
3. Держагропрому УРСР, Південному відділенню ВАСГНІЛ подати області допомогу по вдосконаленню структури виробництва продукції тваринництва і інтенсифікації кормовиробництва, вжити заходів до поліпшення роботи наукових закладів, забезпечити ефективне використання науково-виробничого потенціалу, прискорення впровадження в тваринництво закінчених наукових розробок.
4. Відділу агропромислового комплексу Управління Справами Ради Міністрів УРСР у серпні ц. р. перевірити хід виконання цієї постанови і про наслідки доповісти Раді Міністрів УРСР.
Голова
Ради Міністрів УРСР
Керуючий Справами
Ради Міністрів УРСР

О.ЛЯШКО

К.БОЙКО
Інд. 22