• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Розяснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 2-торг (авто) "Звіт про продаж і запаси автотранспортних засобів, деталей та приладдя до них"

Державна служба статистики України | Розяснення від 30.11.2012 № 18/1-12/17
Реквізити
  • Видавник: Державна служба статистики України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 30.11.2012
  • Номер: 18/1-12/17
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна служба статистики України
  • Тип: Розяснення
  • Дата: 30.11.2012
  • Номер: 18/1-12/17
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
РОЗ'ЯСНЕННЯ
30.11.2012 № 18/1-12/17
ЗАТВЕРДЖУЮ
Перший заступник
Голови Держстату України
В.О. Піщейко
Роз'яснення
щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 2-торг (авто) "Звіт про продаж і запаси автотранспортних засобів, деталей та приладдя до них"
1. Загальні положення
Ці роз'яснення містять інформацію щодо показників форми державного статистичного спостереження № 2-торг (авто) "Звіт про продаж і запаси автотранспортних засобів, деталей та приладдя до них" (далі - звіт) про структуру товарообороту та запасів підприємств, наявність об'єктів торгової мережі з продажу автотранспортних засобів, деталей та приладдя до них та інших об'єктів сфери послуг.
При проведенні державного статистичного спостереження за формою № 2-торг (авто) органи державної статистики використовують інформацію звітів, поданих юридичними особами (далі - підприємствами), основним видом економічної діяльності яких є торгівля автотранспортними засобами, мотоциклами, деталями та приладдям до них, за місцезнаходженням.
Джерелами даних звіту є такі первинні облікові документи: товарно-транспортні накладні, товарно-грошові звіти, квитанції установ банків, поштових відділень, прибуткові касові ордери, видаткові касові ордери, журнал реєстрації прибуткових та видаткових касових документів, касові книги, книги обліку прийнятих та виданих касиром грошей, журнал обліку нафтопродуктів, які надійшли на автозаправну станцію (далі - АЗС) та автомобільну газонаповнювальну компресорну станцію (далі - АГНКС), акт приймання (здавання) нафтопродуктів з трубопроводу на АЗС, відомості на один відпуск, змінний звіт АЗС.
2. Заповнення бланка форми державного статистичного спостереження № 2-торг (авто) ( v0324832-12 )
2.1. Розділ I "Структура товарообороту" відображає продаж у натуральному (графа 1) та вартісному (графа 2) вираженні за перерахованими товарними групами.
Графа 3 містить дані за експертною оцінкою щодо продажу товарів виробництва України (товарів, які вироблені підприємствами на території України).
Рядок 100 "Обсяг оптового товарообороту" включає дані щодо обсягів перепродажу (продаж без перероблення) підприємствами нових або вживаних товарів без будь-яких змін (крім звичайних для торгівлі операцій) роздрібним торговцям, підприємствам та організаціям або іншим оптовикам (крім населення) для їх виробничої діяльності або наступного продажу як в Україні, так і на експорт. У разі купівлі продукції підприємства набувають право власності на неї.
Передача суб'єктом господарювання партії товару на умовах консигнації іншому суб'єкту господарювання, який безпосередньо здійснює діяльність із роздрібної торгівлі, також зараховується до операцій з оптового перепродажу, якщо в результаті від здійснення зазначеної господарської операції передбачається відшкодовування покупної вартості товарів та отримання доходу (торгової націнки).
Готові до реалізації товари (рухоме майно) є готовими виробами, які реалізуються без оброблення або перероблення. Критеріями віднесення торгівлі до оптової виступають не кількість товарів, що закуповується, а вид покупця і характер використання товару (з підприємницькою метою, тобто у виробництві або для перепродажу).
Показник обсягу оптового товарообороту не включає податок на додану вартість (далі - ПДВ) та акцизний податок.
Рядок 200 "Оборот від посередницької діяльності в оптовій торгівлі" містить дані щодо вартості послуг у розмірі комісійних або іншої винагороди, отриманих на підставі посередницьких договорів (тобто договорів доручення, комісії, агентських), а не за повною вартістю реалізованих товарів.
Рядок 300 "Обсяг продажу посередниками в оптовій торгівлі (за винагороду чи на основі контракту)" включає:
діяльність комісіонерів, товарних брокерів та будь-яких інших посередників у оптовій торгівлі, які здійснюють торгівлю товарами від імені або за рахунок інших осіб або компаній;
діяльність, пов'язану зі зведенням продавців і покупців, здійсненням комерційних операцій від імені замовника, у т. ч. через мережу Інтернет, та діяльність оптових аукціонних компаній.
Рядок 400 "Обсяг роздрібного товарообороту" містить дані про виручку від продажу безпосередньо населенню споживчих товарів (як за готівку, так і за розрахункові чеки установ банків, банківські платіжні картки) через організований споживчий ринок, тобто у спеціалізованих магазинах, кіосках, на автозаправних станціях, через мережу Інтернет та інше усіма діючими підприємствами, включаючи торгових посередників. Цей показник не включає продаж товарів суб'єктам господарювання для виробничої діяльності або подальшого перепродажу незалежно від форми оплати.
Показник обсягу роздрібного товарообороту не включає ПДВ та акцизний податок за моментом відпуску товарів покупцеві, незалежно від часу сплати грошей, включаючи продаж товарів, які надійшли підприємству (об'єкту) торгівлі у межах договорів комісії (консигнації).
Показник роздрібного товарообороту торгових посередників (дилерів, дистриб'юторів), діяльність яких полягає в зближенні продавців (виробників) та покупців, без придбання товарів посередником, включає обсяг продажу товарів населенню та обсяг наданих послуг (комісійні). Зокрема, при продажу населенню торговими посередниками легкових автомобілів, які вироблені підприємствами на території України, роздрібний товарооборот незалежно від умов оплати включає загальну вартість автомобілів, з урахуванням комісійних за надані торговими посередниками послуги.
Рядок 450 довідково із загального обсягу роздрібного товарообороту містить дані про обсяг роздрібного продажу товарів, оплата за які здійснена спеціальними платіжними засобами (платіжними картками).
Рядок 451 містить дані щодо обсягу роздрібного продажу товарів за кредитними договорами.
2.2. Розділ II "Запаси" відображає залишки товарів, придбаних з метою перепродажу, за фактичною купівельною ціною без ПДВ, на кінець звітного року (рахунок 28 або якщо підприємство використовує спрощений План рахунків - рахунок 26, у частині залишків товарів, придбаних для перепродажу).
Показник "Запаси" включає вартість покупних товарів, які реалізуються без додаткової обробки на цьому підприємстві, за винятком надання їм привабливого і зручного для продажу вигляду (наприклад, пакування, перепакування товарів, миття, сортування, відбір, змішування, розлив у пляшки, фасування на дрібні партії тощо).
Показник залишків товарних запасів містить дані по всіх місцях їх зберігання (на оптових і розподільчих базах, складах, магазинах, кіосках тощо) у натуральному (графа 1) та вартісному (графа 2) вираженні.
Цей показник не включає запаси товарів, наданих третіми особами на умовах комісії.
2.3. Розділ III "Інфраструктура підприємства" містить дані на кінець звітного року.
Підрозділ 1 "Наявність торгової мережі з продажу автотранспортних засобів, деталей та приладдя до них" за типами об'єктів роздрібної торгівлі включає дані:
у графі 1 - щодо кількості діючих об'єктів;
у графі 2 - щодо розміру торгової площі в м-2;
у графі 3 - у тому числі щодо торгової площі, яку надано в оренду іншим суб'єктам господарювання для здійснення ними торгової діяльності;
у графі 4 - щодо обсягу роздрібного товарообороту у вартісному вираженні (тис. грн. з одним десятковим знаком) за звітний рік.
Якщо у підприємства є інші об'єкти торгової мережі, рядок 606 у окремій таблиці розділу III містить розшифровку таких об'єктів.
Підрозділ 2 "Наявність інших об'єктів" містить дані щодо кількості автомобільних заправних станцій (АЗС), автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій (АГНКС), станцій технічного обслуговування (СТО), мийок, об'єктів ресторанного господарства.
Директор департаменту
статистики торгівлі
А.О. Фризоренко
( Текст взято з сайту Держстату України http://www.ukrstat.gov.ua )