МІНІСТЕРСТВО ПАЛИВА ТА ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
ДЕПАРТАМЕНТ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
УПРАВЛІННЯ ЕНЕРГЕТИЧНОГО НАГЛЯДУ ТА ЗБУТУ
ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ
Л И С Т
Питання централізованого освітлення вулиць повинні вирішуватись органами місцевого самоврядування. Для розв'язання проблеми освітлення населених пунктів Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження
N 761-р від 20.10.2004 р. "Про заходи щодо поліпшення освітлення населених пунктів", згідно з яким було рекомендовано обласним та міським держадміністраціям розробити й затвердити до 01.11.2004 р. заходи щодо поліпшення освітлення населених пунктів та забезпечити фінансування за рахунок місцевих бюджетів видатків на їх здійснення.
На виконання пункту 2 розпорядження Кабінету Міністрів України
N 761-р від 20.10.2004 р. Національна комісія регулювання електроенергетики України затвердила постанову НКРЕ
N 1030 від 22.10.2004 р. "Про Порядок диференціювання за годинами доби тарифів на електроенергію, яка використовується для зовнішнього освітлення населених пунктів" (далі - Порядок).
Згідно з пунктом 1
Порядку, розрахунки за електричну енергію, яка відпускається на потреби зовнішнього освітлення, здійснюються за тарифом 5 коп. за 1 кВт/год. (без ПДВ) у межах зон доби. В інші години доби застосовується роздрібний тариф другого класу напруги.
Згідно з пунктом 2
Порядку, для визначення обсягів електричної енергії, спожитої на потреби зовнішнього освітлення населених пунктів, мають використовуватись окремі прилади диференційованого обліку електричної енергії, унесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки, допущені до застосування в Україні.
Відповідно до пункту 3 розпорядження Кабінету Міністрів України
N 761-р від 20.10.2004 р., Міністерством фінансів України передбачається залучити кошти в межах бюджетних асигнувань місцевих бюджетів для фінансування робіт, пов'язаних з впровадженням приладів диференційованого обліку електричної енергії, яка використовується для зовнішнього освітлення населених пунктів. Встановлення розрахункових засобів обліку електричної енергії виконується за рахунок споживача електропередавальною або іншою спеціалізованою організацією.
Отже, умовою для застосування тарифів на електроенергію, відповідно до вищезазначеною
Порядку, є належне обладнання приладами диференційованого обліку електричної енергії, яка використовується для зовнішнього освітлення населених пунктів. В усіх інших випадках застосовується роздрібний тариф.
Відповідальність за лінії електропередач несе організація - власник лінії (колективне сільськогосподарське підприємство, електропередавальна організація або органи виконавчої влади). Наявність на лініях електропередач проводів вуличного освітлення може бути обумовлена договором між організацію, яка несе зобов'язання з освітлення вулиць, та організацією - власником лінії. При цьому монтаж електрообладнання для вуличного освітлення виконується за рахунок організації - власника такої мережі спеціалізованою організацією за умови вирішення цього питання з власником лінії електропередач.
Встановлення та ремонт електроліхтарів зовнішнього освітлення виконується за рахунок коштів місцевого бюджету спеціалізованими організаціями на підставі відповідних договорів, згідно з чинним законодавством України.
Приєднання нових або реконструйованих електроустановок замовника до електричної мережі також передбачає розроблення і узгодження замовником (або спеціалізованою організацією на договірних умовах із замовником) проектної документації для об'єктів будівництва і реконструкції, в тому числі й для ліній зовнішнього освітлення.
Начальник управління | Н.Кравченко |