• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Методики планування техніко-економічних показників діяльності вугледобувних підприємств та визначення критеріїв їх оцінки для надання коштів державної підтримки на часткове покриття витрат із собівартості продукції

Міністерство палива та енергетики України  | Методика, Наказ від 23.01.2004 № 38
Реквізити
  • Видавник: Міністерство палива та енергетики України
  • Тип: Методика, Наказ
  • Дата: 23.01.2004
  • Номер: 38
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство палива та енергетики України
  • Тип: Методика, Наказ
  • Дата: 23.01.2004
  • Номер: 38
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ПАЛИВА ТА ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
23.01.2004 N 38
Про затвердження Методики планування техніко-економічних показників діяльності вугледобувних підприємств та визначення критеріїв їх оцінки для надання коштів державної підтримки на часткове покриття витрат із собівартості продукції
На виконання п. 9.2 наказу Міністерства палива та енергетики України від 10.12.2003 N 728 "Про виконання Державного бюджету України на 2004 рік" та з метою удосконалення механізму надання державної підтримки вугледобувним підприємствам на часткове покриття витрат із собівартості продукції та нормативно-методичного її забезпечення
НАКАЗУЮ:
Затвердити Методику планування техніко-економічних показників діяльності вугледобувних підприємств та визначення критеріїв їх оцінки для надання коштів державної підтримки на часткове покриття витрат із собівартості продукції (додається).
Міністр С.Єрмілов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства палива
та енергетики України
23.01.2004 N 38
МЕТОДИКА
планування техніко-економічних показників діяльності вугледобувних підприємств та визначення критеріїв їх оцінки для надання коштів державної підтримки на часткове покриття витрат із собівартості продукції
1. Загальні положення
Методика планування техніко-економічних показників діяльності вугледобувних підприємств та визначення критеріїв їх оцінки для надання коштів державної підтримки на часткове покриття витрат із собівартості продукції (далі - Методика) ґрунтується на засадах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2003 N 1311 "Про затвердження Порядку надання і визначення обсягів державної підтримки вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості продукції, а також будівництва та технічного переоснащення підприємств з видобутку кам'яного вугілля, лігніту (бурого вугілля) і торфу".
Дана Методика є галузевим нормативним актом, дія якого поширюється на вугледобувні підприємства усіх форм власності.
2. Умови планування державної підтримки
Державна підтримка на часткове покриття витрат із собівартості продукції надається таким вугледобувним підприємствам незалежно від форми власності:
- які не належать до шахт, що підготовлені до ліквідації у зв'язку з відпрацюванням запасів вугілля;
- які ведуть господарську діяльність;
- які подали об'єктивну інформацію щодо свого фінансово-економічного стану.
Вугледобувні підприємства, яким надається державна підтримка, зобов'язані забезпечувати ефективність використання коштів державної підтримки шляхом зменшення собівартості та підвищення продуктивності праці.
3. Планування техніко-економічних показників діяльності вугледобувних підприємств
Основою для планування техніко-економічних показників є річна виробнича програма, яка затверджується Департаментом вугільної промисловості у складі програми економічного розвитку (бізнес-плану) вугледобувного підприємства (макети додаються).
Виробнича програма визначає гірничо-технічні показники підприємства (обсяг видобутку, виробнича потужність, навантаження на лаву, середньодобовий видобуток вугілля та інші).
Програма економічного розвитку вугледобувного підприємства базується на аналізі виробничих можливостей з метою залучення резервів для розвитку видобутку вугілля та покращання техніко-економічних показників вугледобувних підприємств.
Програма складається за прогнозованими показниками на основі фактичних даних за попередній рік та за період з початку року, що триває до моменту складання плану.
Планування вугільної продукції у грошовому виразі здійснюється виходячи з обсягу вугільної продукції, її якості та діючих договірних цін на неї.
Під час планування обсягів витрат за статтями кошторису використовується принцип нормування витрат. У разі відсутності галузевого нормативу витрат застосовуються тимчасові нормативи, які встановлюються на основі середньогалузевого рівня для даного виду витрат за останній звітний період і затверджуються Департаментом вугільної промисловості.
Плановий обсяг амортизаційних відрахувань визначається з урахуванням введення у прогнозованому періоді нових і поліпшення існуючих основних засобів.
На основі затверджених виробничих програм і нормативних витрат розраховується планова собівартість вугільної продукції.
4. Критерії оцінки діяльності вугледобувних підприємств
Оцінка діяльності вугледобувних підприємств здійснюється з метою визначення обґрунтованої потреби вугледобувних підприємств у державній підтримці.
Основними критеріями оцінки діяльності вугледобувних підприємств для визначення обсягів державної підтримки є:
- забезпечення підприємством планового обсягу видобутку вугілля;
- забезпеченість підприємства основними фондами;
- рівень оплати праці на підприємстві та стан виплати заробітної плати;
- показники ефективності використання коштів державної підтримки у попередньому періоді (динаміка собівартості вугільної продукції та продуктивності праці).
5. Визначення обсягів державної підтримки, її розподіл та контроль за її використанням
Визначення обсягів державної підтримки здійснюється щодо кожного вугледобувного підприємства за результатами оцінки його діяльності та розгляду проектних економічних показників.
Етапи визначення обсягів державної підтримки:
1. Порівняння цін за марками та видами вугільної продукції кожного вугледобувного підприємства порівняно із середньогалузевими (ринковими).
Для цього використовуються ціни, які визначаються за результатами моніторингу внутрішнього ринку вугілля.
2. Визначення обґрунтованості рівня цін щодо кожного підприємства.
3. Коригування проектної собівартості підприємства за статтями витрат за такими принципами:
- нормування витрат (згідно з п. 3 цієї Методики);
- додержання економічних пропорцій.
4. Збалансування доходів та витрат із собівартості вугільної продукції підприємств з метою оптимізації фінансових результатів.
Мінпаливенерго розподіляє виділені із державного бюджету кошти між вугледобувними підприємствами та в установленому порядку спрямовує їх на часткове покриття витрат підприємств із собівартості продукції.
В умовах обмеженого бюджетного фінансування для забезпечення рівноправного надання вугледобувним підприємствам державної підтримки виділені обсяги державних коштів розподіляються між вугледобувними підприємствами пропорційно їх збиткам від виробництва вугільної продукції.
Для забезпечення пропорційного розподілу державної підтримки та рівномірного покриття витрат вугледобувних підприємств за рахунок цих коштів не рідше одного разу на квартал галузевою комісією, яка створюється наказом Мінпапивенерго, здійснюється коригування обсягів державної підтримки, відповідне рішення якої фіксується у протоколі.
У разі поглиблення збитковості підприємства з об'єктивних обставин, що не залежать від керівництва підприємства, таке коригування може не застосовуватись.
Визначення необхідних обсягів державної підтримки вугледобувних підприємств, їх розподіл, аналіз ефективності використання згідно з цією Методикою здійснюється Департаментом економічного і фінансового регулювання ПЕК з урахуванням пропозицій Контрольно-ревізійного департаменту Мінпаливенерго та подається на розгляд галузевій комісії.
Контроль за повнотою надходження фінансування здійснюється Управлінням бухгалтерського обліку і звітності Мінпаливенерго.