• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Регламенту Кабінету Міністрів України

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Критерії, Перелік, Інформація, Звіт, План, Висновок, Протокол, Записка, Форма типового документа, Регламент від 18.07.2007 № 950
Редакції
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Критерії, Перелік, Інформація, Звіт, План, Висновок, Протокол, Записка, Форма типового документа, Регламент
  • Дата: 18.07.2007
  • Номер: 950
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Критерії, Перелік, Інформація, Звіт, План, Висновок, Протокол, Записка, Форма типового документа, Регламент
  • Дата: 18.07.2007
  • Номер: 950
  • Статус: Документ діє
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 18 липня 2007 р. N 950
Київ
Про затвердження Регламенту Кабінету Міністрів України
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 37 від 06.02.2008 N 280 від 02.04.2008 N 540 від 11.06.2008 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Регламент Кабінету Міністрів України, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
3. Мін'юсту подати в установленому порядку пропозиції щодо приведення актів Кабінету Міністрів України у відповідність з Регламентом, затвердженим цією постановою.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 40
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 липня 2007 р. N 950
РЕГЛАМЕНТ
Кабінету Міністрів України
Регламент Кабінету Міністрів України (далі - Регламент) встановлює порядок організації діяльності Кабінету Міністрів України (далі - Кабінет Міністрів), пов'язаної з виконанням його повноважень.
Розділ 1. Загальні положення
Параграф 1. Основи діяльності Кабінету Міністрів
1. Кабінет Міністрів є вищим органом у системі органів виконавчої влади, який здійснює виконавчу владу безпосередньо та через міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Раду міністрів Автономної Республіки Крим і місцеві держадміністрації, спрямовує, координує та контролює діяльність зазначених органів.
2. Кабінет Міністрів є колегіальним органом, який здійснює свої повноваження шляхом прийняття рішень на засіданнях.
3. Кабінет Міністрів спрямовує свою діяльність на виконання Конституції та законів України, актів Президента України і постанов Верховної Ради, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, Програми діяльності Кабінету Міністрів, схваленої Верховною Радою.
4. Кабінет Міністрів видає на основі і на виконання Конституції та законів України у межах своєї компетенції постанови і розпорядження, обов'язкові для виконання.
5. Кабінет Міністрів має право законодавчої ініціативи у Верховній Раді.
Параграф 2. Відповідальність, підконтрольність і підзвітність
Кабінет Міністрів відповідальний перед Президентом України і Верховною Радою, підконтрольний і підзвітний Верховній Раді у межах, передбачених Конституцією України.
Параграф 3. Взаємодія з громадськістю
Кабінет Міністрів інформує громадськість про свою діяльність, залучає громадян до процесу прийняття рішень з питань, що мають важливе суспільне значення.
Кабінет Міністрів залучає до прийняття рішень з питань, що стосуються соціально-трудової сфери, всеукраїнські профспілки, їх об'єднання та всеукраїнські об'єднання організацій роботодавців.
( Параграф 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 280 від 02.04.2008 )
Розділ 2. Організація роботи Кабінету Міністрів
Параграф 4. Організаційні засади діяльності
1. Кабінет Міністрів планує свою роботу на основі та на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів, для чого розробляє і затверджує щорічний План дій щодо виконання зазначеної Програми, Основні напрями економічної політики України, розробляє і подає на розгляд Верховної Ради проект Закону про Державний бюджет України на відповідний рік, проекти загальнодержавних програм, планує свою нормотворчу діяльність, у тому числі з розроблення проектів регуляторних актів.
2. Члени Кабінету Міністрів забезпечують єдність Кабінету Міністрів та несуть відповідно до закону солідарну відповідальність за результати діяльності Кабінету Міністрів як колегіального органу виконавчої влади і особисто несуть політичну відповідальність за стан справ у дорученій сфері державного управління.
3. Члени Кабінету Міністрів не можуть діяти всупереч позиції Кабінету Міністрів, оприлюднювати без згоди Прем'єр-міністра будь-яку інформацію про перебіг засідання Кабінету Міністрів та оцінку позицій, які висловлюються членами Кабінету Міністрів на засіданнях.
4. Кабінет Міністрів для забезпечення здійснення своїх повноважень утворює урядові комітети, які діють відповідно до розділу 4 цього Регламенту, а також постійні і тимчасові консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи, що діють на підставі положень, затверджених Кабінетом Міністрів.
Параграф 5. Безперервність діяльності
1. Кабінет Міністрів забезпечує безперервність своєї діяльності.
2. У разі припинення повноважень Кабінету Міністрів апарат міністерства готує інформаційно-аналітичні матеріали щодо поточного стану справ у відповідній галузі та сфері діяльності із зазначенням основних показників розвитку галузі, переліку проблемних питань та пропозицій щодо виконання першочергових завдань на короткострокову перспективу для розгляду новопризначеним міністром. Згадані матеріали подаються Кабінетові Міністрів.
3. Зведена інформація, підготовлена за результатами аналізу та узагальнення інформаційно-аналітичних матеріалів, зазначених у пункті 2 цього параграфа, подається новопризначеному Прем'єр-міністрові.
Параграф 6. Питання, що розглядаються
1. На своїх засіданнях Кабінет Міністрів розглядає:
1) концептуальні засади реалізації державної політики;
2) питання, що потребують нормативно-правового врегулювання актами Кабінету Міністрів;
3) питання організаційно-розпорядчого характеру, в тому числі кадрові питання, питання нагородження відзнаками Кабінету Міністрів;
4) законодавчі ініціативи Кабінету Міністрів;
5) питання щодо розгляду проектів актів Президента України;
6) проекти урядових заяв, декларацій, директив, листів, звернень і меморандумів;
7) інші питання, розгляд яких передбачено цим Регламентом.
2. Кабінет Міністрів заслуховує звіти (інформацію) керівників органів виконавчої влади про виконання ними своїх повноважень та з окремих питань діяльності відповідних органів.
Параграф 7. Організація роботи членів Кабінету Міністрів
1. Кабінет Міністрів визначає сферу компетенції Першого віце-прем'єр-міністра та віце-прем'єр-міністрів відповідно до наданих їм повноважень.
2. Організація роботи члена Кабінету Міністрів здійснюється згідно з тижневим графіком, який передбачає його участь у засіданнях Кабінету Міністрів, урядових комітетів, інших утворюваних Кабінетом Міністрів органів, колегій центральних органів виконавчої влади, у роботі Верховної Ради, міжнародних заходах, нарадах тощо.
3. Члени Кабінету Міністрів організовують свою роботу виходячи з необхідності особистої участі у засіданнях Кабінету Міністрів, урядових комітетів та заходах, що здійснюються Кабінетом Міністрів.
4. Відпустки членам Кабінету Міністрів надаються за графіком, затвердженим Прем'єр-міністром. Питання щодо відрядження членів Кабінету Міністрів погоджується з Прем'єр-міністром.
5. Члени Кабінету Міністрів забезпечують узгодження та скоординованість своїх дій під час реалізації державної політики. Міністр, визнаючи домінуючу компетенцію інших міністрів у дорученій сфері державного управління і не допускаючи втручання у сферу їх відповідальності, не може ініціювати перед Кабінетом Міністрів установлення завдання іншому міністру, якщо для вирішення питання ним не було проведено спільних нарад, робочих зустрічей, консультацій тощо.
6. Пропозиції, підготовлені членами Кабінету Міністрів для розгляду на його засіданні, з питань, що належать до компетенції інших членів Кабінету Міністрів, вносяться до Кабінету Міністрів лише після їх спільного опрацювання та узгодження.
7. Якщо відповідно до прийнятого рішення підготовку матеріалів (виконання завдань) покладено на кількох міністрів, головним є міністр, визначений у переліку виконавців першим.
8. Згідно із Законом України "Про Кабінет Міністрів України" питання діяльності міністерств у Кабінеті Міністрів представляють відповідні міністри, питання діяльності інших центральних органів виконавчої влади - члени Кабінету Міністрів, до сфери спрямування і координації яких належать такі органи.
Параграф 8. Здійснення повноважень членів Кабінету Міністрів
1. Члени Кабінету Міністрів забезпечують здійснення своїх повноважень відповідно до статей 45- 47 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" та за процедурами, визначеними цим Регламентом.
2. Прем'єр-міністр:
1) керує роботою Кабінету Міністрів, спрямовує його діяльність на забезпечення проведення внутрішньої і зовнішньої політики держави, виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів, здійснення інших повноважень, покладених на Кабінет Міністрів, формує порядок денний засідання Кабінету Міністрів, скликає засідання Кабінету Міністрів та головує на них відповідно до процедур, визначених цим Регламентом;
2) спрямовує, координує та контролює діяльність членів Кабінету Міністрів, керівників інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих держадміністрацій за процедурами, визначеними пунктами 1 і 2 параграфа 9 цього Регламенту;
3) вносить на розгляд Верховної Ради подання про призначення членів Кабінету Міністрів, кандидатури яких запропоновані коаліцією депутатських фракцій у Верховній Раді (крім Міністра оборони та Міністра закордонних справ), Голови Антимонопольного комітету, Голови Держкомтелерадіо, Голови Фонду державного майна шляхом надсилання листа за своїм підписом разом з відомостями, передбаченими частиною четвертою статті 9 Закону України "Про Кабінет Міністрів України";
4) вносить на розгляд Кабінету Міністрів разом із супровідним листом за своїм підписом:
подання про утворення, реорганізацію та ліквідацію міністерств, інших центральних органів виконавчої влади;
пропозиції щодо утворення урядових комітетів та їх посадового складу;
пропозиції щодо кандидатур для призначення на посаду та звільнення з посади голів місцевих держадміністрацій;
подання щодо кандидатур для призначення на посаду та звільнення з посади керівників центральних органів виконавчої влади, членів колегіальних центральних органів виконавчої влади, що не входять до складу Кабінету Міністрів;
за пропозиціями міністрів - подання щодо призначення на посаду та звільнення з посади їх перших заступників і заступників;
за пропозиціями членів Кабінету Міністрів, до сфери спрямування і координації яких належать центральні органи виконавчої влади, - подання щодо призначення на посаду та звільнення з посади перших заступників і заступників керівників таких органів;
подання щодо кандидатур для призначення на посаду та звільнення з посади в установленому Кабінетом Міністрів порядку посадових осіб Апарату Прем'єр-міністра;
5) затверджує голів української частини спільних міжурядових комісій з питань співробітництва, що утворюються на підставі міжнародних договорів, укладених від імені Кабінету Міністрів, за матеріалами, які готуються в установленому порядку центральними органами виконавчої влади, та відповідно до процедури, визначеної пунктом 2 параграфом 9 цього Регламенту.
3. Перший віце-прем'єр-міністр, Віце-прем'єр-міністр відповідно до своєї компетенції:
1) забезпечує виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів у відповідних напрямах діяльності, координує роботу міністерств, спрямовує, координує та контролює діяльність інших центральних органів виконавчої влади, що належать до його сфери спрямування і координації, місцевих органів виконавчої влади за процедурами, визначеними пунктами 1 і 3 параграфом 9 цього Регламенту;
2) очолює відповідний урядовий комітет, забезпечує підготовку питань для розгляду на засіданнях Кабінету Міністрів, попередньо розглядає і погоджує проекти законів, проекти актів Президента України, що готуються Кабінетом Міністрів, проекти актів Кабінету Міністрів, сприяє узгодженню позицій членів Кабінету Міністрів, вносить пропозиції щодо порядку денного засідань Кабінету Міністрів, бере участь у розгляді питань на засіданнях Кабінету Міністрів у порядку, встановленому розділами 3, 4 і 6 цього Регламенту;
3) вносить Прем'єр-міністрові пропозиції щодо утворення, реорганізації та ліквідації міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, призначення на посаду та звільнення з посади керівників, перших заступників і заступників керівників центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується відповідно Першим віце-прем'єр-міністром, Віце-прем'єр-міністром. Такі пропозиції готуються центральними органами виконавчої влади за ініціативою Першого віце-прем'єр-міністра, Віце-прем'єр-міністра у порядку, встановленому розділом 6 цього Регламенту, та подаються Прем'єр-міністрові разом із супровідним листом за підписом відповідно Першого віце-прем'єр-міністра, Віце-прем'єр-міністра;
4) забезпечує взаємодію Кабінету Міністрів з Президентом України та Верховною Радою з питань діяльності Кабінету Міністрів, інших органів виконавчої влади у порядку, встановленому розділами 12 і 13 цього Регламенту;
5) здійснює керівництво консультативними, дорадчими та іншими допоміжними органами, що утворюються Кабінетом Міністрів, у порядку, встановленому положеннями про такі органи.
4. Міністр як член Кабінету Міністрів:
1) забезпечує виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів, формування та реалізацію державної політики у відповідній сфері, здійснює керівництво міністерством (крім міністра, який не очолює міністерство) та на виконання вимог законодавства визначає політичні пріоритети, стратегічні напрями роботи міністерства і шляхи досягнення поставленої мети в межах наданих йому повноважень, визначених Конституцією та законами України, іншими актами законодавства та Положенням про міністерство;
2) спрямовує та координує діяльність інших центральних органів виконавчої влади відповідно до Порядку спрямування і координації діяльності центральних органів виконавчої влади через відповідних міністрів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 червня 2000 р. N 965 (Офіційний вісник України, 2000 р., N 24, ст. 1017; 2005 р., N 52, ст. 3272; 2006 р., N 8, ст. 458; 2007 р., N 12, ст. 432);
3) бере участь у розгляді питань на засіданнях Кабінету Міністрів та урядових комітетів, вносить пропозиції щодо порядку денного засідань відповідно до процедур, визначених розділами 3 і 4 цього Регламенту;
4) вносить на розгляд Кабінету Міністрів пропозиції щодо вирішення питань, пов'язаних із здійсненням своїх повноважень із спрямування і координації діяльності центральних органів виконавчої влади, вносить Прем'єр-міністрові пропозиції щодо утворення, реорганізації та ліквідації центральних органів виконавчої влади, призначення на посаду та звільнення з посади керівників, перших заступників і заступників керівників центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується ним, у порядку, встановленому розділом 6 цього Регламенту;
5) здійснює підготовку питань для розгляду Кабінетом Міністрів у порядку, встановленому цим Регламентом.
5. Члени Кабінету Міністрів здійснюють інші повноваження, пов'язані з організацією роботи Кабінету Міністрів, у порядку, встановленому цим Регламентом.
Параграф 9. Спрямування, координація і контроль
1. Прем'єр-міністр, Перший віце-прем'єр-міністр, віце-прем'єр-міністри, реалізуючи свої повноваження у сфері спрямування, координації і контролю:
1) проводять наради, робочі зустрічі, консультації з керівниками центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих держадміністрацій та надсилають їм офіційні листи;
2) заслуховують інформацію керівників відповідних органів виконавчої влади з особливо важливих питань та їх звіти про виконання покладених на них завдань;
3) беруть участь у роботі колегій центральних органів виконавчої влади, засіданнях Ради міністрів Автономної Республіки Крим.
2. Прем'єр-міністр з метою спрямування, координації і контролю діяльності членів Кабінету Міністрів, керівників інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих держадміністрацій дає доручення, обов'язкові для виконання зазначеними органами та посадовими особами. Доручення Прем'єр-міністра оформляється як офіційний документ організаційно-розпорядчого характеру на спеціальному бланку і не пов'язане з розглядом поточної кореспонденції.
3. Перший віце-прем'єр-міністр, віце-прем'єр-міністри затверджують плани організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації законів України та організації виконання указів Президента України і постанов Верховної Ради.
4. Реалізація повноважень у сфері спрямування, координації і контролю здійснюється на засадах, які виключають дублювання та підміну функцій керівників відповідних органів виконавчої влади, втручання у сферу їх відповідальності.
Параграф 10. Виконання повноважень Прем'єр-міністра у разі його відсутності
1. У разі відсутності Прем'єр-міністра у зв'язку з відпусткою, закордонним відрядженням чи хворобою його повноваження виконує Перший віце-прем'єр-міністр або Віце-прем'єр-міністр згідно з визначеним Кабінетом Міністрів розподілом повноважень.
2. Відпустка Прем'єр-міністра оформляється розпорядженням Кабінету Міністрів.
3. У разі закордонного відрядження або хвороби Прем'єр-міністра Міністр Кабінету Міністрів письмово інформує членів Кабінету Міністрів про посадову особу та дату, з якої вона приступила до здійснення повноважень Прем'єр-міністра.
4. Перший віце-прем'єр-міністр або Віце-прем'єр-міністр у разі відсутності Прем'єр-міністра виконує його повноваження, передбачені пунктами 1, 2, 10-12 частини першої статті 45 Закону України "Про Кабінет Міністрів України". Перший віце-прем'єр-міністр у разі відсутності Прем'єр-міністра виконує також його повноваження, передбачені пунктами 6 і 7 частини першої статті 45 Закону України "Про Кабінет Міністрів України".
5. У разі відсутності Прем'єр-міністра з причин, зазначених у пункті 1 цього параграфа, рішення щодо визначення концептуальних засад реалізації державної політики та інших питань, які мають важливе суспільне значення, Кабінетом Міністрів не приймаються.
Параграф 11. Документування діяльності
1. Для забезпечення документування діяльності Кабінету Міністрів використовуються печатка з його найменуванням та зображенням Державного Герба України, інші печатки, штампи і бланки, що виготовлені за зразком, затвердженим Міністром Кабінету Міністрів. Порядок використання зазначених печаток, штампів і бланків встановлює Міністр Кабінету Міністрів.
2. Для забезпечення листування Прем'єр-міністра, Першого віце-прем'єр-міністра, віце-прем'єр-міністрів під час здійснення ними своїх повноважень використовуються бланки листів Кабінету Міністрів.
Параграф 12. Забезпечення діяльності Кабінету Міністрів
1. Організаційне, експертно-аналітичне, правове, інформаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності Кабінету Міністрів здійснює Секретаріат Кабінету Міністрів, що діє на підставі Положення про Секретаріат Кабінету Міністрів, яке затверджує Кабінет Міністрів.
2. Для забезпечення здійснення Прем'єр-міністром своїх повноважень у складі Секретаріату Кабінету Міністрів утворюється Апарат Прем'єр-міністра.
3. Секретаріат Кабінету Міністрів забезпечує:
1) підготовку проведення засідань Кабінету Міністрів та урядових комітетів;
2) діяльність Прем'єр-міністра, Першого віце-прем'єр-міністра, віце-прем'єр-міністрів та міністрів, які не очолюють міністерства;
3) доведення до центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих держадміністрацій актів Кабінету Міністрів та доручень, даних на засіданнях Кабінету Міністрів та урядових комітетів.
4. Міністр Кабінету Міністрів подає Прем'єр-міністрові для підписання прийняті Кабінетом Міністрів акти, а для візування - схвалені проекти законів та актів Президента України.
5. Секретаріат Кабінету Міністрів готує та подає на затвердження Першому віце-прем'єр-міністрові, Віце-прем'єр-міністрові відповідно до їх компетенції плани організації підготовки проектів актів, необхідних для забезпечення реалізації законів України та організації виконання указів Президента України і постанов Верховної Ради.
6. Документи, адресовані Кабінетові Міністрів, Прем'єр-міністрові, Першому віце-прем'єр-міністрові, віце-прем'єр-міністрам, Міністрові у зв'язках з Верховною Радою та іншими органами державної влади, реєструються у Секретаріаті Кабінету Міністрів, який опрацьовує їх та готує для розгляду і прийняття рішення Кабінетом Міністрів та зазначеними посадовими особами.
7. Документи з питань, підготовка до розгляду яких Кабінетом Міністрів, Прем'єр-міністром, Першим віце-прем'єр-міністром, віце-прем'єр-міністрами потребує попереднього вивчення відповідними центральними та місцевими органами виконавчої влади, Секретаріат Кабінету Міністрів у передбачених цим Регламентом випадках надсилає таким органам для підготовки висновків та внесення пропозицій.
8. Якщо за результатами розгляду кореспонденції, що надходить до Кабінету Міністрів, Прем'єр-міністра, Першого віце-прем'єр-міністра, віце-прем'єр-міністрів, потрібно надати відповідь за підписом зазначених посадових осіб, її проект готується з урахуванням того, що відповідь повинна бути надана в місячний строк, якщо інше не передбачено законодавством та цим Регламентом.
9. Документи з питань, вирішення яких не належить до компетенції Кабінету Міністрів, Прем'єр-міністра, Першого віце-прем'єр-міністра, віце-прем'єр-міністрів, Секретаріат Кабінету Міністрів пересилає протягом п'яти днів у встановленому порядку відповідним державним органам за належністю.
10. Секретаріат Кабінету Міністрів здійснює контроль за дотриманням органами виконавчої влади вимог цього Регламенту в частині підготовки та оформлення документів, які подаються ними на розгляд Кабінету Міністрів, Прем'єр-міністра, Першого віце-прем'єр-міністра, віце-прем'єр-міністрів, та у разі їх порушення повертає протягом двох робочих днів такі документи для приведення у відповідність із зазначеними вимогами.
11. Під час здійснення своїх повноважень Секретаріат Кабінету Міністрів взаємодіє з міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями.
12. Для аналізу та підготовки матеріалів з питань, що розглядаються Кабінетом Міністрів, Секретаріат Кабінету Міністрів може запитувати у центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій необхідні матеріали.
13. Робота з документами, що надходять до Кабінету Міністрів, здійснюється в Секретаріаті Кабінету Міністрів відповідно до цього Регламенту, а також Порядку роботи з документами та організації діловодства в Секретаріаті Кабінету Міністрів, який затверджує Міністр Кабінету Міністрів.
14. Робота з документами, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави, здійснюється в Секретаріаті Кабінету Міністрів відповідно до цього Регламенту та Інструкції, яка затверджується Кабінетом Міністрів.
Розділ 3. Засідання Кабінету Міністрів
Глава 1. Організація засідання
Параграф 13. Скликання
1. Засідання Кабінету Міністрів скликає Прем'єр-міністр.
2. Засідання Кабінету Міністрів проводяться щосереди і розпочинаються о 10 годині.
3. Прем'єр-міністр може прийняти рішення про скликання позачергового засідання Кабінету Міністрів.
Параграф 14. Кворум
1. Засідання Кабінету Міністрів вважається правоможним, якщо на ньому присутні більше ніж половина посадового складу Кабінету Міністрів.
2. Члени Кабінету Міністрів беруть участь у засіданні Кабінету Міністрів особисто.
3. Член Кабінету Міністрів може бути відсутній на засіданні лише у разі відпустки, відрядження, а також через хворобу чи з інших поважних причин. Питання щодо своєї відсутності, зумовленої іншими поважними причинами, член Кабінету Міністрів узгоджує з Прем'єр-міністром.
4. Якщо міністр не може бути присутній на засіданні Кабінету Міністрів, в засіданні бере участь з правом дорадчого голосу заступник міністра.
Параграф 15. Порядок денний
1. Пропозиції Прем'єр-міністрові щодо порядку денного засідання Кабінету Міністрів готує Секретаріат Кабінету Міністрів на підставі матеріалів, підготовлених для розгляду в порядку, встановленому розділами 6-9 цього Регламенту.
2. Порядок денний засідання Кабінету Міністрів складається з таких розділів:
концептуальні засади реалізації державної політики;
акти законодавства;
кадрові питання;
звіти та питання контролю;
різне.
3. Міністр Кабінету Міністрів подає для схвалення Прем'єр-міністрові проект порядку денного засідання Кабінету Міністрів разом з відповідними матеріалами до нього.
Параграф 16. Поширення матеріалів
1. Схвалений Прем'єр-міністром порядок денний засідання Кабінету Міністрів та матеріали до нього Секретаріат Кабінету Міністрів надсилає членам Кабінету Міністрів, іншим учасникам засідання не пізніше ніж за 24 години до початку засідання, а у разі проведення позачергового засідання - до початку засідання.
( Пункт 1 параграфа 16 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 280 від 02.04.2008 )
2. Порядок денний та матеріали до нього надсилаються Президентові України, Голові Верховної Ради, Секретаріату Президента України та Апарату Верховної Ради у строки, зазначені в пункті 1 цього параграфа.
3. Порядок денний засідання Кабінету Міністрів розміщується на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади не пізніше ніж за 24 години до початку засідання.
Параграф 17. Учасники засідання
1. Якщо у засіданні Кабінету Міністрів беруть участь Президент України та/або Голова Верховної Ради, про це головуючий оголошує на початку проведення засідання.
2. У засіданні Кабінету Міністрів відповідно до закону можуть брати участь народні депутати України, Генеральний прокурор або його заступник, Уповноважений Верховної Ради з прав людини, Голова Національного банку або його заступник, Голова Антимонопольного комітету, а також в установленому порядку - Представник Президента України у Кабінеті Міністрів.
3. Кабінет Міністрів за пропозиціями членів Кабінету Міністрів визначає інших осіб, які беруть участь у його засіданнях з правом дорадчого голосу (постійні учасники).
4. На засідання Кабінету Міністрів можуть запрошуватися у разі необхідності посадові особи, яких стосується обговорюване питання. Список таких осіб складається Міністром Кабінету Міністрів за пропозиціями членів Кабінету Міністрів та керівника Апарату Прем'єр-міністра.
У засіданні Кабінету Міністрів під час розгляду питань, що стосуються соціально-трудової сфери, можуть брати участь уповноважений представник від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та уповноважений представник від всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.
( Пункт 4 параграфа 17 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 280 від 02.04.2008 )
5. Працівників Секретаріату Кабінету Міністрів, присутність яких необхідна на засіданні Кабінету Міністрів для організаційно-технічного забезпечення його проведення, визначає Міністр Кабінету Міністрів.
6. Учасникам засідання та запрошеним особам забороняється приносити на засідання Кабінету Міністрів кіно-, відео- і фотоапаратуру та звукозаписувальну техніку, а також засоби зв'язку.
7. Питання щодо присутності на засіданні Кабінету Міністрів представників засобів масової інформації та проведення ними кіно-, відео- і фотозйомки, а також звукозапису вирішує Прем'єр-міністр.
8. Учасники засідання реєструються.
Глава 2. Проведення засідання
Параграф 18. Головування та затвердження порядку денного
1. На засіданнях Кабінету Міністрів головує Прем'єр-міністр, а за його відсутності - Перший віце-прем'єр-міністр.
2. Порядок денний засідання Кабінету Міністрів затверджує Кабінет Міністрів.
3. За пропозиціями членів Кабінету Міністрів до порядку денного можуть вноситися зміни, крім включення питань про розгляд проектів актів законодавства, за винятком тих, невідкладний розгляд яких пов'язаний із запобіганням виникненню аварії, катастрофи, стихійного лиха чи ліквідацією їх наслідків.
Параграф 19. Доповідачі
1. З питань, передбачених порядком денним, доповідають на засіданні члени Кабінету Міністрів.
2. За пропозицією члена Кабінету Міністрів з окремих питань на засіданні може доповідати керівник центрального органу виконавчої влади, який не входить до складу Кабінету Міністрів, або інша посадова особа.
3. З питань заслуховування звітів (інформації) доповідають керівники органів виконавчої влади.
4. Про розроблений Національним банком проект закону, що подається до Верховної Ради Кабінетом Міністрів, доповідає на засіданні Кабінету Міністрів Голова Національного банку або за його дорученням один із заступників.
Параграф 20. Обговорення
1. Обговорення питань на засіданні Кабінету Міністрів здійснюється відповідно до порядку його проведення, який готується Секретаріатом Кабінету Міністрів для кожного засідання та узгоджується з Прем'єр-міністром.
2. За пропозицією головуючого рішення про прийняття акта Кабінету Міністрів або схвалення проекту закону чи акта Президента України може бути прийняте без обговорення, якщо у членів Кабінету Міністрів немає зауважень до нього.
3. Якщо у члена Кабінету Міністрів за результатами вивчення поданих для розгляду матеріалів виникли принципові зауваження і пропозиції до проекту акта, вони подаються у письмовій формі для поширення серед членів Кабінету Міністрів та інших учасників засідання під час обговорення.
4. Особи, запрошені на засідання, можуть вносити пропозиції з обговорюваного питання, робити застереження, давати пояснення.
5. Обговорення питання припиняється за рішенням головуючого.
Параграф 21. Прийняття рішень
1. Рішення Кабінету Міністрів приймаються шляхом голосування більшістю голосів посадового складу Кабінету Міністрів.
2. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос Прем'єр-міністра.
3. Головуючий на засіданні Кабінету Міністрів на підставі результатів обговорення та голосування оголошує про прийняте рішення.
4. Рішення за результатами розгляду проектів актів законодавства приймаються у порядку, встановленому пунктами 3 і 4 параграфа 73 цього Регламенту.
Параграф 22. Окремі доручення
1. За результатами обговорення питань на засіданні Кабінет Міністрів може прийняти рішення про надання окремих доручень центральним та місцевим органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим.
2. Доручення, надані на засіданні Кабінету Міністрів, фіксуються в протоколі засідання.
Параграф 23. Протокол засідання
1. За результатами засідання Кабінету Міністрів складається протокол, який є офіційним документом.
2. У протоколі засідання зазначаються прізвища та ініціали членів Кабінету Міністрів, а також інших посадових осіб, які взяли участь у засіданні, питання, що розглядалися, та рішення, прийняті за результатами розгляду.
3. Протокол засідання складає Секретаріат Кабінету Міністрів протягом доби після завершення засідання.
4. Протокол засідання підписують головуючий і Міністр Кабінету Міністрів.
5. Протокол засідання надсилається членам Кабінету Міністрів, Президентові України та Верховній Раді, а також іншим органам державної влади за переліком, який затверджує Міністр Кабінету Міністрів.
6. Протокол засідання разом з оригіналами прийнятих актів Кабінету Міністрів, копіями схвалених проектів законів, актів Президента України, іншими документами та матеріалами, розглянутими на засіданні, передається для постійного зберігання до архіву.
Параграф 24. Стенографування
1. Секретаріат Кабінету Міністрів здійснює стенографування засідання Кабінету Міністрів.
2. Стенограма засідання Кабінету Міністрів є внутрішнім робочим документом Кабінету Міністрів, що має конфіденційний характер, використовується лише для складення протоколу засідання і зберігається в установленому порядку разом з матеріалами засідання. Дозвіл на ознайомлення із стенограмою засідання надає Міністр Кабінету Міністрів на підставі письмового запиту.
Параграф 25. Закриті засідання
1. За рішенням Прем'єр-міністра може бути проведено закрите засідання Кабінету Міністрів.
2. У закритому засіданні беруть участь члени Кабінету Міністрів, а також особи, присутність яких необхідна для розгляду питання.
3. Підготовка матеріалів з питань, які розглядаються на закритому засіданні, допуск на засідання, оформлення протоколу та прийнятих актів здійснюються з дотриманням встановлених правил роботи із секретними документами або документами, які містять конфіденційну інформацію, що є власністю держави.
Глава 3. Доведення рішень до виконавців
Параграф 26. Порядок та строки доведення рішень
1. Акти Кабінету Міністрів надсилаються Секретаріатом Кабінету Міністрів заінтересованим центральним і місцевим органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, іншим органам державної влади, державним господарським об'єднанням, підприємствам, установам та організаціям не пізніше ніж протягом двох робочих днів з моменту їх підписання.
2. Рішення про надання окремих доручень, прийняті на засіданнях Кабінету Міністрів, доводяться до виконавців у формі витягів з протоколу засідання протягом одного робочого дня з моменту підписання протоколу.
Параграф 27. Інформування громадськості
1. Секретаріат Кабінету Міністрів забезпечує інформування громадськості про рішення, прийняті на засіданні Кабінету Міністрів.
2. З метою інформування громадськості надаються прес-релізи, організовуються прес-конференції, брифінги членів Кабінету Міністрів, оприлюднюються відповідні матеріали у друкованих та електронних засобах масової інформації.
Глава 4. Прийняття розпоряджень шляхом опитування
Параграф 28. Процедура прийняття розпорядження
1. Розпорядження Кабінету Міністрів може бути прийнято шляхом опитування членів Кабінету Міністрів у випадках, передбачених статтею 55 Закону України "Про Кабінет Міністрів України".
2. Процедура прийняття розпорядження шляхом опитування застосовується у період між засіданнями Кабінету Міністрів. Рішення про застосування зазначеної процедури приймає Прем'єр-міністр з власної ініціативи або за пропозицією інших членів Кабінету Міністрів.
3. Член Кабінету Міністрів, який ініціює прийняття розпорядження шляхом опитування, подає Прем'єр-міністрові відповідний проект та пояснювальну записку з обґрунтуванням необхідності негайного його прийняття виходячи з того, що відкладення вирішення питання до чергового засідання може призвести до виникнення загрози життю або здоров'ю громадян, порушення громадського порядку, матеріальних втрат, а також у зв'язку з цим може бути заподіяна шкода державним інтересам.
4. У разі коли прийняття розпорядження шляхом опитування ініційовано Прем'єр-міністром, центральний орган виконавчої влади, до компетенції якого належить порушене питання, невідкладно, протягом трьох годин з моменту прийняття Прем'єр-міністром рішення, готує та подає Кабінетові Міністрів відповідний проект та пояснювальну записку до нього.
5. Секретаріат Кабінету Міністрів невідкладно надсилає електронною поштою, телефаксом чи в будь-який інший спосіб членам Кабінету Міністрів внесений центральним органом виконавчої влади проект розпорядження разом з пояснювальною запискою та одночасно доводить його зміст по телефону.
6. Опитування проводиться уповноваженою Міністром Кабінету Міністрів посадовою особою протягом трьох годин з моменту надсилання проекту розпорядження з метою з'ясування позиції членів Кабінету Міністрів стосовно прийняття акта по телефону, з використанням електронної пошти, телефаксу чи в будь-який інший спосіб.
7. Член Кабінету Міністрів не пізніше ніж протягом однієї години після ознайомлення із змістом проекту акта повідомляє усно чи письмово Секретаріатові Кабінету Міністрів про свою позицію щодо прийняття розпорядження.
8. З урахуванням результатів опитування за умови дотримання положення пункту 1 параграфа 21 цього Регламенту Секретаріат Кабінету Міністрів протягом години після його завершення оформляє в установленому порядку проект розпорядження.
Параграф 29. Протокол опитування
1. За результатами опитування оформляється протокол, який підписує Міністр Кабінету Міністрів.
2. У протоколі фіксуються дата і час проведення опитування, відображається позиція членів Кабінету Міністрів щодо прийняття розпорядження із зазначенням прізвища та ініціалів тих, хто висловився за або проти його прийняття, утримався, висловив окрему думку, а також наводиться інформація про те, хто з членів Кабінету Міністрів не був опитаний, із зазначенням причини.
3. Протокол опитування є конфіденційний в частині, що стосується позиції членів Кабінету Міністрів щодо прийняття розпорядження.
Параграф 30. Прийняття розпорядження
1. Проект розпорядження разом з протоколом опитування Міністр Кабінету Міністрів невідкладно подає Прем'єр-міністрові для підписання.
2. Розпорядження Кабінету Міністрів вважається прийнятим з моменту його підписання.
3. Інформація про розпорядження Кабінету Міністрів, прийняте шляхом опитування, подається Секретаріатом Кабінету Міністрів членам Кабінету Міністрів на наступному засіданні.
4. Якщо більшість посадового складу Кабінету Міністрів висловилася проти прийняття розпорядження, протокол опитування подається Прем'єр-міністрові для прийняття рішення щодо подальших дій.
Розділ 4. Урядові комітети
Глава 1. Організаційні засади діяльності
Параграф 31. Завдання та функції
1. Урядовий комітет є робочим колегіальним органом Кабінету Міністрів, який утворюється для забезпечення ефективної реалізації повноважень Кабінету Міністрів, координації дій органів виконавчої влади, попереднього розгляду проектів нормативно-правових актів, концепцій, стратегій, основних напрямів реалізації державної політики, інших документів, що подаються на розгляд Кабінету Міністрів.
2. Урядовий комітет:
1) попередньо розглядає:
проекти законів, актів Президента України, постанов Кабінету Міністрів;
проекти розпоряджень Кабінету Міністрів про схвалення концепцій, стратегій, основних напрямів реалізації державної політики, інших програмних документів концептуального характеру, концепцій державних цільових програм та законів;
проекти розпоряджень Кабінету Міністрів, подані з розбіжностями, що не врегульовані після проведення в установленому порядку головним розробником узгоджувальної процедури, та проекти розпоряджень Кабінету Міністрів, щодо яких висловлено застереження Секретаріатом Кабінету Міністрів;
проекти актів законодавства, що містять інформацію, яка становить державну таємницю, або конфіденційну інформацію, що є власністю держави, - у разі, коли існує необхідність у врегулюванні розбіжностей в позиціях органів виконавчої влади, установ та організацій, які брали участь у їх розробленні. Такі проекти розглядаються з дотриманням вимог Порядку організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, установах і організаціях, а також інших актів законодавства з питань державної таємниці;
2) врегульовує розбіжності у позиціях органів виконавчої влади, координує їх дії з метою пошуку взаємоузгоджених рішень, забезпечує узгодження із усіма заінтересованими органами і доопрацювання проектів актів;
3) готує висновки та пропозиції Кабінетові Міністрів, які оформляються у вигляді протоколу засідання, щодо прийняття рішень стосовно розглянутих проектів актів;
4) розглядає:
проекти експертних висновків Кабінету Міністрів до законопроектів, ініційованих народними депутатами України, у разі наявності розбіжностей у позиціях заінтересованих органів;
скарги центральних органів виконавчої влади щодо відмови Держкомпідприємництва у погодженні проектів регуляторних актів, розроблених такими органами, а також скарги центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, Ради міністрів Автономної Республіки Крим і місцевих держадміністрацій щодо рішень Держкомпідприємництва про необхідність усунення порушення принципів державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності та приймає відповідні рішення за результатами їх розгляду.
3. Рішення урядового комітету, прийняті в межах його повноважень, обов'язкові для виконання.
4. Урядовий комітет за пропозицією його голови утворює в разі необхідності підкомітети, експертні комісії та робочі групи для розгляду окремих питань, що належать до компетенції такого комітету.
Параграф 32. Склад урядового комітету
1. Перелік урядових комітетів та їх посадовий склад затверджує Кабінет Міністрів за поданням Прем'єр-міністра. Відповідний проект розпорядження готує Секретаріат Кабінету Міністрів за погодженням з Першим віце-прем'єр-міністром, Віце-прем'єр-міністром відповідно до їх компетенції.
2. До складу урядового комітету входять відповідно до їх компетенції члени Кабінету Міністрів та можуть входити заступники міністрів, а також керівники центральних органів виконавчої влади, що не належать до сфери спрямування і координації міністрів.
3. Член Кабінету Міністрів може брати участь з правом вирішального голосу у засіданні урядового комітету, до складу якого він не входить.
Параграф 33. Керівництво роботою
Урядові комітети очолюють Перший віце-прем'єр-міністр, віце-прем'єр-міністри.
Параграф 34. Відповідальний секретар
Для організаційно-технічного забезпечення проведення засідань урядового комітету, забезпечення дотримання процедури підготовки матеріалів, ведення протоколу засідання Міністр Кабінету Міністрів призначає з числа працівників Секретаріату Кабінету Міністрів відповідального секретаря урядового комітету.
Глава 2. Організація проведення засідання
Параграф 35. Засідання
1. Урядовий комітет здійснює свої функції шляхом обговорення питань та прийняття рішень на засіданнях.
2. Рішення урядового комітету приймаються більшістю голосів його посадового складу шляхом голосування.
3. За умови рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні урядового комітету.
4. Засідання урядових комітетів проводяться щотижня за графіком, затвердженим Прем'єр-міністром.
5. Засідання урядового комітету скликає голова урядового комітету.
6. У разі відсутності особи, що очолює урядовий комітет, засідання скликає та проводить Перший віце-прем'єр-міністр, Віце-прем'єр-міністр, який здійснює повноваження відсутньої особи.
7. Засідання урядового комітету є правоможним, якщо на ньому присутні більш як половина його членів. У разі відсутності кворуму засідання не проводиться.
8. У разі якщо міністр - член урядового комітету не може з поважних причин бути присутній на засіданні, замість нього у роботі комітету може брати участь з правом вирішального голосу його заступник (за попереднім погодженням з головою комітету).
9. Засідання урядового комітету, до порядку денного якого включені питання про розгляд проектів актів, не може бути перенесено на наступний тиждень.
Параграф 36. Спільне засідання
1. Питання, що належить до спільної компетенції кількох урядових комітетів, розглядається за рішенням голів комітетів на спільному засіданні або кожним комітетом окремо.
2. За згодою голів урядових комітетів питання, що належить до їх спільної компетенції, може бути розглянуте лише на засіданні комітету, компетенція якого є домінуючою. При цьому голови інших комітетів погоджують (візують) проект акта в частині, що стосується їх компетенції.
Параграф 37. Порядок денний
1. Проект порядку денного засідання урядового комітету формує відповідальний секретар урядового комітету на підставі матеріалів, підготовлених для розгляду в порядку, передбаченому розділами 6-9 цього Регламенту, та подає його для схвалення голові комітету.
2. Порядок денний засідання урядового комітету складається з таких розділів:
концептуальні засади реалізації державної політики;
проекти законів;
проекти актів Президента України;
проекти актів Кабінету Міністрів;
інші питання.
Параграф 38. Поширення матеріалів
1. Порядок денний засідання урядового комітету та матеріали до нього після схвалення головою комітету Секретаріат Кабінету Міністрів надсилає членам урядового комітету та іншим учасникам засідання не пізніше ніж за 48 годин до його початку.
2. Порядок денний засідання урядового комітету надсилається членам Кабінету Міністрів, які не входять до складу комітету.
3. Порядок денний та матеріали до нього у строк, визначений в пункті 1 цього параграфа, надсилаються Секретаріату Президента України, Представнику Президента України у Кабінеті Міністрів, Апарату Верховної Ради, а також відповідним комітетам Верховної Ради, якщо до порядку денного включено розгляд проектів законів та висновків до законопроектів, ініційованих народними депутатами України.
4. Порядок денний розміщується на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади не пізніше ніж за 24 години до початку засідання.
Параграф 39. Учасники засідання
1. На засідання урядового комітету запрошуються керівники заінтересованих органів виконавчої влади, які брали участь у підготовці і погодженні проектів актів, а також керівники центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, інші посадові особи, участь яких необхідна для обговорення включених до порядку денного питань.
На засідання урядового комітету під час розгляду питань, що стосуються соціально-трудової сфери, запрошуються уповноважений представник від всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та уповноважений представник від всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.
( Пункт 1 параграфа 39 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 280 від 02.04.2008 )
2. У засіданнях урядового комітету можуть брати участь відповідно до закону народні депутати України.
3. Голова урядового комітету може визначати окремих посадових осіб, які беруть постійну участь у засіданнях комітету з правом дорадчого голосу (постійні учасники).
4. У засіданні урядового комітету беруть участь працівники Секретаріату Кабінету Міністрів, відповідальні за підготовку включених до порядку денного питань.
5. Список осіб, які запрошуються на засідання урядового комітету, складає відповідальний секретар урядового комітету та подає його для погодження голові комітету.
6. Учасники засідання урядового комітету реєструються.
Параграф 40. Проведення засідання
1. Порядок денний затверджується на засіданні урядового комітету.
2. Під час засідання не допускається включення до порядку денного додаткового питання про розгляд проекту акта законодавства, який не був підготовлений та поширений серед членів урядового комітету з дотриманням передбачених цим Регламентом вимог.