• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку продажу прав вимоги Державного комітету з державного матеріального резерву щодо повернення самовільно відчужених або неповернених (непоставлених) вчасно матеріальних цінностей державного резерву

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 26.04.2007 № 677 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 26.04.2007
  • Номер: 677
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 26.04.2007
  • Номер: 677
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 26 квітня 2007 р. N 677
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ N 906 від 12.08.2009 )
Про затвердження Порядку продажу прав вимоги Державного комітету з державного матеріального резерву щодо повернення самовільно відчужених або неповернених (непоставлених) вчасно матеріальних цінностей державного резерву
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 592 від 10.06.2009 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Затвердити Порядок продажу прав вимоги Державного комітету з державного матеріального резерву щодо повернення самовільно відчужених або неповернених (непоставлених) вчасно матеріальних цінностей державного резерву, що додається.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 18
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 26 квітня 2007 р. N 677
ПОРЯДОК
продажу прав вимоги Державного комітету з державного матеріального резерву щодо повернення самовільно відчужених або неповернених (непоставлених) вчасно матеріальних цінностей державного резерву
1. Цей Порядок визначає процедуру продажу прав вимоги Держкомрезерву до боржників, які не виконали зобов'язання щодо відповідального зберігання матеріальних цінностей державного резерву та повернення (поставки) таких цінностей до державного резерву (далі - боржники).
2. Дія Порядку поширюється на такі права Держкомрезерву (далі - права вимоги):
вимагати від відповідальних зберігачів повернення матеріальних цінностей державного резерву в разі встановлення факту їх самовільного відчуження разом із стягненням пені та штрафу у розмірі, визначеному Законом України "Про державний матеріальний резерв";
вимагати від позичальників повернення матеріальних цінностей державного резерву, отриманих у порядку тимчасового позичання, у разі прострочення зобов'язання позичальника щодо їх повернення у встановлені строки разом із стягненням плати за позичання матеріальних цінностей, пені та штрафу в розмірі, визначеному Законом України "Про державний матеріальний резерв" та правочином, на підставі якого було здійснено тимчасове позичання;
вимагати від постачальників поставки матеріальних цінностей, що були недопоставлені до державного резерву разом із стягненням неустойки та відшкодуванням збитків у розмірах, визначених Законом України "Про державний матеріальний резерв" та правочином, на підставі якого повинно було здійснюватися постачання матеріальних цінностей до державного резерву;
вимагати від боржників сплати штрафу, пені, плати за позичання у розмірах, визначених або Законом України "Про державний матеріальний резерв", правочином, на підставі якого здійснювалося таке позичання, або рішенням суду в разі несвоєчасного погашення заборгованості щодо повернення самовільно відчужених або неповернених (непоставлених) вчасно матеріальних цінностей державного резерву;
( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 592 від 10.06.2009 )
вимагати відшкодування збитків, завданих нестачею матеріальних цінностей, що закладені до державного резерву.
( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 592 від 10.06.2009 )
3. Держкомрезерв може прийняти рішення про продаж прав вимоги не раніше ніж через рік після встановлення факту нестачі, самовільного відчуження матеріальних цінностей державного резерву відповідальним зберігачем, прострочення поставки матеріальних цінностей до державного резерву постачальником або прострочення позичальником виконання зобов'язання щодо повернення матеріальних цінностей державного резерву, отриманих у порядку тимчасового позичання. Якщо відповідні права вимоги є або були предметом судового розгляду, Держкомрезерв також може прийняти рішення про їх продаж.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 592 від 10.06.2009 )
4. Держкомрезерв складає реєстр прав вимоги, що підлягають продажу відповідно до цього Порядку (далі - реєстр), який повинен містити узагальнені відомості щодо кожного з них, включаючи:
найменування боржника, його місцезнаходження та код згідно з ЄДРПОУ;
правові підстави виникнення прав вимоги;
розмір плати за позичання матеріальних цінностей, пені та штрафу;
дату, з якої зобов'язання боржника вважається невиконаним;
інші відомості, які є істотними для ідентифікації прав вимоги.
Порядок формування реєстру встановлюється Держкомрезервом.
Реєстр та зміни до нього розміщуються на офіційному веб-сайті Держкомрезерву (далі - веб-сайт), реквізити якого та інформація щодо розміщення на ньому реєстру публікуються в офіційному друкованому виданні Кабінету Міністрів України (далі - офіційне видання).
5. Держкомрезерв здійснює продаж прав вимоги за результатами проведення відкритого конкурсу (далі - конкурс).
6. Конкурс проводиться комісією, яка утворюється і діє на підставі положення, затвердженого Держкомрезервом. Комісію очолює Голова Держкомрезерву або його заступник. До складу комісії входять представники Держкомрезерву, Мінекономіки та Мінфіну, а також можуть входити представники підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Держкомрезерву.
Кількість членів комісії не повинна становити менше ніж сім осіб.
7. Рішення про проведення конкурсу приймається комісією стосовно тих прав вимоги (частини прав вимоги), які розміщені в реєстрі, що підлягають продажу, і на придбання яких надійшла пропозиція від потенційного учасника конкурсу.
( Пункт 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 592 від 10.06.2009 )
8. Умови проведення конкурсу затверджуються комісією та розміщуються на веб-сайті.
9. Організаційні заходи щодо проведення конкурсу можуть бути здійснені Держкомрезервом або підприємством, установою чи організацію, що належить до сфери його управління.
10. Для проведення конкурсу комісія формує лоти, до складу яких включає права вимоги або частини прав вимоги, та визначає їх розмір.
11. Для проведення конкурсу визначається початкова стартова ціна лота як ринкова вартість нових таких самих матеріальних цінностей щодо яких права вимоги включені до відповідного лота (далі - матеріальні цінності).
У разі коли лот сформований з прав вимоги щодо сплати штрафу, пені, плати за позичання, початкова стартова ціна відповідає розміру штрафу, пені, плати за позичання, визначеному відповідно до Закону України "Про державний матеріальний резерв" або відповідним правочином.
У разі наявності рішення суду, яким визначено вартість матеріальних цінностей та/або розмір штрафу, пені, плати за їх позичання, початкова стартова ціна визначається відповідно до такого рішення суду.
Початкова стартова ціна обчислюється Держкомрезервом та затверджується комісією.
Для визначення початкової стартової ціни використовується інформація, отримана з офіційних джерел, від оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності відповідно до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", або відповідні рішення суду.
( Пункт 11 в редакції Постанови КМ N 592 від 10.06.2009 )
12. Комісія публікує в офіційному виданні та розміщує на веб-сайті оголошення про проведення конкурсу (далі - оголошення) не пізніше ніж за 10 робочих днів до проведення конкурсу. У разі повторного проведення конкурсу протягом поточного року з продажу одного і того ж лоту оголошення публікується не пізніше ніж за вісім робочих днів до запланованої дати його проведення.
13. В оголошенні міститься така інформація:
відомості про права вимоги, що підлягають продажу;
місце, день та час проведення конкурсу;
вимоги до заявки на участь у конкурсі та документів, що додаються до неї, кінцевий строк і спосіб їх подання;
кваліфікаційні вимоги до учасників конкурсу та перелік документів, які підтверджують їх відповідність цим вимогам;
розмір та умови надання конкурсного забезпечення, реквізити для його сплати;
контактні телефони осіб, відповідальних за проведення конкурсу, та адреса, за якою надсилаються заявки на участь у конкурсі;
контактні телефони та адреса, за якими можна ознайомитися з умовами проведення конкурсу та отримати додаткову інформацію про права вимоги, що підлягають продажу;
реквізити веб-сайту.
Більш детальна інформація щодо проведення конкурсу розміщується на веб-сайті.
14. У разі зміни місця, дня, часу та/або умов проведення конкурсу комісія не пізніше ніж за п'ять робочих днів до дати проведення конкурсу повідомляє про це у письмовій формі учасників та розміщує відповідну інформацію на веб-сайті.
( Пункт 14 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 592 від 10.06.2009 )
15. Заявки на участь у конкурсі, подані комісії відповідно до цього Порядку та умов його проведення, зазначених в оголошенні, реєструються як конкурсні пропозиції.
16. Обов'язковою умовою участі у конкурсі є забезпечення виконання зобов'язань, які виникають у зв'язку з поданням конкурсної пропозиції (далі - конкурсне забезпечення).
Розмір конкурсного забезпечення становить 15 відсотків стартової ціни лоту, але не більше ніж 1 млн. гривень.
( Абзац другий пункту 16 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 592 від 10.06.2009 )
Переможцю конкурсу сума конкурсного забезпечення зараховується в рахунок оплати придбаних прав вимоги (частини прав вимоги). Сума конкурсного забезпечення, сплачена іншими учасниками конкурсу, повертається їм протягом п'яти робочих днів після проведення конкурсу, крім учасника, що зайняв друге місце, якому конкурсне забезпечення повертається за його заявою відповідно до пункту 21 цього Порядку. У разі відмови переможця конкурсу укласти договір відповідно до пунктів 23 і 24 цього Порядку чи невиконання ним умов, передбачених пунктом 25 цього Порядку, сума конкурсного забезпечення йому не повертається.
17. Конкурсне забезпечення сплачується на підставі попереднього договору, який укладається не пізніше ніж за три робочі дні до дати проведення конкурсу, у формі попередньої оплати.
Конкурсне забезпечення сплачується в повному обсязі не пізніше ніж за день до дати проведення конкурсу.
( Пункт 17 в редакції Постанови КМ N 592 від 10.06.2009 )
18. Підприємства, установи, організації чи фізичні особи - підприємці, які відповідають кваліфікаційним та іншим вимогам, зазначеним в оголошенні та в умовах проведення конкурсу, визначаються та реєструються комісією як учасники конкурсу.
19. Конкурс проводиться, якщо комісією зареєстровано не менше ніж два учасники конкурсу.
До участі у конкурсі допускаються уповноважені представники усіх учасників конкурсу (далі - представники учасників).
( Абзац третій пункту 19 виключено на підставі Постанови КМ N 592 від 10.06.2009 )
20. Конкурс відбувається шляхом проведення торгів.
Відсутність окремих представників учасників не є перешкодою для проведення торгів.
( Пункт 20 в редакції Постанови КМ N 592 від 10.06.2009 )
20-1. Торги проводяться за кожним лотом у два етапи.
На першому етапі визначається рівень ціни для проведення другого етапу торгів.
Під час проведення першого етапу торгів комісія інформує про ціни, визначені в конкурсних пропозиціях (далі - цінові пропозиції), та пропонує учасникам придбати лот за його початковою стартовою ціною. Учасники, що виявили таке бажання, приймають участь у другому етапі торгів. У іншому випадку комісія оголошує кроки відступу для зниження початкової стартової ціни та нову стартову ціну. Крок відступу визначається комісією.
Нова стартова ціна не може бути меншою найбільшої цінової пропозиції.
Учасники, що згодні придбати лот за новою стартовою ціною, беруть участь у другому етапі торгів.
Рішення про проведення другого етапу торгів оголошується комісією.
( Постанову доповнено пунктом 20-1 згідно з Постановою КМ N 592 від 10.06.2009 )
20-2. Під час проведення другого етапу торгів комісія пропонує учасникам в усній формі підвищувати цінові пропозиції. Переможцем конкурсу є учасник, який під час торгів запропонував найвищу цінову пропозицію.
( Постанову доповнено пунктом 20-2 згідно з Постановою КМ N 592 від 10.06.2009 )
20-3. У разі коли після третьої повторної спроби продажу на відкритому конкурсі права вимоги не продано, для наступного проведення конкурсу нова стартова ціна визначається як ліквідаційна вартість права вимоги нових таких самих матеріальних цінностей, штрафу, пені, плати за позичання, збитків, що обчислена відповідно до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" та Національного стандарту N 1 "Загальні засади оцінки майна і майнових прав", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2003 р. N 1440 (Офіційний вісник України, 2003 р., N 37, ст. 1995). У такому випадку конкурс починається з другого етапу.
( Постанову доповнено пунктом 20-3 згідно з Постановою КМ N 592 від 10.06.2009 )
21. Переможцем конкурсу є учасник, цінова пропозиція якого була найвища. У протоколі засідання комісії також зазначається учасник конкурсу, цінова пропозиція якого зайняла друге місце.
( Абзац перший пункту 21 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 592 від 10.06.2009 )
У разі відмови переможця конкурсу від укладення договору відповідно до пунктів 23 і 24 цього Порядку або невиконання умов пункту 25 цього Порядку право на придбання лоту переходить до учасника конкурсу, цінова пропозиція якого зайняла друге місце. Таке право зберігається за учасником конкурсу, цінова пропозиція якого зайняла друге місце, до дня відкликання ним конкурсного забезпечення.
22. Переможець конкурсу визначається в день проведення конкурсу, про що представникам учасників повідомляють в усній формі. Рішення комісії про результати проведення конкурсу за кожним лотом розміщується на веб-сайті у строк, що не перевищує трьох робочих днів після проведення конкурсу.
23. Протягом 10 робочих днів після проведення конкурсу з переможцем конкурсу на підставі попереднього договору укладається основний договір (далі - договір).
( Пункт 23 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 592 від 10.06.2009 )
24. Договір повинен містити такі умови:
зміст та правові підстави виникнення прав вимоги, що включені до лоту;
балансова або договірна вартість матеріальних цінностей;
ціна лоту, визначена за результатами конкурсу;
порядок і строк здійснення платежів за договором;
порядок передачі переможцю конкурсу прав вимог, що підлягають продажу, та/або права власності на матеріальні цінності та відступлення на його користь інших прав, що випливають із змісту прав вимоги, у тому числі стягнення плати за позичання матеріальних цінностей, пені, штрафу та відшкодування збитків;
( Абзац сьомий пункту 24 виключено на підставі Постанови КМ N 592 від 10.06.2009 )
права та обов'язки сторін, що випливають з цього Порядку;
інші умови відповідно до законодавства.
25. Переможець конкурсу зобов'язаний сплатити вартість лоту, визначену за результатами конкурсу, у строк визначений договором.
( Абзац перший пункту 25 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 592 від 10.06.2009 )
Переможець конкурсу має право в рахунок сплати вартості лоту (частково або повністю) поставити до державного резерву матеріальні цінності за їх договірною або балансовою вартістю, визначеною Держкомрезервом.
Якщо ціна лоту перевищує 1 млн. гривень, переможець конкурсу може запропонувати Держкомрезерву графік розрахунків за договором, а Держкомрезерв повинен погодитися із запропонованим графіком у разі, коли:
( Абзац третій пункту 25 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 592 від 10.06.2009 )
переможець конкурсу зобов'язується сплатити протягом 10 робочих днів після укладення договору, суму, не меншу 1 млн. гривень;
( Абзац четвертий пункту 25 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 592 від 10.06.2009 )
щомісячний розмір платежів (за винятком останнього місяця) за договором не менший, ніж 1 млн. гривень.
( Абзац п'ятий пункту 25 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 592 від 10.06.2009 )
Переможець конкурсу набуває права вимоги, що входять до лоту, в розмірі, пропорційному фактично сплаченим коштам, відповідно до графіка розрахунків або у повному обсязі з моменту забезпечення виконання договору заставою, порукою чи банківською гарантією.
( Абзац шостий пункту 25 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 592 від 10.06.2009 )
Предметом застави може бути майно або майнові права, в тому числі оплачена частина права вимоги, яка є предметом продажу згідно з цим Порядком.
( Пункт 25 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 592 від 10.06.2009 )
26. Протягом 10 робочих днів після отримання платежу за договором Держкомрезерв зобов'язаний:
видати розпорядження про здійснення боржником відвантаження матеріальних цінностей, а також стягнення з нього плати за позичання матеріальних цінностей, пені, штрафів та відшкодування збитків на користь переможця конкурсу відповідно до обсягу набутих ним прав вимоги (далі - розпорядження) та передати його переможцю конкурсу;
письмово повідомити боржника про передачу переможцю конкурсу права власності на матеріальні цінності та/або відступлення на його користь усіх прав, що випливають з прав вимоги, договору, розпорядження та цього Порядку;
вжити інших заходів, необхідних для безперешкодного набуття прав вимоги переможцем конкурсу.
27. З моменту отримання розпорядження переможець конкурсу відповідно до договору стає новим кредитором боржника за правами вимоги (частиною прав вимоги) з усіма правами, що випливають з них, зокрема має право:
вимагати у боржника поставку або повернення матеріальних цінностей, на які поширюються придбані права вимоги (частини прав вимоги) або відшкодування вартості таких цінностей у грошовій формі за ринковими цінами, що діють на час відшкодування;
стягувати з боржника плату за позичання матеріальних цінностей, пеню та штраф, нараховані до проведення конкурсу відповідно до законодавства про державний матеріальний резерв та правочину, на підставі якого виникли права вимоги, та/або рішення суду, що набрало законної сили (за наявності);
вимагати від боржника відшкодування збитків, завданих незадоволенням або несвоєчасним задоволенням прав вимоги (частини прав вимоги).
У разі коли боржник перебуває у процедурі банкрутства, переможець конкурсу набуває усі права Держкомрезерву як конкурсний кредитор.
( Пункт 27 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 592 від 10.06.2009 )
28. З моменту видання розпорядження Держкомрезерв втрачає право отримувати від боржника повернення матеріальних цінностей, стягувати з нього плату за їх позичання, пеню, штраф та відшкодування збитків.
( Пункт 28 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 592 від 10.06.2009 )
29. У разі невиконання або неналежного виконання боржником розпорядження Держкомрезерв не несе відповідальності перед переможцем конкурсу.
30. Кожен учасник конкурсу протягом трьох робочих днів після його проведення має право подати скаргу до Держкомрезерву на рішення комісії.
У разі надходження скарги оформлення договору зупиняється на строк не більше ніж три робочі дні після її надходження.
Рішення про результати розгляду скарги надсилається учаснику, що її подав, та переможцю конкурсу.
31. Рішення комісії про результати конкурсу може бути скасоване за результатами розгляду скарги Держкомрезервом або у судовому порядку відповідно до законодавства.