• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Меморандум про співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь в енергетичній сфері

Білорусь, Кабінет Міністрів України  | Меморандум, Міжнародний документ від 20.01.2009
Реквізити
  • Видавник: Білорусь, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Меморандум, Міжнародний документ
  • Дата: 20.01.2009
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Білорусь, Кабінет Міністрів України
  • Тип: Меморандум, Міжнародний документ
  • Дата: 20.01.2009
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Меморандум
про співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь в енергетичній сфері
( Меморандум затверджено Постановою КМ N 946 від 03.09.2009 )
Дата підписання:
Дата затвердження Україною:
Дата набрання чинності для України:
20.01.2009
03.09.2009
22.03.2011
Кабінет Міністрів України та Уряд Республіки Білорусь, далі - Сторони
виходячи з пріоритетності динамічного розвитку двосторонніх відносин,
ґрунтуючись на принципах рівності та взаємної вигоди,
усвідомлюючи важливе значення розширення співробітництва в енергетичній сфері,
визнаючи необхідність подальшого закріплення енергетичної безпеки,
домовились про таке:
Сторони сприятимуть та вживатимуть заходів з розширення диверсифікації джерел постачання паливно-енергетичних ресурсів: нафти, електричної енергії, кам'яного вугілля, природного газу.
Сторони сприятимуть роботі існуючих та новозбудованих міждержавних ліній електропередачі між енергосистемами України та Республіки Білорусь для здійснення належної паралельної роботи енергетичних систем Сторін, організації взаємовигідної торгівлі електроенергією та транзиту електроенергії в енергосистеми третіх країн.
Сторони доручають Міністерству палива та енергетики України та Міністерству енергетики Республіки Білорусь створити у 2009 році Робочу групу з підготовки Техніко-економічного обґрунтування будівництва нових міждержавних ліній електропередач на зв'язках між Об'єднаними енергетичними системами України та Республіки Білорусь.
Сторони щороку будуть погоджувати баланси електроенергії своїх енергосистем у частині постачання електроенергії із енергосистеми України до енергосистеми Республіки Білорусь.
Сторони висловлюють зацікавленість у спільних діях з реалізації проектів спорудження в Республіці Білорусь атомної електричної станції, а також електростанцій на твердому паливі з використанням досвіду проектування, будівництва та науково-технічного потенціалу України.
Сторони забезпечать безперешкодний транзит природного газу та нафти з третіх країн через мережі своїх держав в межах існуючих технічних можливостей, створять сприятливі умови для завантаження існуючих та будівництва нових транспортних мереж і споруд, для транзиту природного газу та нафти, збільшення обсягів транзиту, вживатимуть належних заходів для забезпечення надійної та безперебійної роботи магістральних газопроводів та нафтопроводів, які проходять територіями України та Республіки Білорусь.
Сторони забезпечать, у разі необхідності, використовуючи потенціальні можливості газотранспортних мереж та резервні потужності підземних сховищ газу України, зберігання для потреб Республіки Білорусь природного газу, який постачається країнами-експортерами, в обсязі до 2 млрд.куб.м на рік, забезпечать спільну реконструкцію газопроводу "Івацевичі - Долина" з метою його експлуатації за реверсним напрямом до Республіки Білорусь.
Сторони висловлюють зацікавленість у реалізації проекту транспортування каспійської нафти магістральним нафтопроводом "Одеса - Броди" в аверсному напрямку.
У випадку реалізації вказаного проекту та за наявності необхідних ресурсів каспійської нафти Сторони розглянуть варіанти використання нафтотранспортного коридору Республіки Білорусь для її постачання на білоруські нафтопереробні заводи та забезпечення транзиту до третіх країн.
При укладанні Білоруською Стороною контракту на постачання нафти через порти Чорного моря з третіми країнами Українська Сторона вживатиме заходів із забезпечення перевалки нафти у своїх портах та її подальшому транспортуванні залізничним та трубопровідним транспортом в межах існуючих технічних можливостей.
Сторони здійснюватимуть консультації у рамках діяльності господарюючих суб'єктів при визначенні цінової та тарифної політики у сферах міжнародного транзиту природного газу, нафти та електроенергії на основі взаємної вигоди.
Сторони забезпечать своєчасний обмін нормативними правовими актами, що стосуються співробітництва, яке здійснюється в рамках цього Меморандуму.
Спори стосовно тлумачення або застосування цього Меморандуму будуть вирішуватись Сторонами шляхом переговорів та консультацій.
До цього Меморандуму за згодою Сторін можуть вноситися зміни та доповнення, які оформляються протоколами, що є невід'ємними частинами цього Меморандуму та набирають чинності у порядку, передбаченому Статтею 12 цього Меморандуму.
Цей Меморандум тимчасово застосовується з дати підписання в частині, що не суперечить національному законодавству держав Сторін та набирає чинності з дати отримання останнього письмового повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання ним чинності.
Цей Меморандум укладається терміном на п'ять років та автоматично продовжується на наступні п'ятирічні періоди, якщо жодна із Сторін не повідомить у письмовій формі дипломатичними каналами не менш ніж за шість місяців до закінчення чергового терміну про свій намір припинити його дію.
Вчинено у м. Чернігові 20 січня 2009 року у двох примірниках, кожний українською, білоруською та російською мовами, при цьому усі тексти мають однакову юридичну силу. У випадку виникнення розбіжностей з приводу тлумачення положень цього Меморандуму, текст російською мовою матиме переважну силу.
За Кабінет Міністрів За Уряд
України Республіки Білорусь
(підпис) (підпис)