• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Меморандум між Міністерством закордонних справ України та Міністерством закордонних справ Республіки Білорусь про взаємодію у реалізації взаємовигідних проектів в рамках ініціативи Європейського Союзу "Східне партнерство"

Білорусь, Міністерство закордонних справ України  | Меморандум, Міжнародний документ від 05.11.2009
Реквізити
  • Видавник: Білорусь, Міністерство закордонних справ України
  • Тип: Меморандум, Міжнародний документ
  • Дата: 05.11.2009
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Білорусь, Міністерство закордонних справ України
  • Тип: Меморандум, Міжнародний документ
  • Дата: 05.11.2009
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Меморандум
між Міністерством закордонних справ України та Міністерством закордонних справ Республіки Білорусь про взаємодію у реалізації взаємовигідних проектів в рамках ініціативи Європейського Союзу "Східне партнерство"

Дата підписання: 05.11.2009
Дата набрання чинності для України: 05.11.2009
Міністерство закордонних справ України та Міністерство закордонних справ Республіки Білорусь (далі - Сторони),
беручи до уваги найважливіші пріоритети зовнішньої політики України та Республіки Білорусь, які передбачають всебічний розвиток співробітництва з метою забезпечення взаємних інтересів,
підкреслюючи необхідність подальшої участі у "Східному партнерстві" на принципах прагматизму, спільної власності та спільної відповідальності,
високо оцінюючи потенціал "Східного партнерства" у контексті сприяння в досягненні державами-партнерами високих європейських стандартів,
розглядаючи "Східне партнерство" як доповнення до двосторонніх відносин між Європейським Союзом та державами-партнерами,
прагнучи подальшого підвищення ефективності взаємодії з ЄС за всім спектром актуальних питань як в рамках, так і за межами ініціативи "Східне партнерство",
беручи до уваги результати попереднього обміну думками між зовнішньополітичними відомствами України та Республіки Білорусь, які свідчать про наявність спільних інтересів двох держав у низці галузей практичного співробітництва в рамках "Східного партнерства",
будучи зацікавленими у залученні фінансових ресурсів Європейського Союзу, міжнародних фінансових установ та інших донорів на потреби взаємовигідних проектів в рамках "Східного партнерства",
досягли наступних домовленостей:
Сторони докладатимуть спільних зусиль з метою всебічного співробітництва у контексті подальшого становлення і розвитку ініціативи Європейського Союзу "Східне партнерство", а також реалізації елементів її багатостороннього виміру.
Сторони здійснюватимуть спільну розробку, просування фінансування за рахунок коштів ЄС та реалізацію проектів "Східного партнерства" з урахуванням тематики його чотирьох платформ в рамках тем, узгоджених на двосторонньому рівні. Одним з пріоритетних напрямів співробітництва Сторін в рамках багатостороннього виміру "Східного партнерства" є ініціатива-флагман "Інтегроване управління кордонами". У зв'язку з цим, Сторони прагнутимуть координації зусиль та подальшої активної участі в засіданнях відповідної робочої групи, створеної рішенням багатосторонньої тематичної платформи N 1 "Східного партнерства" "Демократія, верховенство права та належне врядування", з подальшою розробкою спільних пілотних проектів в рамках даної ініціативи-флагмана.
Сторони домагатимуться залучення під спільні проекти інвестиційного фінансування європейських фінансових установ та зацікавлених держав-членів ЄС.
Сторони координуватимуть позиції стосовно подальшого розвитку багатосторонніх платформ "Східного партнерства" і змісту як створених, так і нових ініціатив-флагманів, спільно домагаючись врахування в них обопільних інтересів. Сторони будуть вживати заходів з метою створення змістовної транспортної та інфраструктурної складової співробітництва, в тому числі в рамках платформи N 2 "Економічна інтеграція та зближення з політикою ЄС у різних сферах".
Сторони здійснюватимуть спільну роботу з метою розробки, просування і подальшої реалізації інфраструктурних проектів, зокрема енергетичних і транспортних, в разі появи відповідних можливостей в рамках "Східного партнерства".
Сторони продовжать роботу на двосторонньому і багатосторонньому рівнях з організації та збільшення обсягу транзиту нафти та газу територіями України та Республіки Білорусь.
Сторони прагнутимуть залучення фінансових ресурсів міжнародних фінансових установ та інших донорів для реалізації проектів в рамках "Східного партнерства".
Сторони сприятимуть залученню третіх сторін в процес співробітництва в разі, якщо воно буде спрямоване на досягнення цілей "Східного партнерства".
В разі необхідності Сторони проводитимуть консультації в різноманітних форматах із залученням зацікавлених держав-членів ЄС і держав-партнерів з метою просування спільних проектів в рамках "Східного партнерства".
Враховуючи нові можливості, які відкриває двосторонній вимір "Східного партнерства" для відносин Республіки Білорусь з Європейським Союзом, Сторони продовжать практику регулярних консультацій з питань зближення та співробітництва з ЄС, включно з проблематикою лібералізації візового режиму.
У подальшому діалозі з Європейським Союзом як в рамках, так і поза межами ініціативи "Східне партнерство", Сторони продовжать спільно відстоювати політику активного залучення Республіки Білорусь у загальноєвропейські процеси.
Цей Меморандум набирає чинності з дати його підписання.
Вчинено в м. Київ 5 листопада 2009 року в двох примірниках, кожний українською та російською мовами, при цьому обидва тести мають однакову силу.
За Міністерство закордонних За Міністерство закордонних
справ України справ Республіки Білорусь
(підпис) (підпис)