• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Протокол про домовленість між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Республіки Бєларусь про принципи взаємного технічного і тилового забезпечення їх Збройних Сил

Білорусь, Міністерство оборони України  | Протокол, Міжнародний документ від 17.12.1992 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Білорусь, Міністерство оборони України
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 17.12.1992
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Білорусь, Міністерство оборони України
  • Тип: Протокол, Міжнародний документ
  • Дата: 17.12.1992
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
Протокол
про домовленість між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Республіки Бєларусь про принципи взаємного технічного і тилового забезпечення їх Збройних Сил
( Щодо припинення дії міжнародного договору України див. Наказ Міністерства оборони N 394 від 23.11.2022 ) ( Щодо припинення дії міжнародного договору України 15 грудня 2022 року див. Лист Міністерства закордонних справ N 72/14-612/1-105075 від 20.12.2022 )
Дата підписання: 17.12.1992
Дата набуття чинності: 17.12.1992
Міністерство оборони України і Міністерство оборони Республіки Бєларусь, іменовані надалі Сторонами,
враховуючи існуючу кооперацію у виробництві та постачанні озброєння, військової техніки, конструкторської і експлуатаційно-технічної документації, комплектуючих елементів і запасних частин, інструменту та приладдя, ЗІПу, інших матеріальних засобів, а також їх ремонту,
домовились про наступне:
Розробка, виробництво, поставка і взаємне забезпечення Збройних Сил Сторін озброєнням, військовою технікою, продукцією виробничо-технічного призначення і іншими матеріальними засобами, їх накопичення здійснюється за узгодженими планами замовлень і поставок військової продукції за рахунок оборонних бюджетів Сторін із збереженням і розвитком виробничо-господарських відносин.
Гарантування якості озброєння, військової техніки і майна, вироблених підприємствами Сторін, установлюється їх договірними зобов'язаннями. У договорі може бути передбачена присутність представника замовника на підприємстві-виробнику.
Сторони керуються діючою нормативно-технічною документацією з питань розробки, виробництва, поставок, стандартизації та уніфікації, яка поширюється на озброєння і військову техніку.
Порядок проведення робіт і склад нормативно-технічних документів з питань стандартизації та уніфікації озброєння і військової техніки регламентується окремим положенням, узгодженим Сторонами.
Науково-дослідницькі та дослідно-конструкторські роботи виконуються на основі договору з промисловими підприємствами та науково-дослідницькими закладами через відповідні державні органи.
Сторони зобов'язуються здійснювати постійний взаємний обмін науково-технічною інформацією, конструкторською, ремонтною та експлуатаційною документаціями стосовно зразків озброєння і військової техніки, що знаходяться в розробці та експлуатації, проведення доробок, фізико-хімічних випробувань боєприпасів, введення нових одиниць вимірів, а також інформацією оргштатного характеру і нормативними документами, в тому числі і на магнітних носіях для автоматизованої обробки на ЕОМ.
Придбання науково-технічної продукції та конструкторської документації для розміщення замовлень нових зразків озброєння і військової техніки на підприємствах промисловості Сторін здійснюється за рахунок оборонних бюджетів.
Науково-дослідницькі роботи, що виконуються Сторонами у спільних інтересах і для своїх Збройних Сил, здійснюються на договірній основі.
Сторони будуть надавати одна одній технічну допомогу для поновлення та ремонту авіаційної техніки, засобів ППО, зв'язку і автоматизованих систем управління, а також інших зразків озброєння.
Укладення Угод з підприємствами промисловості та постачальними органами Сторін на поставку комплектуючих деталей, ЗІП, матеріальних засобів, ремонт озброєння і техніки, змінних елементів, блоків і вузлів, обслуговування та регламентні роботи, а також на утримання представників підприємств-виробників на території України і Республіки Бєларусь здійснюється відповідними структурами Сторін.
Озброєння і військова техніка, що ремонтуються для однієї із Сторін, не можуть у односторонньому порядку переназначатися у третю державу або приватизуватися.
Взаємні розрахунки за виконані науково-дослідницькі та дослідно-конструкторські роботи, ремонт озброєння і військової техніки та поставки серійної продукції проводяться безмитно у порядку, встановленому виробником.
Сторони зберігають на умовах взаєморозрахунків існуючі зв'язки відносно тилового і медичного забезпечення військ, військових перевезень і послуг транспортних організацій, постачання пальним і мастилами.
Конкретні питання постачання, забезпечення перевезення і послуг регулюються окремими угодами між відповідними структурами Сторін.
Планування міждержавних військових перевезень здійснюється військово-транспортними органами (ВТО) Сторін за узгодженими планами на основі замовлень порядком і в строки, встановлені чинними нормативними документами.
Сторони зберігають існуючі канали зв'язку між пунктами управління Міністерства оборони України і Міністерством оборони Республіки Бєларусь.
Оплата оренди, взаємно використовуваних каналів, здійснюється на договірних умовах.
Літаючі апарати Збройних Сил України, які приземлюються на аеродроми Міністерства оборони Республіки Бєларусь, і навпаки, забезпечуються пальним і мастилами на підставі чекових вимог установленого зразка.
Екіпажі повітряних суден забезпечуються харчуванням на підставі трасових талонів.
Взаєморозрахунки за харчування, видане пальне і мастила проводяться протягом 30 діб наступного кварталу.
Забезпечення продуктами команд та підрозділів, які знаходяться у відрядженні на території України і Республіки Бєларусь, здійснюється на підставі чекових вимог установленого зразка за попереднім узгодженням Сторін.
Санаторно-курортне лікування і відпочинок військовослужбовців, які проходять військову службу, осіб офіцерського складу запасу і перебуваючих у відставці, а також членів сімей військовослужбовців Збройних Сил України у санаторіях на території Республіки Бєларусь та відповідного контингенту Збройних Сил Республіки Бєларусь, потребуючих санаторно-курортного лікування на території України, здійснюється на договірній основі з попередньою оплатою вартості путівок.
Протокол набирає чинності з моменту його підписання і діє у порядку, встановленому статтею 6 Угоди між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Республіки Бєларусь про військове співробітництво від 17 грудня 1992 року.
Здійснено в м. Києві 17 грудня 1992 року у двох примірниках, кожен на українській і бєларуській мовах, причому всі тексти мають однакову силу.
За Міністерство оборони За Міністерство оборони
України Республіки Бєларусь
(підпис) (підпис)