• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Правил ведення обліку та контролю ядерних матеріалів

Державний комітет ядерного регулювання України  | Наказ, Форма типового документа, Правила від 26.06.2006 № 97
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет ядерного регулювання України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Правила
  • Дата: 26.06.2006
  • Номер: 97
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет ядерного регулювання України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Правила
  • Дата: 26.06.2006
  • Номер: 97
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЯДЕРНОГО РЕГУЛЮВАННЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
26.06.2006 N 97
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 липня 2006 р.
за N 849/12723
Про затвердження Правил ведення обліку та контролю ядерних матеріалів
Відповідно до Положення про Державний комітет ядерного регулювання України, затвердженого Указом Президента України від 6 березня 2001 року за N 155/2001
, та з метою приведення у відповідність до чинного законодавства
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила ведення обліку та контролю ядерних матеріалів (далі - Правила), що додаються.
2. Начальнику Управління гарантій та безпеки перевезень Лопатіну С.Д. забезпечити подання цього наказу в п'ятиденний термін після затвердження на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Директору Державного підприємства ДНТЦ ЯРБ Васильченку В.М. у місячний термін після державної реєстрації наказу забезпечити його тиражування.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Голови - Головного державного інспектора з ядерної безпеки Дем'яненка А.І.
Голова О.А.Миколайчук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
ядерного регулювання України
26.06.2006 N 97
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 липня 2006 р.
за N 849/12723
ПРАВИЛА
ведення обліку та контролю ядерних матеріалів
1. Загальні положення
1.1. Ці Правила розроблені відповідно до Положення про державну систему обліку та контролю ядерних матеріалів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.96 N 1525.
1.2. Правила встановлюють вимоги щодо ведення обліку та контролю ядерних матеріалів (далі - ЯМ) і є обов'язковими для суб'єктів діяльності у сфері використання ядерної енергії, пов'язаної з використанням, перевезенням, зберіганням або виготовленням ЯМ (далі - суб'єкт діяльності).
1.3. Застосування цих Правил забезпечує ведення державного обліку ЯМ та виконання міжнародних зобов'язань України щодо нерозповсюдження ядерної зброї.
1.4. Обліку та контролю підлягають ЯМ - уран (U), плутоній (Pu-239), торій (Th) у будь-якому фізичному стані або хімічних сполуках, за винятком таких, що:
містяться в контрольно-вимірювальних приладах, контрольних джерелах у кількості менше грама в одному виробі;
містяться в балк-формі у кількості менше грама в одній партії та їх загальна кількість у суб'єкта діяльності не перевищує 10 грамів;
зберігаються у відходах, які не підлягають регенерації;
містяться в урановій руді або продуктах її обробки.
1.5. Особливості ведення обліку ЯМ залежно від їх характеристик у цих Правилах визначаються згідно з категоріями, що наведені в таблиці:
КатегоріяХарактеристика ЯМ
1Плутоній-239, високозбагачений уран, який містить 20%
та більше ізотопів 233 і 235
2ЯМ у балк-формі
3ЯМ, що містяться в неопроміненому та опроміненому
ядерному паливі
4Низькозбагачений, природний та збіднений уран, торій
1.6. Облік ЯМ суб'єктом діяльності здійснюється за вагою у кожній обліковій одиниці/партії, що міститься в даній зоні балансу матеріалів або ключовій точці вимірювання.
1.7. Передача ЯМ від одного суб'єкта діяльності іншому в межах України дозволяється за умови наявності в одержувача відповідної ліцензії згідно із законодавством і системи обліку та контролю ЯМ, яка відповідає вимогам Правил.
2. Терміни та визначення
Терміни та визначення, що вживаються в цих Правилах, мають такі значення:
ведення обліку ядерних матеріалів - діяльність, яка здійснюється суб'єктом діяльності з метою визначення кількості ЯМ, що розташовані в певних місцях, а також змін цієї кількості за встановлені інтервали часу;
зона балансу матеріалу (далі - ЗБМ) - зона всередині або поза установкою (або ділянка території, встановлена Держатомрегулюванням для цілей державної системи обліку та контролю), де розміщені або можуть розміщуватись ЯМ, і згідно з установленими процедурами зведення матеріального балансу визначається:
кількість ЯМ при кожній передачі в зону (із зони) балансу матеріалу та фактично наявна кількість ЯМ;
ключова точка вимірювання (далі - КТВ) - місце, де ЯМ перебувають у такій формі, що можуть бути виміряні для визначення потоку переміщення ЯМ або інвентарної кількості ЯМ;
облікова одиниця - предмет, який містить ЯМ, піддається ідентифікації та має унікальний індивідуальний номер і цілісність якого залишається незмінною впродовж установленого проміжку часу;
партія - частина (порція) ЯМ, що використовується як одиниця
вимірювання для цілей обліку в КТВ, склад і кількість якої
визначаються єдиним набором специфікацій чи вимірювань. ЯМ можуть
бути в балк-формі або утримуватися у вигляді окремих предметів:
одна паливна збірка, декілька контейнерів з порошком UO з одного
2
виробничого циклу, декілька паливних стрижнів з однаковими
специфікаціями. Предмети, що включені в одну партію - це предмети,
що містять ЯМ з однаковою концентрацією елементів і збагаченням;
фізична інвентаризація - визначення кількості наявних у даний момент часу ЯМ у даній ЗБМ або КТВ;
ЯМ у балк-формі - матеріали у вигляді рідин, газів, порошків або у великій кількості дрібних предметів, що не піддаються ідентифікації з метою обліку.
3. Організаційно-технічні заходи для функціонування системи обліку та контролю ядерних матеріалів
3.1. Суб'єкт діяльності наказом призначає особу, відповідальну за ведення системи обліку та контролю ЯМ (далі - відповідальний за облік ЯМ) згідно з Правилами і за взаємозв'язок з Держатомрегулюванням з ведення державного обліку ЯМ.
3.2. Для постановки ЯМ на державний облік суб'єкт діяльності подає до Держатомрегулювання такі документи:
а) документ "Інформація про конструкцію", складений відповідно до пункту 5.3;
б) первинний звіт про інвентарні зміни, складений згідно з додатками 1, 2;
в) список фактичної кількості ЯМ на підставі первинного звіту про інвентарні зміни, складений згідно з додатками 3, 4.
3.3. Відповідальний за облік ЯМ забезпечує ведення обліку ЯМ відповідно до розділу 7 Правил з використанням кодів ЗБМ і КТВ, отриманих від Держатомрегулювання.
4. Вимоги до ведення системи обліку та контролю ядерних матеріалів
4.1. Облік та контроль ЯМ виконується відповідно до розробленої суб'єктом діяльності інструкції з обліку та контролю ЯМ, яка містить такі розділи:
опис організаційної структури, що здійснює ведення обліку ЯМ, із зазначенням підрозділу та посад персоналу, який відповідає за ведення обліку;
порядок надання звітів до Держатомрегулювання;
опис облікової та звітної документації;
порядок заповнення облікової та звітної документації;
процедури одержання та відправлення ЯМ;
визначення фактично наявної кількості ЯМ під час проведення фізичної інвентаризації;
порядок підготовки та забезпечення проведення інспекцій Держатомрегулювання та Міжнародного агентства з атомної енергії (далі - МАГАТЕ);
проведення вимірювань кількості ЯМ (для ЯМ 4-ї категорії).
4.2. Фізична інвентаризація є найважливішою процедурою контролю ЯМ. У залежності від категорії ЯМ облікових одиниць фізична інвентаризація включає:
перевірку наявності та облік усіх облікових одиниць або партій ЯМ;
ідентифікацію всіх облікових одиниць або партій ЯМ;
проведення вимірювань кількості та визначення складу ЯМ відповідно до програми вимірювань;
перевірку неушкодженості засобів збереження та спостереження за ЯМ, що містяться в закритих об'ємах.
4.3. Інтервал часу між інвентаризаціями ЯМ 3 категорії не повинен перевищувати 14 місяців. Для ЯМ 1, 2 та 4-ї категорій дату проведення щорічної фізичної інвентаризації встановлює Держатомрегулювання. На період проведення фізичної інвентаризації переміщення ЯМ не допускається.
4.4. Для ЯМ 1, 3 категорій має застосуватися комп'ютерний облік. Ведення обліку тільки на папері допускається для ЯМ 4-ї категорії при невеликій кількості облікових одиниць або партій.
4.5. Для проведення вимірювань кількості ЯМ 1, 2 та 3 категорій суб'єкт діяльності розробляє програму вимірювань ЯМ (відповідно до вимог Положення про систему вимірювань ядерних матеріалів, затвердженого наказом Держатомрегулювання від 13.02.2006 N 24, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 1 березня 2006 року за N 213/12087).
5. Ведення облікової та звітної документації
5.1. У звітних і облікових документах вага ЯМ округлюється з точністю до цілих чисел грама для урану та плутонію і до кілограма - для торію за правилами арифметичного округлення.
5.2. Облік ЯМ ведеться з використанням таких облікових документів:
- початкові документи, на даних яких базується первинна інформація про кожну облікову одиницю/партію ЯМ (супровідна та технічна документація, технічні паспорти, протоколи вимірювань, транспортні накладні тощо);
- облікова картка для кожної облікової одиниці/партії ЯМ. До облікової картки вносяться ідентифікаційний номер облікової одиниці/партії, вихідні дані про кількість у ній ЯМ, її переміщення, зміни інвентарної кількості ЯМ тощо;
- картограма розміщення ЯМ ведеться у кожній КТВ з кількістю більше двадцяти облікових одиниць/партій за довільною формою та містить координати розміщення ЯМ з позначкою ідентифікаційного номера облікової одиниці/партії;
- журнал обліку ЯМ, до якого вносять інформацію про кількість ЯМ, ідентифікаційні номери облікових одиниць/партій, дані про відправника/одержувача ЯМ, про всі інвентарні зміни ЯМ (для ЯМ 1-ї та 3-ї категорій - у ЗБМ, для ЯМ інших категорій - у КТВ, за наявності в суб'єкта діяльності більше однієї КТВ додатковий журнал для реєстрації кількості ЯМ ведеться у кожній КТВ), а також заносять дані про наявну кількість ЯМ після кожної зміни інвентарної кількості. Реєстрація змін інвентарної кількості та переміщень ЯМ 1-ї та 2-ї категорії здійснюється в реальному часі, тобто в той самий день, коли відбулася зміна;
- документи про виробничу діяльність (експлуатаційні документи), що відображають поводження з ЯМ відповідно до технологічного процесу та дають змогу визначити місцезнаходження облікових одиниць/партій ЯМ у будь-який час;
- додаткові документи, що використовуються суб'єктом діяльності в разі потреби залежно від специфіки його діяльності та можуть включати інформацію про засоби збереження і спостереження МАГАТЕ, процедури ідентифікації та ін.
5.3. Суб'єкт діяльності надає Держатомрегулюванню такі звітні документи:
- інформація про конструкцію, в якій суб'єкт діяльності надає загальну інформацію, що стосується ЯМ, опис обладнання, приміщень, технологічних процесів та технологій, які мають стосунок до обліку ЯМ. Документ розробляється за формою, що надається Держатомрегулюванням суб'єкту діяльності залежно від характеристик ядерних установок або ЯМ.
При плануванні змін у конструкції, що стосуються обліку і контролю ЯМ 1-3-ї категорій і можуть змінити фізичний стан, кількість, розміщення і потоки переміщень ЯМ, протягом 20-денного терміну з моменту прийняття рішення про проведення таких змін суб'єкт діяльності надсилає до Держатомрегулювання повідомлення про відповідні зміни в Інформації про конструкцію. Крім того, суб'єкт діяльності повідомляє Держатомрегулювання про зміну іншої довідкової інформації, що міститься в документі;
- звіт про зміни інвентарної кількості для даної ЗБМ або КТВ, який складається у таких випадках:
отримання або відправлення ЯМ між окремими ЗБМ або КТВ у межах країни;
імпорт або експорт ядерного матеріалу;
збільшення/зменшення кількості ЯМ в обліковій одиниці/партії за результатами технологічного процесу;
збільшення/зменшення кількості ЯМ у складі партії ЯМ;
незворотна та випадкова втрата ЯМ;
випадкове виявлення ЯМ;
виявлення розбіжності між даними відправника й одержувача для ЯМ 2-ї категорії;
коригування даних у попередніх звітах;
в інших випадках, що стосуються змін інвентарної кількості.
Звіти про зміни інвентарної кількості відображають зміни інвентарної кількості в кожній обліковій одиниці або партії для урану, плутонію, торію окремо. Звіти надаються Держатомрегулюванню не пізніше 14-денного терміну після того, як відбулися зміни на паперовому та магнітному носіях за формами згідно з додатками 1 і 2. У разі відправлення ЯМ іншому суб'єкту діяльності в іншу ЗБМ або КТВ один примірник звіту про інвентарні зміни направляється одержувачу разом із супровідними документами;
- список фактично наявної кількості ЯМ складають за результатами фізичної інвентаризації. Цей список має містити інформацію щодо кожної облікової одиниці або партії ЯМ. Список надають у терміни, обумовлені періодичністю інвентаризації або на дату, зазначену Держатомрегулюванням суб'єкту діяльності, на паперовому та магнітному носіях за формами згідно з додатками 3 і 4;
- матеріально-балансовий звіт складається за результатами фізичної інвентаризації та містить підсумкові дані про зміни інвентарних кількостей ЯМ за звітний період, який починається наступного дня після проведення попередньої інвентаризації ЯМ і закінчується датою поточної інвентаризації. Матеріально-балансовий звіт для кожної ЗБМ, а для ЯМ 2 і 4-ї категорій - КТВ, містить окремо для урану, плутонію, торію такі дані:
сумарна кількість ЯМ попередньої інвентаризації;
сумарна кількість збільшень (за кожним типом інвентарних змін окремо);
сумарна кількість зменшень (за кожним типом інвентарних змін окремо);
сумарна зареєстрована кількість ЯМ;
фактично наявна кількість ЯМ за результатами поточної інвентаризації;
різниця між фактично наявною та зареєстрованою кількістю ЯМ.
Матеріально-балансовий звіт надається до Держатомрегулювання на папері за формою згідно з додатком 5 разом зі списком фактично наявної кількості ЯМ не пізніше 14-денного терміну після завершення фізичної інвентаризації ЯМ;
- попереднє повідомлення про імпорт/експорт ЯМ (для категорій 1 і 3) надсилається до Держатомрегулювання за формою згідно з додатком 6 в такі терміни:
у разі експорту - за 20 днів до дати, коли заплановано відправку ЯМ;
у разі імпорту - за 12 днів до дати, коли заплановано розпакування ЯМ;
- спеціальний звіт складають при підтвердженні факту несанкціонованого доступу або втрати ЯМ. Спеціальний звіт оформлюють у довільному вигляді та подають до Держатомрегулювання протягом 24 годин з моменту інциденту.
6. Система ведення та обробки інформації з обліку ядерних матеріалів
6.1. Система ведення та обробки інформації з обліку ЯМ повинна задовольняти такі загальні вимоги:
внесення нової інформації не повинно призводити до втрати попередніх записів;
при коригуванні даних має зберігатися початковий запис;
інформація щодо кожної облікової одиниці/партії ЯМ повинна зберігатися не менш 5 років після припинення її обліку і має бути доступна в будь-який час.
6.2. Програмне забезпечення з обліку ЯМ повинно формувати електронні звіти у форматах, наведених у додатках 2 і 4.
6.3. Використання програм комп'ютерного обліку повинно забезпечувати:
захист від несанкціонованого доступу та несанкціонованого коригування записів банку даних;
контроль інформації, що вводиться, для забезпечення цілісності та несуперечливості інформації;
ведення архіву звітів при формуванні звітів до Держатомрегулювання, контроль за послідовністю звітів і звітних періодів;
надання інформації за запитами;
відновлення інформації без втрат при виході з ладу обладнання системи накопичення;
формування і підтримку інвентарного списку ЯМ;
облік одержання, відправлення, переміщення та інших інвентарних змін ЯМ;
облік ядерного виробництва та втрат ЯМ (для ЯМ 3-ї категорії);
формування звітної документації на довільну дату.
7. Обов'язки відповідального за облік ядерних матеріалів
7.1. Відповідальний за облік ЯМ забезпечує:
ведення облікової документації;
проведення щорічної або позачергової фізичної інвентаризації (перевірку фактично наявної кількості ЯМ);
зведення матеріального балансу ЯМ;
підготовку та надання до Держатомрегулювання звітної документації;
аналіз і контроль достовірності даних щодо ЯМ;
організацію надання доступу інспекторам Держатомрегулювання та МАГАТЕ до місць розташування ЯМ і сприяння в проведенні інспекційних перевірок.
7.2. У разі виникнення будь-яких обставин, які дають змогу припускати, що відбулася втрата або несанкціонований доступ до ЯМ, відповідальний за облік негайно повідомляє свого керівника, правоохоронні органи та забезпечує зберігання у межах можливого усіх слідів стороннього втручання до прибуття їх представників. У випадках, зазначених у пункті 5.3 Правил, відповідальний за облік направляє до Держатомрегулювання спеціальний звіт, при необхідності приймає рішення щодо проведення позачергової фізичної інвентаризації.
7.3. Відповідальний за облік здійснює контроль за зберіганням ЯМ, цілісність засобів збереження та несанкціонованим втручанням у роботу засобів спостереження МАГАТЕ.
Начальник Управління
гарантій та безпеки перевезень

С.Д.Лопатін
Додаток 1
до пунктів 3.2; 5.3 Правил
ФОРМАТ ЗВІТУ
про зміну інвентарної кількості ЯМ на паперовому носії
Звіт про інвентарні зміни хххх-ррррммчч (номер звіту)
ЗБМ/КТВ _________________________________________________________
(найменування підприємства, адреса)
_____________________
(дата заповнення)
Номер
запису
інвен-
тарних
змін
Дата
ІЗ
ЗБМ-
від-
прав-
ник
ЗБМ-
одер-
жувач
КТВКод
ІЗ
КОМК-сть
оди-
ниць
Код
еле-
мента
Вага
еле-
мента
Збага-
чення
Код
ізо-
топу
Вага
ізо-
топу
Оди-
ниця
вимі-
рю-
вання
Номер
кон-
тей-
нера
Іденти-
фікацій-
ний
номер
Виго-
ряння
Позна-
чення
корек-
ції
Номер
запису
ІЗ, що
корегу-
ється
Дата
запису,
що
корегу-
ється
Сума х х х
Підпис відповідального за облік ЯМ __________________________
хххх - зона балансу матеріалу,
рррр - рік, мм - місяць, чч - число
Начальник Управління
гарантій та безпеки перевезень

С.Д.Лопатін
Додаток 2
до пунктів 3.2; 5.3; 6.2
Правил
ФОРМАТ ЗВІТУ
про зміну інвентарної кількості ядерного матеріалу, який надають на магнітному носії
ЗмістТип записуРозмір
1. ЗБМT6
2. ДатаD8
3. Номер записуT8
4. ЗБМ - відправникT6
5. ЗБМ - одержувачT6
6. Ключова точка вимірівT1
7. Код інвентарних змінT2
8. Код опису матеріалуT4
9. КраїнаT2
10. Кількість предметівN5.0
11. Код елементаT1
12. Вага елемента - неттоN10.0
13. КонцентраціяN8.5
14. Вага елементаN10.0
15. ЗбагаченняN5.3
16. Код ізотопуT1
17. Вага ізотопуN10.0
18. Одиниця виміруT2
19. Номер контейнераT10
20. Ідентифікаційний номерT14
21. Опис матеріалуT25
22. Номер експортно-імпортного дозволуT12
23. Номер попереднього повідомленняT12
24. Номер транспортного документаT12
25. ВигоранняN6.0
26. ПриміткиT20
27. Позначка корекціїT1
28. Указує на номер коригувального записуT8
29. Указує на дату коригувального записуD8
30. Указує на країну в коригувальному записіT2
Т - текстове поле, N - цифрове поле (перша цифра - загальна кількість знаків включно з десятковою крапкою, друга цифра - кількість десяткових знаків), D - дата (ррррммчч: рррр - рік, мм - місяць, чч - число).
Записи відокремлюються комами. У разі відсутності поля проставляється кома. Коми, що розділяють відсутні поля наприкінці запису, проставляти не обов'язково.
Начальник Управління
гарантій та безпеки перевезень

С.Д.Лопатін
Додаток 3
до пунктів 3.2; 5.3 Правил
ФОРМАТ СПИСКУ
фактично наявної кількості ЯМ на паперовому носії
Список фактично наявної
кількості матеріалу хххх-ррррммчч (номер звіту)
ЗБМ/КТВ _________________________________________________________
(найменування підприємства, адреса)
Дата інвентаризації ____________________
Номер
облікової
одиниці
КТВКОМКраїна
поход-
ження
К-сть
оди-
ниць
Вага
урану,
г
Код
ізотопу
Вага
U 235,
г
Вага
плу-
тонію,
г
Вага
торію,
кг
Збага-
чення
ОписВиго-
ряння
Місце-
знаход-
ження
Сума хх х
Підпис відповідального за облік ЯМ __________________________
хххх - зона балансу матеріалу,
рррр -рік, мм - місяць, чч - число
Начальник Управління
гарантій та безпеки перевезень

С.Д.Лопатін
Додаток 4
до пунктів 3.2; 5.3; 6.2
Правил
ФОРМАТ СПИСКУ
фактично наявної кількості ядерного матеріалу, який надають на магнітному носії
ЗмістТип записуФормат
1. Код установки (ЗБМ)T4
2. ДатаD8
3. Ідентифікаційний номер партіїT14
4. Ключова точка вимірівT2
5. Код опису матеріалуT4
6. КраїнаT2
7. Кількість одиницьN3.0
8. Вага урануN10.0
9. Код ізотопуT1
10. Вага ізотопуN10.0
11. Вага плутоніюN10.0
12. Вага подільного плутоніюN10.0
13. Вага торіюN10.0
14. Одиниця вимірівT2
15. ЗбагаченняN5.3
16. МісцезнаходженняT12
17. ВигоранняN6.0
18. ПриміткиT20
Т - текстове поле, N - цифрове поле (перша цифра - загальна кількість знаків включно з десятковою крапкою, друга цифра - кількість десяткових знаків), D - дата (ррррммчч: рррр - рік, мм - місяць, чч - число).
Записи відокремлюються комами. У разі відсутності поля проставляється кома. Коми, що розділяють відсутні поля наприкінці запису, проставляти не обов'язково.
Начальник Управління
гарантій та безпеки перевезень

С.Д.Лопатін
Додаток 5
до пункту 5.3 Правил
ФОРМАТ
матеріально-балансового звіту на паперовому носії
Матеріально-балансовий звіт
ЗБМ/КТВ _________________________________________________________
(найменування підприємства, адреса)
Період: з ______ до ______ (звітний період)
Код елементаКод
інвентарних
змін
Вага
елемента,
г
Код ізотопів,
що
розщеплюються
Вага ізотопів,
що
розщеплюються,
г
Підпис відповідального за облік ЯМ __________________________
Начальник Управління
гарантій та безпеки перевезень

С.Д.Лопатін
Додаток 6
до пункту 5.3 Правил
ФОРМАТ
попереднього повідомлення
ПОПЕРЕДНЄ ПОВІДОМЛЕННЯ N ________
ПРО ОЧІКУВАНУ ПЕРЕДАЧУ ЯДЕРНОГО МАТЕРІАЛУ
З УКРАЇНИ/В УКРАЇНУ
Дата: ______________
Зазначеним документом Держатомрегулювання повідомляється, що буде здійснена міжнародна передача з України/в Україну ядерного матеріалу, який підпадає під дію гарантій:
а) Кількість ____ г /кг загальної ваги та ____ г ізотопу(пів), що
розщеплюється _________________________ (елемент).
b) Хімічний склад: _______________________________________________
Фізична форма: ________________________________________________
Збагачення або склад ізотопів (якщо це має місце): ____________
c) Приблизна кількість облікових одиниць: ________________________
d) Якщо використовується, опис (тип) контейнерів, уключаючи
характерні особливості, які дозволили б опечатування.
Ідентифікаційні дані відправлення, якщо відомо/Якщо
використовується, опис (тип) контейнерів: _____________________
e) Держава та, якщо відомо, пункт призначення/Держава -
відправник: ___________________________________________________
f) Транспортні засоби: ___________________________________________
g) Дата коли та зона балансу матеріалу (місцезнаходження), де
матеріал має бути підготовлений до відправки та ідентифікований
та де буде перевірена його кількість та склад/Зона балансу
матеріалу (місцезнаходження), де матеріал може бути
розпакований та ідентифікований та де будуть перевірені його
кількість та склад: ___________________________________________
h) Можливі дати відправлення: ____________________________________
та очікуваного прибуття до пункту призначення/Очікувана дата
прибуття вантажу в Україну:
і) Місце (пункт), де Держава-одержувач візьме на себе
відповідальність за дані матеріали/Місце і дата прийняття на
себе відповідальності Урядом України:
j) Очікувана дата, коли Держава-одержувач візьме на себе
відповідальність/Очікувана дата (або дати) розпакування: ______
__________________________ (підпис відповідального за облік ЯМ)
Начальник Управління
гарантій та безпеки перевезень

С.Д.Лопатін