КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 8 лютого 2006 р. № 122
Київ
Про затвердження Порядку визначення розміру і відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок викрадення електричної енергії
( Із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2024 року № 1039 )
Відповідно до статті 27 Закону України "Про електроенергетику" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок визначення розміру і відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок викрадення електричної енергії, що додається.
2. Національній комісії регулювання електроенергетики розробити і затвердити у тримісячний строк методику визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією.
Прем'єр-міністр України | Ю. ЄХАНУРОВ |
Інд. 37
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 лютого 2006 р. № 122
ПОРЯДОК
визначення розміру і відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок викрадення електричної енергії
1. Відповідно до цього Порядку визначається розмір збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок недоотримання коштів за електричну енергію, викрадену споживачем шляхом її самовільного використання без застосування приладів обліку (якщо таке застосування обов'язкове) або у разі умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, а також проводиться відшкодування завданих енергопостачальнику збитків.
2. Дія цього Порядку поширюється на всіх споживачів електричної енергії - суб'єктів господарської діяльності та фізичних осіб, що використовують електричну енергію для власних потреб.
У разі своєчасного повідомлення енергопостачальника у письмовій формі або з використанням цифрової інтегрованої інформаційно-аналітичної системи "Єдина платформа житлово-комунальних послуг" (далі - Єдина платформа) (за наявності електронних кабінетів у споживача та енергопостачальника) про виявлені споживачем пошкодження приладів (систем) обліку, пломб на приладах (до виявлення порушення представником енергопостачальника) та за відсутності явних ознак втручання в роботу приладів (систем) обліку зазначений Порядок не застосовується.
( абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2024 р. № 1039 )
3. Факти пошкодження приладів (систем) обліку, пломб на приладах, а також факти втручання в їх роботу, що призвели до заниження показань, встановлюються спеціалізованими організаціями (підприємствами), які мають право на проведення відповідної перевірки, із залученням представників Держспоживстандарту.
4. Обсяг електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, визначається за величиною розрахункового споживання електричної енергії протягом періоду порушення на підставі акта про порушення, складеного відповідно до Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених НКРЕКП.
( абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2024 р. № 1039 )
Допускається здійснення в автоматизованому режимі з використанням Єдиної платформи (за наявності електронних кабінетів у споживача та енергопостачальника) відповідних процедур, передбачених Правилами роздрібного ринку електричної енергії, зокрема:
( пункт 4 доповнено абзацом згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2024 р. № 1039 )
завантаження до Єдиної платформи електронного примірника акта про порушення, складеного у паперовій формі;
( пункт 4 доповнено абзацом згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2024 р. № 1039 )
передача заінтересованим сторонам електронного примірника акта про порушення, підтвердженого за допомогою електронного підпису.
( пункт 4 доповнено абзацом згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2024 р. № 1039 )
5. Розрахунок вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, здійснюється за встановленими для відповідної групи споживачів тарифами, що діяли у період порушення.
6. На підставі акта виявлених порушень енергопостачальник розраховує розмір завданих внаслідок викрадення електричної енергії збитків та надсилає споживачеві електричної енергії рахунок для їх оплати.
Зазначений рахунок може бути сформований та надісланий споживачу для оплати в автоматизованому режимі з використанням Єдиної платформи (за наявності електронних кабінетів у споживача та енергопостачальника).
( пункт 6 доповнено новим абзацом другим згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 03.09.2024 р. № 1039, у зв'язку з цим абзаци другий і третій вважати відповідно абзацами третім і четвертим )
Споживач електричної енергії здійснює оплату зазначених збитків протягом 30 днів після отримання рахунка.
У разі відмови споживача відшкодувати збитки підтвердження факту викрадення електричної енергії та стягнення збитків здійснюється у судовому порядку.
7. Рішення енергопостачальника щодо визначення розміру та порядку відшкодування збитків, завданих йому внаслідок викрадення електричної енергії, може бути оскаржено в установленому законом порядку.
____________