• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до Концепції розвитку електронної охорони здоров’я

Кабінет Міністрів України  | Розпорядження від 06.09.2024 № 857-р
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Розпорядження
  • Дата: 06.09.2024
  • Номер: 857-р
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Розпорядження
  • Дата: 06.09.2024
  • Номер: 857-р
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 6 вересня 2024 р. № 857-р
Київ
Про внесення змін до Концепції розвитку електронної охорони здоров’я
Внести до Концепції розвитку електронної охорони здоров’я, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2020 р. № 1671, - із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 9 лютого 2022 р. № 100 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 16, ст. 855), зміни, що додаються.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 80


ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 6 вересня 2024 р. № 857-р
ЗМІНИ,
що вносяться до Концепції розвитку електронної охорони здоров’я
1. Абзац перший розділу "Вступна частина" після слів "розвитку електронної охорони здоров’я" доповнити словами "і електронної системи охорони здоров’я".
2. У розділі "Проблеми, які потребують розв’язання":
1) в абзаці шостому слова "паперовому вигляді" замінити словами "паперовій формі";
2) доповнити розділ абзацами такого змісту:
"У частині розвитку електронної системи охорони здоров’я та інших інформаційно-комунікаційних систем у сфері охорони здоров’я потребують розв’язання такі проблеми:
потреба в забезпеченні сумісності (інтероперабельності) інформаційно-комунікаційних систем у сфері охорони здоров’я, а також елементів загальнонаціональної інтероперабельності та стандартів поширеного єдиного цифрового ідентифікатора особи, єдиного довідника адрес;
екстенсивна форма ведення медичної документації та недостатність інформації про стан здоров’я пацієнта (частина первинної медичної інформації зберігається в різних надавачів медичних послуг в паперовій формі, що призводить до адміністративного навантаження на працівників сфери охорони здоров’я та часових затрат; недостатність інформації в електронній формі про стан здоров’я пацієнта призводить до погіршення якості медичної допомоги).".
3. У розділі "Мета та строки реалізації Концепції":
1) абзац перший після слів "засад розвитку е-здоров’я в Україні" доповнити словами ", стратегічного бачення розвитку електронної системи охорони здоров’я";
2) абзац двадцять восьмий викласти в такій редакції:
"забезпечення національної сумісності (інтероперабельності) та електронної взаємодії центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я у встановленому законодавством порядку з іншими інформаційно-комунікаційними системами, державними інформаційними ресурсами;";
3) абзац тридцять шостий після слів "інформаційного простору" доповнити словами ", зокрема шляхом забезпечення транскордонної сумісності (інтероперабельності) та електронної взаємодії, центральної бази даних електронної системи охорони здоров’я, з іншими міжнародними інформаційними ресурсами в установленому законодавством порядку, та відповідними міжнародними документами і вимогами в зазначеній сфері".
4. Абзац одинадцятий розділу "Нормативно-правове забезпечення розвитку е-здоров’я" викласти в такій редакції:
"гармонізація національних стандартів з поширеними у світі стандартами та класифікаторами, впровадження міжнародно визнаних і поширених стандартів в Україні для забезпечення інтероперабельності, інтегрованості та гармонійного зв’язку з суміжними сферами, а також подальшої інтеграції із світовим медичним інформаційним простором, зокрема:".
5. У розділі "Організаційно-управлінське та технічне забезпечення розвитку е-здоров’я":
1) після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:
"забезпечення використання даних електронної системи охорони здоров’я для ухвалення управлінських рішень у сфері охорони здоров’я та громадського здоров’я, зокрема з використанням підходів Big Data та технологій штучного інтелекту;".
У зв’язку з цим абзаци п’ятий - двадцять п’ятий вважати відповідно абзацами шостим - двадцять шостим;
2) після абзацу дванадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:
"- впровадження інструментів моніторингу якості даних, стандартів обміну інформацією у сфері охорони здоров’я, єдиних термінологічних словників та класифікаторів;".
У зв’язку з цим абзаци тринадцятий - двадцять шостий вважати відповідно абзацами чотирнадцятим - двадцять сьомим;
3) в абзаці шістнадцятому слова "електронному вигляді" замінити словами "електронній формі".
6. Розділ "Забезпечення якості, безпечності та доступності е-здоров’я" після абзацу дванадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:
"продовження розширення формування публічних систем звітності для громадськості, зокрема інструментів публічного доступу до знеособлених відкритих даних;".
У зв’язку з цим абзаци тринадцятий - тридцять перший вважати відповідно абзацами чотирнадцятим - тридцять другим.
7. У розділі "Очікувані результати":
1) абзац шостий після слів "із суміжними сферами" доповнити словами ", а також забезпечити інтеграцію до світового медичного інформаційного простору";
2) абзац дванадцятий викласти в такій редакції:
"створити публічні інструменти звітності перед суспільством, підвищити прозорість і публічну доступність знеособлених відкритих даних;".