• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження плану заходів щодо розв’язання проблемних питань створення космічного ракетного комплексу “Циклон-4”

Кабінет Міністрів України  | Розпорядження, Заходи, План від 20.09.2017 № 653-р
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Розпорядження, Заходи, План
  • Дата: 20.09.2017
  • Номер: 653-р
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Розпорядження, Заходи, План
  • Дата: 20.09.2017
  • Номер: 653-р
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 20 вересня 2017 р. № 653-р
Київ
Про затвердження плану заходів щодо розв’язання проблемних питань створення космічного ракетного комплексу "Циклон-4"
1. Затвердити план заходів щодо розв’язання проблемних питань створення космічного ракетного комплексу "Циклон-4", що додається.
2. Державному космічному агентству, Міністерству закордонних справ, Фонду державного майна, Міністерству юстиції, Міністерству фінансів, Міністерству економічного розвитку і торгівлі, Державній фіскальній службі забезпечити виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням.
3. Державному космічному агентству подавати щокварталу до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом, Кабінетові Міністрів України узагальнену інформацію про хід виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням.
Прем'єр-міністр УкраїниВ.ГРОЙСМАН
Інд. 21
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 20 вересня 2017 р. № 653-р
ПЛАН
заходів щодо розв’язання проблемних питань створення космічного ракетного комплексу "Циклон-4"
ДКА, Мінекономрозвитку, МЗС.
2017 рік.
2. Провести інвентаризацію об’єктів права інтелектуальної власності, зокрема набутої в процесі діяльності під час виконання Договору між Україною та Федеративною Республікою Бразилія про довгострокове співробітництво щодо використання ракети-носія "Циклон-4" на пусковому центрі Алкантара, підписаного 21 жовтня 2003 р. у м. Бразиліа і ратифікованого Законом України від 4 лютого 2004 р. № 1429-IV (далі - Договір), у тому числі в рамках спільної діяльності після утворення бінаціональної компанії "Алкантара Циклон Спейс".
ДКА.
2017 рік.
3. Провести інвентаризацію виготовленої в рамках державних контрактів матеріальної частини ракети-носія, виготовленого в рамках провадження спільної діяльності технологічного обладнання наземного комплексу, конструкторсько-технологічної документації і забезпечити їх зберігання на підприємствах-виробниках* до вирішення питання щодо їх подальшого використання та фінансування відповідних видатків у межах наявного залишку кредитних ресурсів, залучених під державні гарантії для реалізації проекту створення космічного ракетного комплексу "Циклон-4", включаючи повернені страхові платежі.
За результатами проведеної інвентаризації до початку процедури ліквідації бінаціональної компанії "Алкантара Циклон Спейс" провести аналітичну роботу з визначення механізму взаєморозрахунків між підприємствами-виробниками* за активами і пасивами.
ДКА, Мінфін.
2017 рік.
__________
* Державні підприємства "Конструкторське бюро "Південне" імені М. К. Янгеля" (м. Дніпро), "Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені О.М. Макарова" (м. Дніпро), "Харківський завод транспортного устаткування", "Стивідорна компанія "Ольвія" (м. Миколаїв), казенне підприємство спеціального приладобудування "Арсенал" (м. Київ), публічні акціонерні товариства "Науково-виробниче підприємство ХАРТРОН-АРКОС" (м. Харків), "АТ Науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань" (м. Харків), "Дніпроважмаш" (м. Дніпро), "Азовзагальмаш" (м. Маріуполь Донецької області), "Науково-виробниче підприємство "АНТЕКС-Автоматика" (м. Сєвєродонецьк Луганської області), ТОВ "Продмаш" (м. Мелітополь Запорізької області), об’єднання підприємств "Електротехнічна корпорація "ЕлКор" (м. Харків).
4. Вжити заходів політичного характеру, спрямованих на мінімізацію негативних наслідків для українсько-бразильських відносин, що виникли у зв’язку з денонсацією Договору.
МЗС, ДКА.
2017-2018 роки.
5. Надати МЗС і Мін’юсту матеріали, що документально підтверджують втрати України у зв’язку з припиненням Федеративною Республікою Бразилія дії Договору.
ДКА, Мінфін, Фонд державного майна.
30 жовтня 2017 року.
6. Визначити підстави та механізми відшкодування збитків, завданих Україні внаслідок припинення та в період дії Договору, залучення міжнародної правової допомоги для захисту інтересів України, підготувати та в установленому порядку внести Кабінетові Міністрів України відповідний проект акта Кабінету Міністрів України.
ДКА, МЗС, Мін’юст.
30 листопада 2017 року.
7. Затвердити за участю бразильських представників бінаціональної компанії "Алкантара Циклон Спейс" порядок ліквідації зазначеної компанії.
ДКА, Фонд державного майна.
30 жовтня 2017 року.
8. Сприяти прийняттю на загальних зборах бінаціональної компанії "Алкантара Циклон Спейс" рішення про ліквідацію компанії та призначити ліквідатора зазначеної компанії від України.
ДКА, Фонд державного майна.
30 жовтня 2017 року.
9. Взяти участь у ліквідації бінаціональної компанії "Алкантара Циклон Спейс" та здійсненні розподілу її активів з урахуванням Угоди між Урядом України та Урядом Федеративної Республіки Бразилія щодо захисту технологій, пов’язаних з участю України в запусках з пускового центру Алкантара, від 16 січня 2002 року. Фінансування відповідних видатків здійснювати в межах наявного залишку кредитних ресурсів, залучених під державні гарантії для реалізації проекту створення космічного ракетного комплексу "Циклон-4", включаючи повернені страхові платежі.
ДКА, Фонд державного майна.
2017-2018 роки.
10. Забезпечити повернення в Україну згідно із статтями 6 і 12 Договору коштів та майна, належного Україні в результаті ліквідації бінаціональної компанії "Алкантара Циклон Спейс", транспортування та подальше зберігання переданого Україні майна та коштів. Фінансування відповідних видатків здійснювати в межах наявного залишку кредитних ресурсів, залучених під державні гарантії для реалізації проекту створення космічного ракетного комплексу "Циклон-4", включаючи повернені страхові платежі.
ДКА, Мінфін, Фонд державного майна.
2017-2018 роки.
11. Розробити директиви на переговори щодо пошуку потенційних партнерів та інвесторів для забезпечення здійснення пусків ракети-носія "Циклон-4" з території інших держав.
ДКА, МЗС.
2017 рік.
12. Провести засідання міжурядових комісій з питань співробітництва з іншими державами щодо пошуку потенційних партнерів для забезпечення здійснення пусків ракети-носія "Циклон-4" з території інших держав.
Мінекономрозвитку.
2017-2018 роки.
13. Підготувати та внести на розгляд Кабінету Міністрів України проект акта Кабінету Міністрів України щодо підтримки проекту створення космічного ракетного комплексу "Циклон-4" на території іншої держави із залученням іноземних інвесторів, визначення необхідних обсягів та джерел фінансування.
ДКА, МЗС, Мінфін, Мінекономрозвитку.
2017-2018 роки.
14. Підготувати та внести в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України проекти законів щодо внесення змін до Податкового та Митного кодексів України в частині норм щодо обмеження строку дії заходів з підтримки суб’єктів космічної діяльності строком дії пункту 4 статті 17 Договору , але не пізніше 1 січня 2023 р., та поширення дії цих норм (у частині виконання робіт у рамках створення космічного ракетного комплексу "Циклон-4") на тих суб’єктів космічної діяльності - резидентів України, що користувалися цими нормами станом на 16 липня 2016 року.
ДКА, Мінфін, Мінекономрозвитку, ДФС.
2017-2018 роки.
15. Вжити заходів до наземного експериментального відпрацювання ракети-носія "Циклон-4" в повному обсязі та виготовлення дослідного зразка ракети-носія для льотних випробувань. Фінансування відповідних видатків здійснювати в межах наявного залишку кредитних ресурсів, залучених під державні гарантії для реалізації проекту створення космічного ракетного комплексу "Циклон-4", включаючи повернені страхові платежі.
ДКА, Мінфін.
2017-2018 роки.