КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 27 грудня 2017 р. № 1094 Київ |
Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 316 від 25.04.2018 № 637 від 22.07.2020 № 147 від 23.02.2022 № 174 від 28.02.2023 № 358 від 29.03.2024 № 840 від 23.07.2024 № 14 від 10.01.2025 )
Відповідно до частини дев’ятої статті 16 Основ законодавства України про охорону здоров’я Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я, що додається.
2. Міністерству охорони здоров’я протягом трьох місяців привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.
Прем'єр-міністр України | В.ГРОЙСМАН |
Інд. 73 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 грудня 2017 р. № 1094
ПОРЯДОК
проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я
Загальна частина
1. Цей Порядок визначає механізм проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я (далі - конкурс).
Вимоги цього Порядку поширюються на відбір кандидатур на посади керівників державних та комунальних закладів охорони здоров’я (далі - заклад), крім закладів охорони здоров’я МВС, військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, утворених відповідно до законів.
( Абзац другий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 316 від 25.04.2018 )
2. Особливості конкурсу для призначення керівників закладів, які провадять діяльність з надання лише первинної медичної допомоги, можуть визначатися відповідними уповноваженими виконавчими органами управління власника закладу охорони здоров’я (далі - органи управління).
Керівники закладів, які є відокремленими підрозділами юридичних осіб, призначаються на посаду органами управління на конкурсній основі в порядку, визначеному власником юридичної особи.
( Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 840 від 23.07.2024 )
3. Конкурс проводиться з дотриманням принципів:
1) забезпечення рівного доступу;
2) політичної неупередженості;
3) законності;
4) довіри суспільства;
5) недискримінації;
6) прозорості;
7) доброчесності;
8) ефективного і справедливого процесу відбору.
Умови проведення конкурсу
4. Підставою для проведення конкурсу є рішення органу управління, яке приймається протягом трьох робочих днів з моменту виникнення вакантної посади.
5. Конкурс складається з таких етапів:
1) прийняття рішення про проведення конкурсу;
2) формування конкурсної комісії;
( Підпункт 2 пункту 5 в редакції Постанови КМ № 840 від 23.07.2024 )
3) підготовка до проведення конкурсу;
( Підпункт 3 пункту 5 в редакції Постанови КМ № 840 від 23.07.2024 )
4) проведення конкурсу;
( Підпункт 4 пункту 5 в редакції Постанови КМ № 840 від 23.07.2024 )
5) оприлюднення результатів конкурсу.
6. Орган управління тимчасово (з дня виникнення вакантної посади до призначення керівника закладу за результатами конкурсу) покладає виконання обов’язків керівника закладу на особу з числа штатних працівників цього закладу або з числа інших осіб на строк, що не перевищує три місяці.
Особа, на яку покладається виконання обов’язків керівника закладу, повинна відповідати кваліфікаційним вимогам, визначеним пунктом 27 цього Порядку, в частині освіти, стажу роботи та володіння державною мовою.
( Пункт 6 в редакції Постанов КМ № 637 від 22.07.2020, № 840 від 23.07.2024 )
7. Особи, які подали необхідні документи для участі в конкурсі, є претендентами на зайняття посади (далі - претенденти).
Склад, порядок формування та діяльності конкурсної комісії, її повноваження
8. Для проведення окремого конкурсу рішенням органу управління утворюється окрема конкурсна комісія.
( Пункт 8 в редакції Постанови КМ № 637 від 22.07.2020 )
9. Конкурсна комісія утворюється рішенням органу управління не пізніше ніж через 20 днів після оприлюднення рішення про проведення конкурсу.
10. Конкурсна комісія у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами та цим Порядком.
11. До складу конкурсної комісії входять у кількості, визначеній відповідно до пунктів 13 і 14 цього Порядку:
1) представники органу управління, МОЗ та Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурного підрозділу з питань охорони здоров’я обласної, Київської або Севастопольської міської держадміністрації відповідно до місцезнаходження закладу (далі - структурний підрозділ з питань охорони здоров’я).
Представники МОЗ обов’язково входять до складу конкурсної комісії у разі проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного або надкластерного комунального закладу. При цьому представниками МОЗ можуть бути як працівники МОЗ, так і працівники центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра охорони здоров’я, державних закладів (установ, підприємств, організацій), які належать до сфери управління МОЗ та яким делеговано право представляти МОЗ у складі конкурсної комісії.
Представники структурного підрозділу з питань охорони здоров’я входять до складу конкурсної комісії у разі проведення конкурсу на зайняття посади керівника надкластерного або кластерного комунального закладу. При цьому представниками структурного підрозділу з питань охорони здоров’я можуть бути як працівники такого підрозділу, так і працівники комунальних закладів (установ, підприємств, організацій), яким делеговано право представляти структурний підрозділ з питань охорони здоров’я у складі конкурсної комісії;
2) представники трудового колективу відповідного закладу, обрані на загальних зборах трудового колективу;
3) представники професійних спілок у сфері охорони здоров’я;
4) представники громадських об’єднань, які провадять діяльність у сфері охорони здоров’я та/або у сфері запобігання і протидії корупції (далі - громадські об’єднання), що передбачено їх статутами та підтверджується публічно оприлюдненою інформацією про результати такої діяльності за попередні роки, та які провадять такий вид діяльності (до дати оприлюднення рішення про оголошення конкурсу):
не менше п’яти років на території не менш як двох областей або області та м. Києва, - для включення до складу конкурсної комісії щодо проведення конкурсу на зайняття посади керівника закладу національного рівня або надкластерного закладу;
не менше трьох років на території області або м. Києва, - для включення до складу конкурсної комісії щодо проведення конкурсу на зайняття посади керівника закладу обласного рівня або кластерного закладу;
не менше одного року, - для включення до складу конкурсної комісії щодо проведення конкурсу на зайняття посади керівника закладу районного, міського рівня або загального закладу, закладу, що надає виключно первинну медичну допомогу.
Громадські об’єднання, що відповідають критеріям, визначеним в абзацах сьомому - десятому цього пункту, подають до органу управління пропозиції щодо включення кандидатур до складу конкурсної комісії з дотриманням таких вимог:
до складу конкурсної комісії дозволяється делегувати від громадського об’єднання лише одного представника, який не може бути делегований одночасно від різних громадських об’єднань;
пов’язані громадські об’єднання, які мають одного і того ж засновника, керівника чи спільних членів органів управління, не можуть делегувати своїх представників до складу однієї конкурсної комісії;
до складу конкурсної комісії не можуть бути делеговані як представники громадських об’єднань депутати будь-якого рівня, посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Орган управління відбирає до складу конкурсної комісії представників з числа кандидатур, запропонованих громадськими об’єднаннями, з дотриманням зазначених вимог.
У разі коли загальна кількість запропонованих громадськими об’єднаннями до складу конкурсної комісії кандидатур перевищує кількість, визначену відповідно до пунктів 13 і 14 цього Порядку, орган управління під час відбору надає перевагу тим представникам громадських об’єднань, які відповідають таким критеріям:
досвід діяльності громадського об’єднання у сфері охорони здоров’я та/або у сфері запобігання і протидії корупції більш як п’ять років;
наявність у громадського об’єднання досвіду участі у державних та/або міжнародних грантових програмах та/або проектах міжнародної технічної допомоги;
наявність у громадського об’єднання досвіду діяльності у складі консультативно-дорадчих органів при центральних або місцевих органах виконавчої влади та/або органах місцевого самоврядування;
наявність у громадського об’єднання нагород від центральних та/або місцевих органів виконавчої влади, та/або органів місцевого самоврядування, та/або міжнародних неурядових організацій;
наявність у громадського об’єднання відокремленого підрозділу на території області або м. Києва, на якій розташовано заклад, на зайняття посади керівника якого проводиться конкурс;
входження представника громадського об’єднання до складу наглядової ради закладу як представника громадськості (незалежного члена наглядової ради);
наявність у представника громадського об’єднання освіти на рівні та у галузях знань, визначених пунктом 27 цього Порядку, наукового ступеня, вченого або почесного звання, державних нагород.
Громадські об’єднання подають до органу управління інформацію, що підтверджує їх відповідність критеріям, визначеним в абзацах сімнадцятому - двадцять третьому цього пункту, за відповідність кожному з яких їм нараховуються бали:
по 2 бали - за відповідність критеріям, визначеним в абзацах сімнадцятому - дев’ятнадцятому цього пункту;
по 1 балу - за відповідність критеріям, визначеним в абзацах двадцятому - двадцять третьому цього пункту.
Орган управління відбирає до складу конкурсної комісії представників громадських об’єднань, які отримали найвищу суму балів, нарахованих за відповідність критеріям, визначеним в абзацах сімнадцятому - двадцять третьому цього пункту.
У разі відсутності звернень від громадських об’єднань щодо включення кандидатів до складу конкурсної комісії орган управління має право надіслати звернення до громадських об’єднань, які відповідають критеріям, визначеним в абзацах сьомому - десятому цього пункту, щодо включення їх представників до складу конкурсної комісії.
Конкурсна комісія, склад та кількість членів якої не відповідає вимогам пунктів 13 і 14 цього Порядку, не є правоможною.
( Пункт 11 в редакції Постанови КМ № 840 від 23.07.2024 )
12. Оголошення про початок формування конкурсної комісії оприлюднюється на Єдиному веб-порталі вакантних посад у державних та комунальних закладах охорони здоров’я (далі - Єдиний веб-портал) та офіційному веб-сайті органу управління одночасно з оприлюдненням рішення про проведення конкурсу. Пропозиції щодо кандидатур до складу конкурсної комісії подаються до органу управління протягом 15 днів з моменту оприлюднення оголошення.
( Пункт 12 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 637 від 22.07.2020, № 358 від 29.03.2024 )
13. Кількість членів конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади керівника державного та надкластерного комунального закладу становить 12 осіб, з яких шість осіб є представниками громадських об’єднань.
Кількість членів конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади керівника кластерного, загального та іншого комунального закладу становить 10 осіб, з яких п’ять осіб є представниками громадських об’єднань.
При цьому до складу конкурсної комісії входять:
для державних закладів, що належать до сфери управління МОЗ:
- від МОЗ - три представники;
- від репрезентативних всеукраїнських галузевих професійних спілок - один представник;
- від трудового колективу закладу - два представники;
для державних закладів, що не належать до сфери управління МОЗ:
- від органу управління - два представники;
- від МОЗ - один представник;
- від репрезентативних всеукраїнських галузевих професійних спілок - один представник;
- від трудового колективу закладу - два представники;
для надкластерних комунальних закладів та/або комунальних закладів обласного рівня:
- від органу управління, МОЗ, структурного підрозділу з питань охорони здоров’я, репрезентативних всеукраїнських галузевих або регіональних (обласних) професійних спілок - по одному представнику;
- від трудового колективу закладу - два представники;
для кластерних, загальних та інших комунальних закладів:
- від органу управління - два представники або один представник у разі, коли до складу конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади керівника кластерного закладу входить представник структурного підрозділу з питань охорони здоров’я;
- від репрезентативних всеукраїнських галузевих або регіональних (обласних), або місцевих професійних спілок - один представник;
- від трудового колективу закладу - два представники.
Конкурсна комісія може прийняти рішення про залучення до роботи експертів/фахівців/науковців з відповідної галузі знань (далі - експерти) з правом дорадчого голосу для проведення оцінки конкурсної пропозиції та співбесіди щодо відповідності професійної компетентності претендента встановленим вимогам.
У разі коли трудовий колектив закладу у строк, визначений пунктом 12 цього Порядку, не подав пропозиції щодо кандидатур своїх представників до складу конкурсної комісії, обраних на загальних зборах трудового колективу, кількість та склад конкурсної комісії визначається відповідно до пункту 14 цього Порядку.
( Пункт 13 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 14 від 10.01.2025 )( Пункт 13 в редакції Постанови КМ № 840 від 23.07.2024 )
14. Для новостворених закладів до складу конкурсної комісії входять представники, визначені у пункті 11 цього Порядку, крім представників трудового колективу.
Кількість членів конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади керівника новоствореного державного закладу становить 10 осіб, з яких п’ять осіб є представниками громадських об’єднань.
Кількість членів конкурсної комісії з проведення конкурсу на зайняття посади керівника новоствореного комунального закладу становить вісім осіб, з яких чотири особи є представниками громадських об’єднань.
При цьому до складу конкурсної комісії входять:
для новостворених державних закладів, що належать до сфери управління МОЗ:
- від МОЗ - чотири представники;
- від репрезентативних всеукраїнських галузевих професійних спілок - один представник;
для новостворених державних закладів, що не належать до сфери управління МОЗ:
- від органу управління - два представники;
- від МОЗ - два представники;
- від репрезентативних всеукраїнських галузевих професійних спілок - один представник;
для новостворених комунальних закладів:
- від органу управління - два представники;
- від структурного підрозділу з питань охорони здоров’я - один представник;
- від репрезентативних всеукраїнських галузевих або регіональних (обласних), або місцевих професійних спілок - один представник.
( Пункт 14 в редакції Постанови КМ № 840 від 23.07.2024 )
15. Формою роботи конкурсної комісії є засідання. Засідання конкурсної комісії є правоможним у разі участі в ньому не менш як двох третин її складу.
16. Персональний склад конкурсної комісії, у тому числі голова та секретар конкурсної комісії, затверджуються рішенням органу управління. Зміни до складу конкурсної комісії вносяться рішенням органу управління.
17. Членом конкурсної комісії не може бути особа, щодо якої є документально підтверджена інформація про:
наявність судимості за вчинення умисного злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку;
накладення адміністративного стягнення за корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення - протягом трьох років з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили;
наявність конфлікту інтересів.
18. Під час виникнення у члена конкурсної комісії обставин, передбачених пунктом 17 цього Порядку, такий член конкурсної комісії зобов’язаний невідкладно самостійно подати органові управління письмову заяву про самовідвід.
У разі неподання зазначеної інформації член конкурсної комісії несе відповідальність згідно із законодавством.
У разі виникнення (виявлення) у члена конкурсної комісії обставин, передбачених пунктом 17 цього Порядку, після формування складу конкурсної комісії такий член конкурсної комісії підлягає заміні відповідним суб’єктом подання, який запропонував кандидатуру зазначеного члена конкурсної комісії, не пізніше наступного робочого дня після встановлення (виявлення) зазначених обставин.
19. Повноваження члена конкурсної комісії припиняються рішенням органу управління у разі, коли ним пропущено без поважних причин два або більше засідань конкурсної комісії підряд. Поважними причинами відсутності члена конкурсної комісії на її засіданні є відрядження, тимчасова непрацездатність, відпустка.
20. Заміна, припинення повноважень члена або членів конкурсної комісії не має наслідком зупинення її роботи (крім випадку, коли конкурсна комісія є неправоможною відповідно до пункту 15 цього Порядку).
21. Засідання конкурсної комісії проводяться у приміщенні органу управління. Орган управління забезпечує діяльність конкурсної комісії.
22. Рішення конкурсної комісії приймаються шляхом відкритого поіменного голосування. Пропозиція про включення питання до порядку денного може бути поставлена на голосування на вимогу будь-якого члена конкурсної комісії.
23. Рішення конкурсної комісії приймаються більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні.
У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні конкурсної комісії. Рішення про відповідність учасника конкурсу критерію доброчесності вважається ухваленим, якщо за нього проголосувала більшість членів комісії з числа представників громадських об’єднань, а у разі рівного розподілу голосів під час прийняття такого рішення вирішальними є голоси членів комісії з числа представників громадських об’єднань.
( Абзац другий пункту 23 в редакції Постанови КМ № 840 від 23.07.2024 )
Рішення оформлюється протоколом не пізніше наступного робочого дня після проведення засідання та підписується усіма присутніми на засіданні членами конкурсної комісії. Кожен член конкурсної комісії має право додати до протоколу окрему думку щодо змісту та обставин засідання конкурсної комісії не пізніше наступного дня після ознайомлення з протоколом. Надана окрема думка до протоколу засідання конкурсної комісії є невід’ємною частиною такого протоколу.
Конкурсна комісія оприлюднює на Єдиному веб-порталі та офіційному веб-сайті органу управління інформацію про рішення конкурсної комісії не пізніше наступного робочого дня після підписання протоколу.
( Абзац четвертий пункту 23 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 358 від 29.03.2024 )
24. Конкурсна комісія:
оприлюднює оголошення про проведення конкурсу;
встановлює вимоги до претендентів з урахуванням вимог, установлених законодавством та цим Порядком;
( Абзац третій пункту 24 в редакції Постанови КМ № 840 від 23.07.2024 )
встановлює вимоги до конкурсних пропозицій;
оприлюднює результати засідань конкурсної комісії та результати конкурсу;
перевіряє документи, подані претендентами щодо відповідності установленим вимогам;
приймає рішення про допуск претендентів до конкурсу або відхилення їх кандидатур;
забезпечує відкритість конкурсу відповідно до вимог цього Порядку;
оцінює учасників конкурсу за критеріями, визначеними пунктом 35 цього Порядку;
( Абзац дев'ятий пункту 24 в редакції Постанови КМ № 840 від 23.07.2024 )
відбирає шляхом голосування з числа учасників одну кандидатуру на посаду керівника закладу, оформлює відповідне рішення конкурсної комісії та вносить подання керівникові органу управління, який призначає такого кандидата на посаду керівника закладу;
здійснює інші повноваження, передбачені цим Порядком.
25. Голова комісії:
1) здійснює керівництво діяльністю конкурсної комісії, визначає порядок її роботи;
2) головує на засіданнях конкурсної комісії;
3) організовує і контролює виконання покладених на конкурсну комісію завдань.
26. Секретар конкурсної комісії забезпечує:
1) ведення та оформлення протоколів засідань конкурсної комісії;
2) підготовку проекту порядку денного засідання та надсилання його членам конкурсної комісії;
3) за дорученням голови конкурсної комісії виконує іншу організаційну роботу.
У разі відсутності на засіданні голови або секретаря конкурсної комісії їх обов’язки виконує один із членів конкурсної комісії, обраний на її засіданні.
Підготовка до проведення конкурсу
27. Комісія не пізніше ніж протягом трьох днів після формування її складу оприлюднює на Єдиному веб-порталі та офіційному веб-сайті органу управління оголошення про проведення конкурсу.
( Абзац перший пункту 27 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 358 від 29.03.2024 )
В оголошенні зазначаються такі відомості:
підстави проведення конкурсу;
( Абзац третій пункту 27 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 840 від 23.07.2024 )
найменування, юридичне та фактичне місцезнаходження закладу, основні напрями його діяльності з додержанням вимог законодавства про інформацію з обмеженим доступом, статут, структура закладу, а також кошторисні призначення для фінансового забезпечення діяльності закладу;
дата початку, кінцевий строк і адреса приймання документів для участі у конкурсі;
номер телефону та адреса електронної пошти для довідок;
перелік документів, що подаються претендентом для участі в конкурсі;
вимоги до претендента та конкурсної пропозиції;
умови оплати праці керівника закладу із зазначенням істотних умов контракту;
дата і місце проведення конкурсу.
Претендент на посаду керівника закладу повинен відповідати таким кваліфікаційним вимогам:
( Пункт 27 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 840 від 23.07.2024 )
наявність вищої освіти другого (магістерського) рівня у галузях знань "Управління та адміністрування", "Публічне управління та адміністрування", "Державне управління", "Право" або "Охорона здоров’я".
( Пункт 27 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 840 від 23.07.2024 )
У разі наявності у претендента на посаду керівника закладу вищої освіти у галузі знань "Охорона здоров’я" також вимагається наявність спеціалізації за спеціальністю "Організація і управління охороною здоров’я" або спеціалізації за однією з лікарських спеціальностей (для учасників конкурсу на зайняття посади керівника закладу, що надає виключно первинну медичну допомогу), або спеціалізації за спеціальністю "Організація і управління фармацією" (для учасників конкурсу на зайняття посади керівника фармацевтичного (аптечного) закладу);
( Пункт 27 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 840 від 23.07.2024 )
стаж роботи:
( Пункт 27 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 840 від 23.07.2024 )
- не менше семи років за спеціальністю або в органах, установах, на підприємствах, в організаціях у сфері охорони здоров’я, з яких не менше трьох років на керівних посадах, - для закладу національного рівня або надкластерного закладу;
( Пункт 27 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 840 від 23.07.2024 )
- не менше п’яти років за спеціальністю або в органах, установах, на підприємствах, в організаціях у сфері охорони здоров’я, з яких не менше двох років на керівних посадах, - для кластерного закладу;
( Пункт 27 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 840 від 23.07.2024 )
- не менше трьох років за спеціальністю або в органах, установах, на підприємствах, в організаціях у сфері охорони здоров’я, з яких не менше одного року на керівних посадах, - для загального та іншого закладу;
( Пункт 27 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 840 від 23.07.2024 )
- не менше трьох років за спеціальністю або в органах, установах, на підприємствах, в організаціях у сфері охорони здоров’я або одного року на керівних посадах - для закладу, що надає виключно первинну медичну допомогу;
( Пункт 27 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 840 від 23.07.2024 )
володіння державною мовою, що засвідчується відповідним документом, визначеним Законом України "Про забезпечення функціонування української мови як державної";
( Пункт 27 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 840 від 23.07.2024 )
відповідність критерію доброчесності;
( Пункт 27 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 840 від 23.07.2024 )
наявність управлінських навичок.
( Пункт 27 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 840 від 23.07.2024 )
Одна і та сама особа не може бути керівником відповідного закладу більш як два строки підряд.
( Пункт 27 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 840 від 23.07.2024 )
28. Для участі у конкурсі особа, з використанням засобів електронної ідентифікації, зокрема кваліфікованих електронних підписів, подає на Єдиному веб-порталі скановані копії таких документів:
1) паспорта громадянина України або посвідки на постійне проживання чи посвідки на тимчасове проживання (для іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах);
2) заяви про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади за формою згідно з додатком 1;
3) резюме у довільній формі;
4) автобіографії (у випадках, визначених законодавством);
5) документів про освіту, науковий ступінь, вчене звання, кваліфікаційну категорію, підвищення кваліфікації (надаються у разі відсутності відомостей про документ про освіту в Єдиній державній електронній базі з питань освіти), що підтверджують відповідність претендента кваліфікаційним вимогам до керівника закладу охорони здоров’я, а також трудової книжки (у разі наявності) або відомостей про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування або інших документів, що підтверджують досвід роботи);
6) конкурсної пропозиції обсягом не більше ніж 15 сторінок друкованого тексту;
7) витягу з інформаційно-аналітичної системи "Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної відповідальності та наявності судимості";
8) довідки про проходження попереднього, періодичного та позачергового психіатричних оглядів, зокрема на предмет вживання психоактивних речовин, за формою, затвердженою МОЗ;
9) попередження стосовно встановлених Законом України "Про запобігання корупції" вимог та обмежень, підписане претендентом на посаду, за формою згідно з додатком 3;
10) заяви про відсутність у діях особи конфлікту інтересів за формою згідно із додатком 4;
11) підтверджень подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік (відповідно до абзацу першого частини третьої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції").
Особа, яка виявила бажання взяти участь у конкурсі, може подати скановані копії додаткових документів стосовно досвіду роботи, професійної компетентності і репутації (характеристики, рекомендації, наукові публікації та інші).
Відповідальність за достовірність поданих документів покладається на претендента.
( Пункт 28 в редакції Постанови КМ № 358 від 29.03.2024 )
29. Конкурсна пропозиція може містити проект плану розвитку закладу на середньострокову перспективу (три - п’ять років), в якому передбачаються:
план реформування закладу протягом першого року;
( Абзац другий пункту 29 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 840 від 23.07.2024 )
заходи з виконання завдань закладу і результати аналізу можливих ризиків, пропозиції з поліпшення економічних та фінансових показників закладу, підвищення ефективності його діяльності, запобігання корупції;
пропозиції щодо залучення інвестицій для розвитку закладу;
пропозиції (відомості) щодо очікуваної динаміки поліпшення основних показників діяльності закладу.
Особа, на яку покладено виконання обов’язків керівника закладу на строк проведення конкурсу, зобов’язана забезпечити розміщення на офіційному веб-сайті закладу необхідного для підготовки конкурсної пропозиції набору даних про діяльність відповідного закладу з однаковим доступом до нього усіх учасників конкурсу. Обов’язкові елементи такого набору даних визначаються у порядку оцінювання учасників конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я, затвердженому МОЗ.
( Пункт 29 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 840 від 23.07.2024 )
30. Документи для участі у конкурсі приймаються у строк не менше 14 календарних днів, але не більше 30 календарних днів після дати оприлюднення оголошення на Єдиному веб-порталі.
( Пункт 30 в редакції Постанови КМ № 358 від 29.03.2024 )
31. За рішенням конкурсної комісії претендент не допускається до участі в конкурсі у разі:
неподання ним необхідних документів, передбачених пунктом 28 цього Порядку;
( Абзац другий пункту 31 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 840 від 23.07.2024 )
його невідповідності встановленим комісією вимогам до претендентів та конкурсних пропозицій;
наявності у претендента незнятої або непогашеної в установленому законом порядку судимості, заборони займати відповідні посади або провадити певні види діяльності;
наявності судового рішення, яке набрало законної сили, за яким претендент визнаний винним у вчиненні корупційного правопорушення або правопорушення, пов’язаного з корупцією;
( Абзац п'ятий пункту 31 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 840 від 23.07.2024 )
перебування претендента на посаді керівника відповідного закладу більш як два строки підряд.
( Пункт 31 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 840 від 23.07.2024 )
Претенденти, допущені до участі в конкурсі, є його учасниками. Про прийняте конкурсною комісією рішення претенденти та учасники повідомляються секретарем конкурсної комісії протягом трьох робочих днів з дня проведення засідання з розгляду документів.
32. Документи, подані претендентами для участі у конкурсі, не розглядаються у разі:
1) подання їх на Єдиному веб-порталі в останній день строку подання після закінчення робочого часу;
2) подання їх на Єдиному веб-порталі після закінчення строку подання.
( Пункт 32 в редакції Постанови КМ № 358 від 29.03.2024 )
Проведення конкурсу
33. Початком проведення конкурсу вважається дата, на яку призначено засідання конкурсної комісії з розгляду заяв претендентів і доданих до них документів. Проведення конкурсу завершується в день ухвалення конкурсною комісією рішення про затвердження його результатів. Строк проведення конкурсу становить не більш як 30 календарних днів.
34. Конкурсна комісія проводить необхідну кількість засідань з метою забезпечення проходження кожним учасником конкурсу таких етапів:
1) проведення співбесід з учасниками конкурсу з метою оцінювання їх відповідності критерію доброчесності;
2) заслуховування конкурсних пропозицій учасників конкурсу;
3) рейтингове оцінювання учасників конкурсу та визначення фіналістів конкурсу;
4) проведення підсумкових співбесід з фіналістами конкурсу та визначення переможця конкурсу.
( Пункт 34 в редакції Постанови КМ № 840 від 23.07.2024 )
35. Під час проведення співбесід та заслуховування конкурсних пропозицій конкурсна комісія оцінює учасників конкурсу за такими критеріями:
1) доброчесність - дотримання норм етики та деонтології, спрямованість дій на захист прав і законних інтересів громадян у сфері охорони здоров’я та відмова від превалювання приватного інтересу під час провадження професійної діяльності;
2) професійна компетентність;
3) управлінські навички.
За результатами проведення співбесіди та подальшого обговорення конкурсна комісія приймає рішення щодо відповідності кожного учасника конкурсу критерію доброчесності, що ухвалюється відкритим голосуванням відповідно до пункту 23 цього Порядку. Якщо за результатами голосування прийнято рішення про те, що учасник конкурсу не відповідає критерію доброчесності, він вважається таким, що знімається з подальшої участі у конкурсі, про що зазначається у протоколі засідання конкурсної комісії.
За результатами заслуховування конкурсних пропозицій учасники конкурсу оцінюються за зазначеними критеріями (крім доброчесності) кожним членом конкурсної комісії шляхом виставлення претендентам балів від 1 до 12, при цьому 1 є найнижчим балом, а 12 - найвищим.
Учасник конкурсу під час оцінювання може отримати до загальної суми балів, виставлених членами конкурсної комісії, по одному додатковому балу за умови документального підтвердження:
наявності наукового ступеня або вченого чи почесного звання;
вільного володіння однією з іноземних мов, що є офіційною мовою Ради Європи.
Рейтингова оцінка у балах (Р), отримана учасником конкурсу, розраховується за такою формулою:
де П - сума балів, виставлених членами конкурсної комісії за критерієм "професійна компетентність" за шкалою від 1 до 12;
У - сума балів, виставлених членами конкурсної комісії за критерієм "управлінські навички" за шкалою від 1 до 12;
К - кількість членів конкурсної комісії, що взяла участь в оцінюванні учасника конкурсу;
Д - додаткові бали, виставлені членами конкурсної комісії.
Виставлені членами конкурсної комісії бали, додаткові бали та рейтингова оцінка, отримана учасником конкурсу, вносяться до протоколу засідання конкурсної комісії.
До числа фіналістів конкурсу, з якими проводиться підсумкова співбесіда, входять учасники конкурсу (до трьох осіб), які отримали найвищі рейтингові оцінки.
Вимоги до оцінювання за зазначеними критеріями та перелік індикаторів відповідності учасників конкурсу за кожним критерієм визначаються у порядку оцінювання учасників конкурсу на зайняття посади керівника державного, комунального закладу охорони здоров’я, затвердженому МОЗ.
( Пункт 35 в редакції Постанови КМ № 840 від 23.07.2024 )
36. Представники засобів масової інформації мають право бути присутніми на засіданнях конкурсної комісії під час розкриття пакетів документів, поданих претендентами, їх розгляду, під час заслуховування конкурсних пропозицій учасників та оголошення результатів конкурсу. При цьому присутнім заборонено у будь-який спосіб втручатися чи перешкоджати роботі конкурсної комісії.
37. Для забезпечення максимальної прозорості проведення конкурсу орган управління забезпечує його відеофіксацію.
Відеозапис засідання конкурсної комісії оприлюднюється на Єдиному веб-порталі та офіційному веб-сайті органу управління не пізніше наступного дня з дати проведення засідання та зберігається на Єдиному веб-порталі та офіційному веб-сайті органу управління не менше одного року.
( Пункт 37 в редакції Постанови КМ № 358 від 29.03.2024 )
Оприлюднення результатів конкурсу
38. За результатами проведення підсумкових співбесід з фіналістами конкурсу конкурсна комісія шляхом голосування відбирає з числа фіналістів конкурсу одну кандидатуру, яка відповідає встановленим вимогам, - переможця конкурсу, після чого вносить відповідне подання керівникові органу управління, що здійснює призначення переможця конкурсу на посаду керівника закладу. Рішення про призначення на посаду та укладення контракту на строк від трьох до п’яти років, приймається протягом одного місяця з дня внесення конкурсною комісією відповідного подання. Зазначений строк може бути продовжено на період проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад з підвищеним корупційним ризиком (у випадках, передбачених законодавством), інших процедур, передбачених законодавством.
( Пункт 38 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 840 від 23.07.2024 )
39. Результати конкурсу оприлюднюються на Єдиному веб-порталі та офіційному веб-сайті органу управління.
( Абзац перший пункту 39 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 358 від 29.03.2024 )
Конкурсна комісія має право прийняти вмотивоване рішення про відхилення кандидатур усіх учасників конкурсу та надіслати органові управління обґрунтовану пропозицію про призначення повторного конкурсу.
40. Рішення щодо процедури проведення конкурсу може бути оскаржене в установленому законодавством порядку.
( Пункт 40 в редакції Постанови КМ № 840 від 23.07.2024 )
Додаток 1
до Порядку
ЗАЯВА
( Див. текст )( Додаток 2 виключено на підставі Постанови КМ № 358 від 29.03.2024 )
Додаток 3
до Порядку
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
про вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції"
Про вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про запобігання корупції", попереджений (попереджена).
____ __________20___ р. | ________________ (підпис) | ___________________ (прізвище, та ініціали) |
Додаток 4
до Порядку
ЗАЯВА
про відсутність конфлікту інтересів
( Див. текст )