• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Інструкція щодо обліку худоби у домашніх господарствах у сільських, селищних та міських радах, на території яких розташовані сільські населені пункти, за станом на 1 січня 2006 року

Державний комітет статистики України  | Інструкція від 07.07.2005 № 169 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Інструкція
  • Дата: 07.07.2005
  • Номер: 169
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет статистики України
  • Тип: Інструкція
  • Дата: 07.07.2005
  • Номер: 169
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
статистики України
07.07.2005 N 169
( z0779-05 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 липня 2005 р.
за N 781/11061
( Інструкція втратила чинність на підставі Наказу Державного комітету статистики N 189 від 02.07.2007 )
ІНСТРУКЦІЯ
щодо обліку худоби у домашніх господарствах у сільських, селищних та міських радах, на території яких розташовані сільські населені пункти, за станом на 1 січня 2006 року
1. Загальні положення
1.1. Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 липня 2004 року N 424-р "Про проведення перезакладення книг погосподарського обліку та перепису поголів'я худоби у домашніх господарствах" органами державної статистики з 1 до 15 січня 2006 року проводиться облік поголів'я худоби у домашніх господарствах у сільських, селищних та міських радах, на території яких розташовані сільські населені пункти.
1.2. Облік худоби у домашніх господарствах у сільській місцевості проводиться на суцільній основі на підставі перезакладення і уточнення даних погосподарських книг, інших форм погосподарського обліку, який здійснюється сільськими, селищними та міськими радами, на території яких розташовані сільські населені пункти, з проведенням вибіркової контрольної перевірки.
Документи погосподарського обліку у сільських, селищних та міських радах та порядок їх заповнення затверджено наказом Держкомстату України від 18.04.2005 N 95 "Про затвердження форм погосподарського обліку та Інструкції з ведення погосподарського обліку в сільських, селищних та міських радах" та зареєстровано в Мін'юсті України 11 травня 2005 року за N 487/10767.
1.3. Облік худоби у домашніх господарствах у сільській місцевості проводиться щорічно та здійснюється з метою визначення поголів'я худоби та птиці, яке утримується домогосподарствами, як для задоволення власних потреб у продовольстві, так і для продажу. Дані обліку худоби необхідні для інформування уряду країни про чисельність та тенденції зміни поголів'я сільськогосподарських тварин. Ці дані беруться за основу при визначенні й оцінці обсягів та кон'юнктури виробництва окремих видів продукції сільського господарства.
1.4. Відповідно до статті 13 Закону України "Про державну статистику" та Положення про Державний комітет статистики України, затвердженого Указом Президента України від 19 січня 2004 року N 60, органи державної статистики мають право застосовувати під час проведення державних статистичних спостережень щодо фізичних осіб, які підлягають цим спостереженням, метод безпосереднього відвідування працівниками органів державної статистики та тимчасовими працівниками, які залучаються до проведення статистичних спостережень, їх житлових і господарських приміщень та будівель, земельних ділянок тощо.
2. Порядок проведення обліку худоби
2.1. Облік худоби у домашніх господарствах у сільській місцевості проводиться станом на 1 січня 2006 року (на 12 годину ночі з 31 грудня 2005 року на 1 січня 2006 року) та триває з 1 до 15 січня (включно) 2006 року.
2.2. Для проведення обліку худоби районні органи державної статистики не пізніше 15 грудня 2005 року повинні забезпечити голову сільської ради або особу, яка відповідальна за проведення обліку худоби, бланками форм N 3 "Переписний лист домашніх господарств з обліку худоби та наявності сільськогосподарської техніки" (далі - форма N 3 та N 6 - сільрада "Окремі показники розвитку сільських, селищних, міських рад у галузі сільського господарства", затверджена наказом Держкомстату України від 22.06.2005 N 158 (далі - форма N 6).
2.3. Запис домогосподарств у форму N 3 проводиться окремо за кожним населеним пунктом із зазначенням його назви. Усі дані щодо поголів'я худоби та птиці у домогосподарстві вписуються ручкою і розбірливо. У разі занесення невірної відповіді вона закреслюється однією лінією і поряд з першою записується вірна відповідь.
2.4. Облік худоби проводиться у домогосподарствах, що проживають на території даної сільради як постійно, так і тимчасово. У кожний рядок форми записується одне домогосподарство.
Домогосподарство - сукупність осіб, які спільно проживають в одному житловому приміщенні або його частині, забезпечують себе всім необхідним для життя, ведуть спільне господарство, повністю або частково об'єднують свої кошти та витрачають їх. Ці особи можуть перебувати у родинних стосунках або стосунках свояків, не перебувати у будь-яких з цих стосунків або бути і в тих, і в інших стосунках.
Одинак, який не має родини, також вважається окремим домогосподарством. Якщо у даному будинку, квартирі або іншому житловому приміщенні живуть дві або більше родини, які ведуть самостійне господарство, то кожна з цих родин записується як окреме домогосподарство.
2.5. Облік худоби здійснюється за переліком показників форми N 3. Обліку худоби на території сільської, селищної та міської ради, на території яких розташовані сільські населені пункти, підлягають усі без винятку домогосподарства (двори) незалежно від того, є в них худоба чи ні. Для одержання точних даних про чисельність худоби необхідно звернути особливу увагу на те, щоб не були пропущені домогосподарства на межах з сусіднім населеним пунктом.
2.6. Для підвищення якості обліку поголів'я худоби районними органами державної статистики можуть бути залучені до участі у проведенні фахівці управлінь сільського господарства та органів державної ветеринарної медицини.
2.7. Дані про чисельність худоби, кролів та хутрових звірів у домогосподарствах записуються на підставі перерахунку худоби у натурі на подвір'ї, у хлівах тощо. Перерахунок худоби у натурі проводиться в присутності голови або іншого дорослого члена домогосподарства. Поголів'я птиці та кількість бджолосімей встановлюється шляхом опитування голови або іншого дорослого члена домогосподарства, який може точно відповісти на запитання.
2.8. Обліку підлягає лише поголів'я худоби, що є у приватній власності домогосподарства. Якщо худобою володіють спільно два домогосподарства, ця худоба записується за кожним власником дробом, наприклад 1/2.
2.9. Усі зміни, що відбулися у чисельності та складі тварин після 1 січня 2006 року, при обліку худоби не ураховуються. Так худоба, яка вибула (продана, загинула або була забита після 12 години ночі 31 грудня 2005 року), повинна бути записана за даним домогосподарством разом з наявною худобою, а приплід та інші надходження, одержані після зазначеного строку, обліку не підлягають.
2.10. Попередньо у керівництва усіх сільськогосподарських підприємств, що знаходяться на території сільської, селищної та міської рад, на території яких розташовані сільські населені пункти, необхідно з'ясувати, чи не утримується у них худоба, яка є власністю іншої фізичної особи.
При наявності такої худоби керівництво сільськогосподарського підприємства повинно надати сільській раді список домогосподарств, худоба яких знаходиться в стаді сільськогосподарського підприємства (у погосподарських книгах ця худоба записується за домогосподарством власника "Крім того" у вільних рядках розділу III). При заповненні форми N 3 така худоба обліковується за домогосподарством.
2.11. Якщо встановлено, що сільськогосподарське підприємство передало худобу на вирощування (відгодівлю) домогосподарствам, необхідно з'ясувати прізвище, ім'я та по батькові та точну адресу того, хто прийняв на вирощування худобу, і при виписці даних із погосподарських книг перевірити, чи не включена помилково ця чисельність худоби у власну худобу домогосподарства.
2.12. Худоба, отримана громадянами на майнові паї і передана сільськогосподарському підприємству в оренду, що оформлено актами (договорами оренди) відповідно до чинного законодавства, за домогосподарством не обліковується.
2.13. У тих випадках, коли при обліку худоби виявлено факти помилкового зарахування худоби сільськогосподарського підприємства за домогосподарством, необхідно внести виправлення у погосподарські книги і переписний лист (форма N 3. Одночасно слід вияснити, чи включена ця кількість худоби у показники державного статистичного спостереження за формою N 24 "Звіт про стан тваринництва", затвердженою наказом Держкомстату України від 22.06.2005 N 158 (далі - форма N 24).
2.14. При проведенні обліку худоби стосовно кожної тварини окремо встановлюється вік (рік чи місяць народження) та стать.
2.15. У графі "В" форми N 3 проставляється відмітка "відсутні" у разі відсутності під час проведення перепису тимчасово проживаючих осіб.
2.16. У графах з 1 до 23 чисельність наявної у домогосподарстві худоби відповідного виду обліковується незалежно від її віку, статі та мети вирощування чи використання. Із загального поголів'я виділяється худоба окремих вікових груп.
У число корів (графа 3) включаються всі корови незалежно від того, телилися вони у 2005 році чи ні. Осіменені, але ще не розтелені телиці незалежно від віку у поголів'я корів не включаються.
У телиці (графи 4 та 5) записуються всі телиці зазначеного віку як запліднені, так і незапліднені (неосіменені).
У число вівцематок та ярок (графа 12) та козоматок від 1 року і старше (графа 14) включаються всі вівцематки, козоматки і ярки цього віку незалежно від того, чи дали вони приплід, чи були спаровані.
У графі 18 "Птиця - усього" відображається наявна у домогосподарстві птиця всіх видів, всякого віку та статі (кури та півні, качки, гуси (як самці, так і самки), індокачки, перепілки, цесарки, фазани, страуси тощо). З неї у графі 19 виділяються кури-несучки.
У складі хутрових звірів (графа 22) ураховуються тварини тільки кліткового утримання незалежно від їхнього віку, статі чи використання (норка, нутрія, песець, лисиця, фредка, ондатра тощо).
2.17. Підсумки обліку худоби записуються у переписних листах (форма N 3) під рядком останнього за списком домогосподарства.
2.18. У розділі "Наявність сільськогосподарської техніки" записуються дані про кількість фактично наявних у домогосподарстві за станом на 1 січня тракторів, вантажних автомобілів та комбайнів будь-яких видів, марок та потужностей як тих, що належать членам домогосподарства на правах власності, так і взятих у оренду (довгострокову), або тих, що знаходяться на відповідному зберіганні незалежно від їхнього технічного стану (працюючі, непрацюючі, а також ті, що перебувають у ремонті). Техніка, що здана домогосподарством у оренду (довгострокову), не відображається.
Із загальної кількості тракторів (графа 1) виділяється кількість садово-городніх мінітракторів та мотоблоків (графа 2), із загальної кількості комбайнів (графа 4) - кількість зернозбиральних комбайнів (графа 5).
2.19. Після закінчення обліку худоби необхідно перевірити:
а) чи в усіх населених пунктах проведене перезакладення та уточнення даних погосподарських книг, звернувши особливу увагу на невеликі населені пункти, сторожки, залізничні будки тощо;
б) чи не було пропусків наявних і відсутніх домогосподарств.
2.20. Після закінчення перевірки підсумки обліку худоби у сільських, селищних та міських радах, на території яких розташовані сільські населені пункти, записуються у форму N 6-сільрада.
2.21. Переписні листи (форма N 3) зберігаються у сільських, селищних та міських радах, на території яких розташовані сільські населені пункти, разом з погосподарськими книгами.
2.22. З метою перевірки достовірності даних обліку худоби переписні листи (форма N 3) повинні надаватися працівникам органів державної статистики на першу вимогу.
Директор департаменту
статистики сільського господарства
та навколишнього середовища


О.М.Прокопенко