• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку перетинання суднами державного кордону під час здійснення пошуку і рятування на морі

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 28.11.2012 № 1090
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 28.11.2012
  • Номер: 1090
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 28.11.2012
  • Номер: 1090
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 28 листопада 2012 р. № 1090
Київ
Про затвердження Порядку перетинання суднами державного кордону під час здійснення пошуку і рятування на морі
( Зміни див. у Постанові КМ № 227 від 06.03.2022 )
З метою підвищення ефективності функціонування національної системи пошуку і рятування на морі та забезпечення реалізації положень Міжнародної конвенції про пошук і рятування на морі 1979 року Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок перетинання суднами державного кордону під час здійснення пошуку і рятування на морі, що додається.

Прем'єр-міністр України

М.АЗАРОВ

Інд. 70


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 листопада 2012 р. № 1090
ПОРЯДОК
перетинання суднами державного кордону під час здійснення пошуку і рятування на морі
1. Цей Порядок визначає процедуру перетинання державного кордону рятувальними морськими суднами, що укомплектовані навченим персоналом і оснащені обладнанням, придатним для швидкого здійснення пошуково-рятувальних операцій (далі - рятувальні одиниці), з метою забезпечення проведення негайного пошуку і рятування людей, що зазнають лиха на морі у пошуково-рятувальному районі України.
2. Перетинання державного кордону рятувальними одиницями здійснюється:
у пунктах пропуску через державний кордон протягом часу роботи такого пункту;
у пунктах пропуску через державний кордон у неробочий час - за рішенням начальника підрозділу охорони державного кордону та за погодженням з керівником митного органу, у зоні відповідальності яких перебуває ділянка державного кордону;
поза пунктами пропуску через державний кордон - у випадках, передбачених законом, за рішенням начальника органу охорони державного кордону.
3. Для прискорення здійснення формальностей, пов'язаних з перетинанням державного кордону:
Державний морський рятувально-координаційний центр подає відповідним підрозділам органів охорони державного кордону та митним органам інформацію про рятувальні одиниці (назву рятувальної одиниці, прізвище, ім'я та по батькові капітана, список членів екіпажу, список членів групи екстреного медико-санітарного реагування, перелік обладнання, придатного для швидкого здійснення пошуково-рятувальних операцій), а також своєчасно інформує про зміни в зазначеній інформації;
оформлення дозволу на вихід рятувальної одиниці з морського порту здійснюється в Інспекції державного портового нагляду на строк до трьох місяців. Рятувальні одиниці, які в установленому порядку оформили зазначений дозвіл, мають право на багаторазовий вихід у море за умови відсутності змін в судновій ролі та отримання такого дозволу в Інспекції державного портового нагляду за допомогою засобів радіозв'язку під час кожного виходу.
4. З отриманням сигналу лиха Державний морський рятувально-координаційний центр:
1) приймає рішення про необхідність направлення до пошуково-рятувального району рятувальних одиниць та визначає їх кількість із зазначенням назви;
2) невідкладно повідомляє про прийняте рішення Мінінфраструктури, відповідні підрозділ органу охорони державного кордону та митний орган, у зоні відповідальності яких перебуває ділянка державного кордону, для здійснення формальностей, пов'язаних з перетинанням державного кордону, у першочерговому порядку та у максимально стислий час, але не пізніше ніж за 30 хвилин з моменту повідомлення таким органам.
5. Капітан рятувальної одиниці завчасно подає Державному морському рятувально-координаційному центру, відповідним підрозділу органу охорони державного кордону та митному органу інформацію про місце та очікуваний час приходу рятувальної одиниці в морський порт, попередні відомості про врятованих осіб та майно, підняте на борт судна.
6. Під час повернення рятувальної одиниці в морський порт формальності, пов'язані з перетинанням державного кордону, здійснюються в загальному порядку в пункті пропуску через державний кордон.