З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про запровадження єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999, N 51, ст.454 )
Стаття 1. Єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України, складається із зборів за здійснення відповідно до законодавства України митного, санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного контролю, а також плати за проїзд транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів автомобільними дорогами України.
Єдиний збір справляється одноразово при транзиті, ввезенні або вивезенні вантажу за єдиним платіжним документом.
Стаття 2. Ставки єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України, затверджуються законами України за поданням Кабінету Міністрів України, виражаються у ЄВРО та не можуть змінюватися протягом бюджетного року.
Єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України, стягується в національній валюті України за офіційним (обмінним) курсом Національного банку України на день сплати цього збору.
Збори за здійснення відповідно до законодавства України митного, санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного контролю не можуть перевищувати вартості витрат, пов'язаних із здійсненням такого контролю.
Розміри ставок єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України, встановлюються (незалежно від кількості та найменування вантажу) щодо:
вантажної партії;
вантажу в одному дорожньому транспортному засобі (автопотягу);
вантажу в одному залізничному вагоні, якщо вантаж становить одну вантажну партію;
вантажу у великовантажному контейнері, якщо цей вантаж становить одну вантажну партію.
Стаття 3. Збори, які справляються у пунктах пропуску через державний кордон України у зв'язку із здійсненням відповідно до законодавства України митного, санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного контролю, перераховуються в повному обсязі до Державного бюджету України, а плата, яка справляється за проїзд транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів автомобільними дорогами України, - до Державного дорожнього фонду України.
Стаття 4. Фінансування розвитку матеріально-технічної бази та утримання органів, що здійснюють відповідно до законодавства України митний, санітарний, ветеринарний, фітосанітарний, радіологічний та екологічний контроль і справляють плату за проїзд транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів автомобільними дорогами України, провадиться за рахунок Державного бюджету України.
Стаття 5. Координація діяльності державних органів з питань справляння зборів у пунктах пропуску через державний кордон України покладається на центральний орган митної служби України.
Стаття 6. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2000 року.
2. До приведення законів України, інших нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом вони застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.
3. Кабінету Міністрів України протягом двох місяців з дня набрання чинності цим Законом:
підготувати нормативно-правові акти, що випливають із цього Закону;
внести на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність із Законом України "Про запровадження єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України";
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади України прийнятих ними нормативно-правових актів, що не відповідають цьому Закону.
Президент України | Л.КУЧМА |
м. Київ, 4 листопада 1999 року N 1212-XIV |