• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт"

Верховна Рада України  | Закон від 18.06.1999 № 770-XIV
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Закон
  • Дата: 18.06.1999
  • Номер: 770-XIV
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Закон
  • Дата: 18.06.1999
  • Номер: 770-XIV
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про внесення змін до Закону України "Про фізичну культуру і спорт"
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999, N 34, ст.271 )
Верховна Рада України
постановляє:
I. Внести до Закону України "Про фізичну культуру і спорт" (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., N 14, ст. 80) такі зміни:
1. Статтю 34 викласти в такій редакції:
"Стаття 34. Спортивна федерація
Спортивна федерація (асоціація, спілка, об'єднання тощо) - громадська організація фізкультурно-спортивної спрямованості, що створюється для розвитку відповідного виду спорту (версії) і керується у своїй діяльності Конституцією України, законами, іншими нормативно-правовими актами України та своїм статутом.
Порядок, особливості створення та діяльності спортивної федерації визначаються відповідно до цього Закону та Закону України "Про об'єднання громадян".
Спортивна федерація може мати місцевий або всеукраїнський статус.
Вступ спортивної федерації до відповідної міжнародної спортивної організації не є підставою для її перереєстрації як міжнародного об'єднання громадян.
У статуті спортивної федерації зазначається, який вид спорту (версію) вона розвиває. Вік членів спортивної федерації встановлюється в її статуті залежно від специфіки виду спорту (версії).
Кабінет Міністрів України, за поданням центрального органу виконавчої влади з фізичної культури і спорту, визначає перелік видів спорту (версії), відповідно до специфіки яких спортивна федерація має право набувати всеукраїнського статусу незалежно від наявності місцевих осередків у більшості областей України, в Автономній Республіці Крим, у містах Києві та Севастополі.
Спортивній федерації надається статус національної спортивної федерації відповідно до цього Закону".
2. Доповнити Закон главою V-А такого змісту:
"ГЛАВА V-А. НАЦІОНАЛЬНА СПОРТИВНА ФЕДЕРАЦІЯ
Стаття 36-1. Умови надання статусу національної спортивної федерації
Статус національної спортивної федерації надається тільки одній спортивній федерації з відповідного виду спорту (версії) за таких умов:
її реєстрації як всеукраїнської громадської організації;
відповідності її статутних документів статутним та регламентним вимогам відповідної міжнародної спортивної організації;
проведення нею спортивних змагань та фізкультурних заходів;
наявності в її складі висококваліфікованих спортсменів, тренерів, суддів та фахівців;
наявності в її структурі легалізованих у встановленому порядку місцевих осередків (федерацій, асоціацій, спілок, об'єднань тощо) та їх взаємодії з місцевим органом виконавчої влади з фізичної культури і спорту щодо розвитку відповідного виду спорту (версії) згідно з укладеним двостороннім договором.
Стаття 36-2. Порядок надання статусу національної спортивної федерації
Клопотання про надання спортивній федерації статусу національної порушується її керівним органом шляхом подання заяви до центрального органу виконавчої влади з фізичної культури і спорту.
До заяви додаються:
рішення керівного органу спортивної федерації про порушення клопотання щодо надання статусу національної;
копія свідоцтва про реєстрацію, виданого Міністерством юстиції України, завірена в установленому порядку;
копії документів, поданих до Міністерства юстиції України для здійснення реєстрації;
копії статуту та регламенту відповідної міжнародної спортивної організації з перекладом їх на державну мову, завірені в установленому порядку;
проект договору про співробітництво спортивної федерації з центральним органом виконавчої влади з фізичної культури і спорту;
реквізити спортивної федерації - юридичної особи;
документи, що підтверджують виконання умов, передбачених абзацами четвертим та п'ятим статті 36-1 цього Закону.
Заява про надання спортивній федерації статусу національної розглядається колегією центрального органу виконавчої влади з фізичної культури і спорту в місячний термін з дня надходження документів.
Питання про надання статусу національної спортивної федерації розглядаються в порядку, встановленому колегією центрального органу виконавчої влади з фізичної культури і спорту за участю представників цієї спортивної федерації.
За результатами розгляду заяви колегія центрального органу виконавчої влади з фізичної культури і спорту приймає рішення про надання статусу національної спортивної федерації або про відмову в наданні цього статусу, про що заявникові повідомляється письмово у 10-денний термін.
У разі прийняття рішення про надання спортивній федерації статусу національної вона заноситься до Реєстру національних спортивних федерацій і їй у 10-денний термін видається відповідне свідоцтво.
Про зміни в статутних документах та керівних органах національна спортивна федерація повідомляє в 10-денний термін центральний орган виконавчої влади з фізичної культури і спорту.
Про надання спортивній федерації статусу національної центральний орган виконавчої влади з фізичної культури і спорту повідомляє в друкованих засобах масової інформації.
Стаття 36-3. Термін дії статусу національної спортивної федерації
Термін дії статусу національної спортивної федерації встановлюється за рішенням колегії центрального органу виконавчої влади з фізичної культури і спорту.
Спортивна федерація може добровільно відмовитися від статусу національної. Повідомлення про таку відмову повинно бути направлено у письмовій формі до центрального органу виконавчої влади з фізичної культури і спорту.
Стаття 36-4. Відмова у наданні статусу національної спортивної федерації
Підставами для відмови у наданні статусу національної спортивної федерації є:
невідповідність поданих документів законодавству України, статутним та регламентним вимогам відповідної міжнародної спортивної організації або недотримання інших вимог, передбачених статтею 36-1 цього Закону;
наявність у поданих документах недостовірних даних;
наявність національної спортивної федерації з відповідного виду спорту (версії).
Рішення про відмову повинно містити підстави такої відмови.
Відмова у наданні статусу національної спортивної федерації може бути оскаржена в судовому порядку.
Стаття 36-5. Позбавлення статусу національної спортивної федерації
Спортивна федерація позбавляється статусу національної за рішенням колегії центрального органу виконавчої влади з фізичної культури і спорту у разі втрати фізкультурно-спортивної спрямованості у своїй діяльності, невиконання договірних зобов'язань у межах делегованих їй центральним органом виконавчої влади з фізичної культури і спорту повноважень.
Центральний орган виконавчої влади з фізичної культури і спорту може позбавити спортивну федерацію статусу національної:
за дії та рішення, що порушують законодавство України, на підставі рішення суду;
за порушення статуту, регламенту відповідної міжнародної спортивної організації на підставі її офіційного повідомлення.
Центральний орган виконавчої влади з фізичної культури і спорту у 10-денний термін письмово повідомляє про це спортивну федерацію, скасовує запис у Реєстрі національних спортивних федерацій і направляє повідомлення у відповідну міжнародну спортивну організацію.
Свідоцтво про надання спортивній федерації статусу національної втрачає чинність відповідно до законодавства.
Стаття 36-6. Держава та національна спортивна федерація
Спортивній федерації, що набула статусу національної, держава в особі центрального органу виконавчої влади з фізичної культури і спорту надає:
певні повноваження щодо розвитку відповідного виду спорту (версії) згідно з укладеним двостороннім договором;
виключне право представляти відповідний вид спорту (версію) у відповідних міжнародних спортивних організаціях та на міжнародних спортивних змаганнях;
виключне право на організацію та проведення офіційних міжнародних змагань на території України та національних змагань.
Національна спортивна федерація може отримувати від держави матеріальну та фінансову допомогу на діяльність, передбачену її статутом.
Центральний орган виконавчої влади з фізичної культури і спорту:
здійснює контроль за використанням коштів, виділених національній спортивній федерації з державного бюджету, та за виконанням наданих їй повноважень;
затверджує за поданням національної спортивної федерації умови та порядок організації проведення всіх всеукраїнських спортивних змагань.
Рішення центрального органу виконавчої влади з фізичної культури і спорту, видані в межах його повноважень, є обов'язковими для виконання національною спортивною федерацією.
Центральний орган виконавчої влади з фізичної культури і спорту проводить консультації з національною спортивною федерацією щодо міжнародних контрактів і договорів, які укладаються від імені України, стосовно відповідного виду спорту (версії).
Національна спортивна федерація:
погоджує з центральним органом виконавчої влади з фізичної культури і спорту та іншими органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування питання щодо проведення на території України міжнародних спортивних змагань;
інформує центральний орган виконавчої влади з фізичної культури і спорту про наміри проведення всіх спортивних заходів та про рейтинг спортсменів за підсумками змагань".
3. У статті 7 слова "Республіки Крим" замінити словами "Автономної Республіки Крим".
4. У частині другій статті 11, частинах третій та дев'ятій статті 12, частині третій статті 13, частині четвертій статті 32, частині другій статті 33, частині четвертій статті 39 слово "державної" виключити.
5. У частині другій статті 11, частині третій статті 13 та частині першій статті 31 слова "і регіонального" виключити.
6. Частини другу та третю статті 27 викласти в такій редакції:
"Центральний орган виконавчої влади з фізичної культури і спорту забезпечує реалізацію державної політики у галузі фізичної культури і спорту, несе відповідальність за її виконання.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування створюють у своєму складі відповідні органи з фізичної культури і спорту".
7. У частині третій статті 28 слова "центральним та місцевими органами державної виконавчої влади з питань фізичної культури і спорту" замінити словами "центральним та місцевими органами виконавчої влади з фізичної культури і спорту".
8. У статті 29:
у частині другій слова "центральними органами державної виконавчої влади з питань фізичної культури і спорту" замінити словами "центральними органами виконавчої влади з фізичної культури і спорту";
у частині шостій слова "Органи державної виконавчої влади з питань фізичної культури і спорту" замінити словами "Органи виконавчої влади з фізичної культури і спорту".
9. У частині другій статті 30 слова "органи державної виконавчої влади з питань фізичної культури і спорту" замінити словами "Органи виконавчої влади з фізичної культури і спорту".
10. У частині першій статті 31 слова "Органи державної виконавчої влади у справах фізкультури і спорту" та "інших центральних та місцевих органів державної виконавчої влади" замінити відповідно словами "Органи виконавчої влади з фізичної культури і спорту" та "інших центральних і місцевих органів виконавчої влади".
11. У статті 40 слова "Державному комітеті України по стандартизації, метрології та сертифікації" замінити словами "Комітеті України з питань стандартизації, метрології та сертифікації".
12. У тексті Закону слова "Міністерство України у справах молоді і спорту" в усіх відмінках замінити словами "центральний орган виконавчої влади з фізичної культури і спорту" у відповідних відмінках.
II. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
2. Кабінету Міністрів України у двомісячний термін з дня опублікування цього Закону:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом;
забезпечити прийняття відповідно до компетенції нормативно-правових актів, що випливають з цього Закону;
забезпечити перегляд і скасування центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.
3. Спортивні федерації, що набули статусу національних до набрання чинності цим Законом, протягом 30-денного терміну з дня його опублікування вносяться центральним органом виконавчої влади з фізичної культури і спорту до Реєстру національних спортивних федерацій, якщо їх статутні документи відповідають вимогам статті 36-2 цього Закону.
Статутні документи національних спортивних федерацій, що не відповідають цьому Закону, підлягають приведенню у відповідність з цим Законом.
Документи, подані для надання спортивним федераціям статусу національних, за якими не було прийнято рішення до набрання чинності цим Законом, підлягають розгляду відповідно до статей 36-1, 36-2, 36-4 цього Закону.
Президент України Л.КУЧМА
м. Київ, 18 червня 1999 року
N 770-XIV