• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Положення про Державну комісію з питань стратегії економічного та соціального розвитку

Президент України  | Указ, Положення від 12.06.2002 № 550/2002
Редакції
Реквізити
  • Видавник: Президент України
  • Тип: Указ, Положення
  • Дата: 12.06.2002
  • Номер: 550/2002
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Президент України
  • Тип: Указ, Положення
  • Дата: 12.06.2002
  • Номер: 550/2002
  • Статус: Документ діє
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про Положення про Державну комісію з питань стратегії економічного та соціального розвитку
Затвердити Положення про Державну комісію з питань стратегії економічного та соціального розвитку (додається).
Президент України Л.КУЧМА
м. Київ, 12 червня 2002 року
N 550/2002
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 12 червня 2002 року N 550/2002
ПОЛОЖЕННЯ
про Державну комісію з питань стратегії економічного та соціального розвитку
1. Державна комісія з питань стратегії економічного та соціального розвитку (далі - Державна комісія) є консультативно-дорадчим органом при Президентові України, утвореним з метою забезпечення додержання принципу цілісності державного прогнозування і розроблення програм економічного та соціального розвитку України.
2. Державна комісія у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням.
3. Основними завданнями Державної комісії є здійснення в межах своїх повноважень координації розроблення взаємоузгоджених прогнозних і програмних документів економічного та соціального розвитку України, окремих галузей економіки та окремих адміністративно-територіальних одиниць на коротко-, середньостроковий і більш тривалий періоди.
4. Державна комісія відповідно до покладених на неї завдань:
1) аналізує стан нормативно-правової бази з питань державного прогнозування і розроблення програм економічного та соціального розвитку України;
2) здійснює координацію підготовки проекту Стратегії економічного та соціального розвитку України на 2002-2011 роки;
3) визначає актуальність та аналізує стан виконання програмних документів економічного та соціального розвитку України, які здійснюються із залученням коштів Державного бюджету України, та вносить пропозиції щодо ефективного впровадження зазначених документів;
4) вносить Президентові України пропозиції щодо:
переліку необхідних прогнозних і програмних документів економічного та соціального розвитку України на коротко-, середньостроковий і більш тривалий періоди;
методологічних засад розроблення та реалізації прогнозних і програмних документів економічного та соціального розвитку України з додержанням принципів їх цілісності та наукової обгрунтованості;
організаційної структури управління процесом стратегічного планування в Україні.
5. Державна комісія для виконання покладених на неї завдань має право:
одержувати в установленому законодавством порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади необхідні статистичні дані, довідки та інші аналітичні матеріали;
утворювати в разі потреби тимчасові робочі та експертні групи, залучати в установленому порядку до участі в них представників органів виконавчої влади, наукових установ (за погодженням з їх керівниками), а також іноземних експертів.
6. Державну комісію очолює голова, якого призначає на посаду і звільняє з посади Президент України.
Персональний склад Державної комісії затверджує Президент України за поданням її голови.
7. Голова Державної комісії здійснює керівництво її діяльністю, визначає порядок роботи Державної комісії, за поданням відповідального секретаря затверджує склад тимчасових робочих та експертних груп, утворюваних Державною комісією, та головує на її засіданнях.
У разі відсутності голови його обов'язки виконує один із заступників голови.
8. Організаційною формою роботи Державної комісії є засідання, які проводяться в міру потреби, але не рідше одного разу на квартал.
Засідання Державної комісії є правомочним, якщо на ньому присутні більшість її членів.
На засідання Державної комісії можуть бути запрошені представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, провідні вчені та фахівці, іноземні експерти.
9. Рішення Державної комісії приймаються шляхом голосування більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів голос головуючого на засіданні є вирішальним.
Рішення Державної комісії оформляються протоколом, який підписують головуючий на засіданні та відповідальний секретар.
Рішення Державної комісії є обов'язковими для розгляду центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями.
10. Організаційне забезпечення діяльності Державної комісії здійснює її секретаріат у складі п'ятьох осіб.
11. Фінансове та матеріально-технічне забезпечення діяльності Державної комісії здійснюється Кабінетом Міністрів України.
Перший заступник ГлавиАдміністрації ПрезидентаУкраїни О.Дьомін