У К А З
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Про проїзний документ дитини
Відповідно до статті 2 Закону України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України" та Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року "Про затвердження положеннь про паспорт громадянина України та свідоцтво про народження" (в редакції Постанови Верховної Ради України від 2 вересня 1993 року),
постановляю:
Затвердити Положення про проїзний документ дитини (додається).
Президент України Л.КУЧМАм.Київ, 7 вересня 1994 року
N 503/94
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 7 вересня 1994 року N 503/94
ПОЛОЖЕННЯ
про проїзний документ дитини
1. Проїзний документ дитини дає право на виїзд з України і в'їзд в Україну та посвідчує особу неповнолітнього громадянина України під час перебування за її межами.
Проїзний документ дитини є власністю України.
2. Проїзний документ дитини (далі - документ) являє собою зшиту внакидку нитками обрізну книжечку розміром 88 x 125 міліметрів, що складається з обкладинки та 8 (16 або 32) сторінок.
Усі сторінки документа пронумеровані і на кожній з них зображено Державний герб України і перфоровано номер документа.
У верхній частині лицьового боку обкладинки надруковано слова "Проїзний документ дитини", нижче - зображення Державного герба України, під ним - слово "Україна".
На внутрішньому лівому боці обкладинки впоперек угорі надруковано слово "Україна", нижче зліва - слова "Проїзний документ дитини" і під ними відведено місце для фотокартки пред'явника документа (розмір фотокартки - 35 x 45 міліметрів). Справа - відомості про тип документа, код держави, номер документа, а також прізвище, ім'я, громадянство, дату народження, стать, місце народження пред'явника документа, дату видачі й орган, що видав документ, дату закінчення терміну дії документа. У нижній частині - смужка на всю ширину сторінки для машинозчитувальної інформації. Точне місце написів і відомостей про пред'явника документа визначається за рекомендаціями Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО. Дос. N 9303).
Після відповідного текстового заповнення та вміщення фотокартки внутрішній лівий бік обкладинки заклеюється плівкою.
На першій сторінці документа посередині угорі надруковано слова "Цей документ є власністю України". Нижче - текст "Іменем України Міністр закордонних справ України просить усіх, кого це може стосуватися, всіма можливими заходами полегшити поїздку пред'явника цього документа, подавати йому необхідну допомогу та захист".
Друга сторінка документа призначена для особливих відміток. Сторінки з третьої по восьму (шістнадцяту або тридцять другу) призначені для проставлення віз на в'їзд до іноземних держав і відміток щодо перетинання державного кордону пред'явником документа.
На прохання пред'явника документа, його батьків або законних представників батьків чи законних представників пред'явника документа у відведеному для особливих відміток місці можуть бути внесені на підставі відповідних документів дані про групу крові та резус-фактор пред'явника документа.
На внутрішньому правому боці обкладинки відведено місце для відомостей про місце проживання, номер телефону, місце навчання (роботи) пред'явника документа.
Зразок документа затверджується Кабінетом Міністрів України.
3. Усі друковані написи у документі, а також відомості щодо пред'явника документа виконуються українською і англійською мовами.
4. Внесення відомостей до документа може здійснюватися шляхом вклеювання спеціальних аркушів, форма яких визначається Міністерством внутрішніх справ України.
5. Забороняється вносити до документа записи, не передбачені цим Положенням або законодавчими актами України.
6. Термін дії документа - три роки або до трьох років у разі досягнення пред'явником документа 18-річного віку.
7. Документ оформлюється у порядку, визначеному Законом України "Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України".
8. Бланки документів виготовляються в установленому порядку на замовлення Міністерства внутрішніх справ України з високоякісного паперу з використанням спеціального захисту і є бланками документів суворого обліку.
Порядок зберігання бланків документів і знищення документів, термін дії яких закінчився, визначається Міністерством внутрішніх справ України.
9. За видачу документа державне мито і консульський збір не справляються.
10. Про втрату документа його пред'явник, батьки або законні представники батьків чи законні представники пред'явника документа зобов'язані невідкладно повідомити паспортну службу органів внутрішніх справ або консульську установу України за кордоном.